Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Elder Scrolls V: Skyrim - nasze wideowrażenia i gameplay

36 postów w tym temacie

Materiał bardzo fajny. Jednakże na filmiku widać, że gra czasem przycina (pod koniec jak jest jazda na koniku). No i do wad zaliczyłbym mało wygodny interfejs. Jednakże gra Skyrim mi się podoba i fajnie mi się w to gra. A mówi to ktoś, kto Morrowinda nie lubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie w Obliviona nie gralem, Morrowind moze 5 minut... chociaz przy Fallout 3 i Fallout New Vegas spedzilem wiele godzin, i musze powiedziec ze... Skyrim jest naprawde fajny, i wciaga jak cholera.

Szczerze polecam, moze "rewolucji" niema, ale wszystko jest po prostu zrobione solidnie, swietna "klasyczna" (smoki, elfy, magia, miecze itp.) gra RPG. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 17:35, Wojman napisał:

Materiał bardzo fajny. Jednakże na filmiku widać, że gra czasem przycina (pod koniec
jak jest jazda na koniku). No i do wad zaliczyłbym mało wygodny interfejs. Jednakże gra
Skyrim mi się podoba i fajnie mi się w to gra. A mówi to ktoś, kto Morrowinda nie lubił.

na konsoli to uznałem, że jest nawet dobry, ale ma - jak dla mnie - jeden mankament. magia jest po prawej, a ekwipunek po lewej. Tymczasem gałkami trzeba na odwrót manewrować i ciągle się myliłem. Jeśli o tym mówisz, to się zgodzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezłe, niezłe :) a gra jest dokładnie tym, na co czekałem: wielkim, klasycznym TESem z wieloma poprawkami i wielką ilością nowych pomysłów. Gdybym mógł, grałbym całymi dniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od odpowiedzi na pytanie na końcu artykułu. Tak! Chcemy, a przynajmniej ja, więcej takich materiałów. To taki jakby podcast, co prawda bez Myszastego, ale Masterminda też bardzo fajnie się słucha, tyle, że skupiony na jednej grze. Na dodatek wzbogacony od gameplay. Jak najbardziej jestem za. :)

Co do Skyrima... Morrowind mi nie podszedł, w Obliviona podłubałem chwilkę, ale też mnie odrzucił. Nieźle się bawiłem przy nowych Falloutach. Na Skyrima jakoś specjalnie nie czekałem. Jednak przez ostatnie kilkanaście dni zainteresowałem się tym tytułem, zacząłem oglądać filmiki, trailery i właśnie takie materiały jak wasz spowodowały, że w piątek lecę do sklepu po tą grę. Ogrom świata i jego piękno najbardziej mnie urzekły. W dodatku widzę, że walka i kamera w trzeciej osobie też dają radę, a tego się bardzo obawiałem. Już nie mogę się doczekać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 17:35, Wojman napisał:

Materiał bardzo fajny. Jednakże na filmiku widać, że gra czasem przycina (pod koniec
jak jest jazda na koniku). No i do wad zaliczyłbym mało wygodny interfejs. Jednakże gra
Skyrim mi się podoba i fajnie mi się w to gra. A mówi to ktoś, kto Morrowinda nie lubił.

FRAPS generuje olbrzymie pliki, po kilka GB na każde 2 minuty i dzieli toto domyślnie na kawałki, obciążenie jest dla kompa spore, więc w sumie nic dziwnego, że się przycina, skoro moja maszyna do potworów nie należy i ma mocy na styk na najwyższe ustawienia grafy w Skyrim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się zagrywam od kilku dni. Patent z magią w obu rękach jest rewelacyjny. W ogóle gra się bardzo fajnie. Zainstalowałem sobie z ciekawości Skyrim na laptopie żeby porównać grafikę względem Xboxa i poza tym, że i5 w laptopie nie wyrabiała niestety (niezależnie od ustawiań góra 27 klatek miałem jak na początku smok atakuje) to jakość tekstur względem konsoli jest nieporównywalna. Poza tym i tak dało się grać na high, acz gra wygląda pięknie dopiero na ultra i wtedy GF540M też już nie wyrabiał. Mimo wszystko granie na padzie jest dla mnie bardziej klimatyczne no i płynność względem laptopa lepsza. Jak ktoś ma mocny komputer to chyba bym jednak polecił wersję na PC.

Co do sterowania to interfejs faktycznie jest taki sobie, w Oblivionie był szybszy. Do tego mogliby umieścić skróty pod krzyżakiem w prawo i lewo bo są nieużywane. Ciągłe wchodzenie w skróty szybkiego dostępu żeby zaklęcia zmieniać również odrobinę frustruje, szczególnie teraz gdy zaklęcia rzuca się tak kozacko ;)

W Obliviona się zagrywałem, ale to jest po prostu majstersztyk pomimo pewnych uproszczeń. No i levelowanie w końcu jest tak zrobione, że nie da się aż tak przegiętej postaci zrobić i trzeba wybrać specjalizacje. Bo jak coś jest do wszystkiego to tutaj jest do niczego. W Oblivionie zrobić mago-wojownika to nie była żadna sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 18:03, Mastermind napisał:

na konsoli to uznałem, że jest nawet dobry, ale ma - jak dla mnie - jeden mankament.
magia jest po prawej, a ekwipunek po lewej. Tymczasem gałkami trzeba na odwrót manewrować
i ciągle się myliłem. Jeśli o tym mówisz, to się zgodzę. :)


To co sprawdza się na konsolach nie koniecznie się sprawdza na PC. Czy na konsoli ten iterfejs jest wygodny to ja nie wiem, bo nie mam możliwości przetestowania takiej wersji. Kupiłem edycję na PC to oceniam jak to wychodzi na tej platformie. Gram od kilku dni, a nadal się nie mogę przyzwyczaić, że choćby z ekiwpunku wychodzi się za pomocą TAB, a nie choćby ESC. Co do manewrowania gałkami, jeśli tak w istocie jest to na pewno jest to wadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 18:51, Lucas_the_Great napisał:

FRAPS generuje olbrzymie pliki, po kilka GB na każde 2 minuty i dzieli toto domyślnie
na kawałki, obciążenie jest dla kompa spore, więc w sumie nic dziwnego, że się przycina,
skoro moja maszyna do potworów nie należy i ma mocy na styk na najwyższe ustawienia grafy
w Skyrim...


Zgadzam się, że FRAPS może być przyczyną tego, że na Twoim komputerze gra troszeczkę spowolniła. Zwróciłem jednak na to uwagę z dwóch powodów:

1. Na fimiku wrzuciło mi się to w oczy
2. Czasem u mnie gra lekko przycina doczytując tekstry. Dzieje sie tak góra do 2 sekund, a gram na średnich ustawieniach graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 19:11, Wojman napisał:


1. Na fimiku wrzuciło mi się to w oczy
2. Czasem u mnie gra lekko przycina doczytując tekstry. Dzieje sie tak góra do 2 sekund,
a gram na średnich ustawieniach graficznych.


Zgadza się, bywa czasem, zwłaszcza jak wychodzi się na jakiś punkt widokowy z dalekim krajobrazem, albo o świcie, gdy światło się bardzo zmienia (zwłaszcza w miastach z wysokimi murami/budynkami). W wypadku tego momentu z konikiem nie widzę innego powodu, niż nagrywanie idące w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wolał tradycyjną recenzję. Jako gracz dość tradycyjnie podchodzący do tematu, średnio interesuje mnie ogrom świata i wodotryski graficzne. Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat jakości i długości fabuły, wątku głównego. Cóż z tego, że od kilku dni regularnie przeglądam większość wątków na forum o Skyrim, skoro o historii prawie nikt nic nie pisze... Jakby jej wcale nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna,mam 26 h a ledwo liznąłem watek główny.Ciężko mi się oderwać od monitora.
A co do materiału to świetna robota panowie i liczę na więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 20:05, GanD napisał:

Ja bym jednak wolał tradycyjną recenzję.

Będzie, już niedługo, o czym wspominamy w tym materiale. niestety na razie mam dopiero 80h na liczniku i nie czuję się uprawniony do napisania wyczerpującej recenzji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować