Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe życie DC Universe Online

17 postów w tym temacie

W tym przypadku będzie tak samo. Jako, że dopiero teraz ruszyło free-to-play to DC nie padnie tak szybko. Jest to taka sama kaszana jak było w przypadku Champions Online. Też było mnóstwo ludzi a jak sie rozeszło to gra upada i strasznie nudzi po parunastu godzinach. Superbohaterowie są przejedzeni a twórcy nie mają na takie gry w ogóle pomysłu. Myślą, że jak zrobię grę na licencji DC to od razu będzie super extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, wszystko ładnie, pięknie ale warto wspomnieć o lagach i diskonektach co piętnaście sekund. Przejście na formułę F2P pewnie planowali z wyprzedzeniem, a nie przewidzieli przeciążenia serwerów... smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, jak miło.
Dopiero połowa mi się pobrała (jakieś 7 GB), to chętnie poczytam artykuł.

EDIT: Tja, myślałem, że będzie dłuższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ekipa Sony z Dc universe się jakoś wybitnie cieszyła że tak wzrosła im liczba użytkowników i czy właśnie tego się spodziewali... czy jednak wróżyli sobie porażkę jak ci od Lego universe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DCUO mnie w kilku aspektach zaskoczyło. Najbardziej chyba niechęcią graczy którzy płacą, do tych grających za frajer. SOE tradycyjnie dało ciała i serwery kładą się dość często. Do tego pojawiają się takie kwiatki jak czasowa niemożność tworzenia nowych postaci, czy blokada odbierania załączników w mailach na kontach darmowych (co jest bardziej dotkliwe niż się wydaje, bo często nagrody z questów przysyłane są na maila). Okazuje się jednak, że gracze "darmowi" nie powinni zabierać głosu. Na forum są bezlitośnie tępieni za jakąkolwiek krytykę, czy propozycje zluzowania restrykcji dla graczy f2p. W grze natomiast odbywa się dość ostry gankfest początkujących przez postacie zmaksowane.

Co do samej gry, jest lepsza niż się spodziewałem. Łączy dynamiczny gameplay w stylu Vindictusa, z całkiem ładną grafiką (jak na mmo, chociaż lokacje ogólnie są niezłe) i znanym uniwersum. Początkowo zniechęciła mnie dość małym wyborem elementów kostiumu dla bohatera, okazało się jednak, że w trakcie gry zdobywamy nowe. Można więc biegać potężnym zakapiorem w pasku Wonder Girl. W przeciwieństwie do powolnego CoH i niemiłosiernie pociętego CO, tutaj mamy całkiem przyzwoitą zawartość, nawet grając za darmo. Jak na razie jedynie brak Green Lantern DLC jest jakąś większą stratą dla darmowców. Fajne są też komiksowe wstawki, wieńczące walki z bossami w instancjach. Nie miałem jeszcze okazji walczyć w drużynach (mimo że jedną postacią zrobiłem 16 level z 30), ale solo content jest dość fajny.

Nie jest to mmo, za które zapłacił bym abonament. Jednak za darmo mogę grać, a nawet, jeżeli powyżej 30 levelu gra nadal będzie mnie ciekawić, być może parę groszy na nią wysupłam. No i Joker w wykonaniu Marka Hamilla jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 02:39, Crask napisał:


W ogóle dla mnie DC Universe to gra straszliwie niedoceniona. Już na starcie dostaliśmy przyzwoity endgame co w MMO jest rzadkością (bo tak ciężko się domyślić, że są no lify które max lvl wbijają w tydzień). Gra była pozbawiona większych bugów (chociaż interface chatu wołał o mord na projektancie). Do tego gra ma bardzo fajny system walki (z jakiegoś powodu teraz uważany za innowację w grze "Tera"...). Do tego całkiem sensowna customizacja bohatera i możliwość pracowania dla/sklepania najbardziej znanych madafaków uniwersum DC. Co tu nie zagrało? Nie mam pojęcia. Sam co prawda przestałem grać po miesiącu ale u mnie wiązało się to z brakiem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zagrało sam nie mam pojęcia. Być może wygórowany abonament zbyt odstraszał ludzi.
End game faktycznie jest przyjemny, relatywnie błyskawiczny do osiągnięcia - dla przeciętnej pracującej osoby, która grywa tylko weekendowo po 3-4 godziny jak ma czas wbicie 30 poziomu to maks miesiąc czasu [czyli liczę tu te 4 weekendy po te 3-4 godziny] bo poziomy lecą naprawdę przyjemnie.
Questy dosyć dobre, nie tak totalnie nużące, instancje grupowe podobnie złożone, ciekawe więc to dobijanie end-gameu odbywa się naprawdę interesująco, nie jest to jakiś wymuszony grind czy questing przynieś/wynieś [choć i takie questy są]
Bardzo fajny tytuł zwłaszcza dla fanów PVE którym PVP się przejadło [choć i PVP nie jest kulawe, ot mi się zwyczajnie przejadło po niezliczonej liczbie godzin walenia WOE w ragnaroku, znudziło mi się tępe okładanie innych graczy, coś się przestawiłem na co-opa ostatnimi laty]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od paru dni. Jak dla mnie jedno z lepszych MMO na rynku. Dużo, dużo lepsze do CoH/CoV.
Ale rzeczywiście lagi, disconnecty, problemy z logowaniem i tym podobne kwiatki są trochę za częste. Jednak można było się tego spodziewać.

Wspomnę jeszcze, że nie miałem większego doświadczenia z jakimś specjalnym gnojemiem noobów, przez resztę graczy. Co prawda walka między złymi i dobrymi na ulicach jest dość intensywna, ale widać, że jest to totalne każdy-na-każdego :)

Mam nadzieję, że gra będzie długo się utrzymywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się trochę pograć,dziś nie ma na to szans.Numer w kolejce do serwera to pięć tysięcy z groszami.Masakra.A co do samej gry to bardzo mi się podoba,zdecydowanie bardziej od CO i to pod każdym względem.Ładniejsza grafika i znacznie bardziej dynamiczna rozgrywka.Gdyby nie to że w najbliższym czasie jest kilka premier na które czekam to może skusił bym się na wersję premium.Zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować