Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Producenci wybrali najlepszą grę w historii

102 postów w tym temacie

A mnie tu Gothica brakuje.
Tak wiem, dla większości to pewnie zabugowany średniak. Jak dla mnie ta gra miała klimat lepszy niż w większości gier (szczególnie przedstawionych w tym rankingu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, wszyscy się uparli na brak czytania ze zrozumieniem... :<
Napisałem "trudno, żeby producenci wybierali Tormenta jako najlepszą grę" i oznacza to, że pewnie BG&E też by nie dostał się na wysokie miejsce. Zaznaczam jeszcze jakby ktoś nie doczytał "producenci", czyli osoby zajmujące się budżetem, dla których oprócz kwestie finansowe i wynik sprzedaży są mimo wszystko istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnudniejsza gra świata na pierwszym miejscu? Chyba sam dobrzei wiedzą gdzie mogą sobie wsadzić taki ranking...

A tak na serio: nie zgadzam się z tym, nie podoba mi się to i nie należy się tym rankingiem sugerować. Ogólnie rzecz biorąc typowanie na podstawie głosowania ssie pałkę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dziwi brak strategii, chociażby serii heroes, warcraftów, starcraftów.
Także imo Dead Space, czy Assassin''s Creedy nie powinny się tam znaleźć... no, ale oni pewnie mają jakieś dziwne kryteria ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 18:26, Krzycho napisał:

Mass Effect i Batman wyżej niż Zelda i Mario? Modern Warfare wyżej niż Silent Hill?
Nie ma nawet Final Fantasy. Ani Prince of Persia bez którego nie byłoby Assassin''s Creeda.
Rofl

Bez pierwszych automobilów nie byłoby nowoczesnych aut, czy to oznacza, że automobile były lepsze od dzisiejszych samochodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 11:47, Laid_back napisał:

Napisałem "trudno, żeby producenci wybierali Tormenta jako najlepszą grę"
i oznacza to, że pewnie BG&E też by nie dostał się na wysokie miejsce. Zaznaczam
jeszcze jakby ktoś nie doczytał "producenci", czyli osoby zajmujące się
budżetem, dla których oprócz kwestie finansowe i wynik sprzedaży są mimo
wszystko istotne


Producentami nazywa się też ogólnie deweloperów, jako przeciwieństwo wydawców... I to właśnie o nich chodzi. O twórców. A ci zapewne od grania nie stronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja bym dodał jeszcze Far Cry, GTA!!! oraz quake 3 natomiast wywaliłbym Batman: Arkham Asylum. Widziałem kilka plebiscytów na najlepszą grę, ale ta nie jest zła i jest całkiem przemyślana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 11:47, Laid_back napisał:

Ech, wszyscy się uparli na brak czytania ze zrozumieniem... :<
Napisałem "trudno, żeby producenci wybierali Tormenta jako najlepszą grę" i oznacza to,
że pewnie BG&E też by nie dostał się na wysokie miejsce. Zaznaczam jeszcze jakby ktoś
nie doczytał "producenci", czyli osoby zajmujące się budżetem, dla których oprócz
kwestie finansowe i wynik sprzedaży są mimo wszystko istotne

Nieważne z jakiej strony na to spojrzysz słowo Najlepsza sugeruje najwyższą jakość, nie popularność czy wysoką sprzedajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę głosowała duża część młodzieży. Głupota.. Takie gry jak AC, Bioshock w ogóle nie powinny brać udziału. To że sprzedawały się dość dobrze to nie znaczy że są takie dobre. Na całej liście powinny znaleźć się tytuły takie jak właśnie baldur''s gate, fallout, final fantasy, heroes 3 itp. - dawniej FF VII było uważane za grę wszechczasów i z tym się mogę zgodzić.

CoD na tej liście to rzeczywiście hańba. Brakuje bf3 heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie się zgodzę, sam w BG (Jedynkę, jak i dwójkę) grałem w cholere czasu, nawet jak miałem starego kompa na którym BGII przycinało. ;) Ale lista trochę lewa, nie ma Fallouta, a jest taki Dead Space...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że Planescape Torment nie ma na pierwszym miejscu. To nic dziwnego, bo większości młodzi gracze nie mają na tyle cierpliwości czy inteligentni, by czytać i zrozumieć długie dialogi. A dialogi to mocne strony Planescape Torment, ale też skomplikowane do zrozumienia. Trzeba też mieć dobry pamięć, aby zrozumieć całości. A Baldur''s Gate jest trochę łatwiejszy do zrozumienia (bo większości to już znane), i no więcej walki. Ale macie racji, Planescape Torment, System Shock, Resident Evil czy Fallout zasługują na wysokie miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co się burzyć? Nikt nie napisał, że zbadana została reprezentatywna grupa 1000 specjalistów i encyklopedystów gier, tylko 1000 osób pracujących w branży gier. Jedni starsi, drudzy młodsi. Wyszło co wyszło i tle. A gier już w historii było tyle, że zawsze ranking będzie za ciasny. A ten i tak wygląda na dość zgodny z prawdą najprawdziwszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 12:05, Mercuror napisał:

> Mass Effect i Batman wyżej niż Zelda i Mario? Modern Warfare wyżej niż Silent Hill?

> Nie ma nawet Final Fantasy. Ani Prince of Persia bez którego nie byłoby Assassin''s
Creeda.
> Rofl
Bez pierwszych automobilów nie byłoby nowoczesnych aut, czy to oznacza, że automobile
były lepsze od dzisiejszych samochodów?

Tak, ale jakoś Everquest, który był wcześniej od WoW, a jakościowo jest gorszy jakoś widnieje wyżej. Chociaż przy ME się załamałem- poważnie? A gdzie Fallout 1 i 2? A gdzie seria C&C od której wszystko się zaczęło w RTS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica, przez kogo zostały powyższe tytuły wybrane? Ci, którzy twierdzą, że ta grupa tysiąca osób nie jest reprezentatywna, może mają rację. Tylko, że NIE MA autorytetów uniwersalnych i niepodważalnych. A nawet gdyby były, to co z tego? "OK, ta gra mnie nie zachwyca, ale grupa mega-hiper-ekspertów uznała, że powinna mnie zachwycać, więc wypada się z nimi zgodzić"? Słowacki wieszczem narodowym jest i basta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować