Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii – Modern Warfare 3 gorszy od Black Ops

18 postów w tym temacie

Adam Berlik

Ku zaskoczeniu wszystkich rekordowe Call of Duty: Modern Warfare 3 na Wyspach Brytyjskich poradziło sobie nieco gorzej od wydanego w ubiegłym roku Call of Duty: Black Ops. Różnica jest jednak niewielka.

Przeczytaj cały tekst "Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii – Modern Warfare 3 gorszy od Black Ops" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No te miliony sprzedanych kopii MW3 to znaczna wiekszość konsole, dlatego wiadomo czemu CoD wygrywa w sprzedaży z Battlefieldem, konsolowcy to casuale i lubią casualowe gry które nie wymagają zbyt dużych umiejętności, auto aim i do boju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bulkers86 biedaku, chyba nigdy nie grałeś na konsoli, zapraszam do mnie ja odpale MW w wersji na PS3 i dam pograć Tobie a ja będę smigał na piecu. Zobaczymy komu lepiej wyjdzie. Rzucałbyś padem po całym pokoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:18, Bulkers86 napisał:

No te miliony sprzedanych kopii MW3 to znaczna wiekszość konsole, dlatego wiadomo czemu
CoD wygrywa w sprzedaży z Battlefieldem, konsolowcy to casuale i lubią casualowe gry
które nie wymagają zbyt dużych umiejętności, auto aim i do boju :)


Tą teorie ktoś Ci podpowiedział? Czy sam ją wydedukowałeś mój drogi Watsonie.
Co do zastawienia i sprzedanych egzemplarzy, myślę że jak Acti nie zainwestuje w nowy silnik graficzny to sytuacja będzie się coraz bardziej pogarszać. Osobiście uważam że BF 3 i MW3 łączy tyle że obie to FPS i obie mają numer 3. Cod jest bardziej dynamiczniejszy i szybszy w BF trzeba trochę się nabiegać i w większym stopniu w spół działać z graczami żeby uzyskać jakieś większe rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:18, Bulkers86 napisał:

No te miliony sprzedanych kopii MW3 to znaczna wiekszość konsole, dlatego wiadomo czemu
CoD wygrywa w sprzedaży z Battlefieldem, konsolowcy to casuale i lubią casualowe gry
które nie wymagają zbyt dużych umiejętności, auto aim i do boju :)

Skoro lubią casualowe gry to powinni grać też w Battlefielda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcecie niecasualową grę? Polecam Operation Flashpoint jedyneczkę i koniec obrzucania się mięchem w każdym temacie o BFie lub CODzie.

A co do newsa - myślę, że Acti nie robi różnicy jeden milion w tą czy tamtą ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 14:00, Krzycho napisał:

> które nie wymagają zbyt dużych umiejętności, auto aim i do boju :)
Skoro lubią casualowe gry to powinni grać też w Battlefielda.

Raczej nie, bo learning curve jest dużo wyższy w BF3. Co więcej gra nabiera smaczku gdy gramy z zespołem na Team Speaku.

Przechodzę u brata kampanię w MW3. Jaka ta gra brzydka! Wszystko rozmazane i szarobure. Bronie zamiast wydawać dzwięki strzałów to pierdzą tak jak w poprzednich częściach. Gram na PC, ale jak widzę filmiki z gry na Xie gdzie najpierw celownik lata we wszystkie strony by następnie się przyklejić do przeciwnika to mnie zęby bolą... Co do kampani to jest na tak samo niskim poziomie co Homefront.

Nawet Black na PS2 wyglądał lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 14:13, byverter napisał:

> > które nie wymagają zbyt dużych umiejętności, auto aim i do boju :)
> Skoro lubią casualowe gry to powinni grać też w Battlefielda.
Raczej nie, bo learning curve jest dużo wyższy w BF3. Co więcej gra nabiera smaczku gdy
gramy z zespołem na Team Speaku.


Niezły joke :D Battlefield to gra czysto casualowa, w żadnym stopniu nie nadająca się do tego by grać na niej choćby ligi. TeamSpeak''a możesz sobie włączyć grając w każdą grę. MW3 choć jest również zwykłym casualem umożliwia jakąś tam grę na poziomie ( czyt. chcieć to móc ), BF3 natomiast to praktycznie wyklucza.

PS. Wiem że na ESL panuje teraz bum na BF3, ale to nieodłączna część promocji gry. Tak samo było przy np. MoH, a teraz nikt o nim nawet nie pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:18, Bulkers86 napisał:

No te miliony sprzedanych kopii MW3 to znaczna wiekszość konsole, dlatego wiadomo czemu
CoD wygrywa w sprzedaży z Battlefieldem, konsolowcy to casuale i lubią casualowe gry
które nie wymagają zbyt dużych umiejętności, auto aim i do boju :)


A ja się zgadzam z kolegą.Jestem ciekaw skąd wzięło się to upraszczanie gier w dzisiejszych czasach.Napewno nie dzięki pc-tom.Wkurza mnie również, że coraz częściej robi się z RTS-a w kolejnego FPS-a.Ciekawe dlaczego.Bo na konsoli jest dóży zysk póki co i tam się raczej by nie sprzedał RTS.Nie oszukujmy się ale konsola jest bardziej dla Casuali.Dobrym przykładem jest jak portal 2 lepiej sprzedał się na pc bo jest to gra logiczna.Tak jak srategie czy RTS sprzedają się świetnie na pc-ta a na konsoli to by się napewno nie sprzedało.

A co do newsa to już coraz większa część Brytyjczyków może też ma dość być karmiona tym samym co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 16:10, czapol napisał:

Niezły joke :D Battlefield to gra czysto casualowa, w żadnym stopniu nie nadająca się
do tego by grać na niej choćby ligi. TeamSpeak''a możesz sobie włączyć grając w każdą
grę. MW3 choć jest również zwykłym casualem umożliwia jakąś tam grę na poziomie ( czyt.
chcieć to móc ), BF3 natomiast to praktycznie wyklucza.

O czym Ty mówisz?! BF3 jest grą idealną do grania zespołowego. Co więcej praktycznie na każdym serwerze znajdziesz jakiś grający klan. Odbywa się masa pucharów i sparingów. Ty grałeś w ogóle w BF3 na PC?! Według mnie jest to najlepszy multi FPS ostatnich 5 latach, a dzięki dużej możłiwośći konfiguracji serwerów da się zrobić serwer i grę nawet w stylu BF: PR ( No może na tych trochę większych mapach... (Back to Karkand, wychodź!)

W MW3 granie zespołem nie ma sensu, ponieważ mapy są za ciasne... Nie mówiąc już, że coś takiego jak skill w tej grze nie istnieje.. Jakiś polski klan w ogóle gra w nowego CoDa na PC?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, naprawdę większych bzdur dawno nie czytałem. Aż nie chce mi się rozpisywać i komentować tego... Zadam tylko jedno pytanie, która gra z RTS''a zmieniła się w FPS''a?


COD - casual, BF3 - pro? Śmiać mi się was chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 16:36, Kajmal napisał:

A ja się zgadzam z kolegą.Jestem ciekaw skąd wzięło się to upraszczanie gier w dzisiejszych
czasach.

Hmm.. POMYŚLMY. Nie, nie ma to nic wspólnego z tym, że gry to biznes taki sam, jak przemysł filmowy i twórcy chcą trafić do każdego niezależnie od platformy. Upraszczanie nie jest sprawą ekskluzywną dla konsol (ba, upraszczanie FPSów i wrzucanie masy skryptów zaczęło się na PC wraz z Quake''iem 2, Half-Lifem czy... pierwszym CoDem).

Dnia 14.11.2011 o 16:36, Kajmal napisał:

Napewno nie dzięki pc-tom

I na pewno nie dzięki konsolom.

Dnia 14.11.2011 o 16:36, Kajmal napisał:

Wkurza mnie również, że coraz częściej robi się z RTS-a w kolejnego FPS-a

Ile tych gier było ostatnio?

I przy okazji - sprawdź na co wyszedł Command & Conquer Renegade.

Dnia 14.11.2011 o 16:36, Kajmal napisał:

Bo na konsoli jest dóży zysk póki co i tam się raczej
by nie sprzedał RTS

A to na PC nic się nie sprzedaje? Sukces Steama i innych serwisów pokazuje dobitnie, że na PC gry się sprzedają, i to całkiem dobrze. Poza tym, powiedz Blizzardowi (wiadomo), Creative Assembly (Total Wary, tak, wiem, że to bardziej strategie turowe, ale elementy RTS mają), Relicowi (Dawn of War) czy EA (C&C), że RTSy się nie sprzedają to Cię wyśmieją.

Dnia 14.11.2011 o 16:36, Kajmal napisał:

Nie oszukujmy się ale konsola jest bardziej dla Casuali.Dobrym przykładem
jest jak portal 2 lepiej sprzedał się na pc bo jest to gra logiczna.

Reczywiście. Nie miało to nic wspólnego z tym, że granie w grę Valve na konsoli to pomyłka, bo PC ma Steama a sama gra ma typowe wsparcie Zaworu.

Dnia 14.11.2011 o 16:36, Kajmal napisał:

Tak jak srategie czy RTS sprzedają się świetnie na pc-ta

To jak to w końcu jest. RTSy się dobrze sprzedają, czy się nie sprzedają i są przerabiane "masowo" na FPSy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie do newsmana - czy owa organizacja Chart-Track w ogóle bierze pod uwagę PC''ty, czy to ''znikome zainteresowanie'' autor sobie dopowiedział? bo 59+41=100%, zaś po samych statystykach steama wiadomo, że udział komputerów (przynajmniej globalnie) wynosi co najmniej 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No te miliony sprzedanych kopii MW3 to znaczna wiekszość konsole

To dokładnie tak samo jak przy BF3 - więklszość sprzedaży to konsole

, dlatego wiadomo czemu

Dnia 14.11.2011 o 13:18, Bulkers86 napisał:

CoD wygrywa w sprzedaży z Battlefieldem, konsolowcy to casuale i lubią casualowe gry
które nie wymagają zbyt dużych umiejętności, auto aim i do boju
:)



Trolololo - przynajmniej można tego auto-aima wyłączyć: wiadomo - zawodowcy grają bez tego, a leszcze Twojego pokroju (które by się zamotały gdyby im dać pada do ręki) z tym - w końcu "nie od razu Kraków zbudowano". No ale przynajmniej można to wyłaczyć, nie tak jak w BF3 na PC, gdzie na poziomie trudności normal jest "wspomaganie celowania" (na myszy - lol :D), którego nie da się wyłączyć :) Na easy zresztą też, ale tego poziomu trudności nawet nie włączałem (pewnie wtedy gra celuje i strzela sama), bo to urąga ludzkiej inteligencji. Tak myśle po co DICE zrobiło coś takiego ? No ale już chyba mam odpowiedź - z myślą o casualach takich jak Ty :D. Nawet Twoje posty są tak masakrycznie casualowe, że musisz być casualem do potęgi ntej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować