Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

YouTube i Dailymotion będą dostępne na polskim Xbox Live

25 postów w tym temacie

> Nawiasem mówiąc na jakim poziomie stoi obecnie polski XBL np. w porównaniu do UK?

Jak suto zastawiony stół uginający się od jadła (UK) kontra skromna porcja płatków kukurydzianych zalanych naprędce mlekiem (PL). Czy takie porównanie trafia do Twojej wyobraźni ;-) ?

Oczywiście lepiej będzie jeśli wypowie się ktoś kto na stałe korzysta - ja nie zmigruje dopóki M$ nie rozwiąze problemu z brakiem przypisania DLC do konta po migracji (nie zamierzam sobie zasrywać dysku i pendrajwów). Coś mi się przypomina, że rok temu Kuba Mirski obiecał w miarę szybkie rozwiązanie problemu, no ale nie będe się wyzłośliwiał... ;-)

Z kolei w przyszłym roku Polacy będą mogli z poziomu Xboksa 360 oglądać kanał MLB.TV traktujący o baseballu (transmisje, wiadomości, wywiady, komentarze)

Całych pięciu miłośników tego sportu w Polsce mówi "Thank you" ;P Cała reszta się pyta - WTF :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 16:04, Lordpilot napisał:

Jak suto zastawiony stół uginający się od jadła (UK) kontra skromna porcja płatków kukurydzianych
zalanych naprędce mlekiem (PL). Czy takie porównanie trafia do Twojej wyobraźni ;-) ?


Owszem, nawet bardzo. ;) Trochę szkoda, myślałem, że MS jednak będzie lepiej dbał o polski XB Live niż GfWL. Echh...

Dnia 05.12.2011 o 16:04, Lordpilot napisał:

Całych pięciu miłośników tego sportu w Polsce mówi "Thank you" ;P Cała reszta się pyta
- WTF :P ?


Pięciu to nie. Są w Polsce normalne drużyny:
http://www.baseballsoftball.pl/kluby/

I co, łyso Ci? ;) Tak czy siak jest to (IMO) tak interesujące jak ichni jajowaty futbol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 15:51, Vojtas napisał:

Nawiasem mówiąc na jakim poziomie stoi obecnie polski XBL np. w porównaniu do UK?


Brak Xbox Originals (gier ze starego Xboska w dystrybucji cyfrowej), Zune (czyli całego serwisu video i muzyki), brak gier indie, brak zawartości dla większości starszych pozycji (lub w ogóle brak tych starych pozycji w serwisie), brak pewnej części zawartości dla nowszych (poza ME2 widać braki chociażby we wszystkich grach wydawanych przez Cenegę - w tym Deus Ex: HR czy RAGE). Ogólnie rzecz mówiąc, bieda z nędzą.

PSN pod tym względem znacznie lepsze - Polska jest po prostu podpięta pod europejski PSN, więc mamy taką zawartość, jak cała reszta Europy. Ale i tak zarówno polski XBL jak i europejski PSN mają się nijak do ich amerykańskich odpowiedników (a o japońskim PSN przez litość nie wspomnę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 16:21, Vojtas napisał:

I co, łyso Ci? ;) Tak czy siak jest to (IMO) tak interesujące jak ichni jajowaty futbol.


W futbal gra się nogami a nie "ręcami". Ale to Amerykanie... moga nie wiedzieć. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ale uważam ta za rzecz naturalną. Jestem Polakiem i nie czuję się w żadnym stopniu gorszy od Anglika czy Amerykanina. Płacę i wymagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi nowina. Na telewizorach smart TV takie rzeczy to zupełna podstawa w każdym kraju. Ech ten MS... Nawet na takie bzdety każe czekać Polakom. Są tu jacyś posiadacze PS3? Sony też każe czekać na podstawowe aplikacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie warto przechodzić na polskiego xbla. Szkoda, że to zrobiłem zbyt szybko. MS ciągle się ociąga i nie wprowadza na bieżąco zmian. Gdyby konsola służyła do czegoś innego niż do grania.. to może bym się cieszył. U nas to tylko wychodzi ta jedna opcja. No i trochę drogie gry. Nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 17:52, buggeer napisał:

Też mi nowina. Na telewizorach smart TV takie rzeczy to zupełna podstawa w każdym kraju.
Ech ten MS... Nawet na takie bzdety każe czekać Polakom.

Amerykanom też. I Anglikom. I całemu światowi.

Dnia 05.12.2011 o 17:52, buggeer napisał:

Sony też każe czekać na podstawowe aplikacje?

Nie. I Microsoft też nie każe. Podpowiem ci, że podstawową aplikacją na konsoli do gier nie jest YouTube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 17:56, Dared00 napisał:

Nie. I Microsoft też nie każe. Podpowiem ci, że podstawową aplikacją na konsoli do
gier
nie jest YouTube.


To ja ci odpowiem tym dlaczego iPad zrobił furorę - bo pozwala na robienie miliona rzeczy za pomocą jednego urządzenia. Tak samo bez przerwy rośnie sprzedaż telewizorów z internetem. Dlaczego? Bo pozwalają na coś więcej niż tylko oglądanie tv. I koronny argument: dlaczego xbox miał rewelacyjną sprzedaż w USA? Bo pozwalał na korzystanie z VOD w wygodny sposób przez co także dorośli uznawali ten sprzęt za wart zakupu.
Chyba nie powiesz, że takie YT lub DM to coś, z czym konsola miałaby problem. Gdyby konsolki wprowadziły takie aplikacje jak tvn player czy iplex miałyby zagwarantowany wzrost sprzedaży (oczywiście przy odpowiedniej reklamie w mediach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 17:52, PLEXIUS1 napisał:

jutub na konsolce? fajnie ; )

Na PS3 mamy to od baaardzo dawna, tak samo jak przeglądarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 18:02, buggeer napisał:

To ja ci odpowiem tym dlaczego iPad zrobił furorę - bo pozwala na robienie miliona rzeczy
za pomocą jednego urządzenia.

IPad akurat sprzedaje się głównie przez markę, bo taki Galaxy Tab potrafi robić jeszcze więcej, a sprzedaż ma przeciętną.

Dnia 05.12.2011 o 18:02, buggeer napisał:

I koronny argument: dlaczego xbox miał rewelacyjną sprzedaż w USA? Bo pozwalał na korzystanie z VOD w wygodny sposób
przez co także dorośli uznawali ten sprzęt za wart zakupu.

Piszesz tak, jakby konsole bez VOD kupowały głównie dzieci, tymczasem średni wiek gracza to 37 lat, a zaledwie 1/5 graczy jest niepełnoletnia. Dodatkowo Video Marketplace pojawił się na XBL dopiero rok po premierze X360, a Netflix dużo, dużo później. Xbox miał rewelacyjną sprzedaż, bo miał gry.

Dnia 05.12.2011 o 18:02, buggeer napisał:

Chyba nie powiesz, że takie YT lub DM to coś, z czym konsola miałaby problem.

Nie. Dlatego jest to wprowadzane.

Dnia 05.12.2011 o 18:02, buggeer napisał:

Gdyby konsolki wprowadziły takie aplikacje jak tvn player czy iplex miałyby zagwarantowany wzrost sprzedaży
(oczywiście przy odpowiedniej reklamie w mediach).

PS3 to ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 18:15, Dared00 napisał:

PS3 to ma.

Tylko kto o tym wie? Ja się dowiedziałem od Ciebie, żadnych reklam nigdy nie widziałem. Mimo, że już od dawna mieszkam sam, to w takim wypadku namawiał bym rodziców na rezygnację z cyfrowej eNki i kupno PS3. Nie dość, że brat nie były skazany za stacjonarkę sprzed lat, to jeszcze rodzice dostali by wygodny(?) i darmowy VoD.

Nawet teraz wszedłem na stronę psa i nie widzę nigdzie rzucającej się w oczy wygodnej listy dostępnych usług dodatkowych. Ja po tym jak przeczytałem Twojego posta jej poszukam, ale przeciętny klient jest zabiegany i raczej nie będzie latał po necie szukając czegoś, co powinno być wyeksponowane na stronie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 18:02, buggeer napisał:

Gdyby konsolki
wprowadziły takie aplikacje jak tvn player czy iplex miałyby zagwarantowany wzrost sprzedaży
(oczywiście przy odpowiedniej reklamie w mediach).

PS3 to ma od dawna (Iplę, TVNP został wprowadzony niedawno), podobnie jak Youtube''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój zapał zupełnie ostygł - http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-3-Dyskusje-Og%C3%B3lne/IPLA-i-IPLEX-na-PS3/m-p/14009279/message-uid/14009279/highlight/true#U14009279 ipleksa w PS3 nie ma. Płatna ipla mi nie jest do niczego potrzebna. Znacie jakąś stronkę z wykazem aplikacji dla PS3? Jest np. jakiś agregator newsów z portali informacyjnych typu gazeta.pl nie wymagający korzystania z przeglądarki tylko zapewniający wygodną prezentację materiałów? Jeśli nie ma to aż dziw, skoro w zwykłych telewizorach teraz są takie funkcje. Jedyne zastosowanie, jakie widzę dla PS3 to właśnie korzystanie z podstawowych usług SmartTV przy jednoczesnym umożliwieniu grania w kilka exclusive''ów. Do wszystkiego innego lepszy byłby pecet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować