Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Składamy komputer do The Elder Scrolls V: Skyrim. Sprawdź czy Ci pójdzie!

97 postów w tym temacie

Jutro pożyczam od kumpla Skyrim''a. Ciekawe jak poleci na C2D E4400 2,6 GHz, 8600GT 512 i 2 GB Ram. Na tym całym System Requirements wyszło że spełniam minimalne, choć nie ufam temu. Sprawdziłem MW3 i wyszło że nie spełniam minimum a jeszcze dziś na średnich to przeszedłem :) Oby szło, bo kasy na upgrade pc nie mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z powodu braku dema pobrałem pirata, obawiałem się, że mój 4 letni już prawie piecyk (2k Zł kosztował nowy) nie pociągnie . . . no i jaki efekt . . zaraz biegnę na pocztę odebrać oryginał :D:D gram na full detal + 1600x1200 bez AA w podziemiach spada do 21-24 fps na powierzchni ponad 29, po zmniejszeniu cieni z ultra na high, rozdzielczości na 1280 x 1024 + aa 2x wyszło +7-12 fps) więcej nie potrzeba. moj PC = core2due e4500 2.2 ghz (kręcony na 2.93) 3 gb ram + radeon 3870 512 mb) piękna optymalizacja jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim lapku na średnich detalach chodzi płynnie, a wygląd tekstur itp. jest zadowalający:)
Laptop Dell Studio 1558: i5 2,5Ghz, 4 gb ram, Radeon 5470.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 X2 +5200
2GB RAM DDR2 677MHz
Radeon x1950pro 256MB VRAM, 256 bit
Detale domyślnie ustawione na średnie, w tym tekstury na wysokie, wszystko chodzi płynnie, ale często doczytuje. Komp sprzed 5 lat. Genialna optymalizacja silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop
Procesor: AMD Phenom II 4 Core P960 1,8 Ghz
Karta Graficzna: ATI Radeon HD 6650M 1GB
Pamięć Ram: 6 GB DDR3
Rozdzielczość: 1366x768
System: Windows 7 Ultimate x64

Gra działa na wysokich detalach bez ścinek, jedynie cienie wyłączyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon X2 5400
Evga 9800GTX
4GB DDR2800 MHZ
Windows xp

No i do tego dysk stary jak swiat (troche mi mieli, ale to standard w kazdej grze). Silnik faktycznie calkiem dobrze zoptymalizowany, napewno lepiej niz Oblivion bo tam roznie z tym bywalo. Chodzi tak na srednich, odleglosc wszystkiego na 3/4, textury na high i cienie na low. Szczerze powiedziawszy spodziewalem sie wiekszych wymagan, nie jest zle, choc trzeba przyznac ze szczyt grafiki to raczej nie jest. Ale efekt koncowy bardzo pozytywny, pasujacy do gry, jesli o to chodzi Bethesda zlapala u mnie punkty za optymalizacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą super-optymalizacją. Skyrim jedzie na dość już przestarzałym silniku, ma problem z efektywnym wykorzystaniem więcej niż dwóch rdzeni procesora a ilość klatek/s w dużym stopniu zależy od CPU. Całość chodzi znośnie tylko ze względu na ubogą grafikę.

Na i7 920/GTX 580 wygląda to tak (zwracam uwagę na liczbę FPS):
http://www.tweakguides.com/images/1_19x12U.jpg
http://www.tweakguides.com/images/2_19x10U.jpg
http://www.tweakguides.com/images/3_12x7U.jpg

Raczej nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus P5N32
Intel Core 2 Quad 2,4 GHz
GForce GTX 260 (1GB)
4 x 1GB Kingstone HyperX 1600 MHz

Mam nadzieję że ta konfiguracja wystarczy do płynnej gry... Skyrim właśnie się instaluje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie redaktorze, nawet pan nie zdaje sobie sprawy jak niezmiernie cieszę się, że tego typu teksty pojawiają się na Gram.pl. Dzięki nim bez dużej wiedzy o podzespołach mogę w tani sposób skompletować komputer kilkanaście razy lepszy od droższego kupowanego już złożonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już że gra chodzi na procesorze z dwoma procesorami, jednak nie polecam takiego rozwiązania, jeśli ktoś ma więcej pieniędzy aby móc sobie pozwolić na prawdziwą epicką przygodę w Skyrim.
W innym wypadku, musimy działać na najniższych możliwych wymaganiach a nie na Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować