Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe stroje Człowieka Nietoperza w formie DLC dla Batman: Arkham City

23 postów w tym temacie

Kilka dni temu widziałem pasujący do newsa tekst:

"I remember, when these were called "unlockables", not DLC''s..."

Do czego to wszystko zmierza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Cygi

Dobry cytat, niestety gry najwidoczniej stały się zbyt drogie w produkcji i ich twórcy szukają możliwości łatania dziur we własnych budżetach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sinestro Corps Batman - tylko tego skina nie miałem w EK i szczerze mówiąc jakoś nadmiernie nie żałuję.
Jeśli kiedykolwiek wydadzą skin AzBatsa [Jean Paul Valley - Pierwszy występ w tym designie podczas starcia z Banem] to był by to jedyny gówniany DLC jaki bym zakupił [bo 5 dolców za skina to pomylona cena, ale ten design cholernie lubię i chętnie bym w nim grywał w trybie NG+]

W sumie oprócz skina Beyond który mam i designu AzBatsa reszta mi kompletnie dynda i mogło by jej nie być =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 12:07, Pietro87 napisał:

/ciach/

Mam dokładnie tak samo: te 6 strojów, która mam wystarcza - i tak najczęściej używam klasycznego i Beyond. Sinestro mi się w ogóle nie podoba, więc to żadna strata. Zresztą jestem przeciwny zakupom DLC, które nie wprowadzając innych zmian niż kosmetyczne, więc tym bardziej me zainteresowanie = 0. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka super gra, niby gra roku a twórcy zrobili DLC w postaci strojów do batmana ? Bez jaj. Epic fail RockSteady. Dobrze, że nie brałem tej gry na poważnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 12:01, Michael-O napisał:

@Cygi

Dobry cytat, niestety gry najwidoczniej stały się zbyt drogie w produkcji i ich twórcy
szukają możliwości łatania dziur we własnych budżetach :(



Nie no, nie przesadzajmy. Zbyt drogie gry? Produkcja dwóch części Wiedźmina na pewno były drogie jak na polskie warunki, ale na pewno nie na amerykańskie wysokobudżetowe standardy. Po prostu taniej, lepiej i wygodniej podzielić gotowy produkt na części i potem sprzedawać jako DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 15:17, vegost napisał:

Taka super gra, niby gra roku a twórcy zrobili DLC w postaci strojów do batmana ? Bez
jaj. Epic fail RockSteady. Dobrze, że nie brałem tej gry na poważnie :)


A po co Ci te stroje? Nie można powiedzieć, że zostały wycięte z gry. Więc o co chodzi? Nie kupujesz gry, bo ma kiepskie DLC? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę za rozsądną cenę, świetnie się przy niej bawię.
Dodatkowe stroje za kasę? Mnie one nie obchodzą, więc ich nie kupuję. Dla mnie proste, ale widzę, że niektórych strasznie boli to, co ktoś robi ze swoimi pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te skiny to był bonus dla posiadaczy EK którzy za owe EK zapłacili po 240 zł sztuka [za granica owe stroje były tez dodatkami do pre-orderów w poszczególnych większych sklepach do edycji standard lub steelbook, tam dostawało się jeden skin zależnie od miejsca]

Nie dziwię się więc, że teraz wypuszczają je odpłatnie - dlaczego ktokolwiek miał by je mieć za darmo skoro ja musiałem zapłacić za EK, żeby je dostać ?

Do tego te stroje nie są wycięte z gry, biadolenie, że powinny się w niej znaleźć tez jest wręcz idiotyczne bo nie powinny, twórcy zrobili sobie taki a nie inny dodatek już po zamknięciu projektu gry, ich prawo robić z wolnym czasem co im się podoba.

Reasumując - dorośnij do kupowania gier, na dziś dzień ten przemysł cię chyba przerasta =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2011 o 16:54, Feallan napisał:

A po co Ci te stroje? Nie można powiedzieć, że zostały wycięte z gry. Więc o co chodzi?
Nie kupujesz gry, bo ma kiepskie DLC? o.O

jemu raczej chodzi o to, że Michael pisze o łataniu budżetu za pomocą pierdołowatych DLC, ale mówimy tu przecież nie o W2 czy innym tytule średniej półki, a o nahype''owanym batmanie który na pewno na siebie zarobił już po pierwszym weekendzie sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2011 o 17:49, Pietro87 napisał:

Do tego te stroje nie są wycięte z gry, biadolenie, że powinny się w niej znaleźć tez
jest wręcz idiotyczne bo nie powinny, twórcy zrobili sobie taki a nie inny dodatek już
po zamknięciu projektu gry, ich prawo robić z wolnym czasem co im się podoba.

tak patrząc to zbroja dla konia też powstała po zamknięciu projektu, "prawdziwe zakończenie PoPa2008" też, a jednak te przykłady do dziś są symbolem zdzierstwa.
Plus to co padło na początku, i jak się nad tym zastanowić jest do bólu prawdziwe - kiedyś skiny faktycznie były unlockiem za postępy w grze, a nie sprzedawane jako hiperdodatek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stały się "kultowe" ponieważ zakończenie PoP-a jako DLC? Śmiech na sali, to tak jakbyś zakończenie filmu który oglądasz w kinie mógł obejrzeć dopiero na DVD które wyjdzie za 3-4 miesiące. W przypadku zbroi dla konia, była ona holendernie droga, jak na taką pierdołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak kiedyś skiny były unlockiem, vide Spider-Man na PSXa.
Pytanie zasadnicze - czy lepiej jak twórca wyrżnie kawał fabuły czy gry [BW i książę do DA2 np] i potem to sprzedaje, czy jak sprzedaje niegroźne nikomu niepotrzebne do szczęścia gówienka jak skiny czy mapy do challenga ?

Ja też wiem, jak skomercjalizowany i sprzedajny się zrobił biznes gier i nie jestem na to ślepy, ale odpowiadam sobie na pytanie co jest tu mniejszym złem - dostałem kompletną obszerną grę. Dostałem w EK wszystkie te skiny + iceberga, spoko. Jeśli twórcy będą wydawać kolejne skiny za kasę - tez spoko, nic mi to w grze nie umniejsza, nikt mnie do zakupu nie zmusza.

Branża pobiegła sobie w stronę komercji totalnej i wątpię, żeby raptem wrócili do dobrych korzeni, lepiej, że odchodzą przynajmniej od pomysłów na wycinane DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 18:06, Kraju napisał:

Stały się "kultowe" ponieważ zakończenie PoP-a jako DLC? Śmiech na sali, to tak jakbyś
zakończenie filmu który oglądasz w kinie mógł obejrzeć dopiero na DVD które wyjdzie za
3-4 miesiące. W przypadku zbroi dla konia, była ona holendernie droga, jak na taką pierdołę.

ta, ale też była jakaś afera, że w kodzie można było znaleźć jakieś odniesienia do niej. Zreszztą, mniee nie musisz mówić że taka polityka jest idiotyczna, ale widać się opłaca. Dobrze, że ja swojego batmana miałem jako dodatek do karty graficznej (choć i tak w niego nie zagram na razie, bo XP po zainstalowaniu SP3 zaczął sypać błędami, a bez SP3 nie zainstaluję Live''a którego po forrmacie nie chciało mi się nigdy instalować.. i ofc wszystkie te problemy na oryginalnym sofcie ._.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować