Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dwie nowe gry cRPG i trzy mniejsze projekty od CD Projekt RED. Wiedźmin 3 w 2014 roku?

31 postów w tym temacie

Michał Nowicki

Na dzisiejszej konferencji CD Projekt RED zorganizowanej w siedzibie firmy i poświęconej głównie zagadnieniom biznesowym, uzyskaliśmy potwierdzenie kilku faktów, które na pewno zainteresują miłośników gier cRPG polskiego studia.

Przeczytaj cały tekst "Dwie nowe gry cRPG i trzy mniejsze projekty od CD Projekt RED. Wiedźmin 3 w 2014 roku?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark space s-f - odtrutka na patetyczny ME. :)

@ Myszasty

Myślę, że nie chodzi o nową poprawioną wersję W2, tylko o dodatki, a wśród nich mod kit.

2014 - W3

2015 - aRPG s-f (oby!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2011 o 18:10, Vojtas napisał:


Myślę, że nie chodzi o nową poprawioną wersję W2, tylko o dodatki, a wśród nich mod kit.

Możliwe, ale w rozmowie specjalnie używałem na podpuchę słowa "produkty" i szybko zostałem wyprostowany, że mówimy o "grach". Co teoretycznie sugeruje coś odrębnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli Wiedźmin 3 w 2014 (lub 2015 - ale tu obstawiam raczj tą grę s-f) na PC i konsole (IMO wtedy to już na bank będa następcy X360 i PS3).

No to jeszcze trochę trzeba bedzie sobie poczekać i bez inwestycji w nowy sprzęt sie nie obejdzie.

Ciekawe też co planuja do dystrybucji cyfrowej, ale to pewnie okaże się już niedługo. Na pewno też zla wiadomość dla posiadaczy PS3 - portu W2 na ta konsole nie będzie.

Co jeszcze ? Przy tak ambitnych załozeniach ekipa Redów musi się rozrosnąć. Nie ma bata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 18:25, Ostrowiak napisał:

tak czy inaczej jest to dobrych parę lat jeszcze zanim dowiemy się czegoś konkretnego,
a to nie cieszy :<


Nie no, bez przesady. Równie dobrze mogą pierwsze informacje o W3 podać - jeśli wiatry dobrze zawieją - w 2013 roku. W każdym bądź razie mam nadzieję, że modkit udostępnią za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby zrobili Neurshime, zacząłbym skakać ze szczęścia i wróciła by mi wiara w to że cRPG się odradza.
Co to Neuroshima, papierowe RPG stworzone w Polsce. W dużym skrócie postapocaliptic, w okolicach 2020 wszystko się sypło jest rok 2050-60, nikt dokładnie nie wie. Na terenie USA ścierają się ludzie, mutanty i maszyny.
Wszystkich zainteresowanych odsyłam do wujka Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech robią RPG, tego gatunku nigdy za wiele:) Powiedziałbym nawet, że ubogo. Byle nie kolejny shooter na rynku, bo ku*wicy dostanę:P A tymczasem, wracam do Skyrima:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 18:20, Myszasty napisał:

Możliwe, ale w rozmowie specjalnie używałem na podpuchę słowa "produkty" i szybko zostałem
wyprostowany, że mówimy o "grach". Co teoretycznie sugeruje coś odrębnego.


E, chyba się nie zrozumieliśmy. Wg grafika, który zamieszczono w pdfie, będą trzy "wydarzenia konsumenckie", co chyba należy właśnie odczytywać jako wydanie dodatku czy też dużej aktualizacji. Dwie pierwsze są przewidziane na 1 i 4 kwartał 2012 roku, a trzecia na 4 kwartał 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty "W tym momencie raczej dość jasne jest, że nowa marka "redów" będzie najprawdopodobniej grą osadzoną w klimatach science fiction, postapokaliptycznych czy cyberpunkowych, a już raczej na pewno nie będzie to kolejna produkcja fantasy. Niestety, trudno na podstawie uzyskanych informacji wnioskować, czy będzie to w pełni autorski świat, czy jak w przypadku Wiedźmina, wykorzystane zostanie już istniejące uniwersum."

Jeżu, niech to będzie PLO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z was to zauważył, ale w tabeli "kategorie produktów" w rubryce platformy w ostatnim punkcie widnieje min 1... Czy to oznacza, że taka gra może wyjść w innej formie, tzn. jako gra planszowa, karciana, itp. Co by się nie zgadzało z ostatnią rubryką dystrybucja cyfrowa. A tak szczerze to puściłem tylko wodzę fantazji, ponieważ fajnie by było zobaczyć grę planszową RPG od Polskiego producenta. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było by niesamowicie fajnie gdyby nawa gra okazała się konkurencją dla Mass Effect-a. Kocham space opery ale na rynku można ich ze świecą szukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 03:06, kolek123 napisał:

Czy to oznacza, że taka gra może wyjść w innej formie,
tzn. jako gra planszowa, karciana, itp. Co by się nie zgadzało z ostatnią rubryką dystrybucja
cyfrowa. A tak szczerze to puściłem tylko wodzę fantazji, ponieważ fajnie by było zobaczyć
grę planszową RPG od Polskiego producenta. Pozdrowionka.


Raczej chodzi to o platformy PC, X360 no i może PS3. W końcu na każdej z platform masz dystrybucję cyfrową: GOG/Steam, XBLA, PSN.

Co do newsa:
Niech nam CDPR rośnie w siłę i robi światowej klasy RPGi :) W sumie po W1 i W2 to mogę ich tytuły kupować w ciemno :)
RPG w realiach SF/CyberPunk/PostApo przyjmę równie chętnie jak w realiach Fantasy :)
Way to go CDPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Wiedźmin 3 ale fajnie ze bedzie i nowa gra z tego samego gatunku. No i jeszcze mniejsze produkty.

Wiec wreszcie studio nie tylko z Wiedźminem ale zaczyna robić, planować nowe projekty.

Wiem że kazda gra osiagnie sukces jak Wiedźmin bo wiem ze robia to profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować