Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wyraźny spadek liczby abonentów World of Warcraft

47 postów w tym temacie

I nawet nowy dodatek nie sprawi ze przybędzie subskrybentów WoW! Nowy dodatek Mists of Pandaria jest dla mnie totalną porażką i moim zdaniem będzie tylko gwoździem do trumny tej masówki! Z mrocznego klimatu przechodzimy w stronę cukierkowych pokemonów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wyniku nowego dodatku WoW będzie przypominał clona "hello Kitty online" a uzyskanie przez pety możliwosci levelowania i walki >>następna generacja pokemonów.Blizzard strzela sobie w stopę nagminnie uproszczając rozgrywkę tak aby wszyscy gracze mogli zobaczyć pełny content z gry ...jednym słowem trzeba będzie niedługo obniżyć kategorię wiekową gry z 12+ na 5+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi nieuchronne, powoli kończy się era WoW''a, Blizzard to widzi i próbuje doić krowę póki zipie swoimi programami 12 miesięcznych subskrypcji w celu dostanie darmowego d3. Activison zdaje sobie sprawe że kilka milionów odejdzie od WoW''a na rzecz D3, tak jak w 2004 ludzie odeszli z Diablo 2 do WoW''a, a tak wypuszczą gre w luty a ludzie będą mieli opłacone abonamnety do grudnia 2012.

WoW fenomenem był, jest i będzie i za te +/- 3lata jak wyjdzie "Titan" skończy się era jego "panowania" ale jego następca na 100% będzie godny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 22:10, Thebisre napisał:

Z mrocznego klimatu przechodzimy w stronę cukierkowych pokemonów!


hahaha właśnie zemdlałem że śmiechu. wow i mroczny klimat? WTF ty chyba grałeś w jakaś inną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu koniec ery Wowa. Mam nadzieje, że tą optymistyczną wiadomością Blizzard zacznie w końcu tworzyć gry tak jak 10 lat temu. Bo teraz mamy zamiast Diablo 3, Wowa 3 tylko, że z fabuła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwartalne wyniki - nieaktualna sytuacja, a tego posta to już widziałem dobre 1,5 miesiąca temu.
Po wydaniu promocji z darmowym diablo ilość subskrypcji rośnie. Sam jestem jednym z nawróconych (mimo iż odłożyłem grę zaraz po premierze cata). Prosta matematyka - 2 miesiące wowa kosztują 74zł na allegro czyli 37zł miesięcznie (nie powiem iż możliwe jest w chwili obecnej załadowanie konta za 25zł miesięcznie poprzez RaF który wpasowuje się w warunki promocji D3). Daje to kwotę 300-400zł za rok w zależności od opcji. D3 będzie kosztował 250zł czyli za 50-150zł WoW na rok i D3 w dniu światowej premiery (dzień przed PL). Mi to gra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie wierzył,że jedna gra przyciągnie na wieki graczy. Musiałby albo powstać WOW2(czy tez mega zmieniający grę dodatek) albo coś nowego choćby i Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strata 1 miliona przy 10 milionach nie jest tak duża jak się wydaje to jest zaledwie 10% całej populacji graczy.

Ale schodząc z tematu to uwielbiam osoby co piszą o pandarii jako hello kitty i te sprawy, jak nie mają kompletnie pojęcia o fabule Pandarii i Pandaernów, którcyh geneza była widoczna już w Warcrafcie 3, ale co tam znawcy tego uniwersum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pepsi - a nie wydaje Ci się, że jednak coś zaczyna być na rzeczy? Zauważ, że przy ostatnim spadku pisałeś podobnie: nie ma się co martwić, chwilowy spadek, niewielka liczba w odniesieniu do całkowitej liczby subskrybcji. Również były głosy, że to tylko czasowe, i zaraz przestanie spadać lub utrzyma się na stałym poziomie. A tutaj okazuje się, że nie bardzo, i liczba abonamentów spada jednak względnie systematycznie. A na horyzoncie coraz nowsze MMO, w dodatku w siłę rosną gry z modelu F2P (jak choćby RoM). Można co prawda pomyśleć, że Mists Of Pandaria coś zmieni, jednak dodatek wywołał na tyle dużo kontrowersji, że jednak nie sądzę.

Podsumowując, czuję, że jednak czas WoW''a powoli dobiega końca. Nie sądzę, by zmarł nagle, ale przewiduję, że cały czas będzie systematycznie tracił formę, aż w pewnym momencie stanie się dla twórców nieopłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko czekam na to aż gra przejdzie na model Free2Play z mikrotransakcjami - abonament to jedyna rzecz przez którą porzuciłem swoje konto WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd Blizz zaczął słuchać ludzi typu "mam 10min w tygodniu na gre, więc dajcie mi wszystko na tacy", to z WoWem dzieje się coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już się z tej matni wyrwałem i mam spokój. ;) Za to wróciłem do Diablo 2 + LoD i kurna... czynnik uzależniający tej gry powala kompletnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich znawców tematu i innych mądrych odsyłam do terminu ''Cykl życia produktu'' choćby na wiki. Blizz o tym wie Activision o tym wie, wszyscy na rynku o tym wiedzą, i dla nikogo nie jest to zaskakujące. A że w Blizzie barany nie rządzą, to i robią już nowe MMO pewnie od roku albo i dłużej (takie moje zgadywanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj oj, biedny Blizzard.Tragedia - liczba płatników spadła do 10 milionów. Z pewnością właśnie w tej chwili wszyscy popełniają rytualne samobójstwo.

Mnie ciekawi, na ilu się zatrzyma, bo nie będzie tak spadać do zera. WOW w tej chwili zmienia model rozgrywki i poszukuje płatników w zupełnie innej grupie docelowej. Dzieje się to powoli, ale jednak. WOW zmienia rodzaj klienta, więc liczba płatników będzie spadać i spadać, aż w końcu osiągnie poziom nominalny dla nowej grupy i na nim się zatrzyma. A ile to będzie, kto wie. Może 5/6/7 milionów.

Drugie pytanie, to jaki poziom minimalna liczba płatników zapewni temu przedsięwzięciu zysk. Trzeba pamiętać, że WOW to olbrzymia "firma w firmie" i trzeba tych wszystkich ludzi opłacić.

Trzecie pytanie, to kiedy Blizzard zacznie likwidować serwery i ciąć etaty wśród swoich pracowników, aby WOW przy zmniejszonej liczbie płatników nadal był dochodowy.

Jak by nie było i tak będą mieli olbrzymią przewagę nad resztą konkurentów. I kto wie, może zmiana grupy docelowej sprawi, że WOW będzie istniał jeszcze wiele lat. Na sam koniec zafundują model Free To Play i system mikropłatności. WOW nie podda się tak łatwo i przetrwa jeszcze wiele lat. Nie wieszczcie mu tak rychłej śmierci ;).

Nawiązując do Cyklu życia produktu z posta Tigivo można teraz powiedzieć, że WOW z pewnością osiągnął poziom dojrzałości na rynku i wydaje się, że zaczyna się faza spadku, jednak w mojej opinii Blizzard zafunduje mu wydłużoną fazę dojrzałości. Wydaje mi się, że są na tyle dobrzy, że potrafią to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować