Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Crysis na konsole - recenzja

22 postów w tym temacie

Nie ma to jak recka na czasie :P
A Crysis (1) to świetna odmiana od wszelkich wręcz klaustrofobicznie liniowych shooterów w których idzie się jak po sznurku. Faktycznie szkoda że dyskusja o grafice przyćmiła wszelkie smaczki które ta gra oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 11:01, cHICEK napisał:

Nie ma to jak recka na czasie :P
A Crysis (1) to świetna odmiana od wszelkich wręcz klaustrofobicznie liniowych shooterów
w których idzie się jak po sznurku. Faktycznie szkoda że dyskusja o grafice przyćmiła
wszelkie smaczki które ta gra oferuje.


Gdyby ta gra nie miała wypasionej grafiki nikt by o niej nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nudna i przereklamowana jak na pc albo i gorzej, z braku MP miedzy innymi. Swoboda dzialania zawsze byla przecietna, gra kiedy chce zaweza horyzont na tyle by gracz i tak nie mial alternatyw (jak w FC2), a lazenie dla samego lazenia to strata czasu. Napewno nie jest tak zabugowana jak C2, ale jesli chodzi o scenariusz.... Zaczyna sie od ekscytacji a po godzinie mozna zasnac. AI jest srednie, przeciwnicy albo w sekunde zauwazaja fragment sylwetki gracza z 200m albo nie widza go w ogole, z 5m. Jedynie oprawa daje rade, ale ogladanie kopiuj-wklej dzungli po 4 latach od premiery C1 na pc nie robi wielkiego wrazenia (plus za lepsza niz C2 optymalizacje i mniej technicznych bubli). Dla mnie 6/10, gdybym nie gral w to wczesniej moze 7/10, maksymalnie (do osemki brakuje MP);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 11:37, Czaroxxx napisał:

Gdyby ta gra nie miała wypasionej grafiki nikt by o niej nie mówił.


Bo wszyscy patrzyli na grafę. Dla mnie gra grywalnościowo i fabularnie jest naprawdę bardzo fajna. Skoro przeszedłem ją 5 razy to o czymś świadczy.

Jednak w Warhead gra się trochę lepiej, a Crysis 2 mnie znudził w 3/4 gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo iż grałem na PC kupiłem na Xboxa. Na konsoli grało mi się o wiele lepiej. Czekpointy owszem nieco za daleko od siebie, to samo z teksturami. Ale fabuła kiczowata robi się dopiero w dwójce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 11:37, Czaroxxx napisał:

Gdyby ta gra nie miała wypasionej grafiki nikt by o niej nie mówił.


O tym właśnie mówię. Prasa zrobiła wielkie halo że nie wiadomo jaki sprzęt trzeba mieć a gra już na 8800GT na high śmigała.... A Crysis to po prostu bardzo dobra gra.

@kodi24

Crysis ma MP, coś ci się pomieszało kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 17:48, Altairus napisał:

Imho Crytek przy Crysisie popełnił ten sam błąd co w wypadku Far Cry niepotrzebnie dodając
kosmitów/mutanty

Mutanci niepotrzebni w FC? Toż to była Wyspa doktora Moreau the Game.

Taka ciekawostka: Crysis to za metacritic jeden z najwyżej ocenionych fps'ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, na high w 1280 wystarczał 8800GT, ale już do komfortowej (tj. na poziomie 35 - 40 fpsów) rozgrywki w maksymalnych detalach z włączonym wygładzaniem i w rozdzielczości 1680x1050 potrzeba coś pokroju GF470 - 560ti. A to już karty dostępne cenowo dla "przeciętnego" użytkownika relatywnie niedawno (10 miesięcy?). Ale to prawda, graficznie gra na maksymalnych ustawieniach prezentuje się super, a na konsoli również wygląda bardzo dobrze - biorąc pod uwagę, że to wszystko działa multiplatformowo, jest z otwartym światem i działa w miarę płynnie na 5 letnim sprzęcie.
A co do gameplayu - świetna grafika i fizyka, w miarę OK AI, średniawa fabuła (mutanci, kosmici) otwarty świat w którym nie ma za wiele co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 11:37, Czaroxxx napisał:

Gdyby ta gra nie miała wypasionej grafiki nikt by o niej nie mówił.

Nie. Gra była najlepszym FPSem 2007, hejtują chyba ci którym wcale nie poszła.
ps grałem na low więc nie mów mi że lubię tą grę za grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 16:07, Alek_24 napisał:

Gra jest po polsku czy po angielsku???


W grze można wybrać polskie napisy.

Potwierdzam też to, co wcześniej napisał kodi24 - konsolowa wersja Crysisa została wypatroszona z multiplayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, konsoli nie mam, ale o ile dobrze pamiętam, to fragment pokazany na filmiku jest z Warhead''a a nie pierwszego Crysis''a (może poza faktem sterowania Nomadem) A poza tym... nie przestawiłbym się na to ,,dziwne" jak dla mnie sterowanie funkcjami nano-skafandra. Dziwi mnie też zmiana trybu obrony na tryb aktywny (cały czas pochłania energię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 01:02, Krzycho napisał:

> Gdyby ta gra nie miała wypasionej grafiki nikt by o niej nie mówił.
Nie. Gra była najlepszym FPSem 2007, hejtują chyba ci którym wcale nie poszła.
ps grałem na low więc nie mów mi że lubię tą grę za grafikę.


Mówie co chce i jak ci nie pasuje to się odgwiżdź, dla mnie ta gra to crap bez polotu, fabuły i grywalności. Crytek stworzył tą grę żeby pokazać "patrzcie zrobimy taką grafię, że się wszyscy posrają" po za tym w tej grze nie ma nic, absolunie nic dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 11:37, Czaroxxx napisał:

Gdyby ta gra nie miała wypasionej grafiki nikt by o niej nie mówił.


Gdyby Karol Wojtyła nie został papieżem, a Osama Bin Laden nie terroryzował ludzi, to też by nikt o nich nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>po za tym w tej grze nie ma nic, absolunie nic dobrego.

Oczywiście. Absolutnie, bez sprzecznie, bez cienia wątpliwości, bezapelacyjnie, niewątpliwie, zdecydowanie, zgodnie z najnowszymi normami tego co jest dobre-w tej grze nie ma nic dobrego. Przekonałeś mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 18:34, Piterixos napisał:

>po za tym w tej grze nie ma nic, absolunie nic dobrego.

Oczywiście. Absolutnie, bez sprzecznie, bez cienia wątpliwości, bezapelacyjnie, niewątpliwie,
zdecydowanie, zgodnie z najnowszymi normami tego co jest dobre-w tej grze nie ma nic
dobrego. Przekonałeś mnie:)


No to twoje zdanie. Ja tą grę oceniałem spośród ogółu gier jakie grałem wcześniej i później. Doom 1 był lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować