Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

Co nalezy zrobić, żeby stworzyć własne czasopismo o grach (tak popularne jak, np. Play, czy CDA)?

326 postów w tym temacie

Właśnie, moim marzeniem jest stworzenie własnego czasopisma o grach. Chciałabym zatrudnić redakcje, mieć sponsora, chciałabym, zeby moje pismo było drukowane w takim nakeadzie jak te popularne.
Do każdego numeru dodawałabym 2 gry,( płycie DVD powiększonej, np. 9 GB)...
Czasopismo byłoby drukowane na papierze kredowym.. ok. 200 stron. Recenzje, zapowiedzi, itd...
Mam również pomysł, który wniesie dużo oryginału do czasopism o grach! To jest naprawde fajny pomysł. Oryginalny, a za razem eXtra! Nie zdradze go na razie, bo jeszcze ktoś by go wykożystał...
Ale do rzeczy..
Co wogóle należy zrobic, aby mieć swoje czasopiismo ( pytam tych którzy wiedzą cos na ten temat).
Jakie powinnam podjąć kroki???
Proszę o pomoc.. szkoda, aby mój pomysł się zmarnował?

Ps. Co do tego pomysłu: Zapewniam jest super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 # Należy zebrać odpowiednią ilość świetnych redaktorów i recenzentów ( np. ja, mam powiedzmy, doświadczenie ;) )
2 # Należy troszkę włożyć pieniędzy - na komputery, pomieszczenie itd.
3 # Najważniejsze - poszukać swojego wydawcy, może to być BAUER w Warszawie bądź inne wydawnictwo .
4 # Pisać dobrze i rzetelnie, dogadać się z polskimi dystrybutorami, żeby tuż przed premierą mieć gotową recenzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 12:23, WorldWar3PL napisał:

1 # Należy zebrać odpowiednią ilość świetnych redaktorów i recenzentów ( np. ja, mam powiedzmy,
doświadczenie ;) )

Masz doświadczenie, serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no oc do nakladu to nie sadze aby udalo ci sie na starcie taki osiagnac jak te wieksze magazyny... bo nie mysle zeby ktos na kreche dal Tobie pieniadze na start gazety - oczywiscie mozesz dostac sposnora ale tak raczej na probe... zeby sie zorientowac jak rynek na to reaguje i jaki bedzie popyt na to =) mam andzieje że Ci sie to uda =) a jakie trzeba wymogi że by być redaktorem? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

olcia13 - daj sobie spokoj, raczej stoisz na straconej pozycji ;] , moglas nazwac temat "Jak stworzyc czasopismo?" Zreszta IMO to nieoplacalne, takie marne grosze ;]

WorldWar3PL- taki młodzik z doświadczeniem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mysle ze moga bo czemu nie? to Ty i Twoi redaktorzy benda na nim pracowac - a ja mam jeszcze pytanie - w jakim miescie chcesz to zrobic? bo jesli tak po calej polsce to troche trudno bedzie recenzowac gry... wysylki itp :P tak mysle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>mam andzieje że Ci sie to uda =) a jakie trzeba wymogi że by być redaktorem?

Dnia 01.05.2006 o 12:26, mefjak napisał:

:>


Dzięki :)!
Wymagania są niezbyt duze, po prostu umieć pisac z sensem , umiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 12:22, olcia13 napisał:

Właśnie, moim marzeniem jest stworzenie własnego czasopisma o grach. Chciałabym zatrudnić redakcje,
mieć sponsora, chciałabym, zeby moje pismo było drukowane w takim nakeadzie jak te popularne.
Do każdego numeru dodawałabym 2 gry,( płycie DVD powiększonej, np. 9 GB)...
Czasopismo byłoby drukowane na papierze kredowym.. ok. 200 stron. Recenzje, zapowiedzi, itd...
Mam również pomysł, który wniesie dużo oryginału do czasopism o grach! To jest naprawde fajny
pomysł. Oryginalny, a za razem eXtra! Nie zdradze go na razie, bo jeszcze ktoś by go wykożystał...
Ale do rzeczy..
Co wogóle należy zrobic, aby mieć swoje czasopiismo ( pytam tych którzy wiedzą cos na ten temat).
Jakie powinnam podjąć kroki???
Proszę o pomoc.. szkoda, aby mój pomysł się zmarnował?

Ps. Co do tego pomysłu: Zapewniam jest super!!


Wiesz , stworzenie czasopisma tak popularnego jak CD-Action lub PLAY jest bardzo czasochłonne i drogie.Jaki chcesz mieć nakład?10 sztuk?A gry też od tak się nie znajdą...A co do tej płyty to chyba nie tak łatwo do 9 GB powiększyć , chyba , że można takie kupić w jakimś sklepie...A poza tym myślę , że koszty się nie zwrócą...Ale próbuj!Masz pomysł to próbuj , ale musiałabyś/musiałbyś pochamować trochę Swoje ambicje , bo to może do bankructwa prowadzić , ale to tylko moje zdanie , więc się nie zniechęcaj.Proponowałbym jedną grę , 50 - 100 stron , a jakby interes się rozwinął z czasem byś rozwijał(a) Swoją gazetkę.To tylko moje uwagi na przyszłość , grunt to się nie zniechęcać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 12:28, Araondoion napisał:

olcia13 - daj sobie spokoj, raczej stoisz na straconej pozycji ;] , moglas nazwac temat
"Jak stworzyc czasopismo?" Zreszta IMO to nieoplacalne, takie marne grosze ;]

WorldWar3PL- taki młodzik z doświadczeniem? ;)

Skąd wiesz, może się nie uda. CDA też zaczynało, podobnie jak ja i do czego doszło?
Wszystko na tym świecie jest możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 12:28, mefjak napisał:

no mysle ze moga bo czemu nie? to Ty i Twoi redaktorzy benda na nim pracowac - a ja mam jeszcze
pytanie - w jakim miescie chcesz to zrobic? bo jesli tak po calej polsce to troche trudno bedzie
recenzowac gry... wysylki itp :P tak mysle :P

Może w małopolsce, z tych dużych miast to może Kraków? Co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2006 o 12:29, Akshi napisał:


Wiesz , stworzenie czasopisma tak popularnego jak CD-Action lub PLAY jest bardzo czasochłonne
i drogie.Jaki chcesz mieć nakład?10 sztuk?A gry też od tak się nie znajdą...A co do tej płyty
to chyba nie tak łatwo do 9 GB powiększyć , chyba , że można takie kupić w jakimś sklepie...A
poza tym myślę , że koszty się nie zwrócą...Ale próbuj!Masz pomysł to próbuj , ale musiałabyś/musiałbyś
pochamować trochę Swoje ambicje , bo to może do bankructwa prowadzić , ale to tylko moje zdanie
, więc się nie zniechęcaj.Proponowałbym jedną grę , 50 - 100 stron , a jakby interes się rozwinął
z czasem byś rozwijał(a) Swoją gazetkę.To tylko moje uwagi na przyszłość , grunt to się nie
zniechęcać:)

Sądze, że gdyby to było nieopłacalne to by nie było tylu czaspoism tego typu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 12:23, WorldWar3PL napisał:

1 # Należy zebrać odpowiednią ilość świetnych redaktorów i recenzentów ( np. ja, mam powiedzmy,
doświadczenie ;) )
2 # Należy troszkę włożyć pieniędzy - na komputery, pomieszczenie itd.
3 # Najważniejsze - poszukać swojego wydawcy, może to być BAUER w Warszawie bądź inne wydawnictwo
.
4 # Pisać dobrze i rzetelnie, dogadać się z polskimi dystrybutorami, żeby tuż przed premierą
mieć gotową recenzję.

5# Zatrudnić specjalistów od reklamy, aby odpowiednio wypromować gazetę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 12:32, olcia13 napisał:

> ja bym zaczal od jakiegos e-zina ;]
e- zina?

to taki magazyn/czasopismo, ktory ukazuje sie co jakis czas tylko, ze w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6# Zatrudnić korektora albo chociaż sprawdzać teksty w Wordzie
7# Douczyć się trochę żeby wiedzieć co to jest np. e-zin

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Widzę , że nieźle się zapaliłaś do tej roboty , ale radzę na początek gazetę rozprowadzać po kumplach/kumpelach , po osiedlu , chyba , że masz większy nakład , może nawet do kiosku?Wszystko w porządnym , nowym czasopiśmie
powinno się robić powoli , z czasem może jakieś bonusy , takie jakie są z CD-Action , jakiś plakat możnaby dać , ale
moim zdaniem zrób pierwszy numer średni , żeby następne były lepsze (jak już napisałem jakieś dodatki czy coś).
Mam pytanie do Ciebie : Jaki będzie nakład tej gazety , i ile ona ma kosztować?Bo chyba chcesz mieć jakieś zyski z tego czasopisma?Masz już jakąś nazwę?Ważne , żeby była chwytliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję entuzjazjmu i ambicji oraz podziwiam odwagę stworziena takiego wątku.
Niestety będe kolejna osobą podcinającą skrzydła, bo do organizacji czegokolwiek o dużym budżecie trzeba mieć bardzo duże doświadczenie, zaufanie, talent i jeszcze jakeiś wykształcenie by się przydało.

A po za tym doświadczenie pokazuje swoje - IMO świetny Top Secret (z fajnymi grami na CD) upadł, swietny GameStar (też z fajnymi full wersjami) utrzymał się ciut dłuzej i po licznych dziwnych akcjach też skończył.
A poza tym niezapomianjmy o czasopismach, które tworzyły polska scenę gier i były jednymi z najbardziej profesjonalnych, a także upadły.

Jeśli już to radzę tworzyć e-zin, bo cokolwiek innego jest z praktycznego punktu widzenia pozbawione sensu, a uparte próby skończą się goryczą, zniechęceniem i ogromną stratą czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-zim to gaeta w formacie strony w HTMLu. Takie E-Ziny dla przykładu możesz znaleźć w CDA na błycie z bonusami. Niestóre są naprawdę dobrej jakości.

Ja proponował bym od tego zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować