Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Targi Poznań Game Arena wracają!

20 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Po dwuletniej przerwie znów będzie można zawitać do Poznania na największą w Polsce imprezę poświęconą grom wideo i multimediom w Polsce. Organizatorzy przyznali, że pracują nad PGA 2012. Znamy już datę targów oraz pierwsze szczegóły!

Przeczytaj cały tekst "Targi Poznań Game Arena wracają!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem raz ale mi się podobało.. Stanowiska do gry, turnieje.. wszystko na poziomie.. A że stoiska okupowane i trza w kolejkach stać to inna historia.. Widzieliście jakieś targi bez kolejek?? Bo ja nie.. Ja się komuś w kolejkach stać nie chciało to zwiedzać też było co, ale może nie na 2 dni.. Dla mnie impreza musi wrócić do Poznania bo do Warszawy mam za daleko i koszty by mnie zjadły a Poznań jest w centrum Polski.. Zewsząd blisko ;P
Jak do tego będzie turniej StarCraft 2 z czołowymi gwiazdami z europy i Maną Tarsonem i Nerchio i resztą z Polski to ja mogę nawet koczować w namiocie ;P Do tego mini turniej dla zwiedzających i bajka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu :D Ja pośród tych wszystkich osób, które widziały tam samą nudę bardzo za tymi targami tęskniłem.

Cóż mogę powiedzieć?
Do zobaczenia 28 września :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... kiedyś miałem na PGA pojechać... potem jak się okazało że PGA nie będzie to trochę żałowałem. Teraz jak wracają to znowu mam nadzieję że pojadę tak jak na gamescom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że powracają, sam nie wiem dlaczego je wstrzymano. Ciekawy jestem dlaczego Off/ON nie odniosło sukcesu skoro to jest to samo tylko ze w innym miejscu, zresztą i tak bardzo dobrze zaludnionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie z czym kojarzą mi się targi Poznań Game Arena? Z wyjątkowym buractwem i rynsztokowym słownictwem ochrony. Byłem na dwóch edycjach i ogólnie jeśli sama impreza była w porządku (choć denerwujące było usiłowanie wyrwania gadżetów, które dostałem od hostessy, z ręki przez innych zwiedzających), tak buractwo ochrony jednak zapadło mi w pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem raz i tak naprawdę raczej nic ciekawego. Na plus odnotowałem jedynie fakt, że można było zagrać kawałek misji z Mass Effecta 2 na jakiś czas przed premierą, ale poza tym to średnio ciekawa impreza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Polsce schemat organizacji takich imprez jest mało ciekawy. No bo przecież samo oglądanie i kibicowanie swoim ulubionym zespołom kiedyś się przejada (i co z tego, że można dziś kibicować w wielkiej sali kinowej (!), nie można ani nie ma takiej możliwości by siedzieć na wielkiej hali i cały czas kibicować. Podobały mi się wcześniejsze edycje HLC, tak do 2008 roku, gdzie oprócz możliwości kibicowania była naprawdę sterta sprzętu oddanego odwiedzającym, w tym turnieje z nagrodami i wielka zabawa. Dziś? Parę xklocków, gdzieś tam parę laptopów, kilka kompów... człowiek przejdzie się raz dookoła i już dopada nuda, nie ma co robić. A kiedyś można było siedzieć na hali cały dzień albo i dwa. Wystawcy, sprzęt, możliwość freeplay''u (nawet w premierówki), turnieje dla odwiedzających, mecze ligowe + kibicowanie...niby to wszystko też dziś jest ale w jakiejś takiej dużo skromniejszej formie. Wiadomo, wszystko rozbija się o kasę. A pamiętam jeszcze jak Cybersport martwił się o zaplecze energetyczne hali bo sprzętu były tiry...a dziś? "Wystarczy" jakieś kino. Na PGA nie byłem nigdy, ale zawsze oglądałem relacje, czytałem po gazetach i też z roku na rok coraz większa lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 17:32, KhazarOne napisał:

Podobały mi się wcześniejsze edycje
HLC, tak do 2008 roku, gdzie oprócz możliwości kibicowania była naprawdę sterta sprzętu
oddanego odwiedzającym, w tym turnieje z nagrodami i wielka zabawa. Dziś? Parę xklocków,
gdzieś tam parę laptopów, kilka kompów... człowiek przejdzie się raz dookoła i już dopada
nuda, nie ma co robić. A kiedyś można było siedzieć na hali cały dzień albo i dwa. Wystawcy,
sprzęt, możliwość freeplay''u (nawet w premierówki), turnieje dla odwiedzających, mecze
ligowe + kibicowanie...niby to wszystko też dziś jest ale w jakiejś takiej dużo skromniejszej
formie.


Miło słyszeć, bo w 2007 roku na HLC organizowałem w pewien sposób stoisko Gildii z turniejami (HoMM5 między innymi). Atmosfera w Blue Expo była wtedy świetna, w czym ogromna zasługa organizatorów. Vib, Danzig i cała reszta ekipy HLC robiła wtedy show od graczy dla graczy i nie tyle była to impreza targowa, co raczej wielkie święto rozrywki elektronicznej ;) I czegoś takiego potrzeba teraz, a nie przenoszenia się z finałami do kina czy organizowania pikniku rodzinnego a`la Szczecin Game Show czy PGA właśnie. PGA kojarzy mi się ze ściskiem i planszówkami, bo na komputerach logistyka i ustawienie boksów było takie, że cudem można było się przecisnąć. I hostessy ;) Te były chyba najlepsze ze wszystkich imprez branżowych w Polsce ;) Chociaż tutaj już zasługa firm, które je zatrudniały do promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

formuła przyszłorocznej edycji ma być bardziej otwarta dla całych rodzin

Wooooow. Impreza dla prawdziwych graczy: matek z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rowniez podpisze sie ze tamtejsi ochroniarze mysleli ze sa nie wiadomo kim i szurali ile wlezie. dwa stopnie przy scene zeby zdjecie zrobic i sie sapali z paszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co takiego dokładnie zrobili? Chętnie bym się dowiedział.

W życiu nie byłem na żadnych targach gier, choć interesowałem się niejednymi. Teraz szykuje się okazja. Może kilku kumpli i koleżanek by się zebrało. Kto wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:29, mtsach napisał:


Cena bardzo dobra moim zdaniem :) Ja na pewno sie wybiore, mam bardzo mile wspomnienia zwiazane z PGA (bylem na kazdej edycji) i poznalem wielu swietnych graczy z ktorymi w sumie mam kontakt do dzis :P Moża pograc, pogadac, poogladac turnieje i praktycznie nigdy nie wychodzilo się z pustym plecakiem, bo na kazdym kroku rozdawali gadzety i organizowali konkursy (na pierwszym pga wygralem kierownice i pelno gier) :P Ochrona fakt raz byla bardzo nieogarnięta, ale to napewno zostało im wytkniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować