Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To już oficjalne! CD Projekt będzie wydawcą produktów Wizards of the Coast

32 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2011 o 15:29, Vejito napisał:

Powodzenia liczę że ta zmiana wpłynie bardzo pozytywnie ma scenę Magica w Polsce


Już nawet scena Yu-Gi-Oh i Pokemonów jest lepiej rozwinięta w Polsce D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nu jakieś ~10 lat za późno... :)
Zarówno DnD jak i Magic mają lata świetności/popularności już dawno za sobą.
Zwłaszcza to widać po DnD (w PL nawet książki ciężko dostać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, marudzicie. Jestem pewien, że CDP wykona kawał dobrej roboty jeśli chodzi o dystrybucje i organizacje turniejów w Magicka. Trzymam kciuki. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ISA (dotychczasowy partner WotC) właśnie rozpoczął przedsprzedaż polskiej wersji Księgi potworów do 4-tej edycji D&D. Czy to oznacza, że wydawnictwo i CD Projekt dzielą się licencjami (znaczy ISA ma tylko D&D, a Magic będzie w rękach CDP), czy to ich łabędzi śpiew i nawet podręczniki RPG będą wydawane przez wydawcę Wiedźmina?

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem. DUNGEONS & DRAGONS TO NIE PLANSZÓWKA! Owszem wychodziły gry planszowe osadzone w uniwersach D&D (i to bardzo dobre), ale to przede wszystkim system RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 16:00, Azuredragon napisał:

Dopiero teraz zauważyłem. DUNGEONS & DRAGONS TO NIE PLANSZÓWKA! Owszem wychodziły
gry planszowe osadzone w uniwersach D&D (i to bardzo dobre), ale to przede wszystkim
system RPG.

Faktycznie, masz rację. Poprawiłem błąd - dzięki za zwrócenie uwagi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko się cieszyć. Z D&D może być ciężko, ale MTG to świetna karcianka i z pewnością "odżyje". :) W szczególności, że gry typu Magic 2012 tylko zachęcają do rozpoczęcia swej... przygody. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabierzcie jeszcze licencję ISie na książki z FRa, chociaż ich popularność pewnie całkowicie u nas zanikła, po tym co oni zrobili, a raczej czego zaprzestali robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to obejmuje DOTP 2012 i dodatki itd?

Bo w sumie chcialbym sklonic dziewczyne do pogrania ze mna w to albo paru znajomych, ktorzy nie znaja angielskiego haha.

W kazdym razie bardzo dobra wiadomosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może parę lat temu bym się tym zainteresował, teraz to mnie nie interesują gry planszowe i karciane :) Jednak powodzenia wam życzę. Obyście znaleźli odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O D&D możecie sobie tylko pomarzyć...

ISA wydała podstawowe podręczniki do czwartej edycji (ostatecznie po dwóch latach udało im się wydać trzeci z podstawowych podręczników (lol), który niebawem trafi do sprzedaży) i to ISA nadal ma licencję na produkty WotC, jeśli chodzi o grę fabularną.

CDP zwyczajnie strzelałby sobie w stopę próbując wydać to na nowo, czy nawet wydając tylko inne pozycje z tego uniwersum. Po prostu czwarta odsłona gry nie ma już takiego odbioru w naszym kraju, jak jej poprzedniczka i nigdy nie będzie miała, bo gry fabularne zwyczajnie wróciły znowu do "undergroundu"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarodzieje z Wybrzeża po przejęciu przez Hasbro
stali się takimi pazernymi na pieniądze mendami
że obrzydzili mi już skutecznie D&D.
Miesiąc w miesiąc nowe settingi.
Call Of Duty to przy nich pikuś.

PS: Nie wspominajmy o tym, że ISA
tak na prawdę nigdy nie wydała wszystkich
podręczników do 3 Edycji jakie ujrzały światło dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol?

No, a ile tych settingów masz w tej chwili po 3 latach od premiery?
Trzy settingi, czyli Ebberon, Forgotten Realms i Dark Sun, to na serio "co miesiąc jeden"?

Nie wiem tez jak wyobrażałeś sobie wydanie przez Polskiego wydawcę chociażby tylko wszystkich podręczników wydanych przez WotC, skoro było ich coś ok. 200...
O wszystkich w ogóle nawet nie wspomnę, bo sam mam z nich zaledwie garstkę, a jest to ponad 120 książek w tej chwili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować