Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Bitcoin i inne kryptowaluty - przyszłość finansów i bankowości oraz alternatywa dla pieniądza fiducjarnego

45 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2013 o 00:15, Citkowsky napisał:

Zarobiłeś coś?

Ja jeszcze nie próbowałem tego ale w sumie czemu nie, prąd mam darmowy bez limitu także
sprzęt może chodzić 24h.


Jeżeli masz za słabą kartę graficzną, a chciał byś kopać własne btc, to polecam wydobywanie w chmurze. Wykupujesz po prostu moc obliczeniową i ona dla ciebie pracuje. Całkiem przyjemne, pracuje 24/h, nie hałasuje, brak problemu z prądem, bezawaryjne (no chyba że cała strona padnie, ale to mało możliwe). Minusem jest że kopalnia pobiera jakieś tam małe prowizje, ale ogólnie 1GH/s kosztuje ok. 0,045 btc, także można sobie przeliczyć czy warto w to inwestować. Jak się znudzi to moc obliczeniową można odsprzedać a wykopane btc zgarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 16:48, ziptofaf napisał:

Ja co prawda nie bitcoiny a dogecoiny + litecoiny, używam w tym celu R9 290 + R9 280X.
Łącznie 1500 khash/s. Nieco ponad 1000 zł miesięcznie zysku na czysto (teoretycznie dałoby
się więcej ale na razie jeszcze nie pracują 24/7).


Opłaca się jeszcze kopanie DogeCoin? Strasznie ich kurs spadł ostatnio i nie zapowiada się żeby wzrósł. Litecoiny pracują w oparciu o algorytm sha-256?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Spadł? Nie wiem gdzie to wyczytałeś ale w tej właśnie chwili widzę:
1 doge =US$0.00039
3.9$ za 10k. To bardzo wysoko. Jeśli już to problemem jest raczej rosnące difficulty aniżeli cokolwiek innego. Zwłaszcza że za niecałe 30 dni block reward spada o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 18:16, kaczoor napisał:

Opłaca się jeszcze kopanie DogeCoin? Strasznie ich kurs spadł ostatnio i nie zapowiada
się żeby wzrósł. Litecoiny pracują w oparciu o algorytm sha-256?


A, nie zauważyłem drugiej części postu - nie, litecoin to nie sha-256. A czysty scrypt, tak samo jak Dogecoin itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 14:21, ziptofaf napisał:

...Spadł? Nie wiem gdzie to wyczytałeś ale w tej właśnie chwili widzę:
1 doge =US$0.00039
3.9$ za 10k. To bardzo wysoko. Jeśli już to problemem jest raczej rosnące difficulty
aniżeli cokolwiek innego. Zwłaszcza że za niecałe 30 dni block reward spada o połowę.


W porównaniu do kursów kiedy doge był po 0,00000100 i wyżej to spadł :p A wiesz czy w takim razie takie maszynki ASCI oparte o sha-256 dają też radę kopać skrypty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 18:25, kaczoor napisał:

W porównaniu do kursów kiedy doge był po 0,00000100 i wyżej to spadł :p A wiesz czy w
takim razie takie maszynki ASCI oparte o sha-256 dają też radę kopać skrypty?


Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - nie da się. ASIC jest tak wydajny właśnie dlatego że może kopać tylko i wyłącznie SHA256. Wszystkie inne algorytmy są dla niego niedostępne. Zresztą scrypt od samego początku powstał by wykluczyć istnienie Asiców i możliwość zdominowania rynku przez pojedyncze kopalnie/poole. Jak chcesz kopać scrypt to musisz zainwestować w dobre GPU :P

A doge to w absolutnie szczytowym momencie, jak dobrze pamiętam, to miał coś koło 5-6$ za 10k. W okolicach Bożego Narodzenia. Potem spadł ale w przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut na razie udało mu się utrzymać i powoli wzrasta znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 18:14, kaczoor napisał:

Jeżeli masz za słabą kartę graficzną, a chciał byś kopać własne btc, to polecam wydobywanie
w chmurze. Wykupujesz po prostu moc obliczeniową i ona dla ciebie pracuje. Całkiem przyjemne,
pracuje 24/h, nie hałasuje, brak problemu z prądem, bezawaryjne (no chyba że cała strona
padnie, ale to mało możliwe). Minusem jest że kopalnia pobiera jakieś tam małe prowizje,
ale ogólnie 1GH/s kosztuje ok. 0,045 btc, także można sobie przeliczyć czy warto w to
inwestować. Jak się znudzi to moc obliczeniową można odsprzedać a wykopane btc zgarnąć.


W 99% przypadkow jesli drastycznie nie zmieni sie stosunek ceny BTC do poziomu trudnosci kopania to sie na tym straci. Najwyzej oplaca sie kupowac takie udzialy do zarabiania na roznicach kursowych.

@ziptofaf

Dnia 14.01.2014 o 18:14, kaczoor napisał:

A, nie zauważyłem drugiej części postu - nie, litecoin to nie sha-256. A czysty scrypt, tak samo jak Dogecoin > itp.

Dnia 14.01.2014 o 18:14, kaczoor napisał:

Zresztą scrypt od samego początku powstał by wykluczyć istnienie Asiców i możliwość zdominowania rynku > przez pojedyncze kopalnie/poole. Jak chcesz kopać scrypt to musisz zainwestować w dobre GPU :P


Gwoli scislosci, scrypt powstal po to, aby spowolnic ataki GPU/FPGA/ew. ASIC, ale w przypadku zastosowan dla kryptowalut uzywana jest okrojona wersja scrypt i poczatkowo chodzilo o to, aby kopacze GPU nie mieli mozliwosci dominowania w kopaniu (niektorym nowym osobom w 2011, po majowo-czerwcowym boomie nie podobalo sie, ze nie oplaca sie dolaczac do kopania bez nakladu finansowego w farme GPU). Po paru miesiacach okazalo sie, ze slabo to zostal ten scrypt zaimplementowany i ze jednak za pomoca GPU znow mozna duzo szybciej niz z CPU kopac.

Dnia 14.01.2014 o 18:14, kaczoor napisał:

ASIC jest tak wydajny właśnie dlatego że może kopać tylko i wyłącznie SHA256. Wszystkie inne algorytmy są > dla niego niedostępne


Dodam jeszcze, ze moze tylko liczyc SHA256(SHA256(naglowekbloku+nonce)), gdyby tylko sam naglowek sie mial za duzo zmienic, to z ASICow zostalyby tylko drogie grzejniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych.
Znalazłem strone [m], gdzie raz na godzinę można wylosować liczbę od 1 do 10 000 i wygrać btc w zależności od tego co nam wypadnie. najwyższa nagroda to ok 0,22 btc (czyli 550 zł, chociaż szansa na nią jest 1:10 000). rejestracja jest bezpłatna, więc w sumie możemy po prostu zrobić parę bitcoinów za darmola, chyba sensownie.

tabelka dla wygranych znajduje się na stronie. ogólnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 20:56, Dared00 napisał:

Trochę chamski ten twój ukryty referral :/


sorry, w sumie masz rację :( no to do usunięci post poniosło mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh, no i karty spłacone...ba, żeby tylko.
Nie spodziewałem się że milion dogecoinów może ot tak sobie pójść za... 5900 zł. To dobry dzień dla kopaczy doge. Jak na 30 dni kopania i dokupienia 200k za 260 zł (teraz stoją po 1200) to naprawdę nie narzekam. Łącznie ok. 7000 zł przy wkładzie 3000 w przeciągu 2 miesięcy.
Znając życie pewnie pewnego dnia będę płakać że miałbym już z x razy więcej (gdzie x wynosi od 2 do 30) ale cóż, mam jeszcze na wszelki wypadek 110 tysięcy zapasu a tak to mam już spłacony sprzęt (który jeszcze trochę tych doge wykopie) i prawie 4000 złotych.
Na tym idzie zarobić całkiem niezłą kasę. Tylko teraz trzeba będzie podatek odprowadzić ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 11:44, Citkowsky napisał:

Jak rozumiem przygody z kopaniem nie kończysz i znowu inwestujesz?:)

Nie inwestuję dalszych środków (bo tak to się zrobi niekończące koło gdzie zysk przeznaczam na kupno coraz mocniejszych koparek), po prostu kopię sobie dalej, teraz to już tylko 190 zł miesięcznie za prąd więc wszystko powyżej jest zyskiem ;P Pewnie pokopię jeszcze przez miesiąc-trzy (w lutym wydobycie spada 2x, potem kolejne 2x bodajże za 3 miesiące, do tego difficulty wzrasta jak szalone więc w sumie to można liczyć że się zrobi z 20x wolniej) sprzedając tylko tyle żeby zarobiły na prąd a dopiero potem wyprzedam wszystko jeśli doge wybije się do jakiejś absurdalnej kwoty typu 0.5$ za 1 doge (co może trwać rok a może i nie dobije do tego nigdy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 11:39, ziptofaf napisał:

Tylko teraz trzeba będzie podatek odprowadzić


Trzeba bylo bitcoiny za doge''i kupic ;)

Ew. gdzies zainwestowac, doge chyba tylko w doge-dice.com, ale w przypadku BTC jest duzo wiecej mozliwosci.

Uwazaj tylko, zeby w razie czego jakis nadgorliwy urzednik nie zaczal mowic, ze kopanie "posiada znamiona czynnosci gospodarczej" - i technicznie mialby racje (choc nie wiem czy przy takich kwotach by sie chcieli interesowac).

Dnia 21.01.2014 o 11:39, ziptofaf napisał:

bo tak to się zrobi niekończące koło gdzie zysk przeznaczam na kupno coraz mocniejszych koparek


Nie takie glupie wcale, na sprzedawaniu czasowych kontraktow kopania mozna zarabiac wiecej niz na samym kopaniu, bo sa chetni na placenie 5-30% wiecej niz faktycznie sie wykopie (powody: spekulowanie, ze kurs w trakcie trwania kontraktu wzrosnie, lub dla zacierania sladow transakcji), sam tez takie cos oferowalem jak kopalem jeszcze BTC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 20:34, kuba9876543210 napisał:

Trzeba bylo bitcoiny za doge''i kupic ;)

Myślałem o tym ale priorytetem była spłata sprzętu - 3000 zł kosztów. Poza tym trafiłem na dobry moment bo na razie doge spadł o jakieś 25% (pewnie potem odbije ale to potrwa). No i mimo wszystko jeszcze nie stawiam znaku równości między złotówką/dolarem a BTC.

Dnia 22.01.2014 o 20:34, kuba9876543210 napisał:

Nie takie glupie wcale, na sprzedawaniu czasowych kontraktow kopania mozna zarabiac wiecej
niz na samym kopaniu, bo sa chetni na placenie 5-30% wiecej niz faktycznie sie wykopie
(powody: spekulowanie, ze kurs w trakcie trwania kontraktu wzrosnie, lub dla zacierania
sladow transakcji), sam tez takie cos oferowalem jak kopalem jeszcze BTC.

Zdaję sobie z tego sprawę ale już widziałem hype jaki wywołały prototypy ASICów pod Scrypt i nawet jeśli nie będą wybitne to prawdopodobnie nawet I generacja przebije GPU choćby w poborze energii. Coś więc czuję że długoterminowa inwestycja w typową farmę kart graficznych musiałaby się zwrócić szybko bo za pół roku difficulty podskoczy o dwadzieścia tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 22:16, ziptofaf napisał:

Myślałem o tym ale priorytetem była spłata sprzętu - 3000 zł kosztów. Poza tym trafiłem
na dobry moment bo na razie doge spadł o jakieś 25% (pewnie potem odbije ale to potrwa).
No i mimo wszystko jeszcze nie stawiam znaku równości między złotówką/dolarem a BTC.


Bitcoiny nie sa jeszcze uregulowane prawnie (i dlugo pewnie nie beda znajac tempo pracy w panstwowych instytucjach/urzedach), wiec jakbys je trzymal to bys nawet nie musial panstwu od razu haraczu placic - dopiero przy sprzedazy lub kupnie samochodu/mieszkania. No ale nic na sile, chodzi o pieniadze, wiec tutaj kazdy musi sie sam przekonac.

Dnia 22.01.2014 o 22:16, ziptofaf napisał:

Zdaję sobie z tego sprawę ale już widziałem hype jaki wywołały prototypy ASICów pod Scrypt
i nawet jeśli nie będą wybitne to prawdopodobnie nawet I generacja przebije GPU choćby
w poborze energii. Coś więc czuję że długoterminowa inwestycja w typową farmę kart graficznych
musiałaby się zwrócić szybko bo za pół roku difficulty podskoczy o dwadzieścia tysięcy.


Sa inne alty i ciagla jakies powstaja, ktore ktos chce kopac, poza tym jest jeszcze cena. Choc pewnosci, ze sie bedzie oplacac podobnie nigdy nie ma.

Co do ASIC-ow pod scrypt to bym sie tym nie przejmowal poki co, w zasadzie zaden producent nigdy nie dostarcza na czas (niektorzy klienci BFL nawet ponad rok czekali...) i jest czas na sprzedaz sprzetu zanim reszta zaleje rynek uzywanymi kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2014 o 21:24, SurgeonOfDeath napisał:

Jak stoją kryptowaluty? Bitcoiny, Doge etc. Nie interesuje się tym zbytnio, ale chciałem
dowiedzieć co się dzieje w tym świecie.


Bitcoin trzyma się dobrze. Doge jest w zasadzie trupem (czy może raczej - jest trupem w stosunku do swojego najwyższego rekodu, teraz jest chyba 6x mniej niż wtedy), Litecoin też ostro spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować