Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt będzie dystrybuował gry planszowe i karciarki?

24 postów w tym temacie

Jeśli CDP zacznie wydawać planszówki i karcianki to będzie bardzo ciekawie na rynku :)
Mam tylko nadzieję, że będą wydawać choćby w takiej jakości jak robi to Galaktyka, która wydaje gry po prostu świetnie.
Życzę powodzenia CD Projektowi na nowych rynkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 11:14, Phobos_s napisał:

Mam tylko nadzieję, że będą wydawać choćby w takiej jakości jak robi to Galaktyka (...)


Chyba Galakta ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się. To dobry biznes. Planszówki wracają do łask powoli. Ostatnio przy małej imprezie jak się już solidnie natrąbiliśmy odkurzyliśmy stary monopol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli oni się za nie wezmą, to będą je też tłumaczyć na polski, czy Karcianki jak Magic The Gathering, Duel Masters, Yu-Gi-Oh itd. będą dalej po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, allegro i tak jak na razie ma najniższe ceny i wątpię, aby to się zmieniło. Rebel i inne sklepy zawsze mają gry o circa 20 zł drożej.
Dobrze, że istnieją takie stowarzyszenia jak Gramajda gdzie można pograć bez posiadania gier ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt stracił kilku dużych wydawców gier komputerowych w latach 2007-2010:
- EA, które otworzyło własny oddział w Polsce,
- BioWare, które połączyło się z EA,
- Valve, które podpisało umowę z EA w ramach EA Partners,
- Ubisoft - wcześniej portfolio było podzielone między Cenegę i CDP, teraz wszystko trzyma Cenega i Ubisoft Polska
- Blizzard, który połączył się z Activision przez co wyemigrował do LEM-u - dopiero niedawno wrócił.

CDP z dużych firm ma obecnie THQ, Segę, Blizzarda i Disneya. Nie dziwota zatem, że zaczęli wydawać też filmy DVD/BR, kreskówki, wkrótce staną się dystrybutorem kinowym, no a teraz przyszedł czas na planszówki i karcianki. Cóż, zobaczymy, jak im pójdzie - dobre wydanie skomplikowanej gry planszowej to jest wyzwanie zwłaszcza pod względem translatorskim i edytorskim. No ale poczekajmy na oficjalne ogłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 11:36, mathius007 napisał:

Będzie Magic: The Gathering i mają mnie :)

Mnie też! Po CDP można się spodziewać wielu promocji i przecen. Byle tylko tego nie spolszczyli... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 14:51, Vojtas napisał:

- Blizzard, który połączył się z Activision przez co wyemigrował do LEM-u - dopiero niedawno
wrócił.


Vivendi sie polaczl z Activision, a nie Blizzard...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobra, panowie chcą się rozwijać to trzeba wspierać. Czekam na pierwsze oferty, może zainteresuję się tematem bo puki co nie wyszedłem poza szachy, warcaby, chińczyka i monopoly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 15:17, Wojman napisał:

Vivendi sie polaczl z Activision, a nie Blizzard...


Prawda, tyle że CDP nie dystrybuował gier Vivendi. ;) Ja osobiście chciałbym, by CDP zainteresowało się grami przygodowymi, które za naszą zachodnią granicą świetnie się sprzedają. Gray Matter był tam wydawany przez Dtp Publishing, z którym CDP się dogadało. Mogliby się więc porozumieć Hamburger Medien Haus, wydawcą The Book of Unwritten Tales. Nie jestem tylko przekonany, czy inwestycja w pudełkowe wydanie gier niezależnych faktycznie jest opłacalne - na Steamie co rusz są takie promocje, że te gry kosztują 2-3 €, podczas gdy pudełko nawet i 30 zł. Cóż... Takie rozdrobnienie w działalności wydawniczej i dystrybucyjnej przynajmniej pozwoli im zniwelować ewentualne straty przycinając jedną gałąź, a nie kilka konarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiej maści planszówki wydają mi się bardzo ciekawe ale jakoś nigdy nie zdecydowałem się na jakiś poważny zakup. Póki co moje doświadczenie z tymi grami ogranicza się do gier typu monopoly i jeszcze kilku innych. Osobiście chciałbym kupić coś z dużą liczbą figurek. Myślę że jeżeli CD Projekt wejdzie w tą branżę to na pewno ta tym nie straci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim ostatecznym marzeniem jest żeby wzięli się za dystrybucje komiksów i książek. Obecnie wielu mi brakuje, nawet tych już wydanych w Polsce nigdzie nie widać(w sensie- brak nakładu) a nie mam za bardzo jak sprowadzać zza granicy. Z tego co pamiętam CDP mało co spartoliło, ich reedycje wspominam bardzo dobrze. Ogólnie rzecz biorąc- życzę im jak najlepiej i niech się rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować