Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Call of Duty: Modern Warfare 3 - recenzja

98 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Czy się nam to podoba, czy nie, kolejne odsłony Modern Warfare okazały się fenomenem, który zdefiniował sposób postrzegania współczesnych FPS-ów. Oczywiście taka dominacja nie może trwać wiecznie. Jeżeli jednak spodziewaliście się, że jej koniec zwiastować będzie premiera Call of Duty: Modern Warfare 3, srogo się zawiedziecie.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Call of Duty: Modern Warfare 3 - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8.9 taaaa.....5 godzin kampanii, ten sam prehistoryczny silnik, to samo nie istniejące AI, kosmetyczne zmiany w multi. Widzę że Gram.pl stara się dorównać zagranicznym portalom. Szkoda tylko że w tym co nie trzeba. 7/10 to maksimum na co zasługuje CoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie MW3 zasługuje tylko 5/10. Ze względu na tekstury rodem z MW1, tragiczne mapy w multiplayerze (który de facto jest kopiuj-wklejką z MW2), naciąganą i słabą linię fabularną, bezpłciowe zakończenie, idiotyczne skrypty (niekończące się fale przeciwników) i słabą ścieżkę dźwiękową. Jedyny plus jaki tutaj widzę, to operacje specjalne które potrafią wciągnąć, ale.... po 20 godzinach spędzonych na pokonywaniu kolejnych fal wrogów znudziły mnie doszczętnie.

Podsumowując - MW3 to DLC do MW2. Nie ma tutaj żadnych zmian. Twórcy beszczelnie żerują na nieświadomości (bądź głupocie?) fanów i zarabiają na tej serii miliony. Jeśli ludzie nadal będą wspierać finansowo Activision, tak co rok dostaniemy odgrzewanego kotleta w postaci kolejnej części coda. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 10:42, Ziw napisał:

W przypadku BF3 oskryptowana kampania to wada, w przypadku CoDa to zaleta. Obiektywizm
jak się patrzy;)


Jeśli się chwali otwartością gry (co DICE pokazało np. w singlu BC1) to i powinno się tego trzymać. CoD od początku serii stawia na skrypty więc dlaczego nagle miałoby się to zmienić na wadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL.. co to w ogole jest?

Ani slowa o beznadziejnym matchmaking''u - dedyki sa ale nie mozna na nich lvlowac.. to ciekawe kto tam bedzie gral ;) Pojawila sie opcja ustawienia FOV? czy ciagle gra sie z tunelowa wizja?

TB fajnie opisal te gre, tutaj widze podlizywanie sie albo po prostu nierzetelna prace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, 8.9/10 to trochę za dużo. Ale pamiętajmy, że to opinia jednego człowieka i właśnie jemu ta gra się bardzo spodobała, więc dał taką ocene.
Moim zdaniem MW3 zasługuje na jakieś 7/10. Jak nie jak, stary odgrzewany kotlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu odgrzewane kotlety z przed 4 lat,a i tak recenzenci są oczarowani????Parodia,następnie to gra dostaje niemal tak wysoką notę co BF3,kolejna pomyłka,niby za co ,za kopie z ubiegłych lat.Jak dla mnie maks to 6\10.BF3 stworzył silnik od podstaw i naprawdę ma się czym poszczycić ,multi genialne, a i tak niżej ocenione>o co tu biega!!MW3 dla dzieci do 16roku życia i bezmuzgów, a BF3 dla veteranów i ludzi myślących .Aha Mw3 nawet niechce mi sie pirata śćiągać,to swiadczy o czymś. Serwis gram.pl jest ok ,ale nota o 3 oczka za wysoka.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pelni zgadzam aie z ta ocena. Pomijajac stary silnik gra daje mnostwo wyladowanej po brzegi energia zabawy i przynosi mnostwo frajdy. Brawo gram.pl za obiektywna ocene gry za frajde jaka daje a nie za grafike czy silnik (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 10:50, Damian_I7 napisał:

Znowu odgrzewane kotlety z przed 4 lat,a i tak recenzenci są oczarowani????Parodia,następnie
to gra dostaje niemal tak wysoką notę co BF3,kolejna pomyłka,niby za co ,za kopie z ubiegłych
lat.Jak dla mnie maks to 6\10.BF3 stworzył silnik od podstaw i naprawdę ma się czym poszczycić
,multi genialne, a i tak niżej ocenione>o co tu biega!!MW3 dla dzieci do 16roku życia
i bezmuzgów, a BF3 dla veteranów i ludzi myślących .Aha Mw3 nawet niechce mi sie pirata
śćiągać,to swiadczy o czymś. Serwis gram.pl jest ok ,ale nota o 3 oczka za wysoka.Pozdrawiam


niesmaczny komentarz od 13 latka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od głupkowatych dzieci zawsze dostanie ta gra wysoką ocenę,pewnie tylko takie dzieci w to sie bawią ...hehe(VARSIL)grają w to w przerwie od jedzenia i czatu z gorącymi 13 stkami......LOL No Coments

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MW3 i BF3 to dwa różne podejścia do sieciowych fps-ów, porównywanie tych gier jest niepoprawne. Dodatkowo recenzje tych gier powinny pisać osoby mające neutralny stosunek do obydwóch tytułów. Bo tak mamy co mamy.
MW3 ma w uj wad, kampania jest na raz, i te 5h to kpina, MP to to samo co wcześniej plus zmiany kosmetyczne, w niektórych grach byłby to DLC. Jedyna zaleta jest taka że działa to lepiej niż Black Ops , aczkolwiek mnie już ten sam silnik graficzny meczy, te brzydkie tekstury i szkaradne eksplozje, śmigłowce po zniszczeniu wyparowują... Gra daje frajdę, nie da się ukryć ale to już było, to się już widziało, słyszało poznało, 7/10 to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 10:57, Damian_I7 napisał:

od głupkowatych dzieci zawsze dostanie ta gra wysoką ocenę,pewnie tylko takie dzieci
w to sie bawią ...hehe(VARSIL)grają w to w przerwie od jedzenia i czatu z gorącymi 13
stkami......LOL No Coments


Po stylistyce twojej wypowiedź można poznać, że masz mniej niż 15 lat. W pełni zgadzam się z kolegą wyżej.

PS. Chyba jesteś trochę za mały na BF3, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 10:51, jellybe4r napisał:

W pelni zgadzam aie z ta ocena. Pomijajac stary silnik gra daje mnostwo wyladowanej po
brzegi energia zabawy i przynosi mnostwo frajdy. Brawo gram.pl za obiektywna ocene gry
za frajde jaka daje a nie za grafike czy silnik (:



Recenzja gry to nie jest opinia kumpla który mówi że coś mu się podobało. W recenzji recenzent powinien ocenić wszystkie aspekty gry. A do takich nie tylko należy gameplay i czerpana z niego przyjemność ale również grafika, dźwięk, AI, multi itp. Biorąc pod uwagę że nie żyjemy na bezludnej wyspie to aż prosi się o ocenę danego produktu w kontekście innych gier jak i również poprzednich części. A tutaj moim zdaniem CoD popełnia największy grzech. Bo ja rozumiem że ktoś lubi oskryptowaną kampanię pełną wybuchów. Albo że ktoś lubi szybki arcadowy multi w stylu quake'a, jaki oferuje cod. Nie każdy musi np lubić grę drużynową albo nie radzi sobie z bardziej realistyczną balistyką. OK. Ale wystawianie grze która od lat jest praktycznie tylko kolejnym mappackiem tak wysokich ocen to jest policzek w twarz dla wszystkich innych ludzi którzy w swoich grach nie idą na łatwiznę i starają się coś nowego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 10:44, Patjan56 napisał:

Według mnie MW3 zasługuje na conajmniej 5/10.

Ocena jak już powiedziałeś wg. ciebie to dlaczego powinniśmy ci ufać widząc jednak sporo pochlebnych opinii?
>Ze względu na tekstury rodem z MW1,
Najpierw zagraj w MW1 i potem w MW3 i porównaj. A nie "bo tak wszyscy mówią"

Dnia 14.11.2011 o 10:44, Patjan56 napisał:

tragiczne mapy w multiplayerze (który de facto jest kopiuj-wklejką z MW2),

Mapy nie są najwyższych lotów (chyba pierwszy raz w historii) ale na pewno nie jest skopiowane z MW2. (Tak jak wyżej: wcześniej zagraj.)

Dnia 14.11.2011 o 10:44, Patjan56 napisał:

naciąganą i słabą linię fabularną, bezpłciowe zakończenie, idiotyczne skrypty (niekończące się fale przeciwników)

Linia fabularna jest kontynuowana dokładnie z tego miejsca gdzie skończyło się MW2. Większość rzeczy zostało wyjaśnione w sposób efektowny (co jest znakiem rozpoznawczym serii). Fabuła może być naciągana przecież to jest gra, prawda? Historia opowiedziana nie musi być prawdziwa i może odbiegać od rzeczywistości. Skoro przeszedłeś grę i mówisz że zakończenie jest bezpłciowe to ja nie wiem na jakie ty liczysz, żebyś był usatysfakcjonowany. Dla mnie jest idealnym zwieńczeniem trylogii. Skrypty to nie tylko odradzanie się przeciwników. To przede wszystkim efektowne akcje jak np. turbulencje w samolocie.

Dnia 14.11.2011 o 10:44, Patjan56 napisał:

i słabą ścieżkę dźwiękową.

A tu to już przeszedłeś samego siebie. Muzyka mimo że jest skomponowana przez innego autora niż Hans Zimmer jest o wiele lepsza. Naprawdę jest niesamowita, co może potwierdzić nie tylko ja ale tysiące innych osób które wypowiadały się pod soundtrackiem.

Dnia 14.11.2011 o 10:44, Patjan56 napisał:

Podsumowując - MW3 to DLC do MW2.

A BF3 to DLC do BC2 z nową grafiką. LOL

Dnia 14.11.2011 o 10:44, Patjan56 napisał:

Nie ma tutaj żadnych zmian.

Nie trzeba być bardzo spostrzegawczym żeby je zauważyć.
>Twórcy beszczelnie żerują na nieświadomości (bądź głupocie?) fanów i zarabiają na tej serii miliony.
Może miliony fanów lubi grać w coś do czego się przyzwyczaili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, komentarze "za" tak wysoką oceną są "genialne". Cóż, fanbojstwo, kolesiostwo i co tam jeszcze... A całą prawdę mamy tu:

www.metacritic.com

Wersja PS3 - recenzenci 88/100 - gracze 2.7
Wersja XBOX 360 - recenzenci 89/100 - gracze (3.2)
Wersja PC - recenzenci 82 - gracze 1.8

Cóż, jak na razie tylko jeden serwis w Polsce nie bał się postawić oceny 5, oceny na która ta gra zasługuje.

A teraz ciekawostka (i proszę nie chrzanić, że to 2 różne gry) - MW3 dostało 8.9 to ile dostanie Skyrim? Przecież w tym przypadku ocena 10 będzie żenująco krzywdząca dla Skyrima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 11:13, TobiAlex napisał:

A całą prawdę mamy tu:
www.metacritic.com
Wersja PS3 - recenzenci 88/100 - gracze 2.7
Wersja XBOX 360 - recenzenci 89/100 - gracze (3.2)
Wersja PC - recenzenci 82 - gracze 1.8


Jak to mówią "Haters gonna hate"

Dnia 14.11.2011 o 11:13, TobiAlex napisał:

Cóż, jak na razie tylko jeden serwis w Polsce nie bał się postawić oceny 5, oceny na
która ta gra zasługuje.


I jego wola jaką ocenę wystawi, jednak uważam że 5 to stanowczo za mało jak na tak dobry tytuł.

Dnia 14.11.2011 o 11:13, TobiAlex napisał:

A teraz ciekawostka (i proszę nie chrzanić, że to 2 różne gry) - MW3 dostało 8.9 to ile
dostanie Skyrim? Przecież w tym przypadku ocena 10 będzie żenująco krzywdząca dla Skyrima.


Zależy kto co lubi. Mi styl każdej gry z serii The Elder Scrolls nie przypadł do gustu to i też nie wystawiłbym skyrim jakieś wysokiej oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedimax tu już nie chodzi o styl, ale wielkość i zawartość obu gier. A po drugie skoro nie grałeś to nie wiesz jakie zmiany zaszły a w MW3 nie zmieniło się nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 11:13, TobiAlex napisał:


www.metacritic.com

Wersja PS3 - recenzenci 88/100 - gracze 2.7
Wersja XBOX 360 - recenzenci 89/100 - gracze (3.2)
Wersja PC - recenzenci 82 - gracze 1.8


Dziwne jest to ze recenzenci ktorzy znaja sie na grach wystawiaja taka wysoka ocene a uzytkownicy tak niska, smierdzi mi tu okrutnie tym ze DICE i fani BF3 maczali w tym swoje palce, jesli to prawda to dopiero mamy fanbojstwo :)

Jak dla mnie Single w MW3 bije swoja dynamika i ciekawymi akcjami BF3 na glowe. Jesli chodzi o multi jesli chce pograc sobie taktycznie, druzynowo odpale sobie BF3 ze znajomymi, mamy ochote na chwile luznej rozwalki odpalamy COD''a MW3.

Zreszta nikt nie jest zmuszany do gry w zadna gre, nie odpowiada to po prostu omijamy dany tytul a bierzemy sie za to co nam odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 11:22, TobiAlex napisał:

Jedimax tu już nie chodzi o styl, ale wielkość i zawartość obu gier. A po drugie skoro
nie grałeś to nie wiesz jakie zmiany zaszły a w MW3 nie zmieniło się nic.


Tylko wyobrażasz sobie FPS tak wielkiego jak RPG? Bo jakoś nie za bardzo przechodzi mi to przez myśl. W Skyrim zagram jak będę miał okazję ale wątpię żeby zmieniło się moje nastawienie do tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować