Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pachter: Xbox 720 w przyszłym roku? To bzdury

24 postów w tym temacie

2013 i tyle, 2012 jest po prostu głupia data, konsole nadal sie sprzedaja i dopoki nie bedzie ich na tyle rynku ile jest wii dopoty nie wypuszcza nowej konsoli, proste. N wypuszca za rok WiiU bo wii sie juz nie sprzedaje, kto mial kupic ten kupil, wiec leciem dalej. A poza tym to dopiero kupilem ps3 wiec jest jeszcze tyle gier do zagrania wiec wolalbym nastepna generacje w 2013. Chociaz moze Majkrosoft zapowie na e3 2012 nowa konsole? To byloby prawdopodobne moim zdaniem i wtedy data wydania next genu by byla na I-II kwartal 2013. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby nowa konsola pokazała się już za rok. Moim zdaniem .. nie ma jeszcze technologii tak wyprzedzającą, znanego nam dobrze X''a 360. A więc po co, wypuszczać nową, skoro stara ma się dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 10:50, Mariusz178 napisał:

Chociaz moze Majkrosoft zapowie na e3 2012 nowa konsole? To
byloby prawdopodobne moim zdaniem i wtedy data wydania next genu by byla na I-II kwartal
2013. Pozdro


Też mi się taki wariant z E3 wydaje bardzo prawdopodobny, tylko bym raczej obstawiał III kwartał jako datę wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj jedynie o konkurencję pomiędzy Sony/MS i N i ile sztuk się sprzedaje, ale o to, że konsole starzeją się w ogromnym tempie i zaczynają poważnie ostawać od bieżących standardów.

Jeśli to potrwa ( a potrwa i będzie coraz gorzej), to kto o zdrowych zmysłach kupi konsolę, np. PS3 za 1200 zł, jeśli dokładając trochę dostanie PC o niebo lepszy ? Albo kto kupi Xsa za 700 zł, jak PS3 stanieje do progu 1000 ? Według mnie to jest największym problemem- wręcz zastraszające starzenie się sprzętu i postęp techniczny.

Stąd przynajmniej ja wnioskuję, że końcówka 2012 to będzie dobry moment na pochwalenie się następcą i dojenie szmalu z obu konsol- obecnej i następcy.

Z drugiej strony, to X360 jest w gorszej sytuacji, bo kiedy Sony wypuszcza dosłownie chmary nowych tytułów ( w porównaniu do X), to konsolka MS ma bardzo ubogie portfolio i w sumie już jest technicznym dinozaurem.
To MS pierwszy wypuści nową konsolę, a tego momentu Sony nie może przegapić, więc chcąc nie chcąc, w pewien sposób zostaną zmuszeni do wypuszczenia następcy.

A z trzeciej strony- może to wszystko nieprawda ? ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 10:53, Reinvented napisał:

Wątpię, aby nowa konsola pokazała się już za rok. Moim zdaniem .. nie ma jeszcze technologii
tak wyprzedzającą, znanego nam dobrze X''a 360. A więc po co, wypuszczać nową, skoro
stara ma się dobrze .


Technologia jest już od dobrych nastu lat ;). Ale nie stać na nią ludzi, stąd nie ma wielkich skoków w sprzęcie, a jedynie powolny progres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę 2014 bo nie chce mi się jak na razie wymieniać moich konsol na nowsze :). Zresztą i tak warunkiem kupna przeze mnie nowej konsoli będzie wsteczna kompatybilność, tutaj jak wiadomo Sony dało ciała ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, żeby M$ wyciął wszystkim numer i nazwał swoją konsolę inaczej. "Ale jak to, przecież wszyscy od dawna już ją nazywają Xbox 720". No właśnie, otóż to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 11:50, Headbangerr napisał:

A ja bym chciał, żeby M$ wyciął wszystkim numer i nazwał swoją konsolę inaczej. "Ale
jak to, przecież wszyscy od dawna już ją nazywają Xbox 720". No właśnie, otóż to...


Jasne, że nazwą go inaczej. Natala przemianowali na Kinecta.

Samego newsa nie komentuję, bo i tak mi wstyd, że w takim temacie się wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2011 o 11:11, palpatine napisał:

Technologia jest już od dobrych nastu lat ;). Ale nie stać na nią ludzi, stąd nie ma
wielkich skoków w sprzęcie, a jedynie powolny progres.

technologia jest i to nawet ni droga, nie ma softu który by ją wykorzystał, bo 90% gier to porty z konsol z dodanymi kilkoma efektami, zaś pozostałe 10% to gry które niby projektuje się na PC, a tak naprawdę już się je tworzy tak, by portowanie na xboxa było jak najprostsze. Nie opłaca się więc kupować cholera-wie-jak highendowego sprzętu, bo softu który go wykorzysta i tak nie będzie. Zatwardziały konsolowy beton również nie rzuci się nagle na pecety "bo lepsze bebechy w tej samej cenie", i to nawet gdyby jakiś soft był.

Ile było wielkich premier PC only, gdzie przysłowiowy xbox nie był nawet rozważany - jeden shogun 2 (mówię o grach wymagających sporych zasobów sprzętowych, stąd odpada chociażby Retribution)? Nie dość że pecetowy, to jeszcze wg branży należy do wymarłego gatunku strategii, który jest tak biedny, że albo trzeba doklejać do niego RPGi (pozdro BAFTA) albo likwiduje się tę kategorię całkowicie (pozdro VGA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe konsole będą na rynku najwcześniej na początku roku 2014. Dlaczego? A to proste - jakiś czas temu szef Epic Games oficjalnie zapowiedział, że nowy Unreal Engine pojawi się właśnie w 2014 roku. Więc na 100% nowych konsol nie zobaczymy wcześniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 16:18, Feallan napisał:

Samego newsa nie komentuję, bo i tak mi wstyd, że w takim temacie się wypowiadam.

Uch... to masz kłopot. Ale nie wstydź się, może nikt nie zauważy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować