Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szaleństwo się rozpoczęło - do sieci wypływają pierwsze oceny Call of Duty: Modern Warfare 3

69 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2011 o 10:42, cHICEK napisał:

Udam że to porównanie ma jakikolwiek sens...
Więc jestem z dziewczyną która jest brzydka.... głupia.... i nie ma w niej nic interesującego....
Tak to ma zupełny sens.... Pożyjesz trochę jeszcze na tym świecie to zobaczysz jak działają
takie związki ;) A i jeszcze w twojej "idealnej" partnerce zakochało się jakieś 10,20
milionów ludzi. Tak to faktycznie ma sens ;)


właśnie nie jest brzydka i głupia ani nie interesująca!! nie jest najładniejsza ani najmądrzejsza itp.!! a ty mi próbujesz wmówić że mogę się zakochać tylko w najładniejszej i mądrzejszej ( BF ) a już trochę brzydsza ( MW3 ) nie ma szans!!

pożyłem już trochę i wiem że to wszystko nie ma znaczenia bo liczy się to jaką frajdę Ci to sprawia! i to jest clue! argument o grafice nie ma znaczenia jeśli ja lubię szybką rozgrywkę i szybki multi !! to mam grać w BF bo ma ładną grafikę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Normal to normal, czegos oczekiwal ? Wlacz na najwyzszy i im dalej w las tym ciezej bedzie
Grafika - albo masz problem z karta, albo slabego pirata sciagnales
Fabula - nie znam, kazdy lubi co innego"
ad.1 ale co mi da że dam większy poziom trudności? boty dalej będą siedziały w miesjcach bo tak zostały oskryptowane, jedyna różnica taka że będą więcej i celniej strzelać. No proszę Cię, to w quake''u 3 było lepsze AI.

ad.2 Podaj mi przykłady gdzie crack psuł grafikę?tak się składa że sporo siedzę w gamdevie i wiem że takie teksty to bzdury. (prędzej problem z grą, to już ludzie od coda powinni zadbać o to by gra wszedzie dobrze wygladala, btw mam bardzo popularna grafike wiec na pewnie nie ebde osamotniony z taka grafika w tej grze. 5870).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SuavekS

Czyli gra nie może być po prostu dobra, ponieważ nazywa się Call of Duty? Nie jestem przekonany co do Twojego toku myślenia. A zarzucanie naszym zachodnim kolegom braku obiektywizmu i pisanie, że przyjmują oni łapówki obraża także nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 10:47, arborek napisał:

właśnie nie jest brzydka i głupia ani nie interesująca!! nie jest najładniejsza ani najmądrzejsza
itp.!! a ty mi próbujesz wmówić że mogę się zakochać tylko w najładniejszej i mądrzejszej
( BF ) a już trochę brzydsza ( MW3 ) nie ma szans!!

pożyłem już trochę i wiem że to wszystko nie ma znaczenia bo liczy się to jaką frajdę
Ci to sprawia! i to jest clue! argument o grafice nie ma znaczenia jeśli ja lubię szybką
rozgrywkę i szybki multi !! to mam grać w BF bo ma ładną grafikę ?


Po pierwsze to nie wymieniłem Battlefielda ani razu. I nie miałem wcale BF na myśli nawet.
Po drugie to jednak rozmawiamy o grze a nie o człowieku.

Jeśli ci się podoba to graj, nikt przecież nie zabrania. Tetris ma żałosną grafike, nie ma histori czy AI a gra się fajnie.

Chodzi mi o to że na przestrzeni tych wszystkich lat kiedy inne studia ulepszają swoje silniki, wkładają w to wysiłek to CoD jedzie cały czas na tym samym przestarzałym silniku.
Że AI w tej grze nie istnieje, zalewają nas armie kukiełek. Fabuła jest jak z kiepskiego filmu akcji. Mechanika rozgrywki w zasadzie nie ulega zmianie od pierwszego CoDa.
Tymczasem gra dostaje oceny lepsze niż inne gry które każdy ten aspekt mają lepiej wykonany. I to jest paranoja.

Przykład ? Np serwis GameTrailers wystawił ocenę za fabułę MW3 wyższą niż DeusEx3. Albo za prezentacje wyższą niż BF3.... I ktoś mi powie że to jest normalne ?

Grajcie, kupujcie, ale dajcie tej grze 7/10. Wszyscy wiemy jak dzisiaj oceny wpływają na sprzedaż. Więc dlaczego studia które wkładają wysiłek i serce w swoje gry mają dostawać słabe noty za dobre gry a ludzie od CoDa którzy praktycznie tylko robią nowe mapy mają byc nagradzani za swoje lenistwo i chciwość ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię że w ogóle ten news powstał, bo ze wszystkich stron ciągle atakuje mnie EA.

Co by to było gdyby Activision miało oddział w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla bla. Recenzenci swoje, a gracze swoje. A ci drudzy po kupnie zauważyli, że owszem, kampania trzyma w napięciu, ale jest jeszcze krótsza (!!!) niż ta w MW2. Ponoć już nie 5-6, a 4-5 godzin wystarczy do jej skończenia na najtrudniejszym poziomie trudności.
Multi też strasznie powtarzalne. Nie wszystkim przypadły do gusty killstreaki, które nie resetują się po śmierci (klasy support)
Jedynie nowy tryb, survival (coś w stylu zombie, ale lepszy) jest wart uwagi. Ale kupowanie tylko dla niego gry mija się z celem.
Ogólnie panują opinię że owszem: gra dla tych którzy nie zetknęli się z serią (czyli chyba jacyś jaskiniowcy, bądź 10 latki które dopiero niedawno zobaczyły komputer i konsole ) będą zachwycone. Pozostali nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 11:01, cHICEK napisał:

>ciach


wymień mi proszę te cudowne gry które tak rozwijają swoje silniki graficzne i którym tak warto dać szansę!! naprawdę chętnie przetestuje!

w DeusExa grałem i pomimo wciągającej fabuły pod koniec gry rzygałem żółtym kolorem :) a sam silnik graficzny raczej "dupy nie urywa"! Więc które gry są LEPSZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 10:59, kozak40 napisał:

Destructoid tym razem dał podejrzanie dużą ocenę...

Nieważne co by dali, hity i tak by leciały.
A tak pewnie jeszcze jakąś kasę z reklam zgarnęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 11:14, arborek napisał:

> >ciach


A jaki przedział czasowy Cię interesuję ? Bo jeśli miałbym wymienić wszystkie gry które oferują więcej niż seria CoD tak mniej więcej od CoDa4 do MW3 to całkiem sporo by było.... Zakładam że wykluczamy strategie, rpg, wyścigi itp i skupiamy się na FPP i grach akcji. To chociażby Bioshock, Crysis, Battlefield 3, Rage, Borderlands, Dead Space, Assassins Creed, Mass Effect 2 ( dla tych co kwalifikują je jako shooter), Gears of War, Mafia, GTA, Killzone, God of War, Uncharted, Stalker, Batman, Dark Souls.......


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóz co prawda expertem w obu tych grach nie jestem, ale moze wlasnie dzieki temu moge zachowac choc troche obiektywizmu. Gralem w CoD1 i 2 i faktycznie na tamte czasy gry mnie urzekly, wiadomo, wtedy to byla klasa sama w sobie, z kolei taki bf1942 juz mi sie srednio podobal. Potem bylo dlugo dlugo nic i przysiadlem jakos tak zaraz po sobie do CoD MW2 i BFBC2 (tak wiem ze te gry sa z roznych lat, ale ja do nich siadlem jakos do jednej po drugiej. No i co, pogralem w tego coda, pogralem, niby fajnie ale bez szalenstw, gdyby nie to ze to znana seria to pewnie bym w to nie zagral. Potem przysiadlem do bfa i gra centralnie mnie zahipnotyzowala, wpierw singiel, potem multi, wsiaklem w nia.
Potem wyszedl black ops, tak czytam czytam, mysle troche zmieniona formula gry, zagram, ocenie. I jedyne co w tej grze mi sie spodobalo to klimat agentow w czasie zimnej wojny, to bylo fajne (choc moze stalo sie tak dlatego ze jestem fanem takich klimatow - wszystko powiedzy latami 50tymi i 80tymi jest swietne:). Ale gra byla najzwyczajniej w swiecie nudna. Juz nie wspomne ze bf chodzil znacznie lepiej, nie wiedziec czemu ale black ops potrafil mi zejsc do 15 fps, podczas gdy bf mi nie spada ponizej 45. Tak czy siak po tym co widzialem poki seria call of duty sie diametralnie nie zmieni nie ma co liczyc na moje pieniazki, a bf? No coz jeszcze tylko male zmiany w kompie i zabieram sie za bf3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 11:32, cHICEK napisał:

> > >ciach

A jaki przedział czasowy Cię interesuję ? Bo jeśli miałbym wymienić wszystkie gry które
oferują więcej niż seria CoD tak mniej więcej od CoDa4 do MW3 to całkiem sporo by było....
Zakładam że wykluczamy strategie, rpg, wyścigi itp i skupiamy się na FPP i grach akcji.
To chociażby Bioshock, Crysis, Battlefield 3, Rage, Borderlands, Dead Space, Assassins
Creed, Mass Effect 2 ( dla tych co kwalifikują je jako shooter), Gears of War, Mafia,
GTA, Killzone, God of War, Uncharted, Stalker, Batman, Dark Souls.......


Wymieniłeś mnóstwo naprawdę dobrych gier z czego nawet kilka FPSów :)
I pewnie mi zaraz wyjaśnisz jakie rewolucje pojawiły się między Bioshockiem 1 a 2 ?
między Crysisem 1 a 2 ? między Kilzone 2 a 3 ? między BC2 a BF3 ? tam też się niewiele zmienia! bo są to dobre gry! więc dlaczego nagle COD jest tak tępiony ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 11:38, arborek napisał:

> > > >ciach


Prosiłeś o wymienienie ciekawszych gier a nie o gry które się bardziej zmieniają. Ale ok Bioshock 1 i 2 to praktycznie brak zmian, tak samo Killzone czy Crysis. Tutaj się zgadzam.
Tylko że np taki Bioshock ma tylko dwie części ale kiedy wszedł na rynek to naprawdę się wyróżniał. Crysis tak samo.
Natomiast CoD w tej chwili ma części 7 ( jeśli nie więcej) i na przestrzeni tych 7 części mało dzieje się nowego. Owszem MW wniosło pewne zmiany, multi itp ale już MW2 i BO to te same gry. Gdyby MW3 było pierwszą albo drugą częścią serii to bym na nią patrzył zupełnie inaczej. Ale te 7 części jednak zobowiązuje do czegoś. Tymczasem tak naprawdę CoD z każdą kolejną częścią daje coraz mniej. To tak jakby id chciał cały czas sprzedawać Wolfa 3D.... w tej branży kto się nie rozwija ten ginie. Potrzebny jest postęp a nie stagnacja. Gdyby wszystkie firmy tak podchodziły do gier jak ludzie od CoDa to dalej grali byśmy w Ponga. Bo po co coś zmieniać jak można ciągle robić to samo i zarabiać. Może będzie że się czepiam grafiki ale jak 7 gier jedzie na tym samym tylko modyfikowanym silniku to coś mówi o podejściu twórców. Pewnie ze grafika nie jest najważniejsza tylko jakby każdy ją tak olewał to dziś gry dalej miały by tylko tryb tekstowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to przypomina "hejterstwo" w stosunku do Barcelony. Tak samo jest z CODem. Pseudointeligenci uważają tę grę za debilną i dla debili właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 11:52, cHICEK napisał:

> ciach


czyli nie wydają złych gier tylko wydają je za często ? może i tak! ale tego chyba chcemy! znaczy ja i miliony innych ludzi! reszta może grać w inne gry których wymieniłeś całe mnóstwo! i nie rozumiem w czym problem!

@Eff3ctiv3 -> nie znam się na piłce więc nie wiem czy się ze mną zgadzasz czy nie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2011 o 11:58, arborek napisał:


@Eff3ctiv3 -> nie znam się na piłce więc nie wiem czy się ze mną zgadzasz czy nie
:D:D

Zgadzam się z Tobą. Chodzi mi o to, że Barcę jak i Call of Duty wiele osób nienawidzi z błahych powodów albo nawet żadnych. Takie czyste hejterstwo dla zasady, a wystarczy po prostu w pierwszym przypadku nie oglądać meczy Barcy, a w drugim nie grać w Call of Duty. Problem z głowy i nie potrzebne są żadne obraźliwe teksty w ich kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować