Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gearbox: Recenzje Duke Nukem Forever nie były fair

54 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2011 o 13:11, Geeko napisał:

Natomiast podejście "gra
jest gówniana, załsużyła w pełni na swoje oceny, albo i na gorsze" kiedy w życiu gry
nie odpalałeś. Cóż to już jest trochę idiotyczne.


Że co? Nie żartuj ;) Idiotyczne, to jest odbieranie ludziom prawa do wyrażania swojej krytycznej opinii o grze, której wady poznali czytając recenzje i oglądając gameplay''e ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 13:27, Headbangerr napisał:

> Natomiast podejście "gra
> jest gówniana, załsużyła w pełni na swoje oceny, albo i na gorsze" kiedy w życiu
gry
> nie odpalałeś. Cóż to już jest trochę idiotyczne.

Że co? Nie żartuj ;) Idiotyczne, to jest odbieranie ludziom prawa do wyrażania swojej
krytycznej opinii o grze, której wady poznali czytając recenzje i oglądając gameplay''e
;)


Oglądając gameplaye i czytając recenzje można sobie wyrobić opinię, ale jednak to nie to samo, co zagrać.

Debilne, to jest ocenianie gry po 5 min oglądania, albo bo ktoś "usłyszał", że gra jest do dupy. To jest dopiero czysty debilizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, idiotyczne jest opieranie swojej opinii na opinii innych. Recenzje są zawsze subiektywne, ktoś może lubić ten typ gier, ktoś może nie. Ktoś może lubić ten typ humoru, a ktoś nie. Zawsze powinno się mieć swoje zdanie wyrobione o swoje doświadczenia, nie wolno pozwolić na robienie z siebie bezwolnej kukły przez media. Jeżeli nie grałeś, nie wypowiadaj się, bo tak naprawdę nic nie wiesz. :P A oglądanie gameplaya a prawdziwe granie w niego, to zupełnie inna zabawa, inne emocje, zaangażowanie i przeżywanie. Gameplay to jak oglądanie skoku na bungee. Wygląda tylko fajne, w rzeczywistości jest zaje***. ;)
DNF mi się osobiście bardzo podobał, dał mi nieporównywalnie więcej frajdy niż wszystkie współczesne shootery z ostatnich kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 13:39, kotlecik5 napisał:

Oglądając gameplaye i czytając recenzje można sobie wyrobić opinię, ale jednak to nie
to samo, co zagrać.


No raczej ;) Jednak niektórzy postrzegają rzeczywistość w sposób czarno-biały. "Nie grałeś - nie p***."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 13:55, soundaddict napisał:

Przepraszam że się wtrącam, ale też mi się nie wydaje żeby mozna było wyrażąć opinie
o grze nie grając w nią.


Ależ można - kto zabroni? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie osobiscie gra BARDZO spodobała. Chociaż.. mogli dać tak, że postać może nosić 9 broni jak dawniej, a z tymi kartami czerwona/zółta itd.. no to juz troszke przesada by była ale Duke pokazał że po 15 latach można coś jeszcze zrobić. Mam nadzieje że wyjdzie następna część, nie musi być graficznie jak Crysis 2 , tylko mieć starego dobrego Duke''a który.. a z reszta, jest świetną postacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 14:43, Zgreed66 napisał:

Jeszcze pozostaje kwestia wiarygodnosci.


To znaczy? Możesz dokładniej? I przy okazji - co wg ciebie oznacza, że "w przypadku Duke''a ta garść faktow potrafi się ostro rozjechać"? Może jakieś przykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 14:57, Headbangerr napisał:

To znaczy? Możesz dokładniej? I przy okazji - co wg ciebie oznacza, że "w przypadku Duke''a
ta garść faktow potrafi się ostro rozjechać"? Może jakieś przykłady?


Ile pisałem o Duke''u?

Co powiesz jezeli ogladasz gameplay gościa ktory nawet nie wie jak sie uzywa automatu do puszek?
Ogółem kto jak reaguje na interaktywne czesci gry.
Dla jednych mapy są iscie Corridorowe. A CoDowcy potrafią się gubić i wieszać.(zagadki logiczne mi sie podobaja)
Początek gry. A to głupie wejscie - powinno się od razu strzelać, bez zadnego wprowadzenia. (mi sie podoba)
A trzeba czekac "pół godziny" (z taką wartością sie nawet spotkałem - co jest oczywiscie sciemą)
2 bronie vs 10broni - praktyczne zastosowanie, czy realna wartość Regenu HP. (mi sie podoba)
(pomijam to, że są osoby ktore wylecą, że te "cośki" są ZUE z zasady).
Są słabsze jak i lepsze etapy. Na samym poczatku jak się pojawił Duke.
Pare razy zostal wklejony gameplay z oceną opartą na jednym z najgorszych etapów w grze.
Nic dodać nic ująć - Gra nudna i do dupy.
Cała gra ma etapy dobre i złe. Ma swoje plusy i minusy. Nie da się tak jednoznacznie powiedzieć, że jest zła.
No chyba, ze kompletnie taki typ gry ci nei pasuje, ale to juz całkiem inna bajka. To jest problem DNF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to pięknie, tylko w dalszym ciągu nie dowodzi, że oglądając gameplay''e i czytając recenzje nie mam prawa do krytycznego wypowiadania się na temat gry ;) Braki technologiczne widać gołym okiem, podobnie, jak nie trzeba grać samemu, żeby ocenić kiepską SI przeciwnika, czy być świadkiem żenujących scen. No, chyba, że to wszystko też wina subiektywnego przekazu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 15:24, Headbangerr napisał:

Wszystko to pięknie, tylko w dalszym ciągu nie dowodzi, że oglądając gameplay''e i czytając
recenzje nie mam prawa do krytycznego wypowiadania się na temat gry ;) Braki technologiczne
widać gołym okiem, podobnie, jak nie trzeba grać samemu, żeby ocenić kiepską SI przeciwnika,
czy być świadkiem żenujących scen. No, chyba, że to wszystko też wina subiektywnego przekazu
:).


Braki technologiczne? Zestawione z "lepiej zagrać w DN3d z HD packiem" wyglądają śmiesznie.
Grając na moim złomiku na ultra detalach - znowu - lepsze etapy i gorsze. Choć specjalnie tragicznie nie było.
Kiepska SI? Pfff podobno to oldschool. Choć, co ja tam wiem. Gameplay podobno w oldchoolowych grach
jest najważniejszy - a ten mi sie wybitnie podoba w DNF. Ale co ja tam wiem.
Duke ma wyjątkowo sporo innych zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie ze wszystkich minusów rozwaliły wybuchy różnych pojazdów latających. małe puf i nie ma nic... żadna śróbka nie spadnie. nawet w starej wersji lepiej to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 15:28, Zgreed66 napisał:

Braki technologiczne? Zestawione z "lepiej zagrać w DN3d z HD packiem" wyglądają śmiesznie.
Grając na moim złomiku na ultra detalach - znowu - lepsze etapy i gorsze. Choć specjalnie
tragicznie nie było.


HD pack nie rozwiązuje sprawy, ale OK, niech będzie, że to sprawa subiektywnego odbioru.

Dnia 04.11.2011 o 15:28, Zgreed66 napisał:

Kiepska SI? Pfff podobno to oldschool. Choć, co ja tam wiem. Gameplay podobno w oldchoolowych
grach
jest najważniejszy


Więc nie zaprzeczasz, że jest, tylko uznajesz, że dla ciebie nie jest najważniejszy. Czyli w dalszym ciągu mogę go doświadczyć oglądając gameplay''e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 15:36, Headbangerr napisał:

HD pack nie rozwiązuje sprawy, ale OK, niech będzie, że to sprawa subiektywnego odbioru.

Nie chodzi oto.Chodzi o podejscie. DNF jest do dupy bo nie wyglada. Ale DN3d jest fajny,
ale wyglada jeszcze gorzej oO. Ciągle się rozbijamy, że jaki DNF to syf. Bo "COŚ" w nim nie gra.
A to komuś nie podoba się grafa. A to za malo codowaty. A to corridor. A to sie gubie.
A to co za debilny system interaktywnych pierdoł. A to SI dupowate. A to regen HP. A to 2 bronie.
Atoatoatoatoato srato. Jest do dupy, bo jest i tyle.

Dnia 04.11.2011 o 15:36, Headbangerr napisał:

Więc nie zaprzeczasz, że jest, tylko uznajesz, że dla ciebie nie jest najważniejszy.
Czyli w dalszym ciągu mogę go doświadczyć oglądając gameplay''e.

Ja piernicze. Ty mówisz, ze jest do dupy, bo tak. Ja ci mówie poprzyj to jakimś solidnym argumentem.
Piszesz, ze grafika jest do dupy i SI do dupy. Bo tobie się to nie podoba. Ok, masz do tego prawo.
Ale to nie mówi, ze gra nagle zasluguje na 4/10. Bo grafika nie gra, czy SI. Subiektywizm ftw.
Na gre składa sie znacznie wiecej elementów jak Grafika i SI. Szczegolnie jak gra ma mase wzlotów i "zlotow".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 15:47, Zgreed66 napisał:

Ja piernicze.


Cóż. Nie szkodzi.

Dnia 04.11.2011 o 15:47, Zgreed66 napisał:

Ty mówisz, ze jest do dupy, bo tak. Ja ci mówie poprzyj to jakimś solidnym
argumentem.


Gdzie mi tak powiedziałeś? Aaacha, TERAZ mi to mówisz. OK. Piszesz, też "nie o to chodzi" - zależy, komu. Mnie od początku chodzi o to, że mam prawo wyrazić o tej grze krytyczną opinię. A tobie o co? Bo już się pogubiłem :)

Dnia 04.11.2011 o 15:47, Zgreed66 napisał:

Piszesz, ze grafika jest do dupy i SI do dupy. Bo tobie się to nie podoba. Ok,
masz do tego prawo.
Ale to nie mówi, ze gra nagle zasluguje na 4/10.


Pokaż, gdzie napisałem, że zasługuje na 4/10.

Dnia 04.11.2011 o 15:47, Zgreed66 napisał:

Bo grafika nie gra, czy SI. Subiektywizm
ftw.
Na gre składa sie znacznie wiecej elementów jak Grafika i SI. Szczegolnie jak gra ma
mase wzlotów i "zlotow".


Oooo, yyy... aaa! Własnie doznałem objawienia. O dzięki ci, teraz rozumiem, co jest ważne w grach. Jednak dobrze, że zauważyłeś, że gra ma MASĘ wzlotów i "zlotów". Może dzięki temu zrozumiesz, że wiele z tych "zlotów" mam prawo zauważyć NIE GRAJĄC, a jedynie czytając recenzje i oglądając gameplay''e. Bo chyba o to chodziło, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 15:55, Headbangerr napisał:

Gdzie mi tak powiedziałeś? Aaacha, TERAZ mi to mówisz. OK. Piszesz, też "nie o to chodzi"
- zależy, komu. Mnie od początku chodzi o to, że mam prawo wyrazić o tej grze krytyczną
opinię. A tobie o co? Bo już się pogubiłem :)

To się zaczynamy robijać ile jest warta twoja krytyczna opinia. Oprocz wad są jeszcze zalety.
Ale o tym gracze zaczynają wybitnie zapominać.

Dnia 04.11.2011 o 15:55, Headbangerr napisał:

Pokaż, gdzie napisałem, że zasługuje na 4/10.

Co to znaczy, ze gra ma niską ocenę? że jest kiepska? Wszystko trzeba brać dosłownie?

Dnia 04.11.2011 o 15:55, Headbangerr napisał:

Oooo, yyy... aaa! Własnie doznałem objawienia. O dzięki ci, teraz rozumiem, co jest ważne
w grach. Jednak dobrze, że zauważyłeś, że gra ma MASĘ wzlotów i "zlotów". Może dzięki
temu zrozumiesz, że wiele z tych "zlotów" mam prawo zauważyć NIE GRAJĄC, a jedynie czytając
recenzje i oglądając gameplay''e. Bo chyba o to chodziło, prawda? :)

Szkoda, że widzisz tylko te "zloty" i na tym budujesz swoją opinię i inni też ją przyjmują do wiadomosci.
Potem się wchodzi do tematu i czyta się jeden wielki stek bzdur, bo komuś się coś nie podoba.
Ale de facto sam tytuł jest całkiem niezły. Ofc jeszcze trzeba przetrawić przez ludzki subiektywizm,
ale to juz inny temat. Nie wszystko jest w nim takie jakie jest na pierwszy rzut oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 16:03, Zgreed66 napisał:

To się zaczynamy robijać ile jest warta twoja krytyczna opinia. Oprocz wad są jeszcze
zalety. Ale o tym gracze zaczynają wybitnie zapominać.

A co mnie, czy ciebie, obchodzi, ile jest moja krytyczna opinia "warta"? Problem był taki, czy mam prawo ją wyrazić, opierając się na gameplay''ach i recenzjach. Więc po co próbujesz się teraz "rozbijać" po obrzeżach tematu? :)

Dnia 04.11.2011 o 16:03, Zgreed66 napisał:

Co to znaczy, ze gra ma niską ocenę? że jest kiepska? Wszystko trzeba brać dosłownie?

Nie bardzo rozumiem, czy to pytanie do mnie. Bo to TY piszesz, żebym nie mówił o 4/10. Teraz zarzucasz, że wziąłem to dosłownie. Cóż - wybacz, że nie wyczułem tej misternie ukrytej symboliki :).

Dnia 04.11.2011 o 16:03, Zgreed66 napisał:

Szkoda, że widzisz tylko te "zloty" i na tym budujesz swoją opinię

A kto powiedział, że widzę TYLKO słabe strony? Czy fakt, że napisałem tylko o nich, świadczy o tym, że dobrych nie widzę? :) Oczywiście rozumiem, emocje zagrały. Wybacz, wiem, że lubisz tą grę :)

Dnia 04.11.2011 o 16:03, Zgreed66 napisał:

i inni też ją przyjmują
do wiadomosci.
Potem się wchodzi do tematu i czyta się jeden wielki stek bzdur, bo komuś się coś nie
podoba.

A kto ma obowiązek traktować poważnie subiektywną opinię jakiegoś szarego żuczka na forum? I dlaczego nagle ciebie boli, że ktoś może przeczytać coś złego o tej grze? Wybacz - wiem, że ją lubisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 16:12, Headbangerr napisał:

A co mnie, czy ciebie, obchodzi, ile jest moja krytyczna opinia "warta"? Problem był
taki, czy mam prawo ją wyrazić, opierając się na gameplay''ach i recenzjach. Więc po
co próbujesz się teraz "rozbijać" po obrzeżach tematu? :)

Dlaczego obrzeżach? Wszystko się rozchodzi o sens co sie robi. Pierdzielić farmazony każdy może - z politykami na przedzie. Czy pierdzielą bez sensu, czy z sensem kogo to obchodzi. Taki jest sens takiego myślenia.

Dnia 04.11.2011 o 16:12, Headbangerr napisał:

Nie bardzo rozumiem, czy to pytanie do mnie. Bo to TY piszesz, żebym nie mówił o 4/10.

Uch. Piszesz tylko o wadach. Piszesz jaka ta gra to syf. 4/10= niska ocena.
Łapać, czy za trudne rozumowanie? Wszystko trzeba brać dosłownie?

Dnia 04.11.2011 o 16:12, Headbangerr napisał:

A kto ma obowiązek traktować poważnie subiektywną opinię jakiegoś szarego żuczka na forum?
I dlaczego nagle ciebie boli, że ktoś może przeczytać coś złego o tej grze? Wybacz -
wiem, że ją lubisz :)


Nie pisze co mnie obchodzi i co mnie boli. Pisze jak jest. Najlepiej jakby nikt wtedy nie narzekał na niską jakość recenzji i jak oszukańcze są działania marketingowców. Jak nawet sami gracze nie potrafią sobie ogarnąć włąsnego poletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować