Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Autorzy serii Command & Conquer już wkrótce znajdą się pod egidą BioWare?

24 postów w tym temacie

Chcę RTS''a, rozwinięcie Emperora , a nie kolejne aRPG, już chyba tyle dadzą radę.
A cRPG w tym świecie poproszę od Obsidianu, przeżyję każdego buga byle tylko klimat i duch książek był uchwycony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 18:39, Angar0 napisał:

DAWAĆ nową DIUNĘ !!!!


Od Bioware? Powariowali? Niech Bioware nie rusza starych serii, bo:
a) po DA i ME nie kryją się ze swoim targetem - ergo, gra będzie banalnie prosta z pseudoepicką i filmową fabułą, czyli totalny zawód i zarżnięcie serii.
b) na RTSach (zakładając, że to CnC albo DUNE) się kompletnie nie znają*

Im bliżej VGA tym bardziej się obawiam o CnC. Ta seria po czwórce już dość ucierpiała. Oddanie jej Bioware tylko ją dobije.

*Na RPGach w sumie już też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie pamiętam aby Westwood kreował wyjątkowo wielowątkowe fabuły, jeśli dobrze pamiętam to panowie ci są kojarzeni z grami RTS nie z cRPG (dla ścisłości mówię o panach z -Westwood- ,którzy przeszli do -Bioware-). zresztą nie bądźcie święcie oburzeni, ponieważ ani ja ani w tej wiadomości nie ma nic o robieniu RPG. Czytać ze zrozumieniem i nie mędrkować mi tu , bo nie zamierzam się wykłócać w takich sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Osti

Nie rozpowszechniaj bzdur. To nie był żaden najkrótszy teaser w historii - krótka pamięć nie upoważnia Cię do siania zamętu. A to, że na VGA coś zostanie ujawnione, jest tajemnicą poliszynela - nie trzeba czytać Neogaf. VGA to nic innego jak czas antenowy dla trailerów przeplatany czczą gadaniną i puszeniem się celebrytów, którzy wymiatają co najwyżej w Wii Sports. O ile w ogóle grają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 18:55, Angar0 napisał:

Jakoś nie pamiętam aby Westwood kreował wyjątkowo wielowątkowe fabuły,

Ale przynajmniej były strawne i nie powtarzały się co część. Tabelka Bio FTW.

Dnia 23.11.2011 o 18:55, Angar0 napisał:

ani ja ani w tej wiadomości nie ma nic o robieniu RPG.

Owszem, nie ma. Ale i tak jestem gotów się założyć, że marketing EA &Bio określą go najlepszym cRPGiem, jaki stworzyli a PCGamer okrzyknie ich projekt RPGiem tysiąclecia. I to nawet wtedy, gdy gra będzie strzelanką TPP albo RTSem a elementów RPG nie będzie wcale. To jest tak pewne, jak pewne było GOTY dla Skyrima, gdy tylko go zapowiedziano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 18:55, Angar0 napisał:

Jakoś nie pamiętam aby Westwood kreował wyjątkowo wielowątkowe fabuły, jeśli dobrze
pamiętam to panowie ci są kojarzeni z grami RTS nie z cRPG (dla ścisłości mówię o panach
z -Westwood- ,którzy przeszli do -Bioware-). zresztą nie bądźcie święcie oburzeni, ponieważ
ani ja ani w tej wiadomości nie ma nic o robieniu RPG. Czytać ze zrozumieniem i nie mędrkować
mi tu , bo nie zamierzam się wykłócać w takich sprawach.

ach twa niewiedza na temat Westwood jest dość kompromitująca bo dawne westwood słyneło nie tylko z gier RTS ale także z Blade Runner i gier cRPG. To co zostało z Westwood po czystkach EA to inna sprawa bo obecna ekipa nie ma nic spólnego ze starym Westwood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach... A twoja chęć pokazania mojej niewiedzy jest kolei godna podziwu i fanfar.
Jeśli dobrze pamiętam studio to jest trochę starsze niż ja i pamiętam gry takie jak Eye of the Beholder i kilka innych, chociaż wybacz nie pamiętam kiedy dokładnie przemianowali się z "Associates" na "Studios". Niestety, ale moja wiedza nie jest tak encyklopedyczna jak twoja i nie pamiętam każdego tytułu na wyrywki. Zresztą wiesz pewnie że gry od Bioware to nie tylko BG, DA, ME ,JE czy Kotor choć dużo więcej tego nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 18:45, Henrar napisał:

Oddanie jej Bioware tylko ją dobije.


Ummm... ale nowe CnC zostało obecnie oddane w ręce Victory Games, ekipy Jona von Caneghema. A w newsie jest raczej mowa o ludziach którzy tworzyli ostatnie odsłony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 19:08, Henrar napisał:

Ale przynajmniej były strawne i nie powtarzały się co część. Tabelka Bio FTW.


Serio?

Command&Conquer
1 - GDI ratuje świat przed Brotherhood of Nod.
2 - Kane wraca. GDI ratuje świat przed Brotherhood of Nod.
3 - Kane wraca. GDI ratuje świat przed Brotherhood of Nod.
4 - Guess what? Kane wraca. GDI ratuje świat przed Brotherhood of Nod.

Red Alert
1 - Ruscy atakują.
2 - Uwaga, Ruscy znowu atakują.
3 - I znowu...

Zaiste, tak wyjątkowe i oryginalne fabuły, że tylko medal dać ;)

Nie przesadzajmy, proszę. Dune II od Westwood nie miał absolutnie nic wspólnego z głębią i mistycyzmem, jakie są normą w książce. Wzięli ciekawe uniwersum, ulokowali w nim grę akcji, stylizowaną na strategię (czyli RTSa), ale to wszystko. Akurat co jak co, ale nacisk na akcję, jaki kładzie BioWare, do Westwoodowej Diuny pasowałby ideanie. A chętnie zobaczyłbym taką "epickość" w świecie Herberta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 21:34, Ring5 napisał:

4 - Guess what? Kane wraca. GDI ratuje świat przed Brotherhood of Nod.

Wcale tak nie było. Fabuła w czwórce była fatalna, ale akurat nie opierała się na tym schemacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 22:08, maurras napisał:

Wcale tak nie było. Fabuła w czwórce była fatalna, ale akurat nie opierała się na tym
schemacie.


Spoiler

W dużym skrócie - opierała się. "Odejście" Kane''a (w oryginale nazywało się to "ascension", ale u nas "wniebowstąpienie" chyba raczej nie pasuje), które było celem obu kampanii, doprowadziło zarówno do zniknięcia Brotherhood of Nod, jak i do poważnego ograniczenia rozprzestrzeniania się Tiberium

.

A na boku nadmienię, że chyba nie do końca to jest meritum sprawy, nie sądzisz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 22:12, Ring5 napisał:

Spoiler

W dużym skrócie - opierała się. "Odejście" Kane''a (w oryginale nazywało się to "ascension",
ale u nas "wniebowstąpienie" chyba raczej nie pasuje), które było celem obu kampanii,
doprowadziło zarówno do zniknięcia Brotherhood of Nod, jak i do poważnego ograniczenia
rozprzestrzeniania się Tiberium

.

Spoiler

Tak, tylko że tutaj Kane robił za tego dobrego. To on znalazł sposób na powstrzymanie ekspansji Tyberium, a przeciwnikami byli ekstremiści z obu organizacji, jak Gedeon i ta nadpobudliwa pani z GDI, której imienia zapomniałem :). Główne siły GDI i NOD były w sojuszu i współdziałały w budowie SKT. Samo "wniebowstąpienie" również nie miało związku z działaniami GDI i rzekomym powstrzymywaniem przez nich wodza NOD, Można nawet powiedzieć, że po raz pierwszy w serii Bractwo okazało się zwycięzcą.

Dnia 23.11.2011 o 22:12, Ring5 napisał:

A na boku nadmienię, że chyba nie do końca to jest meritum sprawy, nie sądzisz? ;)

Chyba nie jest, ale na boku nie zaszkodzi się odnieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawka:

Dnia 23.11.2011 o 21:34, Ring5 napisał:

Red Alert
1 - Ruscy atakują.
2 - Uwaga, Ruscy znowu atakują.
3 - Japończycy atakują.


Teraz jest dobrze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować