Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szaleństwo się rozpoczęło - do sieci wypływają pierwsze oceny Call of Duty: Modern Warfare 3

69 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2011 o 11:53, Zgreed66 napisał:

Pewnie dlatego, ze masz bioshock 1 i 2; Crysis 1 i 2; KZ 2 i 3, a nie jak CoD 4,5,6,7,8,9
;d
czy ile tego jest bo sie juz gubie ;P


pewnie że się gubisz :)
Battlefield ma w sumie jakieś 12 gier? 1942, Vietnam, Modern Combat, Bad Company, Heroes, 1943 itd.
ja jestem osobiście fanem MW i dla mnie tej serii powstały 3 części :)

no i co z tego że ze zrobieniem nowego Crysisa czekali tyle lat jak i tak nic nie wniósł do gry ? równie dobrze mogli też co roku trzepać kasę :) nie wiem czemu tego nie zrobili ale na pewno nie dlatego że im zależy na waszych portfelach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucia, że oceny te są nieco zawyżone, albo zmanipulowane przez wydawce. Jak będzie w praktyce? Niedługo powinienem się o tym przekonać. Kupuję ten tytuł, by kontynuować serię moich zakupów marki MW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oceny bardzo dobre... Tylko dziwi mnie ocena Eurogamer''a którzy wystawili tylko 8 z 10... No czyżby byli negatywnie nastawieni na tą grę? Ale reszta ładnie... 9.5 na 10... A-, Czyli na gre na pewno warto wydać trochę złotówek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 12:17, KEXmen napisał:

Oceny bardzo dobre... Tylko dziwi mnie ocena Eurogamer''a którzy wystawili tylko 8 z
10... No czyżby byli negatywnie nastawieni na tą grę? Ale reszta ładnie... 9.5 na 10...
A-, Czyli na gre na pewno warto wydać trochę złotówek xD


przecież 8/10 to dobra ocena !! każdy trochę inaczej traktuje saklę ocen dlatego warto przeczytać tekst i samemu zdecydować czy to co im się podoba czy przeszkadza odpowiada naszym gustom !! sama ocena naprawdę jest mało warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 10:31, Numenpl napisał:

Akurat bf3 to taki sam tasiemiec jak mw3 który nie wnosi nic do ogólnej formuły gameplay
a z tą fenomenalną grafiką to już taki fail że szkoda gadać o dodali rozmazanie i świecidełka
nic ponad to. Więc skończ gadać jak fanatyk BF3 bo głupoty już gadasz.

Raczej ty, ile rage''u na forum z twojej strony było że gra ci nie śmiga itp, grafa na ultra jest świetna, a że na low masz minimalną ilość fps to twoja sprawa i przestań rzucać mięsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 12:03, arborek napisał:

Ciach


Owszem BF ma sporo części tylko jak się w nie gra to widać różnicę....
To fajnie że jesteś fanem MW i dla Ciebie istnieją tylko 3 części :) a ja mieszkam w europie i inne kontynenty dla mnie nie istnieją :)

Co do porównań piłkarskich to nie bardzo tutaj wiem jak miały by działać. Bo barca to dobra drużyna. Z CoDem to tak jakby powiedzieć że Kowalski to dobry gracz pomimo że od wielu lat nic nie strzelił a obok niego biegają inni lepszy gracze... ale nie Kowlaski jest super. A czemu Kowalski jest super ? No bo to jest Kowalski. Tak to wygląda z CoDem właśnie.... Kowalski popatrz na kolegów, chodzą na treningi, ćwiczą, może też byś potrenował ? Nie ja jestem Kowalski, to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są te "argumenty" za i przeciw - bo to i tamto : ) - naprawdę zabawnie się czyta.
Czy gra się podoba czy nie ? To są osobiste preferencję.
Jedna rzecz jest tylko ciekawa - czemu ludzie tak super optymistycznie podchodzą do tej gry ?
Burza medialna - moda - łatwa papka itd.
Z drugiej strony - negatywnie - bo to to samo, nic nowego, stara grafika itd.
Dla Acti to woda na młyn bo o grze głośno i nawet taki sceptyk kupi Cod- bo trzeba się przekonać.
I w tym wszystkim najbardziej mnie bawi to, że Acti dzięki temu głównie potrafi co roku wydać klon jednej gry i wyciągnąć od was kasę. I oto w tym wszystkim chodzi - trochę szumu, achów, echów - poprawmy trochę tekstury, pozmieniajmy to i owo - dodamy nowe dlc, a barany i tak kupią.
To jest przykre, że ludzie obecnie tak mało wymagają od gier - niby nowe, ale stare - masa dlc z mapami, karabinami itd. i wszystko za $$$.
Co do ocen nie wnikam - nie interesuje mnie to - ale należą się Acti najwyższe noty za marketing i to jak potrafi wyciągać kasę od ludzi.
Z premiery przeciętnej gry jakich jest wiele na rynku potrafią zrobić medialne wydarzenie roku - gratulacje dla Acti !!

Chciał bym tak móc sprzedawać ten sam towar co roku w nowym opakowaniu i zarabiać na tym tyle kasiory :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 12:17, KEXmen napisał:

Oceny bardzo dobre... Tylko dziwi mnie ocena Eurogamer''a którzy wystawili tylko 8 z
10... No czyżby byli negatywnie nastawieni na tą grę? Ale reszta ładnie... 9.5 na 10...



A moze to wlasnie ta reszta byla nastawiona zbyt pozytywnie? :P zawsze sa dwie strony medalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 11:38, arborek napisał:

Wymieniłeś mnóstwo naprawdę dobrych gier z czego nawet kilka FPSów :)
I pewnie mi zaraz wyjaśnisz jakie rewolucje pojawiły się między Bioshockiem 1 a 2 ?
między Crysisem 1 a 2 ? między Kilzone 2 a 3 ? między BC2 a BF3 ? tam też się niewiele
zmienia! bo są to dobre gry! więc dlaczego nagle COD jest tak tępiony ?!


Jak jest z KZ nie powiem, pomiędzy Crysisem 1 i 2 zmian było niewiele (ale więcej niż pomiędzy nowymi CoDami). Oba Bioshocki były b. podobne do siebie i tak dalej, i tak dalej...
Tylko no właśnie - mówimy o podobieństwach pomiędzy 2 grami jednej serii. Natomiast w przypadku CoD mamy Call of Duty 4, do którego zrobiono 4 mody (World at War, Modern Warfare 2, Black Ops, Modern Warfare 3) i sprzedano jako pełne wersje. Dlatego CoD jest tak tępiony. ;) Za dużo robionych taśmowo części serii, bez większych zmian. Między innymi dlatego ja sam jestem teraz nowym częściom Call of Duty nieprzychylny, mimo że serię jako całość bardzo lubię (lubiłem?).
No ale jeśli Tobie się podobają to nikt Ci zdania narzucić nie może. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robienie gier to jest biznes jak każdy inny. A głównym celem każdego biznesu jest osiągnięcie zysku. Można się przy tym też dobrze bawić, ale każda firma na pierwszym miejscu stawia zyski, bo z czegoś trzeba się utrzymać. A największe zyski są wtedy, kiedy przychody pozostają bez zmian albo się nawet zwiększają, a koszty spadają. Więc nie obwiniajcie Activision, że wydaje kolejną grę na tym samym silniku, z takim samym schematem rozgrywki. Jako że nie musieli wymyślać nic nowego, silnik graficzny i fizyczny tylko lekko podrasowali, to na pewno mieli niższe koszty produkcji niż gdyby próbowali wprowadzić wiele zmian. A zapewne sprzedaż gry znów będzie gigantyczna. I to pomimo tego, że nic się nie zmienia. I podejrzewam, że kolejny raz niewiele osób będzie zawiedzionych, bo Infinity Ward ( nie mylić z Treyarchem od World at War i Black Ops ) robi naprawdę niesamowicie grywalne tytuły. CoD 4 był naprawdę innowacyjny i znakomicie się w niego grało, w MW2 były fantastyczne misje brytyjskie :) i myślę, że tak samo będzie z MW3. Bez żadnych zmian, ale nadal efektowne i niezwykle grywalne.
Więc jeśli chcecie, żeby Acti wreszcie zrobiło jakieś zmiany w następnej części to po prostu nie kupujcie MW3. Jeśli poniosą spektakularną klęskę w porównaniu z BF3 na pewno się wezmą do pracy i postanowią coś zmienić :) w końcu najważniejsza jest ilość sprzedanych egzemplarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile EA dało w łapę recenzentom za dobre oceny BF3 ? :)
Kasa robi kasę.

Narazie jednak odpuszczę sobie MW3, mam na celowniku Skyrim''a. Po nim przyjdzie czas na MW3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, gry to biznes, a w tym chodzi o zyski. Co nie zmienia ze graczy lubia popsioczyc i maja do tego swiete prawo. Szczegolnie polscy gracze, powszechnie wiadomo jaka mamy mentalnosc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było raczej do przewidzenia. Ale ciekawe jest dla mnie to, jak długo można jechać na zmodyfikowanym silniku Quake III, a jeszcze gra wygląda dość dobrze.
Niestety, grę u minie skreśliły brak serwerów dedykowanych i wykastrowany w opcji Premium CoD Elite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zaczyna się szaleństwo :D Sam odliczałem każdą minutę do północy ^^. Kiedy zobaczyłem pierwszą misję już na starcie, to wiedziałem, że szykuje się ostra jazda bez trzymanki w starym dobrym stylu. MW3 to kawał przyzwoitej akcji i świetnej zabawy, nic więcej po MW3 się nie spodziewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 10:58, Michael-O napisał:

@SuavekS

Czyli gra nie może być po prostu dobra, ponieważ nazywa się Call of Duty? Nie jestem
przekonany co do Twojego toku myślenia. A zarzucanie naszym zachodnim kolegom braku obiektywizmu
i pisanie, że przyjmują oni łapówki obraża także nas.


Bo jesteście jakkolwiek związani z zachodnią branżą i zachodnią branżę obchodzi wasze zdanie.

Szczerze, bez zgryźliwości i obraźliwych intencji, nic w Polsce nie ma siły przebicia dostatecznej, by być kojarzonym na równi chociażby z Escapistem. CDA niestrudzenie próbuje od lat, wiadomo z jakimi efektami >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować