Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Call of Duty: Modern Warfare 3 - recenzja

98 postów w tym temacie

Jak już pisałem w odpowiednim wątku...

Typowy CoD - strasznie szybki, krótki, efekciarski. Nie jest to gra zła, ale też bez rewelacji jak dla mnie. Fabularnie jest tak sobie, przeszli za to samych siebie z tą całą "filmowością". Ewidentnie za dużo tego naładowano, czuć pewien przesyt, a sama historia z każdą odsłoną robi się przez to coraz bardziej oderwana od rzeczywistości. Nie mniej te wszystkie efekty nie maskują w żaden sposób tego, że silnik jest po prostu anachroniczny (choć gra wygląda ładniej niż poprzedniczki, tak mi się wydaje przynajmniej) i coraz bardziej odstaje od reszty współczesnych FPSów. Nieco skopali udźwiękowienie, a dokładniej karabiny automatyczne. Obojętne czy strzelałem z AK, ACR czy M4, dźwięk sprawiał wrażenie jakby z lenistwa nagrano jeden odgłos i przepuszczono kilkakrotnie przez Audacity. A jeśli chodzi o muzykę czy lektorów, to akurat tutaj nie ma się do czego przyczepić.
Ostatecznie jednak był to pierwszy CoD do którego ukończenia musiałem się zmusić. Black Ops, mimo wszystkich upierdliwych, technicznych mankamentów był zwyczajnie lepszy. Nawet singiel Battlefielda 3, mimo że dosyć średni i przesycony badziewnymi QTE sprawił mi więcej frajdy.
Jeśli miałbym oceniać w skali od 1 do 10, dałbym co najwyżej siódemkę.

Oczywiście tę opinię wystawiam póki co tylko na podstawie single playera. Jeśli o multi chodzi, to z gameplayów wychodzi na to że zmiany w stosunku do MW2 są czysto kosmetyczne, więc pewnie by mnie nie zachwycił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocena gry zdecydowanie zbyt wysoka, ale nie ma sie co spodziewac obiektywizmu na portalu, ktory zyje ze sprzedazy podobnych rzeczy.

Obiektywnie rzecz biorac MW3 jest gra OK, ale nic wiecej. Old wielu lat seria stoi w miejscu oraz z roku na rok jest adresowana do coraz debilniejszych odbiorcow. Niestety takie teraz mamy czasy, ze statystyczny gracz wymaga prostoty i minimalnego wysilku intelektualnego. Zreszta dokladnie to samo jest z BF3, ktorego kampania, podobnie jak w MW3, jest splunieciem graczowi w twarz.

Kiedys mnie to bulwersowalo, gdy na portalach widzialem tak wysokie oceny gier bardzo slabych lub przecietnych, jednak dzis juz nie mam zludzen. Wszystko rozbija sie o kase i kazdy kto probuje sie doszukac obiektywizmu i uczwiwej oceny bardzo sie zdziwi. Mimo wszystko pozostaje niesmak, szczegolnie gdy portale nie mialy problemu ze zjezdzaniem chocby DNF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ocena gry zdecydowanie zbyt wysoka, ale nie ma sie co spodziewac obiektywizmu na portalu,
> ktory zyje ze sprzedazy podobnych rzeczy.
>

Dokładnie mam takie samo zdanie... Według mnie gra nie zasługuje na więcej niż 6,5, może góra 7 - co nie oznacza oczywiście, że gra to totalny słabiak jak ostatnio przyjęło się mówić . Zmiany są po prostu "oszałamiające" i w gruncie rzeczy od 2007 roku mamy ciągle tę samą mielonkę nawet nie podgrzaną ;). MW3 z pewnością grą złą nie jest (podobnie jak BF, który również nie jest jakiś wybitny), no ale 9(8.9)/10?! Wiem, jak trudno zachować jest obiektywizm - z jednej strony wydawca, któremu zależy na jak najlepszej sprzedaży, z drugiej gracze, którzy mogliby hejtować cały czas i wykłócać o słuszność ocen. Nikomu nie dogodzi i nikomu nikt nie chce się narażać, a prawdziwą ocenę "produktu" można zostawić jedynie dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multi jest moim skromnym zdaniem mocno przekombinowany. MW był świetny (z resztą nadal jest), bo rozgrywka, obojętnie w jakim trybie, była prosta. Teraz jest tyle udziwnień, tyle perków i dziwadeł... - to nie dla mnie. Już MW2 był absurdalnie nierealistyczny, a MW3 w tym względzie rozkłada poprzedników na łopatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 12:15, Steelshadow napisał:

> Widać tak samo po fanboyach obu gier jeśli już. Bo fan a fanboy to co innego. Owszem

> CoD nie jest taki zły jak wielu ludzi mówi, ale też nie jest taki dobry. Ja rozumiem

> że ludzie mają różne gusta ale od portalu domagam się bardziej wnikliwej analizy
niż:
> podoba mi się lub nie. Generalnie CoDa oceniałbym znacznie lepiej gdyby to była
2 albo
> 3 część a nie 7 czy 8.... żenujące jest totalne lenistwo jego twórców i zupełna
jego
> aprobata ze strony prasy.
Jedynym błędem CoDa jest słabe wsparcie po premierze na PC, naprawianie bugów trwa wieki
(ale przecież w BFie jest to samo), natomiast akurat zmiany w multi są wystarczająco
duże i w większości przypadków pozytywne.


Duże zmiany w multi? Ta, rzeczywiście - "rewelacyjny":
1. Sposób levelowania broni czytaj "sztucznie przedłużymy długość gry, bo teraz do każdej broni trzeba odblokować dany dodatek, czyli odblokuj sobie lunetę 100 razy, bo po co raz?"
2. Mapy - równie dobrze mogli je wydać w postaci map packa (a nawet dwóch!) do MW2 / Black Ops, no ale można zarobić więcej wypuszczając ponownie to samo...

A sorry, jest! Pakiety! No tak, ale czy nie dało się tego zrobić w postaci patcha do MW2 / Black Ops?

A odnośnie, że BF3 to też odgrzewany kotlet - różnica jest taka, że BF3 nie wychodzi co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ja nie dostałem. :> Wersja pecetowa, jak nic coś koło 7/10 by zarobiła. Tym bardziej, że "przekombinowałem" z ustawieniami i dopiero teraz odkryłem, jak zrobić jakąś poskładaną grafikę. :P

http://www.gram.pl/news_8AfhH,,1_Call_of_Duty_Modern_Warfare_3_jak_poprawic_grafike_w_pecetowej_wersji.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jedimax


Polecam recenzję grasz24.pl. Może wtedy przejrzysz na oczy jaka ta gra jest słaba.

Grałem w MW3, mam tą grę i na własne oczy widzę, że twórcy jedyne co robią to zmieniają logo na okładce. Co do jednego masz rację, tekstury nie są rodem z MW1. Są słabsze.

A co do multiplayera, może ty powinieneś najpierw w niego pograć? Bo widzę, że starasz się bronić tego gniota na siłę. No chyba, że dla ciebie zmianą jest wprowadzenie nowych znaków wywoławczych.

Muzyka jest słaba, nie jest to tylko moja opinia. Spotkałem się z osobami, które również narzekały na ścieżkę dzwiękową w MW3.

Jeśli miliony graczy lubią grać w to samo, to niech kupią MW2. Zaoszczędzą kasę i kupią lepszą grę.

A jeśli BF3 to DLC do BC2, to COD MW3 jest po prostu patchem który możemy pobrać płacąc grubą kasę.
Bf:BC2 Vietnam (DLC) wprowadził więcej zmian w rozgrywcei niż ten multiplayer z mw3, który jest tak wtórny, że aż głowa boli.

PS.Jest jednak jedna zmiana, można mieć 2 celowniki zamontowane do 1 broni.
PS2. Dobra gra akcji powinna mieć dobre zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:43, Henrar napisał:

> A odnośnie, że BF3 to też odgrzewany kotlet - różnica jest taka, że BF3 nie wychodzi

> co roku.
http://en.wikipedia.org/wiki/Battlefield_(series)#Games_and_platforms
Rzeczywiście. Już nawet pomijam fakt, że EA może jeszcze MoHa wcisnąć.


Haha, dobre. To tylko świadczy o tym jaki jest hype na MW (nawet jak otwieram kibel czy lodówkę, to oprócz Hanki widzę reklamy MW). Pamiętam BF1942, BF2, BFBC2 i BF3. Reszta jakoś przeszła cichaczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TobiAlex, jaki polski serwis wystawił 5/10?

A recka gramu to kpina - 5h singiel pełen skryptów i z kretyńskim scenariuszem, grafika i audio sprzed paru lat i multiplayer, ktory bynajmniej nie jest ulepszony względem BO, a stanowi regres w stosunku do niego (powrót do durnych pomysłów z MW2, słabe mapy). Żenada po prostu.

Coraz ciężej o rzetelne recenzje od tzw dziennikarzy growych, trzeba się zdać wyłącznie na opinie graczy, a jaka ona jest dotycząca MW3 raczej każdy zainteresowany wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:56, MaZZeo napisał:

TobiAlex, jaki polski serwis wystawił 5/10?

A recka gramu to kpina - 5h singiel pełen skryptów i z kretyńskim scenariuszem, grafika
i audio sprzed paru lat i multiplayer, ktory bynajmniej nie jest ulepszony względem BO,
a stanowi regres w stosunku do niego (powrót do durnych pomysłów z MW2, słabe mapy).
Żenada po prostu.

Coraz ciężej o rzetelne recenzje od tzw dziennikarzy growych, trzeba się zdać wyłącznie
na opinie graczy, a jaka ona jest dotycząca MW3 raczej każdy zainteresowany wie.


Poszperaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzałem na screeny to pomyślałem ze autor się pomylił i wstawił z CoD 4 a nie z MW3. Zmiany kosmetyczne :) jedynie to tylko nowa kampania a nie bede wydawał 120 zł tylko na kampanie, mp mam w MW2. Poczekam az gra stanieje i wtedy kupię, tylko dla SP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład na to, że ogólnie recenzje gier można o kant dupy rozbić. W ogóle, jak tekst na niecałe 3 strony można nazwać rzetelną recenzją? W dodatku 70% objętości to czysty opis. No i na końcu ta magiczna cyferka, która nie ma większego związku z tym, co przed chwilą czytaliśmy. Dziękuję, przyjdę później, póki co wolę obejrzeć wideoprezentację i sam sobie wyrobić wstępną opinię.

A konkretnie: masa słów, opisów, a krytycznej treści szukać tutaj na próżno. Już lepiej po prostu publikować plusy/minusy i machnąć tę cyferkę z czapy na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie MW3:
Kampania 4/10
Multi 3/10

Gdzie w BF3:
Kampania 7/10
Multi 9.5/10

Widać, że tę recenjzę pisał konsolowiec, który nigdy nie grał w porządną grę... Nie rozumiem czemu Myszasty nie dostał tej recenzji jako spec od FPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:22, TobiAlex napisał:

Duże zmiany w multi? Ta, rzeczywiście - "rewelacyjny":
1. Sposób levelowania broni czytaj "sztucznie przedłużymy długość gry, bo teraz do każdej
broni trzeba odblokować dany dodatek, czyli odblokuj sobie lunetę 100 razy, bo po co
raz?"

Akurat to było od CoD4, tylko nieco w innej formie. Zmiany między MW3 a MW2 to przede wszystkim balans, mniejsze znaczenie killstreaków, osłabienie noobtube''a (nie mam pojęcia dlaczego nie zmienili tego wcześniej), a także po raz pierwszy w serii względne zbalansowanie perków, nie mówiąc już o dedykach (co prawda nierankingowe ale w sumie i tak są one przede wszystkim dla tych których mniej jar nabijanie lvli.

Dnia 14.11.2011 o 13:22, TobiAlex napisał:

A odnośnie, że BF3 to też odgrzewany kotlet - różnica jest taka, że BF3 nie wychodzi
co roku.

Różnica jest taka że w przypadku CoD jedno studio robi jedną grę w 2 lata, a w przypadku BFa 2 w czasie jednego lol (MOH i BC2). Jakoś wszyscy raczyli zapomnieć że EA ma 2 marki shooterów, tylko z multi od tej samej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 14:17, Sniper222 napisał:

Jak spojrzałem na screeny to pomyślałem ze autor się pomylił i wstawił z CoD 4 a nie
z MW3. Zmiany kosmetyczne :) jedynie to tylko nowa kampania a nie bede wydawał 120 zł
tylko na kampanie, mp mam w MW2. Poczekam az gra stanieje i wtedy kupię, tylko dla SP

Kampania jest na poziomie Homefront, więc nic nie tracisz. Jedyna scena jaką da radę zapamiętać to sama końcówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robienie kupy w bańkę. Muszę przyznać, że Black ops podobalo mi się jak cholera. Wszystkie call of duty są porządne choć parę rzeczy bym zmienił. W gry z serii call of duty zawsze grało mi się bardzo przyjemnie (z wyjątkiem mw2) i to jest najważniejsze. Może i są oskryptowane, ale niektóre misje zapadły mi w pamięc (np. Cod 2 i 5- stalingrad, 4- statek). I powiem szczerze, że w Mw3 zagram na pewno, choćby dla tych 5 godzin singla. Co do samej recenzji, autorowi się podobalo to taką a nie inną ocenę postawił. A jak ktoś się czepia, że ta gra to masowka to należy mu zwrócić uwagę na to, że gry z natury są wytworem kultury masowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:43, Patjan56 napisał:

@Jedimax


Polecam recenzję grasz24.pl. Może wtedy przejrzysz na oczy jaka ta gra jest słaba.

Oglądnąłem z ciekawości ale niestety, recenzent który podaje rzeczy będące znakiem rozpoznawczym serii jako minus oraz mówi że gra wygląda gorzej niż Call of Duty 4 nie jest rzetelnym.

Dnia 14.11.2011 o 13:43, Patjan56 napisał:

Grałem w MW3, mam tą grę i na własne oczy widzę, że twórcy jedyne co robią to zmieniają
logo na okładce. Co do jednego masz rację, tekstury nie są rodem z MW1. Są słabsze.

Nie wiem na jakim to komputerze grałeś (albo tosterze), że tekstury wydają ci się słabsze niż niż w CoD4. Przykład nie potrzebnie ściągnięty z recenzji wymienionej wyżej

Dnia 14.11.2011 o 13:43, Patjan56 napisał:

A co do multiplayera, może ty powinieneś najpierw w niego pograć? Bo widzę, że starasz
się bronić tego gniota na siłę. No chyba, że dla ciebie zmianą jest wprowadzenie nowych
znaków wywoławczych.

Dla mnie jest to balans który wprowadzili, na który czekało wiele ludzi od MW2 (osłabienie tuby,killstreaków, zbalansowane perki, bronie) ale również wprowadzenie do rozgrywki wielu mniejszych elementów które cieszą (Point streaki, nowe bronie, rzeczy w ekwipunku, rozwijanie broni oraz wiele innych)

Dnia 14.11.2011 o 13:43, Patjan56 napisał:

Muzyka jest słaba, nie jest to tylko moja opinia. Spotkałem się z osobami, które również
narzekały na ścieżkę dzwiękową w MW3.

Musiałeś się tylko zasugerować kolegą w recenzji. Z ciekawości zrobiłem mały rekonesans i popytałem się parunastu osób jak im się muzyka podobała. Każdy powiedział, że dobra lub idealnie wpasowuje się w klimat gry.

Dnia 14.11.2011 o 13:43, Patjan56 napisał:

A jeśli BF3 to DLC do BC2, to COD MW3 jest po prostu patchem który możemy pobrać płacąc
grubą kasę.

Widzę kolega ironii nie wyczuł, ale tak bywa czasami...

Dnia 14.11.2011 o 13:43, Patjan56 napisał:

Bf:BC2 Vietnam (DLC) wprowadził więcej zmian w rozgrywcei niż ten multiplayer z mw3,
który jest tak wtórny, że aż głowa boli.

Nie, nie prawda, nie wprowadza więcej do rozgrywki. 5 map, pare nowych broni, oraz kilka pojazdów to nie jest więcej niż to co oferuje MW3

Dnia 14.11.2011 o 13:43, Patjan56 napisał:

PS.Jest jednak jedna zmiana, można mieć 2 celowniki zamontowane do 1 broni.

Jest ich więcej ale niestety ich nie widzisz.

Dnia 14.11.2011 o 13:43, Patjan56 napisał:

PS2. Dobra gra akcji powinna mieć dobre zakończenie.

I jak najbardziej ma. Jest ono satysfakcjonującym zakończeniem serii MW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 10:50, Damian_I7 napisał:

od głupkowatych dzieci zawsze dostanie ta gra wysoką ocenę,pewnie tylko takie dzieci w to sie bawią ...hehe(VARSIL)grają w to w przerwie od jedzenia i czatu z gorącymi 13 stkami......LOL No Coments
MW3 dla dzieci do 16roku życia i bezmuzgów, a BF3 dla veteranów i ludzi myślących.

Za prowokacje i brak szacunku degrad -1.

Dnia 14.11.2011 o 10:50, Damian_I7 napisał:

Aha Mw3 nawet niechce mi sie pirata śćiągać,to swiadczy o czymś.

O tym że gdybyś miał lepszą opinię o grze to pirata byś ściągnął? Takie komentarze mogą się tu dla Ciebie źle skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować