Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Składamy komputer do The Elder Scrolls V: Skyrim. Sprawdź czy Ci pójdzie!

97 postów w tym temacie

moj rig

CPU i5-760
Gigabyte HD6850 OC
Mobo Asus p7p55d
4gb ramu

Ustawienia Skyrim

1920x1200, AA x8, AFx16, wszystkie reflecty i efekty specjalne wymaksowane i wlaczone, day ustawione na 70-80%, wszystko inne MAX, Vsync wlaczony, zeby nie bylo screen tearing i dodatkowo triple buffering.

Gra chodzi bardzo plynnie, bez zadnych scinek czy spadkow fps. Regularne 60FPS [vsync on]


Dodam iz jestem pewien, ze jak fady zwieksze na 100% to tez nie ma problemu :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Skyrim mi poszedł na moim lapku :D:D.
Mam procesor intel cor 2 duo 1,83 ghz, 667 hz
karta graficzna nvidia GF 8600 gt
4 gb ramu:)

Nie ukrywam, że gram nabardzo słabych opcjach grafocznych ale przy rozdzielczości 1440x900:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję sprawdzić Skyrim na sprzęcie identycznym jak mój:
Laptop
AMD Phenom II Black Edition X4, X920 (2.3GHz)
ATI mobilityRadeon HD 5850 1GB RAM(na DDR3)
10GB RAM (choć ta ilość nie ma raczej wpływu na szybkość działania gier)

Ustawienia Skyrim to medium + wysokie cienie, jakość tekstur wysoka (również w panelu Catylyst ustaw na wysoka jakość) i płynność gry nie spada poniżej 24fps( no chyba, że na sekundę czasami do 20) podczas początkowej akcji ze smokiem oraz w pierwszym miasteczku. Są to jednak dolne wartości, bo przeważnie cały czas jest powyżej 30-40 fps, a w pomieszczeniach 60. Także działa super - ba nawet płynniej niż Oblivion, bo tam jak dwóch NPC dołączało się do walki tu już cięło (na tym sprzęcie) a tu walczy wielu NPC i gra nic przez to prawie nie zwalnia.

Także ja mogę śmiało brać na PC, ale poczekam jeszcze na info o wersjach konsolowych, liczę, że dodadzą PL w jakiejś łatce. Póki co i tak mam inne gry, wię Skyrim poczeka, jak nie na polonizację konsol, to na patche. Ale Ci co mają laptopy podobne do konfiguracji jaką podałem, to śmiało mogą kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 11:27, Sanders-sama napisał:

@Valmar
Może ty mi powiesz...
Lepszy Radeon 6770 czy Gf 540m w lapku?

Zdecydowanie mocniejsza jest HD6770.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oc - robisz kiedy potrzebujesz więcej mocy.
Róznica Wydajności między 550ti a 560ti jest ogromna. 560ti (pamiętaj o "ti", jest jeszcze model 560 - słabszy. Jest to mocno podkręcona wresja karty gtx460. Tak więc tylko 560ti.) GTX560ti jest szybsza i wydajniesza od 550ti o jakies 65%, tak więc sam sobie odpowiedz czy warto :f. Jak dla mnie 550ti nie jest kartą do komfortowego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 14:45, Valmar napisał:

Jeśli chodzi o oc - robisz kiedy potrzebujesz więcej mocy.
Róznica Wydajności między 550ti a 560ti jest ogromna. 560ti (pamiętaj o "ti", jest jeszcze
model 560 - słabszy. Jest to mocno podkręcona wresja karty gtx460. Tak więc tylko 560ti.)
GTX560ti jest szybsza i wydajniesza od 550ti o jakies 65%, tak więc sam sobie odpowiedz
czy warto :f. Jak dla mnie 550ti nie jest kartą do komfortowego grania.

Farmazony. Testowałem 550ti u kolegi na quadzie q6600 podkręconym do 2,7. BF3 HD ultra bez najmniejszej utraty płynności. Pewnie, że 560ti jest lepszy, ale 550ti daje pełen komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 14:53, hans_olo napisał:

Farmazony. Testowałem 550ti u kolegi na quadzie q6600 podkręconym do 2,7. BF3 HD ultra
bez najmniejszej utraty płynności. Pewnie, że 560ti jest lepszy, ale 550ti daje pełen
komfort.

Jakie farmazony?. To że mogłeś grać ok. Tylko na jakiej rozdzielczosci? Bo jak powiesz mi że na fhd, to bajki takie panie...
550ti jest o 60% wolniejszy od 560ti - jest to średnia z wielu gier. Wtrącając takie nietrafne uwagi, mieszasz ludziom w głowach. Chcesz dyskutować - pclab.
Edit:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_550_ti_asus_leadtek_zotac_i_palit?page=0,13
Link na szybko od konkurencji. 550ti jest o wiele wolniejszy od gtx460, a do 560ti, to jak pisałem przepaść wydajnościowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 22:03, Valmar napisał:

Po pierwsze podałem ci karty graficzne nie za 1500zł, tylko za hd6870 700zł, 6950 i 560ti
900zł.

jedna uwaga - lepiej imho kupić 560 bez Ti, np. kręconego Asusa CUII. w skrajnych wypadkach 200 zeta tańszy, a wydajność ta sama (przy wersji OC TOP).
Druga uwaga - co prawda w obudowach nie siedzę obecnie i nie wiem jak wymiarowo prezentuje się Brutus, ale u mnie już ten GF ledwo ledwo wszedł do mojego coolermastera elite 331 (po częsci dlatego, że dwa fizyczne HDD), więc o radeonach z niereferencyjnym chłodzeniem to zapomnieć mogłem (a z doświadczenia niestety wiem, że lepiej te 50 zeta za fabrycznie zmienione chłodzenie dopłacić).
trzecia - jak geforce, to ten zasilacz 550W to minimum, ja ym nawet coś mocniejszego rozważał, np. xfx 650 modular.
i w sumie czwarta - 955BE niestety trudno dostać, brałem jednego z ostatnich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark, gtx560, to nic innego jak podkręcona wersja gxt460 - ma identyczne bebechy. Tak więc wystarczy samemu podkręcić 460 i jeszcze bardziej zaoszczedzić.
Brutus jest większy od 331, nie masz co się martwić czy karta wejdzie.
Bład z zasilaczem. Karta bez oc, ciągnie 170w. po oc koło 200w. procek po oc(pisze o 2500k) do 4.5ghz jakies 30-40w wiecej niż normalnie. Więc cały zestaw będzie pobierał maksymalnie jakieś 400w, więc nie ma sensu kupywac zasilacz 650 w xD.
Zgadzam się że z 955 cięzko może być, a zwłasza za jakiś czas. Amd wydało niedawno procki fx, i przestają produkować starsze modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 15:02, Valmar napisał:

Jakie farmazony?. To że mogłeś grać ok. Tylko na jakiej rozdzielczosci? Bo jak powiesz
mi że na fhd, to bajki takie panie...

Grałem, widziałem. Oczywiście, że 1080p?

Dnia 12.11.2011 o 15:02, Valmar napisał:

550ti jest o 60% wolniejszy od 560ti - jest to średnia z wielu gier. Wtrącając takie
nietrafne uwagi, mieszasz ludziom w głowach. Chcesz dyskutować - pclab.

Lol. Po cholerę mi jakieś wykresiki, skoro widziałem to na własne oczy? Oczywiście była to wersja z DDR5, ale to nadal 550ti.

Dnia 12.11.2011 o 15:02, Valmar napisał:

Edit:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_550_ti_asus_leadtek_zotac_i_palit?page=0,13
Link na szybko od konkurencji. 550ti jest o wiele wolniejszy od gtx460, a do 560ti, to
jak pisałem przepaść wydajnościowa.

Zapętliłeś się. Nigdzie nie zaprzeczałem, że jest wolniejszy. Napisałem, że zapewnia absolutny komfort w grach - przynajmniej na obecną chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

550ti i fhd (1920x 1080) bf3 ultra z pelnym aa? buhahaha. Kolego takie kity to możesz dzieciom wciskać. To właśnie "moje wykresiki" pokazują jak jest, a nie twoje bajdurzenie. Sam developer podawał w zalecanych kartę hd6850- o wiele mocniejsza niz 550ti. No ale ty lepiej wiesz, jak twórcy gry. Wiadomo wykresiki kłamią.Zresztą nie wchodzę z tobą w dalaszą dyskusję, skoro zdrowego rozsądku u ciebie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem. Ty grałeś? Na prawdę śmieszni są ci wszyscy specjaliści opierający się na testach z internetu. Niedługo będę musiał się obawiać o możliwości pracy w moim zawodzie, bo przyjdzie taki i zarzuci linkami, że roboty ABB są lepsze od KUKA, lub o zgrozo Fanuca, bo tak ktoś zachwalał w internecie.
http://www.youtube.com/watch?v=2OOAhQi8eI8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 16:06, hans_olo napisał:

Grałem. Ty grałeś? Na prawdę śmieszni są ci wszyscy specjaliści opierający się na testach
z internetu. Niedługo będę musiał się obawiać o możliwości pracy w moim zawodzie, bo
przyjdzie taki i zarzuci linkami, że roboty ABB są lepsze od KUKA, lub o zgrozo Fanuca,
bo tak ktoś zachwalał w internecie.
http://www.youtube.com/watch?v=2OOAhQi8eI8

Ten festiwal scinek to dla ciebie jest płynna gra? ehh. Idz pospinaj sie w innym tamacie. A kity - dzieciom.
eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 16:17, Valmar napisał:

Ten festiwal scinek to dla ciebie jest płynna gra? ehh. Idz pospinaj sie w innym tamacie.
A kity - dzieciom.
eot.

Widzę, że nawet w BF3 nie grałeś i jeszcze się o nim wypowiadasz. Ten festiwal ścinek to akurat problem samego BFa, a nie karty. Na niektórych mapach dzieje się to zawsze - niezależnie od sprzętu. Problem wywodzi się jeszcze z bety, w której taka ścinka skończyć się mogła min. lewitującymi czołgami kręcącymi się w powietrzu. Trochę to poprawili, ale nie całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2011 o 15:15, Valmar napisał:

Dark, gtx560, to nic innego jak podkręcona wersja gxt460 - ma identyczne bebechy. Tak
więc wystarczy samemu podkręcić 460 i jeszcze bardziej zaoszczedzić.

teraz już ci nie powiem gdzie ten test widziałem <bo przeeglądałem chyba wszystkie możliwe> i GF560 bez Ti fakt, ma identyczną liczbę wszelkich możliwych jednostek i tylko yższe taktowania, ale raz, ''zegar w zegar'' i tak osiąga lepsze wyniki (czyli jednak co nieco usprawniono), dwa, kręci się zdecydowanie wyżej - wspomniany asus top osiąga wyniki referencyjnego 560ti, a jest od niego tańszy o 150 zeta, przebudowaną sekcję zasilania, genialne chłodzenie i jeszcze coś niecoś z niego wyciśniesz. To właaśnie 560Ti w obecnej cenie są koszmarną pomyłką, więc jak już, to albo 560 bz Ti, albo 570 jeśli komuś nie przeszkadzają wysokie rachunki za prąd. Albo jak koniecznie w pułapie cenowym między 550 a 570 to jakiegoś radeona, jak się zmieści w obudowie i nie przeszkadza brak physxów i innych takich.

No chyba że ma czas i mu się nie spieczy, to poczekać na te odświeżone 560ti co teraz mają wyjść, albo najlepiej na kepplery/radeony7000. Nawet jak nie kupi żadnego z nich, to ceny obecnych zlecą na pysk.

Dnia 12.11.2011 o 15:15, Valmar napisał:

Brutus jest większy od 331, nie masz co się martwić czy karta wejdzie.

teraz i tak brak hajsu po ostatniej przymusowej wymianie nie mam, zresztą nauczony doświadczeniem i tak będę szukał jakiegoś bigtowera (co w tym chorym kraju jest nadzwyczaj trudne bo wszyscy mają trzy modele na krzyż)

Dnia 12.11.2011 o 15:15, Valmar napisał:

Bład z zasilaczem. Karta bez oc, ciągnie 170w. po oc koło 200w. procek po oc(pisze o
2500k) do 4.5ghz jakies 30-40w wiecej niż normalnie. Więc cały zestaw będzie pobierał
maksymalnie jakieś 400w, więc nie ma sensu kupywac zasilacz 650 w xD.

sama Nvidia zaleca, by do GTX560 brać 550W - niby wiec można wziąć ''na styk'' lub ryzykować mniejszą ilością niż zalecają, ale ja osobiście wolę komfort psychiczny ;p plus przyda się to, jak jednak zdecyduje się na OC.

Dnia 12.11.2011 o 15:15, Valmar napisał:

Zgadzam się że z 955 cięzko może być, a zwłasza za jakiś czas. Amd wydało niedawno procki
fx, i przestają produkować starsze modele.

za jakiś czas to już zostanie tylko allegro, bo już nawet w złodziejskim komputroniku zostały ich resztki, więc albo brać teraz albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lapek 2x2,2GHZ, 4GB RAM (DDR3) i radeon 4550hd(512MB) i śmiga że aż pięknie na medium na dodatek naprawdę bardzo ładnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się dark, ale pamiętaj że 560ti też da się podkręcić (niektóre na nawet 1000 na rdzeń) osiągając moc 570 stock. To że cena jest nieco zbyt duża też się zgadzam. Koledze wyżej 560ti zamiast 6950 poleciłem tylko dlatego że obecnie są o jakies 100zł tańsze. Co do zasilaczy nadal się mylisz. Do zasiłek 650w i do mocnego oc, bierze się karty typu gtx580. Ale zgodzę się, że zawsze (jak ma się fundusze) można kupić mocniejszy zasilacz, z myślą dwóch kartach (ofc nie 580''tek :p bo to takiej zabawy to przynajmniej 800w), czy nawet tego komfortu psychicznego :d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 16:06, hans_olo napisał:

Grałem. Ty grałeś? Na prawdę śmieszni są ci wszyscy specjaliści opierający się na testach
z internetu. Niedługo będę musiał się obawiać o możliwości pracy w moim zawodzie, bo
przyjdzie taki i zarzuci linkami, że roboty ABB są lepsze od KUKA, lub o zgrozo Fanuca,
bo tak ktoś zachwalał w internecie.
http://www.youtube.com/watch?v=2OOAhQi8eI8



Jesli wg ciebie to jest "plynnie" to zalecam wizyte do okulisty i/lub neurologa. Szlag by mnie trafil na takich scinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na moim blaszaku pójdzie?:
Intel Core i5 2500K 3.3 GHz
GTX 560 1 GB
Więcej podawać nie trzeba bo spełnia. Proc powinien wystarczyć ale co do najwyższych wymagań obawiam się o kartę bo GTX 260 jest chyba lekko wydajniejszy. Więc ile na FULL będę miał FPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować