Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ilu graczy opuści World of Warcraft na rzecz Star Wars: The Old Republic?

39 postów w tym temacie

Ilość pre-orderów na gram.pl pokazuje że dość sporo. Ja spróbuję. Dzisiaj o 17:00 będę brał udział w beta testach (jeżeli uda się zalogować i pograć bez problemów - to stress test więc właściwie trzeba tylko być).
W MMO ZAWSZE nudził mnie grind i zadania w stylu przynieś to, przynieś tamto. I dla mnie fabuła i zadania są tym co sprzedało mi tę grę.

Czy po jej kupnie będę grał dalej ? Zobaczymy. Voice Acting pojawił się już w DC Universe Online. Problem w tym że DCUO po miesiącu po prostu zanudziło mnie na śmierć. Pod koniec nie ma właściwie co robić.

Skyrim MMO by się przydał :P Tzn otwarty świat, zero ograniczeń co do rozwoju postaci, sandbox + linie fabularne. Najważniejsze żeby TOR miał czym zająć mnie po 200 godzinach fabuły. Jak będzie w stanie to jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na 1mln% nie. SWTOR jest kompletnie brzydki poniżej ustawień VERY HIGH i nie da się przy tym siedzieć, silnik jest niezoptymalizowany i ma monstrualne wymagania, to raz, dwa...nie gram w MMO dla fabuły (aczkolwiek smaczki fabularne mile widziane), liczy się fun z walki, klas postaci, itemizacji i świata a tego w ToR po prostu nie widzę kompletnie.

Niewielu graczy opuści WoWa na rzecz ToRa, przez pierwszy miesiąc Rift itp MMO poczują bo jakiś czas temu dało się poczuć spadek populacji na serwerze z racji masowych testów ToR, a prawda jest taka, że znamienita większość graczy Rift to weterani MMO, a oni często migrują z produktu na produkt testując każdy większy.

Stawiam, że ToR w pierwsze 3 miesiące osiągnie może 2.5x tyle co Warhammer Online ( http://www.vgchartz.com/preorders.php tutaj dane odnośnie ilości obecnych preorderów w Ameryce) natomiast później spadnie to do ilości Rifta, rzędu tam 500-600 tys abonamentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy robić sobie dłuższe przerwy od WoW''a i potem przychodzi ochota żeby pograć : P
Klimat SW jakoś mnie nie pociąga, przynajmniej wersja MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 09:37, CptArtur napisał:

Ktos z naszych drogich rodakow bedzie w ta gre gral?


Dzisiaj o 17 będę brał udział w becie, więc wtedy dowiem się czy będę w to grał czy nie.

Thanatos - marka SW jest powszechniejsza i bardziej rozpoznawalna niż taki Manchaster United, a fanów ma prawdopodobnie o wiele więcej niż taki WoW. Poza tym nie dla każdego grafika się liczy (wiele MMO ma grafikę sprzed 6-7 lat a nieźle się trzyma) a te monstrualne wymagania są sporo zawyżone (kumpel brał udział w pierwszej becie na 6 letnim kompie i na średnich śmigało mu bez spadków FPSów)

@n33trox --> Klimat WoWa się coraz bardziej psuje (Pandy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 17 wezmę udział w betateście, więc się zobaczy jak to wygląda. Po gameplayach, które widziałem na YT myślę, że Blizzard może poczuć oddech SW: TOR na plecach, ale wątpię, żeby ta gra zdetronizowała WoW. Klimat WoWa jest niepowtarzalny, jest w nim ta magia, która przyciąga na długie godziny, natomiast SW: TOR nie wygląda na jakiś bardzo klimatyczny MMO, poza tym to jest Star Wars - jedni kochają ten świat a inni nienawidzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 09:49, Kadaj napisał:

Meh, SW bez Vadera i Imperatora to nie to samo, poza tym gry z "the Old Republic" w tytule
źle mi się kojarzą. ;p


Imperator będzie, tyle że inny (chyba). Bioware nie lubi przesadzać z kreatywnością.

Też się zapisałem na tego stress testa. Zobaczymy, czy moje miesiące krytyki pod adresem tej gry były zasadne. Mimo wszystko sądzę jednak, że space dating sim z dżedajami mnie nie przekona. Same założenia tej gry nie pasują do mmo, a developer nadal radośnie ignoruje wszelkie negatywne opinie.

Notabene przypomniałem sobie skąd znam nazwisko Drew Karpyshn''a (autor książki o Revanie, niszczącej całą fabułę KOTOR''a 2 i jeden ze scenarzystów gry), napisał książkę Baldur''s Gate 2 - Throne of Bhaal. Czytałem, czego żałuję, bo jakkolwiek najlepsza z cyklu, nadal jest to książka kiepska. Ze scenarzystami takimi jak on, czy Hepler (która jest autorką questów dla smugglera) można się spodziewać jak będzie wyglądała historia w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę zamówiłem właśnie tutaj na gram.pl :) Gram w WOWa od półtora roku z większymi przerwami i na prawdę bym chciał pograć więcej gdyby nie to że cały czas robi się to samo. . Blizzard wypuszcza nowe patche i dodatki i zamiast wprowadzić coś nowego to woli powielać swój schemat areny/raidy/daengony/dailly to po prostu zaczyna nudzić. Dla mnie ta gra skończyła się na classicu ( też grałęm rok). Z miłą chęcia zagram w star warsy (dzisiaj beta weekend) i sprawdzę czy są warte by opłacać abonament bo z tego co się zapowiada czyli połączenie mass effect+ kotor+ mmo mówi samo za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzę o 17 czy rzucę dla tej gry WoWa. Przestało mnie bawić wysłuchiwanie przez Blizza ludzi typu "mam 10min na gre w tygodniu, dajcie mi wszystko za free". W TORze natomiast nie podoba mi się brak kreatywnościu twórców. Za bardzo inspirują się okresem wojen klonów, który osobiście mi w ogóle nie podszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SW:ToR odbierze wielu graczy Blizzardowi.Grałem w WoWa 6 lat i tak naprawde Blizzard robi wszystko aby zmniejszyć ilość graczy we własnym MMO.Idea jak to określili ułatwiania gry ma na celu aby wszyscy gracze ( nawet Ci niedzielni) mogli zobaczyć cały content gry.Podjęli tą decyzję po tym jak sie okazało, że tylko 0,5% gildii na swiecie ubiło Ragnarosa.Następny patch to już były nerfy, nerfy i jeszcze raz nerfy.Tydzień temu albo dwa grałem w bete SW. Co tu dużo gadac . walnąłem sesje 17 godzinek po czym tak się wkręciłem, że musiałem odinstalować betę aby mnie nie kusiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj beta o 17 więc zobaczymy. Przegrałem wiele godzin w WoW''a ; GW ; Wara i Rifta i powiem wam szczerze, że mnie te gry po prostu znudziły x) Wole spędzać czas z dziewczyną niż grindować nonstop te same questy ... Co innego gry z konkretną i wyciągającą fabułą jak np. Kotor I i II. Nie będę ukrywał, jestem fanem uniwersum SW ale mam bolesne przeczucia, że wszyscy będziemy żałować, że Old Republic to nie Kotor III a BioWare się grubo przejedzie i dobrze mu tak. Wszystko z logiem EA na pudełku to jeden wielki wyzysk z kasy i ściema. Przypomnijcie sobie jak było z ME. Pierwsza część była świetna a 2 i jej kochane 25 dodatków DLC to już paranoja z logiem EA. Szczerze przyznam, że jak widziałem skrypty walki i ruchów z Old Republic to mi się rzygać chciało. Już mogli zachować i zmodyfikować te z Kotorów dwóch x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak to było z RIFT ? A tak część mojej dawnej gildi poszła w to coś grać, miesiąc później byli znowu w gildi bluzgając na słaby content.
Tu będzie identycznie, zwłaszcza że to gra od EA ops od BW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne mmo za 180zł + 110zł na 60 dni. miałem okazje grać i to jest dokładnie to samo co WoW tylko że w świecie SW. Czy odbierze graczy WoWowi? Na pewno.. ale pewnie po pierwszym miesiącu Ci gracze wrócą do WoWa którego abonament jest tanszy po drugie bardzo dużo osób wykupiło na rok abonament w akcji że Diablo 3 się otrzyma za free. Dziś o 16-17 wracam oficjalnie do Bety i jeszcze sprawdzimy co się zmieniło.

Liczba zakupionych egzemplarzy w przypadku gier MMO o NICZYM nie świadczy. około 60% graczy zazwyczaj odpada po darmowym miesiącu.

Np. Conan dobry przykład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 10:10, deamon-pl napisał:

Word of Warcraft już w sumie nie jest liderem bo cały czas straci klientów na koszt F2P
gier lub inny gier abonamentowych.

Sprecyzuj zatem, która gra abonamentowa jest liderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować