Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Magicka na Steamie przez weekend za darmo

22 postów w tym temacie

Właśnie tak się zastanawiałem jak wbiłem na Steama, co w bibliotece robi Magicka?;] Jest darmowa na weekend, więc to znaczy, że po tym czasie trzeba będzie ją kupić, żeby dalej grać? (nie korzystam często ze steama więc stąd moje pytanie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 12:15, sirufok napisał:

Właśnie tak się zastanawiałem jak wbiłem na Steama, co w bibliotece robi Magicka?;] Jest
darmowa na weekend, więc to znaczy, że po tym czasie trzeba będzie ją kupić, żeby dalej
grać? (nie korzystam często ze steama więc stąd moje pytanie;))


Właśnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem zachwycony, by ostatecznie być sfrustrowanym, bo zbyt szybko poziom trudności idzie w górę, a tak naprawdę gra nie tłumaczy do końca co i jak, niektóre kombinacje mimo ich dobrego wykonania nie tworzą tego co powinny, a znalezienie słabego punktu kolejnych wrogów, o bossach nie wspominając, zbyt często prowadzi do nadprogramowego zgonu. :/ Kupiłem w promocji na Steam w jakimś zestawie i sobie po prostu leży w bibliotece gier bez ściągniętych plików na dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest naprawdę fajna i dobrze zrobiona, ale poziom trudności jest trochę przegięty w niektórych momentach. Próbowałem grać razem z młodszym braciszkiem w co-opie, to masakra była :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie poziom trudności skacze dość szybko do góry, ale jest to powiązane z brakiem zrozumienia mechaniki.
Gdy posiądzie się wiedzę odnośnie efektu kombinacji (ogólny zarys) i opanuje się podstawowe Magicki (Haste, Teleport, Time Freeze po prostu trzeba znać) oraz zrozumie i będzie się zwracać uwagę na poszczególne statusy (poison, freeze, burning, wet, i takie tam) to gra robi się wręcz banalna. Ale wymaga to całkiem sporo własnych testów, ewentualnie przejrzenia Magickapedia.

Ta gra wymaga trochę czasu (i zaangażowania), aby się jej nauczyć.

Dnia 18.11.2011 o 13:40, Pajonk78 napisał:

Próbowałem grać razem z młodszym braciszkiem w co-opie, to masakra była :P

W co-opie jest sporo trudniej, ale za to dużo zabawniej. A to wszystko właściwie przez tą samą mechanikę - friendly fire, łączenie laserów i wszelkiego rodzaju łączenie efektów.

Dnia 18.11.2011 o 13:40, Pajonk78 napisał:

A gdy się nie chce kupić to trzeba usunąć czy sama zniknie?

Jak promocja się skończy to gra sama zniknie z listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm przetestować można, ale kupić nie bardzo :) Chyba, że wciągnie jakoś, ale słyszałem że fajna zabawa jest dopiero w co-opie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie po co się pierdzielić w darmowy weekend skoro cena samej gry jest bardzo mocno obniżona. Chyba się skuszę, ale sprawdzę dopiero w przyszłości bo zbyt wiele ważnych gier teraz wychodzi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra może i byłaby fajna, gdyby nie to, że na pierwszego babola natknąłem się już na początku tutoriala... A kolejnego w jaskini z trollem i lodówką (po tym odpuściłem sobie dalsze granie). Jak naprawdę poprawią wszystkie błędy (albo przynajmniej te najbardziej rzucające się w oczy), to kupię nawet i za 10€ (mowa o samej "podstawce" bez DLC), bo teraz to bym nie dał za to nawet jednego euro (nie mam zwyczaju kupować wersji beta :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 17:27, Blackhand napisał:

Gra może i byłaby fajna, gdyby nie to, że na pierwszego babola natknąłem się już na początku
tutoriala... A kolejnego w jaskini z trollem i lodówką

Co masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 18:14, Madoc napisał:

...
Co masz na myśli?


Chodzi Ci o to, jak bug się objawia czy o to, gdzie to miejsce się znajduje?
Jeśli to pierwsze - po otwarciu lodówki postać zsuwa się w dół ekranu aż wyjedzie poza ekran i zginie (ciekawe, że dziś spróbowałem jeszcze raz i tym razem, za trzecią lub czwartą próbą, bug nie zadziałał :)).
A jeśli o drugie - to jest ta jaskinia, z której wychodzi drugi troll, tam, gdzie walczy się z dwoma trollami i bandą goblinów (kawałek przed tym wężowatym bossem który wyskakuje z ziemi niczym sandworm).
A w tutorialu po użyciu magii leczącej ("w" a potem środkowy przycisk myszy) nie pojawiały mi się kolejne instrukcje, dopiero, jak znalazłem na jakimś forum info, że trzeba zaatakować szarfę (Shift+LPM), to ją rozwaliłem i wtedy zaczęły się pojawiać następne polecenia (ale tego o kliknięciu LPM z Siftem na szarfie nie dostałem).
Przed chwilą wywaliłem grę, walka z tym pancernym trollem z armatą przelała czarę goryczy, jakbym się tłukł z nim do rana, to może w końcu bym go zatłukł xD (nie chodzi o to, że ta walka nie jest trudna a o to, że jest mozolna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o bugi, bo mi się żaden nie przytrafił tak naprawdę. Raz wydawało mi się że zepsuło się leczenie, ale okazało się że to tylko dlatego, że grałem cybernetycznym magiem.

Dnia 19.11.2011 o 22:29, Blackhand napisał:

Przed chwilą wywaliłem grę, walka z tym pancernym trollem z armatą przelała czarę goryczy,
jakbym się tłukł z nim do rana, to może w końcu bym go zatłukł xD (nie chodzi o to, że
ta walka nie jest trudna a o to, że jest mozolna).

Idzie na dwa strzały z błyskawicy. Inaczej nawet z nim nie walczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam parę dla Ciebie :).
- jak zmieniłem język na polski (btw, obleśny font, zdaje się, że Arial) to potem przy próbie zmiany na angielski gra mi się kilka razy wysypała do pulpitu, dopiero za trzecim razem "zaskoczyła",
- wrogowie czasami zaczynają walczyć między sobą - zdarzyło mi się to z druidami (zaczęli walczyć z przywołanymi przez siebie drzewcami, ja sobie stałem z boku i spokojnie się przyglądałem :D) i magami w komnacie króla,
- osiągnięcie Wingardium Leviosa zdobyłem przez przypadek, jak wrogowie sami zeskoczyli z urwiska.
- patrz załączony obrazek (no chyba, że to celowy zabieg, taki dziwaczny żart twórców).
Jak na łącznie 4 godziny grania (tak pokazuje mi Steam), to całkiem "nieźle", zdecydowanie "free weekend" nie zachęcił mnie do zakupu :). Aż się boję próbować sobie wyobrazić, jak ta gra działała w dniu premiery ;).

20111120151300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować