Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Battlefield 3 - recenzja

47 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2011 o 18:02, KamyK_84 napisał:

Mhm, battlelog i odpalanie gry przez przeglądarkę jest już samo w sobie minusem, a z
problemami. Łohoho.
Dorzućmy jeszcze origin i jest wspaniale :)


Byc może, nie kwestionuje tego ale to nie jest gra i nie wina gry jako samego w sobie programu.

Dnia 03.11.2011 o 18:02, KamyK_84 napisał:

Jeszcze zapomniano o bugach w multi niezwiązanych z battlelogiem ale co to tam. Co za
dużo minusów dla BF3 to nie zdrowo.


O tym mówiłem, a właściwie o trzech błędach w czym jeden już został naprawiony. Tyle zauważyłem. To już związane z grą. Chociaż nie wiem czemu ale na prawdę jakoś przyzwyczaiłem się bo DICE zawsze gry wypuszczał z takimi samymi błędami i lagami. Oczywiście to ich nie usprawiedliwia ale jak grasz kilkanaście lat z takimi błędami to ja już praktycznie ich nie zauważam. Dlatego wyraziłem swoją opinie a nie moją recenzje produktu ;)

Dnia 03.11.2011 o 18:02, KamyK_84 napisał:

>Do tego konsolowcy nie mają problemu w cale z battlelogiem ;).
Do tego nie mają 64 graczy na serwerach i mają trochę gorszą grafikę niż PC''ty (mocne
PCty).


Co jak co ja dziękuje bogu że nie ma na konsoli 64 graczy. Natomiast żałuje że nie ma liczby graczy do 32 zwiększonej z 24. Dla mnie 64 to za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gralem w bete i gralem w fulla u kolegi ktoremu gra sie akurat bardzo spodobala. nie lubie jak mi sie wciska kit ze to bedzie godny nastepca bf2 a wychodzi na to ze za wiele wspolnego to to nie ma... przy 1942 i bf2 spedzilem tysiace milych godzin i tego oczekiwalem od bf3 niestety jak narazie jestem zawiedziony do tego stopnia ze nie kupilem tej gry nawet do pogrania od czasu do czasu. rozumiem ze gusta sa rozne i o nich sie nie dyskutuje ale skoro robi sie kontynuacje czegos konkretnego to jakis pierwotny schemat musi byc utrzymany a wg mnie bf3 duzo traci do bf2:/ i zeby nie bylo to nigdy nie biore pod uwage ocen recenzentow bo to tacy sami ludzie jak my i jedno im sie podoba drugie nie a nieraz nie maja wyboru i musza byc przychylni danemu tytulowi i nie zabierac zbyt wielu oczek grze ktora ma SP a kazdy zauwazyl ze ten SP jest jakas kpina ;) - to taka mala zlosliwa uwaga :D
a najbardziej wkurza mnie fakt ze nie bedzie mozliwosci modowania no ale to juz temat na inna rozmowe. moge tylko napisac ze rozumiem tworcow ze wola platne dlc niz darmowe mody ktore nie raz byly o wiele bardziej dopracowane niz podstawka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że bf3 poszedł dużo bardziej w akcję niż bf2. Niestety, nawet gdyby modding nowej odsłony serii był możliwy, to ta gra nie nadawałaby się do stworzenia dla niej odpowiednika Project Reality. Nie potrafię tego określić dokładnie i podać przyczyn, ale to się czuje jako ogół odbioru gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 18:28, KGWWilku napisał:

przy 1942 i bf2 spedzilem tysiace milych godzin


No właśnie ja też i dlatego spokojnie mogę powiedzieć że BF3 się udał i jest godnym następcą.

Dnia 03.11.2011 o 18:28, KGWWilku napisał:

niestety jak narazie jestem zawiedziony do tego stopnia ze nie kupilem tej gry
nawet do pogrania od czasu do czasu


No rozumiem, jak się coś nie podoba po co kupować.

Dnia 03.11.2011 o 18:28, KGWWilku napisał:

ale skoro robi sie kontynuacje czegos konkretnego to jakis pierwotny schemat musi byc


To jest strzelanka fps sieciowa z pojazdami i to jest ten schemat. Na prawdę nie widzę aż takich różnic między BF2 i BF3. Oczywiście są.. ale nie takie by BF3 nie nazwać świetnym następcą BF2.

Dnia 03.11.2011 o 18:28, KGWWilku napisał:

nigdy nie biore pod uwage ocen recenzentow bo to tacy sami ludzie jak my i jedno im sie podoba drugie nie


To się ceni bo ja też nie. Zazwyczaj z ciekawości po kupnie tytułu czytam recenzje.

Dnia 03.11.2011 o 18:28, KGWWilku napisał:

grze ktora ma SP a kazdy zauwazyl ze ten SP jest jakas kpina ;) - to taka mala zlosliwa uwaga :D


Mi się jako tako singiel podobał, traktuje go raczej jednak jako dodatek przez poznaniem silnika. Może to dziwne ale jakoś gry bym nie oceniał z perspektywy multi I SINGLA tylko samego multika. Wiem że to dziwne ale dla mnie ta gra to MP i zawsze taka będzie.

Dnia 03.11.2011 o 18:28, KGWWilku napisał:

a najbardziej wkurza mnie fakt ze nie bedzie mozliwosci modowania no ale to juz temat
na inna rozmowe.


No ja już BF3 gram na konsole więc mi modów nie brakuje. Od 2-3 lat FPSy u mnie lądują na konsoli więc ogólnie modowanie już mi przeszło. Ale rozumiem że jest dużo fanów tego typu rozgrywek i opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2011 o 18:21, Kafar napisał:


Byc może, nie kwestionuje tego ale to nie jest gra i nie wina gry jako samego w sobie
programu.


Właśnie, że to jest problem związany z grą gdyż występuje ściśle przy tej grze. I dlatego to BF3 za to należy obwiniać.

Dnia 03.11.2011 o 18:21, Kafar napisał:


O tym mówiłem, a właściwie o trzech błędach w czym jeden już został naprawiony. Tyle
zauważyłem. To już związane z grą. Chociaż nie wiem czemu ale na prawdę jakoś przyzwyczaiłem
się bo DICE zawsze gry wypuszczał z takimi samymi błędami i lagami. Oczywiście to ich
nie usprawiedliwia ale jak grasz kilkanaście lat z takimi błędami to ja już praktycznie
ich nie zauważam. Dlatego wyraziłem swoją opinie a nie moją recenzje produktu ;)


Przyzwyczajenie graczy również nie usprawiedliwia omijanie tych błędów jakby nieistniejących. Wyraziłeś własna opinię, dobrze, ale wszyscy inni mają prawo ją skrytykować. A ty masz prawo do jej obrony.

Nie wypowiadam się co do 64 graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dać BF3 9/10 to zbrodnia!!!!!!!!!!!!
Powinien dostać góra 7,5.
Myszasty oczywiście zapomniał wspomnieć o "super" zbalansowaniu pojazdów ich unlocków itp. co jest moim zdaniem esencją BFa. A tu za przeproszeniem dali ciała. Wystaczyło dodać pojazdy z BF2 z ładniejszą grafą nic więcej. Ten kto pogra to zrozumie.
Kolejny problem to brak komendanta!!! Co to ma być kto nadzoruje pieczę nad bitwą?? Z tego co każde dziecko wie to taki ktoś nazywa się dowódcą. Pokaże swoim podwałdnym gdzie uderzyć, pochwali jak zrobią to dobrze, opierniczy jak schrzanią. Mógłbym pisać o tym więcej ale to tylko komentarz.
System voip gdzie on jest?? Oczywiście mozna z kolegami się ustawić na TS czy w "drużyne" na battlelogu, ale co jeśli gramy solo w danym momencie i chcemy pograć zespołowo. W BF2 było zdecydowanie lepiej.
Orgin i battlelog w przeglądarce czy ktoś widział ile to marnuje ramu?
Moim zdaniem DICE poprawiło infantry ale zrobiło to kosztem pojazdów (nieładnie) mam nadzieję że wydadzą patche i to połatają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj byłem u kumpla oglądnąć nowego BF''a i od razu mówię, że plus " 64 graczy" jest zależny od mapy. Dlaczego ? Podczas rozgrywki w tryb conquest na mapie "Metro" i z tą liczbą graczy to nie jest gra... Wszędzie są rzucane paczki ( czy to ammo, czy heal) i panuje istna kanonada wyrzutni rakiet.

Mało tego - Rosjanie mają bliżej z respa do jednej z flag, przez co ich sytuacja jest łatwiej\sza ( czyt. brak balansu)... A będąc wtedy Amerykaninem i choć spróbować wtedy wejść na górę.... Istna głupota...

No i podczas latania i walk samolotami były lagi, problemy ze skryptami destrukcji - pytam kumppla czy ma granatnik. On odparł że tak i chciał zademonstrować jego siłę na pobliskim budynku: tak trafił, że nic nie rozwalił xD. Dopiero po przesunięciu celownika i ponownym użyciu granatnika ściana poszła...

Ja bym tak wysoko tej gry nie ocenił, ale to tylko moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle minusów i średnia 9.0? To Forza 4 miała jeden minusik czy dwa i 9,5. Dla mnie ten BF zasługuje na max 8.0. ale to tylko moja sugestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 16:14, Kafar napisał:

Do tego konsolowcy nie mają problemu w cale z battlelogiem ;).


Z tego co czytałem na blogu kogoś z Polygamii to nawet na konsoli dla pełnych statystyk musisz sobie konta PSN połączyć z kontem EA i połączyć z battlelogiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 18:39, Leos8 napisał:

Przyzwyczajenie graczy również nie usprawiedliwia omijanie tych błędów jakby nieistniejących.
Wyraziłeś własna opinię, dobrze, ale wszyscy inni mają prawo ją skrytykować. A ty masz
prawo do jej obrony.


Oczywiście to że się przyzwyczaiłem to nie znaczy że to akceptuje.. nawet na to klne ale zamiast się użalać i drzeć gdzie popadnie wolę jednak zacisnąć zęby i się bawić bo jednak mimo wszystko więcej mam frajdy niż frustracji. Dla mnie to trochę żałosne że DICE dało się tak pogonić EA żeby gra była przed Call of Duty ale ja to już napisałem, zresztą nie ważne. Trzeba czekać na poprawki ;).

W dzisiejszych czasach to norma że gry wychodzą niedorobione, ja nie lubię za bardzo narzekać chyba że dla zabawy więc nie mogę być tym kto będzie z producentami gier o to walczył.

Już prowadzę jedną taką wojnę z polityką DLC i po prostu ich nie kupuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 18:52, Bambusek napisał:

> Do tego konsolowcy nie mają problemu w cale z battlelogiem ;).

Z tego co czytałem na blogu kogoś z Polygamii to nawet na konsoli dla pełnych statystyk
musisz sobie konta PSN połączyć z kontem EA i połączyć z battlelogiem :)


No tak. Ale każdy gracz od lat ma połączone gry z kontem EA. W końcu tam były już dawno statystyki i status veterana ;). Więc wszystko działało.. nic nie musiałem robić. Poza tym to wszystko dla konsolowców działa idealnie. Ale to pewnie dlatego że battlelog to tylko statystyki i portal "społecznościowy".

A te dwie rzeczy w Battlelogu działają normalnie.

Aha dodam że nie jestem tu obrońcą konsol! po prostu dla mnie to normalne że miałem konta połączone z EA. BA.. dla mnie dziwne jak ktoś nie miał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 18:47, Jacor32 napisał:

tyle minusów i średnia 9.0? To Forza 4 miała jeden minusik czy dwa i 9,5. Dla mnie ten
BF zasługuje na max 8.0. ale to tylko moja sugestia.


Dla mnie BF3 ma/miał potencjał na 10/10 Brakowało tylko trochę czasu na doszlifowanie. Niestety winę ponosi bliska premiera MW3, a jedyna szansa na dobry wynik sprzedaży to właśnie zdążyć przed MW3.

Oprócz błędów technicznych (naprawianych) i kilku gorszych map nie mam się do czego przyczepić. Dojdą mapki z back to karkand i będzie gitara. Na razie strarczy mi to co jest na dwa miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 18:55, Kafar napisał:

DICE dało się tak pogonić EA żeby gra była przed Call of Duty ale ja to już napisałem,
zresztą nie ważne.

No niestety musieli to zrobić i jak widać po sprzedaży się opłaciło. Niestety EA potrafi popsuć dobre gry absurdanymi deadline''ami. Tak było między innymi z Shift 2 (Tak mówił gość z SMS), ale z BF3 nie jest tak źle pod względem niedopracowania. Wytarczy kilka patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 17:49, KGWWilku napisał:

w tekscie napisane jest ze blizej bf3 do bc2 niz BF2 i dla wielu jest to wielki minus.
gdyby pare lat temu ktos mnie sie spytal czy kupie bf3 w ciemno to bym odpowiedzial
ze tak a teraz moge sie pochwalic ze nie kupilem i ze nawet nie zamierzam :) mial byc
nastepca BF2 a wyszlo inaczej wiec...

Żałuj, bo na niektórych mapach jest więcej BF w BF3 niż BF w BF2 :) Trzeba grać w trybie HC i przyzwyczaić się do nowego sterowania pojazdami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 19:15, byverter napisał:

No niestety musieli to zrobić i jak widać po sprzedaży się opłaciło. Niestety EA potrafi
popsuć dobre gry absurdanymi deadline''ami. Tak było między innymi z Shift 2 (Tak mówił
gość z SMS), ale z BF3 nie jest tak źle pod względem niedopracowania. Wytarczy kilka
patchy.


Właściwie jeden patch a naprawiający główne błędy bo te błędy to nie są drobne czy też nie ujawniają się czasami.. one po prostu od początku nie działają dobrze :). Też uważam że nie jest źle.. dlatego jestem bardzo zadowolony z BF3. Chociaż czuje pewien niedosyt jeżeli chodzi o zniszczenia ale.. jest lepiej niż w Bad Company, nowe bronie, nowe mapy itp. itd. więc już kij.. trzeba grać ;). Jeszcze tylko czekam na dodatek i wtedy już całkowicie będę happy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2011 o 19:17, byverter napisał:

> nastepca BF2 a wyszlo inaczej wiec...
Żałuj, bo na niektórych mapach jest więcej BF w BF3 niż BF w BF2 :) Trzeba grać w trybie
HC i przyzwyczaić się do nowego sterowania pojazdami.


Ot to.. tryb hardcore.. na prawdę jest hardcore. Tam trzeba duzo wiecej umiejętności wykazać.. jednak ja na niego na stałe przejdę jak wyuczę się map ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już z 20h gry w multi i nie odpaliłem żadnego innego trybu poza Conquest Large na 64 graczy. Tyyle luda, robi wrażenie. Grafika przecudna, bez MSAA w multi mi to śmiga średnio 100fps, więc widać, że przy niemal każdej innej grze mój sprzęt marnuje potencjał. Nawet nie mam alternatywy. Zbalansowanie map faktycznie kuleje, ale co tam, nawet Origin+battlelog przełknąłem bez narzekania. Jak dla mnie, w pełni zasłużona 9ka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MW3 bije jednak tego BF niestety taka prawda nie było tak głośno o MW3 a ładuje na kolana nasze befa ;) byłem za bf3 od początku myślałem że to będzie gra jakiej nie było ale codzik pobije to niestety hehe i good

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety moim zadaniem BF3 to dno. tryb single - tragedia, zero własnego konceptu a tylko odtwarzanie scenariusza, gdzie tu miejsce na własną inwencję podchodzenie wrogów itp. Skrypty skrypty i jeszcze raz skrypty. Największa tragedia tej gry to BINDOWANIE KLAWISZY jak zmienimy z domyślnego to nie jest możliwe granie w trybie single a multi juz nie wspomnę. nie wszyscy kochają ustawienie klawiszy na WSDA - gram już od 14 lat i prferuję inny rozkład klawiszy wokół kursorów - i dla mnie jest to wygodniejsze - BF3 to pierwsza gra w której przypisanie innych klawiszy niż domyślne uniemożliwia grę. Grafika NIE POWALA - teraz w lepszych grach to już standard. no cóż pozostaje czekać na FC3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować