Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony: Nie spóźnimy się z PS4

18 postów w tym temacie

Myślę, że nic się nie stanie jak "nie daj Boże" się spóźnią. Wszystko będzie w jak najlepszym porządku o ile nie popełnią błędu z premierą PS3 i zadbają o dużą ilość dobrych produkcji na PS4 już na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Z PS3 dopiero co zeszliśmy do pułapu 199 funtów, więc jest jeszcze znacząca część rynku, która dotąd była nietknięta". Trafił w sedno. Pograłbym na PS3 ale póki co to jest dla mnie za wysoka półka cenowa. Jak zejdzie do 500zł jak PS2 to kupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta. Tyle, że nim oni dojdą do PS4 to PC zaczną z nami gadać, podawać nam kawę i co jeszcze. Jak konsole mają dorównać pecetom jak te drugie rozwijają się kilka razy szybciej. Ja kupowałem kompa z 2 lata temu, a już jest mocno starszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma ps-coś-tam wspólnego z pc? Konsole mają byc konsolami, a nie rywalizować z otwartą architekturą, którą -z założenia- nie są;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 16:15, NemoTheEight napisał:

Ta. Tyle, że nim oni dojdą do PS4 to PC zaczną z nami gadać, podawać nam kawę i co jeszcze.
Jak konsole mają dorównać pecetom jak te drugie rozwijają się kilka razy szybciej. Ja
kupowałem kompa z 2 lata temu, a już jest mocno starszawy.


I powiedz mi co ty z tą mocą zrobisz ? Użyjesz do zaawansowanych obliczeń, obrabiania filmów/fotografii ? Bo w grach na pewno nie. Rzeczywistość jest nieubłagana. Rozwój grafiki w grach odbywa się w tej chwili w cyklach. Gdy zmienia się generacja konsol mamy gwałtowny skok do góry. Natomiast w trakcie ich trwania nie obserwujemy progresu w ogóle ( bądź jego śladowe ilości ).

Moje stanowisko pozostanie jednak niezmienne: grafika się nie liczy ( chodzi mi tu o widowiskowość, postęp itd. a nie o styl ). Gdy pojawi się nowa generacja konsol zupgraduje mojego PC''ta, jednak nie po to by być na bieżąco z nowinkami graficznymi, ale po to aby gry w ogóle mi się uruchamiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 16:49, czapol napisał:

> Ta. Tyle, że nim oni dojdą do PS4 to PC zaczną z nami gadać, podawać nam kawę i
co jeszcze.
> Jak konsole mają dorównać pecetom jak te drugie rozwijają się kilka razy szybciej.
Ja
> kupowałem kompa z 2 lata temu, a już jest mocno starszawy.

I powiedz mi co ty z tą mocą zrobisz ? Użyjesz do zaawansowanych obliczeń, obrabiania
filmów/fotografii ? Bo w grach na pewno nie. Rzeczywistość jest nieubłagana. Rozwój grafiki
w grach odbywa się w tej chwili w cyklach. Gdy zmienia się generacja konsol mamy gwałtowny
skok do góry. Natomiast w trakcie ich trwania nie obserwujemy progresu w ogóle ( bądź
jego śladowe ilości ).

Moje stanowisko pozostanie jednak niezmienne: grafika się nie liczy ( chodzi mi tu o
widowiskowość, postęp itd. a nie o styl ). Gdy pojawi się nowa generacja konsol zupgraduje
mojego PC''ta, jednak nie po to by być na bieżąco z nowinkami graficznymi, ale po to
aby gry w ogóle mi się uruchamiały.

Przecież piszę. Mój komputer ledwo starcza żeby spełnić minimalne wymagania co nowszych gier. W sumie nic dziwnego, bo widziałem już kompa za kupę kasy (coś z 7 kafli), który miał przestarzałą kartę graficzną i nie wystarczy już na maks. detale, a powinien. Maksymalne zdolności konsol są gorsze od maksymalnych zdolności komputerów, jakie są w stanie wykorzystać twórcy gier. Niby na porządnym telewizorze konsola wygląda lepiej, ale na 50 calowym monitorze dobrej klasy (są takie, tyle, że nie mam gdzie wstawić, ani za co kupić) też pewnie PC rządzi nad konsolą z 50 calowym telewizorem Full HD. A jak grafika się dla ciebie nie liczy to nie wydawaj kasy na gry, w których część ceny, to pensja grafików, tylko graj w tetrisa i pacmana. Grafika słaba, ale grywalność rekordowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli spojrzeć na PlayStation 2, które teraz jest na poziomie ponad 150 milionów sprzedanych egzemplarzy, większość z tej puli rozeszła się za 120 funtów lub mniej. Z PS3 dopiero co zeszliśmy do pułapu 199 funtów, więc jest jeszcze znacząca część rynku, która dotąd była nietknięta - dodał.

Spojrzmy jeszcze na jeden aspekt - rosnace zarobki. Nie wiem, jak szybko rosna zarobki (i jednoczesnie maleje wartosc funta) w UK, ale na moje oko 120 funtow z czasow PS2 to wlasnie okolo 200 dzisiejszych funtow.

Osobiscie sam chetnie skusilbym sie na PS3 (lub Xboksa 360, roznicy mi to nie robi), ale cenowo nadal leza w stosunku do PC. Mam juz 4,5 letniego PC z 3,5 letnia karta graficzna i poza Frostbite 2.0 wszystkie gry mi dzialaja. Po kiego grzyba mam kupowac konsole, skoro to kolejny wydatek na sprzet i wyzsze ceny gier?
Moze jak nieco spopularyzuje sie rynek uzywek w Empikach bedzie warto sie zainteresowac konsolami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdania, że z nową generacją można by jeszcze poczekać. Jednakże wyczuwalne jest spore ciśnienie w tej kwestii i z pewnością już niebawem oba obozy coś wyklarują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 19:39, kodi24 napisał:

Gry co raz nowsze chodzą na ps3 tak samo jak te pierwsze, które pojawiły się 4 lata temu
;)


No racja zgadzam się, ale jednak muszę się posłużyć ot tak taki przykład GTA V. Podobno tu cytuję "ma wyciskać ostatnie soki z PS3 i x360" Więc moim zdaniem nowa generacja konsoli jak najbardziej tak.
;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w koncu sie doczekamy ;) Ale to jednak jeszcze troche czekania wiec nie ma co odliczac do nastepnej generacji, tylko cieszyc sie z tego co jest ;) Jeszcze kilka dobrych premier szykuje sie na 2012 rok, wiec tak czy inaczej Sony rozmowne raczej nie bedzie, a bez konkretnych informacji nikt nie jest w stanie ogarnac skali ewentualnego projektu. Moze okazac sie, ze nie bedzie to nic nadzwyczajnego, ps3 nie bylo takim hitem jak ps2 mimo poteznego skoku technologicznego;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 19:51, The_Deker_10 napisał:

No racja zgadzam się, ale jednak muszę się posłużyć ot tak taki przykład GTA V. Podobno
tu cytuję "ma wyciskać ostatnie soki z PS3 i x360" Więc moim zdaniem nowa generacja konsoli
jak najbardziej tak.
;-)

Takich gier które miały "wyciskać ostatnie soki z PS3 i x360" było już kilka... i nie wycisnęły.
Od PS 4 oczekuję wsparcia gier z PS 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 08:28, L33T napisał:

Takich gier które miały "wyciskać ostatnie soki z PS3 i x360" było już kilka... i nie
wycisnęły.
Od PS 4 oczekuję wsparcia gier z PS 3.


No niby tak było już kilka takich gier. Być może przyszłe wymagania V są o wiele wygórowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować