Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Producenci wybrali najlepszą grę w historii

102 postów w tym temacie

Wszystko inne jestem w stanie zrozumieć, ale obecność Bioshocka zamiast System Shocka 2 jest dla mnie nie do przetrawienia. Poza tym Dead Space a nie Resident Evil ? Dziwny wybór ale być może wzięli pod uwagę to, jak bardzo zdewaluowała się marka RE przez lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miejsca wyglądają przyzwoicie (w miarę). Chociaż ja bym tam widział (przynajmniej w tej pierwszej trójce) Tormenta od Black Isle. Ta gra jest o co najmniej klasę lepsza niż pierwsza część Baldura. Dalsze miejsca to jakaś sieczka w paru momentach (chociaż są gry zasługujące na te top 20 - już nie ważne na którym miejscu).

PS. Analiza analizą. A to powyżej to tylko moje prywatne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy podobał mi się tylko mgs, deus ex i jeżeli ten cod to jest cod4, to i on mi się podobał (wciąż ma u mnie top1 jeżeli chodzi o single. Pełno akcji, ale bez sci-fi jak w następnych częściach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to jest właśnie przekleństwo wszelkich plebiscytów. ilu ludzi, tyle prawdziwych i jedynych słusznych klasyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 11:24, Crask napisał:

Wszystko inne jestem w stanie zrozumieć, ale obecność Bioshocka zamiast System Shocka
2 jest dla mnie nie do przetrawienia.


Masz u mnie browar! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zauważyliście, że na liście nie ma praktycznie żadnych strategii? Gdzie Herosy? Gdzie Cywilizacja? Gdzie X-COM-y? Gdzie Syndicate? Gdzie choćby takie potęgi grywalności, jak Dungeon Keeper?

Tendencyjna ta lista jakaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa ( sorki za podwojny komentarz ale bez wlazenia na forum nie mogeedytowac;p) dlaczego kilka z produkcji jest brane pod uwage jakos seria? np mass effect.. no sorki ale w takim razie jaki ma to sens? Albo oceniamy serie gier albo pojedyncze tytuly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 11:53, Laid_back napisał:

Trudno, żeby producenci wybierali Tormenta jako najlepszą grę - produkcję, która delikatnie
mówiąc sukcesu komercyjnego nie zaliczyła ;)


To że nie odniosła komercyjnego sukcesu nie znaczy, że nie mogła być jedną z najlepszych gier. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Baldur''s Gate się zgodzę, że to gra wybitna, jednak na pierwszym miejscu powinna być część druga : Cienie Amn, Planescape : Torment na miejscu drugim, na miejscu trzecim ex aequo : Baldur''s Gate 1 oraz Neverwinter Nights - to moje typowania. Nie zmienia to faktu, że cieszę się niezmiernie z tego iż ktoś po tylu latach docenił Baldursa :) (nie twierdzę, że nie był doceniany, jednak po tego typu głosowaniu spodziewałem się, że wygra jakiś nowy tytuł). Tak czy inaczej : SUPER !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 11:51, Myszasty napisał:

Swoją drogą zauważyliście, że na liście nie ma praktycznie żadnych strategii? Gdzie Herosy?
Gdzie Cywilizacja? Gdzie X-COM-y? Gdzie Syndicate? Gdzie choćby takie potęgi grywalności,
jak Dungeon Keeper?

Tendencyjna ta lista jakaś...


Wystarczy, że na liście znalazła się epicka gra ze stajni Blizzarda StarCraft. Lepszej strategi przez większość lat nie uświadczyłem. To nic dziwnego, ze jako jedyna jest na liście i dopiero na 7 miejscu :P Ogólnie lista mi się podoba, ale każdy może sobie ułożyć wedle uznania swoją listę najlepszych gier. Dziwie się tylko, że nie ma na liście żadnego Quake`a. A przecież to własnie studio Id Software zapoczątkowało erę fpsów.. przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, Baldur to naprawdę niesamowita przygoda :) Diablo też OK, a co do nowszych produkcji - nawet jeśli są super to często jest tak, że są "za świeże" na taką listę :) za kilka/kilkanaście lat nie będą aż tak dziwiły. CHyba, że doczekamy się innych mega tytułów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate tylko 1, a inne gry w seriach? A seria Super Mario to już w ogóle absurd... A że jakiegoś Half-life''a nie ma to już w ogóle śmieszne. (Szkoda myth''ów moim zdaniem :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować