Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Napływ nowych graczy do DC Universe Online trwa

8 postów w tym temacie

I to pokazuje, że ludzie wolą płacić abonament nieświadomie (za pomocą mikrotransakcji) niż być zmuszanymi do co miesięcznej daniny na rzecz "serwerów". A DCUO całkiem niezłe, chociaż są elementy, które mi nie podchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ że serwery kosztują. Rachunków za gaz czy wodę nawet nie zauważam. Więc czemu mam się przejmować wydając dodatkowe 40zł na grę w zamian mając dobrą obsługę techniczną i wolny dostęp do wszystkiego.

Gry F2P to tak na prawdę gry Pay 2 Win i jeżeli chcesz mieć jakieś szanse na ogół musisz wydać więcej pieniędzy niż przy F2P.

Zresztą sam kiedyś preferowałem F2P. Dzisiaj jakoś trzymam się od nich z daleka. To jak z butami. Te za 80zł wyglądały na lepszy wydatek jak te za 400zł. Ale te za 80zł szybko mi padały i musiałem kupić nowe gdzie te za 400zł są chodzone już 3 lata i nadal się świetnie trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 13:36, dariuszp napisał:

Gry F2P to tak na prawdę gry Pay 2 Win i jeżeli chcesz mieć jakieś szanse na ogół musisz
wydać więcej pieniędzy niż przy F2P.


Jakkolwiek ogólnie zgadzam się, w przypadku DCUO tak nie jest. SOE zachowało się w nietypowy dla siebie sposób, czyniąc grę z kontem gold wygodniejszą, a nie łatwiejszą. Konto maksymalne to brak limitu kasy, aukcje, więcej postaci i vault ticketów, ale elementy te nie mają jakiegoś drastycznego wpływu na rozgrywkę. Nawet sprzedawany jako DLC light power set nie jest jakiś specjalnie imba. Grając healerem dałem radę sprzątnąć już całkiem sporą grupę niedoszłych Sinestro. Na podobnych lub wyższych levelach (inna sprawa, że żadną postacią mi tak dobrze jak nature healerem nie idzie).

W porównaniu do Champions Online, gdzie jeszcze po premierze F2P wycinano elementy, albo City of Heroes, gdzie bez konta premium nie można nawet dołączyć do gildii, restrykcje w DCUO są naprawdę ludzkie.

Edit. Ciekawe czy przypływ nowych graczy zwiększył też jakoś zauważalnie obroty firmy. Jeżeli nie będą zarabiać, nie ma co liczyć na nowe serwery i lagi nas w końcu zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze nie sprawdzalem, ale wczoraj bylo juz jak najbardziej grywalnie. Najwieksza kolejka jaka widzialem miala 500 osob a to juz 10 razy mniej niz 2 czy 3 dni temu. A lagi w godzinach szczytu sa nawet znosne. Najwyzej 5-10 sekund zamiast 5-10 minut jak to bylo 3 dni temu. No i poza godzinami szczytu lagow wlasciwie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować