Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Patch do TES V: Skyrim na wszystkie platformy w dniu premiery

86 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2011 o 20:44, Achimas napisał:

projekt nie moze obyć się bez jakiś niedoróbek, błędów. To nie jest oskryptowany 4 godzinny,prowadzący
za rękę od A do B fps. :)

Widać w obliviona nie grałeś. Poprzedni projekt beth, właśnie prowadził z punktu A do B i to dosłownie. W postaci zielonego trójkątnego znacznika :d. Morrowind to inna bajka, ale do Skyrim się go nie porówna.
Wracając do Wiedzmina 2, to również się mylisz, bo zarówno tutaj jak i na innych stronach, zauważyłem duże oburzenie z powodu tej łatki (że niedorobili gry, że lenie etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 19:21, Tenebrael napisał:

Nieźle, gra jeszcze nie wyszła, a już planują jej łatanie. To ja się pytam: a gdzie do
k*** n*** byli beta-testerzy? Zaspali? Zapili? Zaniemogli? Takie coś (planowanie łatek,
zanim jeszcze gra się ukaże) bardzo kiepsko wróży Skyrimowi. Inna sprawa, że mnie to
nijak nie dziwi...

A co do "większych DLC" - czyli co, teraz zamiast zbroi dla konia dostaniemy zbroje dla
całej stadniny koni? :P


Jest coś takiego jak Deadline. Dostali termin, do którego mieli ukończyć grę, a ponieważ nie zdążyli załatać wszystkich bugów, to teraz, kiedy gra jest już w złocie, łatają błędy, których nie zdążyli.

Jak wydadzą zbroję dla konia w DLC i nie dadzą takiej możliwości, żeby ubrać konika w podstawce, to się chyba załamię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezsens. To nie jest DLC, więc nie mają z tego zysku, żeby COŚ wyciąć z gry sprzedać. Jak sama nazwa wskazuje: jest to patch. Nie byłby patchem gdyby znajdował się na płycie z grą (chyba, że to GOTY, ale i tam najczęściej patche są na osobnej płytce) ponieważ byłby wtedy częścią gry.
Nonsens, panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 18:23, Wojman napisał:

Po pierwsze gra bedzie wymagac Steama, wiec patch bedzie.


Wymagać i może wymaga ale w Europie i tak na Steamie nie można kupić, tylko w Ameryce... My Europejczycy jacyś gorsi jesteśmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 19:21, Tenebrael napisał:

Takie coś (planowanie łatek,
zanim jeszcze gra się ukaże) bardzo kiepsko wróży Skyrimowi. Inna sprawa, że mnie to
nijak nie dziwi...

A co do "większych DLC" - czyli co, teraz zamiast zbroi dla konia dostaniemy zbroje dla
całej stadniny koni? :P


A ja pragnę przypomnieć, że Moderator Wojman już tłumaczył coś na temat łatek, które wychodzą po premierze. poza tym zakropkowane przekleństwa to nadal przekleństwa, zatem Degrad -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może gra jest już w tłoczni(premiera lada dzień, prawda?) więc pewnie nic już nie załatają do premiery. Cieszcie się że nie ma żadnych obsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 23:41, SarenkaB napisał:

Może gra jest już w tłoczni(premiera lada dzień, prawda?) więc pewnie nic już nie załatają
do premiery. Cieszcie się że nie ma żadnych obsów.


Gra już dawno była w tłoczni. Obecnie siedzi w magazynach u sprzedawców, z których już jutro będą gry wysyłane do klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 23:42, Wojman napisał:

Gra już dawno była w tłoczni. Obecnie siedzi w magazynach u sprzedawców,
z których już jutro będą gry wysyłane do klientów.

To dlaczego sprzedawca w jednym z ważniejszych sklepów z grami w tym kraju powiedział mi, że podpisywali lojalkę, by nie wysyłać Skyrima przed 11.11 oraz by odbiór osobisty był również po 11.11 (czyli de facto dopiero w poniedziałek)?? Wytłumaczy mi to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 23:32, Sanders-sama napisał:

Wymagać i może wymaga ale w Europie i tak na Steamie nie można kupić, tylko w Ameryce...
My Europejczycy jacyś gorsi jesteśmy?


ale jak kupisz klucz to bedzie mozna aktywowac na steamie tyle ze nie bedzie po polsku co raczej jest plusem. drugi plus to ominiecie slamazarnej cenegi ktora wydaje patche do swoich lokalizacji jak sie jej podoba

http://www.keye.pl/games/product/id/3610/The-Elder-Scrolls-Skyrim-STEAM
http://www.go2arena.com/pl/games/product/id/2412/The-Elder-Scrolls-V-Skyrim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 00:20, Janek_Izdebski napisał:

To dlaczego sprzedawca w jednym z ważniejszych sklepów z grami w tym kraju powiedział
mi, że podpisywali lojalkę, by nie wysyłać Skyrima przed 11.11 oraz by odbiór osobisty
był również po 11.11 (czyli de facto dopiero w poniedziałek)?? Wytłumaczy mi to ktoś?


Nie wiem dlaczego ktoś tak powiedział i nie widze potrzeby, żebym się tłumaczył za tego kogoś. Po za tym sklep muve.pl to oficjalny sklep dystrybutora gry czyli Cenegi, a zdają tam sobie sprawę, że wielu graczy chętnie by zagrało w grę w dniu premiery, na dodatek podczas długiego weekendu kiedy sporo ludków będzie miało na to po prostu czas, więc i grę wysyłają tak, zeby na 10 listopada doszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim będzie jutro w sklepach takich jak MM oraz Saturn, oczywiście dojdą też pewnie do empika ale tutaj chodzi o to że mm i saturn wykładają odrazu wszystko na lady co dostaną.
Tak więc radzę się przejść tak o około 16+ jutro do jednego z tych sklepów i posznupac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 00:55, Wojman napisał:

Nie wiem dlaczego ktoś tak powiedział i nie widze potrzeby, żebym się tłumaczył za tego
kogoś. Po za tym sklep muve.pl to oficjalny sklep dystrybutora gry czyli Cenegi, a zdają
tam sobie sprawę, że wielu graczy chętnie by zagrało w grę w dniu premiery, na dodatek
podczas długiego weekendu kiedy sporo ludków będzie miało na to po prostu czas, więc
i grę wysyłają tak, zeby na 10 listopada doszła.

Akurat nie chodzi o Muve.pl, ale Waszą i Muve.pl główną konkurencję w Wawie. Co jest jednak istotne, we wspomnianym sklepie powiedzieli, że mają prikaz od Cenegi (lojalka), by nie sprzedawać przed 11.11. Dlatego odbiór osobisty przed zamknięciem 10.11 wg sprzedawcy byłby cudem. Cóż mogłem zrobić, wzruszyłem tylko ramionami, ale jeśli Cenega tak postępuje to tylko strzela sobie w stopę! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 01:04, Redjevel napisał:

Skyrim będzie jutro w sklepach takich jak MM oraz Saturn, oczywiście dojdą też pewnie
do empika ale tutaj chodzi o to że mm i saturn wykładają odrazu wszystko na lady co dostaną.
Tak więc radzę się przejść tak o około 16+ jutro do jednego z tych sklepów i posznupac.


Trzeba było pisać wcześniej, wczoraj zamówiłem na Muve ze zniżką - 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Patch w dniu premiery... meh to już chyba standard, że wypuszcza się niedorobione gry :/

Dlc- no i spoko, o to chodzi. Niech będą 2-3, ale konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Takie czasy. Każdy nowy tytuł w dniu premiery dostaje zaraz łatkę (czyżby nowa polityka

Dnia 09.11.2011 o 13:21, pz_leo napisał:

antypiracka ?).


Nie. Po prostu gra to bardzo złożony produkt. Do tego w gry z szeroko pojętego gatunku "rpg" są bardzo trudne do przetestowania ze względu na ogrom contentu. Plus Skyrim, to będzie taki sandboxowy rolplej - tutaj wyłapanie wszystkich bugów to wręcz masakra, tym bardziej, że gracze zawsze są zdolni zrobić coś czego deweloper nie przewidział ;-)

Patchowanie w dniu premiery,owszem trochę mnie mierzi - zwłaszcza na konsolach. Kiedyś, kiedy dostęp do sieci nie był standardem deweloperzy musieli się bardziej starać i przykładać, żeby produkt był dopracowany. Bugi nie były aż tak częste - bo "reżim" niemożności spatchowania (pisze tu o konsolach) wymuszał perfekcjonizm.

Z drugiej strony - jeśli już w konkretną grę wkradł się jakiś błąd, to była tzw. "dupa blada" - nic już się nie dało z tym zrobić, oprócz zagryzienia warg i przełknięcia tej gorzkiej pigułki. No to z "dwojga złego" wolę już jednak "day zero patch" (i kolejne - bo wiadomo, że to Bethesda i na jednej łatce się nie skończy) niż męczenie się z jakimiś bugami "forever" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch po premierze - źle, bo za długo trzeba było czekać.
Patch w dniu premiery - źle, bo "dlaczego nie dało się tego naprawić przed premierą".
Gra bez patch''ów - źle, bo "producenci mają nas w d...".
Idealnie - gra doskonała (?) pod każdym względem w dniu premiery. Czyżby? Ktoś tam wyżej zapytał "gdzie byli testerzy" - jak to gdzie? Tam, gdzie zawsze.

Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że z łataniem gier jest tak, jak z szukaniem szczątków ofiar po katastrofie lotniczej. Ekipy już kilka razy przeszukały teren, a i tak można to zrobić jeszcze raz i na 100 % znajdzie się nowe szczątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować