Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Call of Duty: Modern Warfare 3 - recenzja

98 postów w tym temacie

http://www.gram.pl/art_9w7iHO1_Call_of_Duty_Modern_Warfare_2_recenzja_strona_5.html

Za rok niech MATE recenzuje MW4(?) czy tam nie-wiem-ktora-czesc-tego: bedzie ocena 10.8. Wiadomo ze CoD jest jak wino - im czesciej otwierasz ta sama butelke trunku, tylko z inna etykieta, tym lepiej smakuje.

Ja wiem, ja wiem - kazdy ma swoj gust i preferowany styl rozgrywki, nie kazdy czepia sie tez jakosci grafiki "dla zasady - bo BF3 wyglada lepiej" i nie kazdy oczekuje wyraznych zmian w serii. Wystarczy coroczna kosmetyka, tak jak to robi SI przy serii FM. Ja to nazywam stagnacja i corocznym dojeniem bydla, ktos inny subtelnie - powolna droga ewolucyjna, ktora dazy do perfekcji w danej serii.

Ale do ciezkiej cholery - recenzenci wystawiajacy ocene powyzej "8", 7 czesci gry, robionej "na to samo kopyto", ktora mogla by byc sprzedawana jako dodatek pudelkowy do 4 czesci tej serii, rujnuja nie tylko jakosc gier (producenci widza ze nie trzeba sie wysilac, zeby trafic "do szerokiego grona klientow), ale i szacunek dla swoich portali jako "opiniotworczych". A potem wielkie zdziwienie gdy mnostwo osob pisze "poczekam na opinie graczy na np. blogach, bo na X i Y postawili "ustawowa" ocene 7 - standard dla wielkich wydawcow".

Nie jestem jakims hejterem czy innym zwierzatkiem netowym, ani fanbojem BF3 (ba, nie zagram nawet w niego bo smigam na leciwym XP na zmiane z Ubuntu).Wrecz wisi mi los MW3 i BF3. Nie jestem tez z tych z gatunku "JA uwazam, ze ta gra powinna(!) dostac ... bo tak i siak a recenzent sie nie zna". Ale powiem wprost i brutalnie: ten "kotlet" - bo to wlasnie slowo stalo sie synonimem serii CoD dla wielu - nie zasluguje na note dla gry niemal idealnej. To nie jest opinia, to po prostu fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 09:16, Blazkovic napisał:

Nie jestem jakims hejterem czy innym zwierzatkiem netowym, ani fanbojem BF3 (ba, nie
zagram nawet w niego bo smigam na leciwym XP na zmiane z Ubuntu).Wrecz wisi mi los MW3
i BF3. Nie jestem tez z tych z gatunku "JA uwazam, ze ta gra powinna(!) dostac ... bo
tak i siak a recenzent sie nie zna". Ale powiem wprost i brutalnie: ten "kotlet" - bo
to wlasnie slowo stalo sie synonimem serii CoD dla wielu - nie zasluguje na note dla
gry niemal idealnej. To nie jest opinia, to po prostu fakt.

Ale redaktorzy nie odwaza sie narazic EA, ktore w czysto gestapowski sposob podchodzi do ludzi, ktorzy maja odwage im sie przeciwstawic. Gdyby tak zrobili, to nagle by sie skonczyly dostepy do bety, exclusive''y i inne bzdety. Cala branza zwiazana z rozrywka to kolko wzajemnej adoracji. Czasem tylko komus sie rzuci chamska ocene zeby nie bylo... Wspolczesne gry w zdecydowanej wiekszosci zasluguja na oceny typu 5/10, juz nawet nei dlatego ze sa kolejnym odcinaniem kuponow, a dlatego ze maja minimalna ilosc contentu oraz kretynskie fabuly czy gameplaye. O jakosci samego kodu nawet nie che mi sie wspominac, bo mimo ze wszystko jest robione gotowymi SDK, to sie sypie nieustannie. Nawet na konsolach wychodza tony patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty powinien recenzować tę część, on tutaj byłby bardziej obiektywny, nie pominąłby w recenzji przeciętnej grafiki, słabego A.I i kalki multi, a przynajmniej takie mam wrażenie po przeczytaniu jego licznych recenzji. Ten człowiek nie ulega marketingowej papce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8.9 ?! Za co??????
Kupilem ta "gre" dzis kolo 10 rano. O 13 skonczylem... ten produkt mozna przejsc ledwo strzelajac :/ wystarczy biec do przodu, jak ekran zrobi sie czerwony, znalesc kryjowke i przeczekac. Potem biegniesz dalej.... a funu z tej gry nie moglem wyciagnac. Pierwsze 10 min i poscig helikopterami w centrum nowego jorku... LOL. A im dalej tym "lepiej"... Dla mnie- solidne 3. Jak tak wyglada (i grafika i grywalnosc) gra klasy AAA boje sie tknac cos klasy B... bo to musi byc tragedia wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 19:36, Tenebrael napisał:

Małe sprostowanie: nie EA, a Acti - CoD''a wydaje Acti.


Jednym i drugim nikt nie chce się narażać. Za duże pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 20:23, Darkstar181 napisał:

Myszasty powinien recenzować tę część, on tutaj byłby bardziej obiektywny, nie pominąłby
w recenzji przeciętnej grafiki, słabego A.I i kalki multi, a przynajmniej takie mam wrażenie
po przeczytaniu jego licznych recenzji. Ten człowiek nie ulega marketingowej papce :)


Też jestem zdania, że Mysza ma tą iskrę recenzenckiego "obiektywizmu" (cudzysłów, gdyż jak wiadomo obeiktywizm w recenzjach nigdy istnieć nie będzie), dzięki której wiadomo, że jak zrecenzuje grę, to nie pominie niczego, a jak da ocenę X, to z grubsza na taką właśnie ocenę gierka zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, dla mnie zawsze grafika z serii Call of Duty 4 była w porządku. I mam takie pytanie, bo w przypadku Black Ops byłem ostro zawiedziony multiplayerem, a single mi się spodobał. Miał klimat, historię i nawet ciekawie zrobioną [Tak,wiem spalicie mnie jak na inkwizycji], ale Ja naprawdę tak uważam.

Mimo,że żadnych nowości w grafice z MW 3 to mam takie pytanie, czy ta gra tutaj jest oceniania naprawdę przez jakich ludzi którzy są fanbojami BF3, albo gościami którzy nie grali w BF3 ,a już gadają ,ze jest lepsza (wiem,że gra już wyszła).
Jestem bardzo ciekawy jak tam z Multiplayerem, czy w przypadku MW 3 będę się dobrze bawił jak w MW2/MW "1"?

Jak czytam gazety, choćby Playbox to ktoś jest superfanem CoD, albo mu zapłacili i wydał dość wysoką ocenę. A BF3 dostało mniejszą ocenę od tego Modern Warfare''a .

Pytam się was tego, bo mam ochotę sobie zrobić jakiś prezent na gwiazdkę, bo dawno w nic nie grałem, a chciałbym się oderwać od życia i powrócić chwilowo do gier. w MW2/MW "1" świetnie się bawiłem, także przy BC II. Chodzi o platformę Xbox 360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zakupu najnowszej "części" Call of Duty i... muszę przyznać, że gra mnie rozczarowała. Tak, to prawda, single player jest intensywny, tak multi jest dynamiczne, ale... to już wszystko było. Tak na dobrą sprawę to powinno nazywać się Modern Warfare 2,5 a nie MW 3. Równie dobrze, w mojej opinii, można było spokojnie tą zawartość, którą otrzymujemy za 129 zł (choć przyznam, że kupiłem w MM za 109 PLN), wydać w formie DLC/patcha. Niestety bowiem, spoglądając na grę holistycznie, nie mogłem oprzeć się wrażeniu wtórności. Stary silnik, stare chwyty - w odniesieniu do fabuły w singlu, stare rozwiązania w multi (oczywiście z wyjątkiem poprawek, które są zauważalne, jednak ogólnie rzecz biorąc to jest tylko kosmetyka - co do zasady mechanizmy, które można zaobserwować w multi są niezmienione.

Brak innowacji, brak czegoś nowego, powodują że - jak dla mnie - ta gra jest po prostu nudna. Osobiście znacznie więcej frajdy czerpię z gry w BF 3. Potrafię jednak zrozumieć osoby, którym MW 3 się podoba, choćby ze względu na zastosowanie w nim tych samych rozwiązań, co w poprzednich tytułach, jednak osobiście się rozczarowałem i, biorąc pod uwagę powyższe, ta gra - przynajmniej ode mnie - otrzymałaby na 6,5. może 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jaka jest każdy widzi, po ocenach graczy, oceny na metacriticu mówią same za siebie. A wystawianie takich śmiesznych ocen przez recenzentów wydaje się zakrawac na komedię, bo jak to mozliwe ze wszyscy tak dobrze oceniaja tak kiepską grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 10:44, soundaddict napisał:

Gra jaka jest każdy widzi, po ocenach graczy, oceny na metacriticu mówią same za siebie.

Lol, a teraz mi napisz, ile z tych, co wystawili grę 0 i 1 rzeczywiście w nią grało. Oceny graczy są tak samo (a nawet mniej) wiarygodne od ocen profesjonalnych recenzentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 15:28, SpawNiaK napisał:

Pobędzie troche i zniknie ale i tak warto pograć, BF3 nowy KRÓL.


Proszę przeczytać recenzje (obydwie) CD-A gdzie nic dodać, nic ująć jest napisane wszystko tak jak na prawdę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie CoD przestał interesować od części world at war, kiedy to twórcy przenieśli akcje do czasów chyba wojny światowej. Od tego czasu CoD to odgrzewanie kotletów, ale to tylko moje skromne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze były dwie pierwsze części Call of Duty. Czwórka była super pod względem graficznym, ale od tego momentu kampanie dla pojedynczego gracza zrobiły się bardzo krótkie. Dlatego zastanawiam się, czy gry z serii CoD warte są 90zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować