Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TES V: Skyrim zdecydowanie najpopularniejsze na Steamie

42 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2011 o 12:03, Xeoo napisał:

Hmm no wlasnie tylko czy Skyrim jest modowalny?


A niby dlaczego miały nie być? Taka gra aż prosi się o mody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Błędy - jestem szczerze zaskoczony. Gram od piątku rana, spędziłem z grą parę godzin... i jeszcze nic nie wychwyciłem. Na pewno gdzieś są ale póki co - jest ok. Dla odmiany w Oblivion dość szybko można było buble wyłapać więc na pewno Skyrim stoi na wyższym poziomie.

2. Grafika - boska. Gram na ultra. Nie zrozumcie mnie źle - można zobaczyć tu i ówdzie nienajlepsze tekstury i na pewno grafika nie pobiła naszego wieśka ale ZOBACZCIE TĄ WODĘ. Uwielbiam patrzeć na rzeki, potoki, strumyki itp
Gra pięknie wygląda gdy pada deszcz, jest burza lub w górskich zimnych teranach.

3. Poprawili znacząco animacje. To chyba pierwsza gra od nich w której spokojnie gram z 3 osoby. Poprzednie gry miały TRAGICZNĄ animację, nie mówiąc już o tym że biegając pod skos postać nadal miała animacje biegu do przodu. To już naprawione.

4. Questy - Oblivion jest fajny ale szybko mnie znudził questami i ogólną sztywnością. Skyrim to znaczący krok naprzód. Konwersacje kilku osób są tu na porządku dziennym. Można je przerwać ale... gdzież bym śmiał :-D

5. Smoki - przepiękne. Majestatyczne. Świetnie zrobione.

6. Level scaling - jest. Ale nie tak głupi jak w Oblivionie. I nie tak bezsensowny że zaraz głupi złodziejaszek z lasu lata w najlepszych zbrojach w grze. Bywają walki bardzo trudne, bywają bardzo łatwe. Tak to już jest. Jak macie rozbudowaną postać i dobry sprzęt to udając się do kryjówki zwykłych bandytów prawie nikt nie sprawi Wam trudności. Cięższa walka będzie z szefem za to. I z paroma bandytami "oficerami" czy jak ich nazwać. Ogólnie bardzo przyjemnie.

6. Lokacje - są bardzo dobrze przygotowane. Aż chce się zwiedzać.

Ogólnie polecam. Świetnie wydane pieniądze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest sposób przedstawienia fikcyjnego świata, możliwości działania w nim i mechanika - z tego, co na chwilę obecną przeczytałem na temat Skyrim, choć w przypadku kwestii prezentacji i konstrukcji tytułowej prowincji gra stanowi znaczący krok naprzód na tle Obliviona, pozostałe aspekty wciąż leżą i kwiczą - świat jest statyczny, wyboru w questach praktycznie nie ma, konsekwencji poczynań gracza także ze świecą szukać. Rozwój postaci uproszczono już do maksimum.
Jest zatem lepiej, ale do poziomu Daggerfalla daleko (gdzież się choćby podział cudnie nieliniowy main quest)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale się temu nie dziwię bo gra jest świetna.Fakt,nie jest wolna od błędów i nie dociągnięć ale porównując ja np. do MW 3 czy BF 3 to jest prawie doskonała.Sam się od niej nie potrafię oderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 20:23, calwert napisał:

Wcale się temu nie dziwię bo gra jest świetna.Fakt,nie jest wolna od błędów i nie dociągnięć
ale porównując ja np. do MW 3 czy BF 3 to jest prawie doskonała.Sam się od niej nie potrafię
oderwać.


Nie ma to jak porównywać grę RPG do gier FPS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojj byłem BARDZO sceptyczny co do Skyrim... i zaskoczyło mnie że gra strasznie wciąga, duży fajny otwarty świat... no i rozgrywka (podobno) na "setki" godzin... bardzo miła niespodzianka (chociaż nie RPG roku niestety, bo ciągle faworytem wdg. mnie jest DE:Human Revolution) :)

Polecam... i gameplaye na youtube są niczym w porównaniu do grania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2011 o 20:32, Piterixos napisał:

Nie ma to jak porównywać grę RPG do gier FPS...

Miałem na myśli stronę techniczna tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim jest dorąbany - świat, zróżnicowanie, lvlowanie postaci to BAJKA!! kazda postać jest inna - ja gram magiem w lekkiej zbroi, moj brat takze gra magiem, ale jak popatrzylismy na postacie to totalnie inaczej gramy ^^ super sprawa. jak przejde magiem, zagram jeszcze raz jakims ciężkim warriorem z blacksmith na pokladzie :)

SKYRIM - POLECAM!! nie moge sie oderwac od tej gry ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Dragon Age (część pierwsza) był ogłoszony przez branżę najwybitniejszym RPG ostatnich lat (był całkiem niezły, ale bez przesady), to Skyrim jest w moim odczuciu jednym z najlepszych, w jakie grałem :)

Nie mam porównania z wcześniejszymi częściami sagi Elder Scrolls czy innymi RPG z widokiem w pierwszej osobie (Dark Messiah of Might & Magic mało miał z RPG wspólnego), ale ta gra potrafi wciągnąć jak Baldur''s Gate 2, który jest dla mnie wzorem jeśli chodzi o grywalność czy fabułę.

Nie wiem czy można mówić w przypadku Skyrim o optymalizacji. Gra używa tego samego silnika co Fallout 3 (tak wygląda), a ten ma już parę lat. Grafika nie jest ''śliczna'', ale to co widzimy na monitorze bardzo dobrze wpisuje się w klimat. Podobne odczucia miałem grając w STALKERA - nie było ślicznie, ale robiło to jednak wrażenie chociażby ze względu na lokacje i tak samo jest w Skyrim.

Gra jest bardzo klimatyczna, świat wygląda ciekawie. Dodając do tego postacie, historię i muzykę... bardzo udana kompozycja!

Skyrim miałem kupić dopiero za jakiś czas jak już wyjdzie X patchy, DLC itd., ale intuicyjnie kupiłem w ciemno i nie żałuję. Wg mnie cena 120zł za taką produkcję to bardzo dobrze wydane pieniądze. Na razie się trochę miotam dystrybuując punkty na umiejętności i nie wiem jeszcze co powinienem rozwijać. Wiem, że grę można przejść na X sposobów, ale jest ona strasznie czasożerna - przeraża mnie to, bo mam go coraz mniej, a to nie jedyna gra i nie jedyne zajęcie, na które chciałbym go poświęcić :)

Gram w wersję angielską, ale bardzo chętnie zagram jeszcze w polską - obsada odpowiedzialna za lokalizację bardzo mi się podoba (przyjemnie się słucha tych głosów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktos czy jakies legalne spolszczenie wyjdzie? Pobralem jakies ktore dziala, ale odpalalem gre TESV.exe bo przez launcher steam sie wlacza i gra jest po angielsku. Nie przeszkadza w grze, ale achivementy i licznik grania sie nie aktualizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 11:23, IMPARTIAL92 napisał:

Nie wie ktos czy jakies legalne spolszczenie wyjdzie? Pobralem jakies ktore dziala, ale
odpalalem gre TESV.exe bo przez launcher steam sie wlacza i gra jest po angielsku. Nie
przeszkadza w grze, ale achivementy i licznik grania sie nie aktualizuje.


A skąd Ty masz w Polsce wersję Angielską? W Polsce wyszła gra w podwójnej wersji językowej. Nie ma oficjalnego spolszczenia, którego można pobrać z internetu. Spolszczenie znajduje się razem z grą instaluje się z płyty DVD...

Nie instaluj gry ze steama bo będziesz miał grę po Angielsku, zainstaluj z płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 11:57, Isildur napisał:

A skąd Ty masz w Polsce wersję Angielską? W Polsce wyszła gra w podwójnej wersji językowej.
Nie ma oficjalnego spolszczenia, którego można pobrać z internetu. Spolszczenie znajduje
się razem z grą instaluje się z płyty DVD...


Pewnie wycięli mu taki głupi numer jak i mi. Zainstalowałem wersję ze Steam i była po angielsku. Niby wszystko OK, taką chciałem. Dnia następnego dostaje patch. 3GB :| Okazało się że niepotrzebnie ściągnęło mi ze Steam polską wersję i podmieniło angielską - tak bez pytania. Teraz miałem wersję której nie chciałem. Mało tego, była dostępna tylko polska albo kinowa z polskimi napisami. Znając partactwo cenegi nie chciałem ani jednego ani drugiego a to co zobaczyłem na youtube tylko mnie przekonało by od wersji PL trzymać się z daleka.

Także pewnie już ma wersje PL. Ja musiałem usunąć grę i zainstalować wersje EN z płyty. Day 1 patch do tego i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 11:57, Isildur napisał:

A skąd Ty masz w Polsce wersję Angielską? W Polsce wyszła gra w podwójnej wersji językowej.
Nie ma oficjalnego spolszczenia, którego można pobrać z internetu. Spolszczenie znajduje
się razem z grą instaluje się z płyty DVD...

Mam wersje nie kupiona w Polsce, zapomnialem dodac tego.
Nie probowalem instalowac z plyty wlaczylo sie to zainsatowalem jak lecialo, pewnie gdybym zrobil to z plyty, to tego problemu bym nie mial, bo steam nie ingerowalby w ten "dodatkowy" polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwie gry w Bibliotece Steam,wybrać właściwości i w zakładce język wybrać język jaki odpowiada graczowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 12:55, IMPARTIAL92 napisał:

Mam wersje nie kupiona w Polsce, zapomnialem dodac tego.
Nie probowalem instalowac z plyty wlaczylo sie to zainsatowalem jak lecialo, pewnie gdybym
zrobil to z plyty, to tego problemu bym nie mial, bo steam nie ingerowalby w ten "dodatkowy"
polski.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72248&pid=36 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 15:11, dariuszp napisał:


>

Odnośnie pkt.1, czyli błędy. Zdarzyło mi się już, że z mojej postaci nie znikały wbite strzały. Biegałem w takim stanie parę godzin. Całe szczęście wyłączenie gry pomogło. Dodatkowo parę razy szczury, które chciały na mnie wskoczyć, wyleciały dosłownie za sufit, podobnie z pokonanymi wrogami, ich ciała spadały pod mapę w nieskończoną pustkę.

A co do pkt. 3, faktycznie animacja wygląda o wiele lepiej...szkoda, że zapomnieli zrobić takowej do pływania do tyłu (nasz bohater wykonuje identyczne ruchy płynąc do przodu jak i do tyłu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować