Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie mogą korzystać z kupionych gier EA, bo... zostali zbanowani na forum

52 postów w tym temacie

Co do wywalania BF3 - pojawil sie w kilka dni po premierze i uzywam cracka dzieki ktoremu nie musze miec odpalonego ciagle origin''a :) Nie zzera mi zasobow a zajomych i tak mam na B''logu - czyli w sumiei nie tak zle ze origin nie dziala tak jak steam ;) (bo mozna bez niego zyc ;) )

Jak sie wczytacie w EULA to jedna z ciekawostek - kupiona gre (cyfrowo czy nie - choc wiadomo ze klientow od cyfrowej bardziej obchodzi ;) ) musza udostepniac tylko przez rok.. po tym czasie moga ja wywalic z serwerow :) I sobie bedziesz siedzial z pozycja w Origin o statusie "zakupione" ale grac nie pograsz ;)

Jak dla mnie to prosty sygnal ze tak naprawde wydawcom i calej otoczce branzy (wszyscy Ci co produkuje potrzebne rzeczy do edycji kartonowej) zalezy na walce z cyfrowa dystrybucja..

BTW ciekawy jestem czy powstal projekt wielkiej serwerowni (ala serwery google itp), ktora zbudowana przy wykorzystaniu "zielonej" technologii bylaby samowystarczalna i jak szybko zwrocilaby sie taka inwestycja..

Bo wniosek na dzisaj jest taki ze bardziej oplaca sie pudelkowa wersja niz cyfrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA mówię "do widzenia" i tak do odwołania- nie raz machnąłem ręką na ich praktyki, bo to przecież idzie o rozrywkę, nie ma się co spinać itd. Ale to zaczyna być irytujące- gry niedokończone, bez marketingu za 50% budżetu najwyżej przeciętne, robione na pałę, na czas, na złość konkurencji. Ale spróbuj się odezwać nie tak jak trzeba, KARA! Ok, ich sprawa, niech robią co raz bardziej gówniane gry (oddajcie licencję Porsche, pajace bez szkoły) i niech banują niezadowolonych klientów razem z ich nabytkiem- zobaczymy, jak długo będą w stanie prowadzić takie wojenki, w końcu kreują siebie na "największych w branży" (chyba hipokrytów i łgarzy);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 16:45, j4cko napisał:

Niestety w EULA jest ze mozecie co najwyzej wniesc o spor z EA pod patronatem.. EA.
I to EA ew zdecyduje czy sprawa ma trafic do sadu..


Coś takiego jest, ale nie obowiązuje w Europie. Po za tym nawet w USA jest tak, że jak jakiś przepis czy zapis umowy jest niezgodny z prawem to z miejsca nie ma on mocy prawnej. A podanie firmy do sądu jest jak najbardziej możliwe i gwarantują to choćby kostytucje różnych państw. To, że EA coś tam sobie wymyśliło wcale nie oznacza, że ma to moc prawną. Sam domagam się od EA dostępu do gier, które kupiłem jeszcze zanim powstało Origin, nowego regulaminu i nowej usługi, która robi z moim kompem co jej się żywnie podoba nie chcę i nie będę instalował. EA nie odpowiedziało na maila, wyślę więc list tradycyjną pocztą, a jak nie odpowiedzą, cóż wtedy będzie pozew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki że gier nie robią pasjonaci tylko korpodrony i prawnicze pasożyty.
A oni robią tylko bezczelnie to na co im się pozwala. Wiecie... na krzywy ryj bo w 99% przypadków przecież się uda jakoś oszukać. Bo ludzie myślą że państwo ich obroni.

Świat jeszcze się w kierunku Orwella nie stoczył więc każdy jeszcze może urwać mordę korporacji jeśli tylko okaże się wystarczająco agresywny w swych działaniach.

Niestety naszym potomkom nie zazdroszczę bo prawa jednostki uległy takiej erozji przez ostatnie dekady, że niedługo zupełnie zanikną. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 16:45, j4cko napisał:


doprawdy rozbraja mnie takie robienie z tej EULA nowej biblii - rób jak tam napisano, trzymaj jadaczkę w kuble i robić co ci korporacja każe, bo ma rację, bo tak jest w świętej księdze. Jak w EULA będzie, że za wystawienie BF4 oceny mniejszej niż 10/10 i negatywne komentarze w dowolnej formie, choćby w rozmowie z kolegą, jest permaban na wszystkie usługi to też będziesz twierdził że jest ok i trza było czytać?
Juz pomijam że istnienie czegoś tak bzdurnego jak eula samo w sobie jest idiotyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2011 o 15:58, SuavekS napisał:

Szkoda tylko, że nie ma na to rady, gdyż wydawcy ci czy producenci tak dobrze się już
zadomowili na rynku, że ich nieobecność byłaby mocno odczuwalna przez klientów.

gry to nie chleb, kupować nie musisz. Moim ostatnim tytułem ubisoftu był bodaj AC1, dwójki (choć podobno lepsza) już nie kupowałem, bo raz że pierwsza część była nudna, średnia i nie tym na co liczyłem, dwa, jak ktoś się postarał by mnie zniechęcić do zakupu implementując jakieś bzdurne i upierdliwe zabezpieczenia, to przecież nie mogę go rozczarować. I chociaż kilka razy mnie na coś korciło, to jednak zawsze sobie ostatecznie odpuszczałem. Jest tyle innych gier od tylu innych firm, zawsze coś się znajdzie.
I z tych samych powodów nie zamierzam płakać po ME3, nie chcą moich pieniędzy, dam je beth za skyrima (chyba że cenędza do reszty wytrąci mnie z równowagi swoją polityką wydawniczą, patrz New Vegas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może jest taki zapis w umowie licencyjnej na używanie Origina? :P Ktoś czytał warunki korzystania z serwisu? Może jest gdzieś tam napisane drobnym drukiem ''za napisanie jednego nieodpowiedniego słowa na forum - ban i delete konta''?

Żarty żartami, ale ta sytuacja zakrawa na kpinę. Forum powinno być całkiem oddzielone od konta z grami. Ludzie jacy są tacy są, ale nawet największy pieniacz nie powinien tracić ciężko zarobionych pieniędzy za napisane kilku bzdur na jakimś tam forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szerzy się odkąd pamiętam, więc branża pochyla się w stronę tych, którym nie szkoda pieniędzy. Przykro jedynie, że także tej grupie zaczyna dyktować chore warunki;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas nie wiem po co są choćby te chore DRM''y. Jeszcze chyba taki nie wyszedł, który by całkiem uniemożliwił kopiowanie etc. Za to wszystkie utrudniają życie uczciwym graczom :/
To... już szczyt wszystkiego. Wręcz taka "zachęta" to piracenia gier EA. Nic tylko bić brawo tym co wpadli na taki genialny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, dziwni jesteście:
1) To na pewno błąd, który zostanie rozwiązany, a pokrzywdzeni dostaną rekompensatę. Jak Microsoft niechcący zbanował legalne konsole, to nie było tyle krzyku)
2) Wojman, kupując gry jesteś świadom zawartej w niej umowy licencyjnej, w której jest napisane, że EA zastrzega prawo do aktualizowania wszelakiej maści programów (w tym EA Download Menedżer do Origina).
3) Za negatywne komentarze niby są bany? Chyba kogoś tu nieźle porąbało xD. Na Polskim forum EA sporo jest negatywnych opinii, chociażby odnośnie braku dubbingu do ME3, ale nikt ich nie usuwa, ani za nie nie banuje, więc w czym problem?

Ogólnie uważam, że jest to szukanie dziury w całym... Tak, tak, teraz zostanę zjechany, ale co mi tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 16:00, lis_23 napisał:

też nie rozumiem graczy, któży nie kupią gry tylko ze wzgledu na fakt obecności Steam
lub DRMu, moim zdaniem, ten kto chce zagrać w dany tytuł zrobi to, mimo zabezpieczeń.


Osoby, które nie grają w gry z drakońskimi zabezpieczeniami i omijają je szerokim łukiem IMO są normalni i nie wykazują stadiów uzależnienia od gier komputerowych.
Kupując takie gry tylko wspierasz wydawców, by władowywali jeszcze bardziej restrykcyjne zabezpieczenia. W końcu ludzie i tak kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 20:33, Pain_Blaster napisał:

1) To na pewno błąd, który zostanie rozwiązany, a pokrzywdzeni dostaną rekompensatę.
Jak Microsoft niechcący zbanował legalne konsole, to nie było tyle krzyku)


Gdyby to był błąd, to by nie powrócił z zaświatów po ośmiu miesiącach.

Dnia 15.11.2011 o 20:33, Pain_Blaster napisał:

3) Za negatywne komentarze niby są bany? Chyba kogoś tu nieźle porąbało xD. Na Polskim
forum EA sporo jest negatywnych opinii, chociażby odnośnie braku dubbingu do ME3, ale
nikt ich nie usuwa, ani za nie nie banuje, więc w czym problem?


Kiedyś jak miałem problemy z EADM (w sumie nadal mam) i próbowałem uzyskać na ich forum jakąś pomoc, ciągle mi odpisywali jakieś bzdety w rodzaju "upewnij się, że dobrze wpisujesz hasło". Po jakimś czasie zaczęli zwyczajnie usuwać moje posty. :)

Dnia 15.11.2011 o 20:33, Pain_Blaster napisał:

Ogólnie uważam, że jest to szukanie dziury w całym... Tak, tak, teraz zostanę zjechany,
ale co mi tam.


Po co ich bronisz? EA samo sobie wyrabia negatywną opinię i dobrze im tak, jeszcze rok-dwa lata temu, EA było szanowaną firmą, a Activision było złeee. Nie wiem, jak oni mogli to zaprzepaścić. o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Feallan:
Forum to nie pomoc techniczna (niestety), więc nie dziw się, że nie wyciągnąłeś stamtąd wielu informacji. Kiedyś i ja pisałem z problemem na forum, to moderatorzy odpisali mi, że nikt od EA tam nie zagląda, a oni sami starają się jedynie utrzymywać porządek. Odesłano mnie wtedy do pomocy technicznej.

Po co bronię EA? Bo jestem ich fanboyem (o cholera, przyznałem się do tego). Tak poważnie, to nie wiem, czemu ich bronię. Może dlatego, że ja nigdy żadnych problemów z nimi nie mam? Origin mi działa, gry mi działają, żaden DRM nigdy mnie nie zdenerwował, a kiepskich gierek po prostu nie kupuję. Tak oto jestem szczęśliwym posiadaczem gier EA. Co mnie obchodzi trzech kolesi, którzy dostali bana na forum (przez to też na gry)? Czy mnie obchodzą katastrofy lotnicze, autobusowe, czy inne wypadki, w których giną obcy mi ludzie? Nie i dlatego póki mi jest dobrze, to to nie mam nic przeciwko polityce firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 21:59, Pain_Blaster napisał:

Tak oto jestem szczęśliwym posiadaczem gier EA. Co mnie
obchodzi trzech kolesi, którzy dostali bana na forum (przez to też na gry)? Czy mnie
obchodzą katastrofy lotnicze, autobusowe, czy inne wypadki, w których giną obcy mi ludzie?
Nie i dlatego póki mi jest dobrze, to to nie mam nic przeciwko polityce firmy.


Szczerze uważam, ze masz bardzo egoistyczne podejście. Jeżeli wszyscy by tak myśleli, to robili z graczami co by chcieli. W kupie siła mości panowie. Na razie Ci dobrze, ale na Ciebie też może kiedyś trafić. Skoro zbanowali im konta z ich grami, za które zapłacili, to niech im zwrócą kasę i oświadczą, że nie życzą sobie by pan taki i taki kupowali ich gry i w ogóle są be. troszkę wyrozumiałości

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowa tak ale coraz częściej masz pudelko a instalacja wymaga steama czy innego g... choć steam to akurat porzadna i zaufana platforma... tylko lubi czasem wywalać z połączeniem... ale i tak lepsze ni gfwl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co mnie

Dnia 15.11.2011 o 21:59, Pain_Blaster napisał:

obchodzą katastrofy lotnicze, autobusowe, czy inne wypadki, w których giną obcy mi ludzie?
Nie i dlatego póki mi jest dobrze, to to nie mam nic przeciwko polityce firmy.


I właśnie ten typ ludzi, przygląda się i nic nie robi, gdy dresy tłuką przechodnia na osiedlu, wołającego pomocy. "Co to jest - tragedie, katastrofy, gwałty i morderstwa. Phi, sram na to, póki nie dotyczy to mnie i mojej rodziny." Jasne, znieczulica, pustogłowie i brak wyobraźni nie jest karany, ale szybko odszczekałbyś te słowa gdyby cię taka sytuacja dotknęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować