Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nadali dziecku imię Dovahkiin, mają gry Bethesdy do końca życia za darmo

109 postów w tym temacie

Też nie rozumiem jak można nadać dziecku takie imię. Dziwne, że jakiś urząd je uznał. Przecież jest tyle ładnych imion, chociażby Songo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 09:01, Cygi napisał:

W takim wypadku, np. rodzice, którzy swoim synom nadali imię Mateusz, muszą być nienormalnymi
rodzicami, bo jest serial pt. "ojciec Mateusz". W końcu jest to imię głównego bohatera
serialu?


Kpisz czy o drogę pytasz? Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy wymyślonym imieniem z gry cRPG ''Dovahkiin'', a normalnym, ludzkim bohaterem serialu telewizyjnego z imieniem używanym na co dzień, to nie mamy co dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii takie imię nie wychodziło by ''z szeregu''.
Dla mnie taki Dovahkiin jest lepszy od polskiego Eustachego albo takiego Wawrzyńca.
W US(&)A, takie Apple(Jabłko) jako imię to nic nadzwyczajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 13:45, Kafar napisał:

U nas można tak nazwać dziecko. tzn. nie ma prawa Ci nikt zabronić tego. Tylko można
by się było spotkać z utrudnianiem tejże sprawy.

Zabronić nie. Ale kierownik urzędu stanu cywilnego może odmówić rejestracji takiego imienia. Takiego to znaczy ośmieszającego lub nieprzyzwoitego.

Paragraf 1 artykułu 50 ustawy z dnia 29 września 1986 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego, mówi:
1. Kierownik urzędu stanu cywilnego odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze
dla dziecka więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, nieprzyzwoitego,
w formie zdrobniałej oraz imienia niepozwalającego odróżnić płci dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze.. wystarczy zaskarżyć decyzje i wygrywasz gdyż takie imię nie jest ośmieszające ani nieprzyzwoite;). Tak czy siak zdecydowanie takie imię by przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 19:54, 4ny4 napisał:

Szkoda dziecka. Po kim masz imię ? Po smoku, mój stary był zajarany grą... Ja pierdziele...


- Jak masz na imię?
- Grażyna, mój stary był fanem Mickiewicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 12:33, Berkel napisał:

- Grażyna, mój stary był fanem Mickiewicza.


Rozumiem, że porównujesz wieszcza polskiego do gry ? Naprawdę... poziom IQ na tym forum zaczyna mnie przerażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2011 o 15:45, 4ny4 napisał:

Rozumiem, że porównujesz wieszcza polskiego do gry ? Naprawdę... poziom IQ na tym forum
zaczyna mnie przerażać.


Rozumiem, że interesuje Cię los jakiegoś dzieciaka z innego kraju? Dobrze, że mamy tak wspaniałych ludzi w Polsce, gdzie połowa uczniów wymaga dożywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłeś wręcz idiotyczne porównanie to dostałeś adekwatna odpowiedź w formie ironii.
Btw jak by nie patrzeć bohater Skyrim został stworzony przez osobę odpowiedzialną za scenariusz - ergo też poniekąd pisarza, więc porównanie najbardziej trafne z możliwych.
Dodatkowo sztuka ma wiele form - są nią nie tylko wiersze czy książki ale i o tu cie zaskoczę - gry. EOT.

A imię jak imię - nie mniej pokręcone niż dobre 80% skandynawskich imion które tez nie mają niekiedy jakiś wybitnych korzeni czy genezy.

Dla kontrastu skandynawskie imiona i przykład :

Jak masz na imię ?
- Björn, mój stary był traperem.

Björn - czyli niedźwiedź.

Pytanie - dalej chcesz "błyszczeć" elokwencją czy damy sobie siana i uznasz jednak, że twoje porównanie jest bez sensu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 15:57, Daelor napisał:

Rozumiem, że interesuje Cię los jakiegoś dzieciaka z innego kraju? Dobrze, że mamy tak
wspaniałych ludzi w Polsce, gdzie połowa uczniów wymaga dożywienia.


Fajnie, ze potem takie absurdy do nas trafiają (bo na zachodzie juz sa)... Dalej nie wiem
co ma zwykłe imię inspirowane poematem, do imienia z gierki na którą bedzie moda przez pare lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2011 o 16:08, Zgreed66 napisał:

Fajnie, ze potem takie absurdy do nas trafiają (bo na zachodzie juz sa)... Dalej nie
wiem
co ma zwykłe imię inspirowane poematem, do imienia z gierki na którą bedzie moda przez
pare lat...



A "moda" na poemat przeminęła dekady temu i za kilka lat kojarzyć go będzie jeszcze mniej ludzi niż teraz =)...
Można to ciągnąc jeszcze długo - sens był chyba jasny, imię to imię, to nie jest wcale jakieś wielce inne niż większość stereotypowych imion.

A moda z zachodu - pies ją trącał, jeśli jest ci równie zbędna do życia co mnie i równie mocno cie wali, zwyczajnie dalej ją olewaj. Jeśli nie debilna moda z zachodu to zawsze masy i zwłaszcza media znajda sobie jakiś inny idiotyzm do szerzenia globalnie, moim zdaniem nie ma sensu się tym przejmować [mi się przestało chcieć w momencie jak kretyńskie Halloween przywlekliśmy z USA do Polski]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 16:15, Pietro87 napisał:

A "moda" na poemat przeminęła dekady temu i za kilka lat kojarzyć go będzie jeszcze mniej
ludzi niż teraz =)

Dopoki jest to ZWYKŁE imię mam to gdzieś, czy jest to inspirowane sąsiadem, jakimś bohaterem narodowym itp.
Wymyślanie cudactw mi nie leży i od tego jest ten durnowaty przepis który wpisał Namaru.

Dnia 21.11.2011 o 16:15, Pietro87 napisał:

Można to ciągnąc jeszcze długo - sens był chyba jasny, imię to imię, to nie jest wcale
jakieś wielce inne niż większość stereotypowych imion.

O tym napisałem. Idziemy dalej bo pierwsze koty już dawno są za płotami.

Dnia 21.11.2011 o 16:15, Pietro87 napisał:

Jeśli nie debilna moda z zachodu to zawsze masy i zwłaszcza media znajda sobie jakiś inny idiotyzm do
szerzenia globalnie, moim zdaniem nie ma sensu się tym przejmować [mi się przestało chcieć w momencie
jak kretyńskie Halloween przywlekliśmy z USA do Polski]

Dlatego stwierdzam, że ciesze sie z posiadania takiego przepisu specjalnie dla idiotów i wszystko wskazuje na to,
ze taka moda i do nas wpadnie. A mozna powiedzieć, ze już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 16:05, SarenkaB napisał:

Masa dzieci na świecie musi gnić w skrajnej patologii i ubóstwie a ludzie przejmują się
tym jednym które ma takie a nie inne imię?


Temat raczej tyczy się tego, że czy nadanie dziecku takiego imienia było w jakiś sposób złe, czy wszystko grało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 16:24, Zgreed66 napisał:

Dopoki jest to ZWYKŁE imię mam to gdzieś, czy jest to inspirowane sąsiadem, jakimś bohaterem
narodowym itp.
Wymyślanie cudactw mi nie leży i od tego jest ten durnowaty przepis który wpisał Namaru.


Powiedz to setkom Izaur i Esmerald, które urodziły się w pod koniec lat 80-tych ;]
Nie moje dziecko, nie moje imię, nie mój problem - radzę wychillować, po co się spinać.


Piterixos

No właśnie - ludzie zajmują się i burzą o jedno imię (którego dzieciak i tak pewnie nie będzie używał), zamiast zająć się poważnymi sprawami.

4ny4

Będzie chciał to nazwie, lul, co komu do tego? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takim tokiem rozumowania sugeruję dziecko nazwać Rayman, Crazy Frog lub ewentualnie Predator. W końcu też ktoś to wymyślił, miał pomysł i również zostało to uwiecznione w postaci dzieła filmowego, muzycznego lub gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 16:42, Daelor napisał:

Powiedz to setkom Izaur i Esmerald, które urodziły się w pod koniec lat 80-tych ;]

To tylko udowadnia, że debilizm się szerzy i krótka moda to krótka moda.
Jednak dalej jest to jakieś imie, a nie wymysł z gry - co nie zmienia faktu przydałoby się zachować umiar
nie tylko w wybieraniu dziwaczynch imion, ale takze w popieraniu takich głupot (co poniektorzy).
Chelsea Aistona, czy E.. coś tam Wisniewskiego to też ciekawe przyklady.

Dnia 21.11.2011 o 16:42, Daelor napisał:

Nie moje dziecko, nie moje imię, nie mój problem - radzę wychillować, po co się spinać.

Nie spinam się, tylko chodzi o podejscie Grażyna to Grażyna - nawet nikt sie nie bedzie spinac skad to jest,
a Dova... strzelam, że co nauczyciel to dzieciak będzie pytany jak się to przeliterowuje xD a takze skad taki pomysł.
Jak juz ludzie zapomna co to qrcze skyrim. A jak będa wiedzieć, no to bedzie wiadomo kto miał pecha trafic na takich rodzicow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować