Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy C&C Generals 2: Nowa jakość strategii dzięki silnikowi Frostbite

55 postów w tym temacie

w całym tym propagandowo/marketingowym bełkocie chyba to jest najbardziej zaskakujące: "To także najlepiej sprzedająca się gra w historii całej serii". No i wyjaśnia dlaczego akurat ta część - posłuchali fanów cnc - jaaaaaasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli klasyczny ''marketing-talk'' uprawiany przez BW. Dziękuję.
Swoją drogą nie wiedziałem, że w grze RTS najważniejszy jest silnik graficzny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Phobos_s

Nie jest... Ale powiedz to tym wszystkim, którzy marudzili choćby na grafikę w SC2 :)
Albo spróbuj liczyć na zyski z RTS-a wydanego na engine sprzed np. 6 lat :)

Ciekawe, czy ewentualny nowy Red Alert też będzie na Frostbite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Technologia Frostbite 2.0 zawiesi poprzeczkę wierności w szczegółach w gatunku strategii na nowej wysokości - przekonują twórcy"

Wydaje mi się, że świat już pokazał, iż to nie grafa czyni dobrą grę. No cóż, ich pieniądze, ich strata. Ja już mam dość tych highendowych pseudohitów, które w gameplayu nie potrafią przebić nawet średniego tytułu indie robionego przez pojedynczą osobę, który pójdzie nawet na moim lapku z poprzedniej epoki i kosztuje 3-5x mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 10:58, gmx napisał:

/ciach/


Akurat Generals nadal ma sporą rzeszę fanów którzy oczekiwali sequela. Każda z pozostałych odnóg już miała, więc przyszedł czas na ten, notabene, czysty twór EA. Ja tam się cieszę, zwłaszcza, że prócz silnika mamy jeszcze geniusza Van Caneghema.

Jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 11:45, luzac napisał:

> /ciach/

Akurat Generals nadal ma sporą rzeszę fanów którzy oczekiwali sequela. Każda z pozostałych
odnóg już miała, więc przyszedł czas na ten, notabene, czysty twór EA. Ja tam się cieszę,
zwłaszcza, że prócz silnika mamy jeszcze geniusza Van Caneghema.

Jestem dobrej myśli.


Od kilku dni męczę first decade a zero hour to chyba najlepszy dodatek w serii cnc

po prostu zawsze myślałem "peace through power" ale najwyraźniej to jest "power through sales"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych helikopterów ze screenów -skoro mają dwa wirniki nośne, to po co wirnik ogonowy? Wystarczy, że wirniki nośne pędą obracać się w przeciwnych kierunkach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak do tej pory Frostbite 2 głównie pokazuje, jak to on ładnie wygląda. Battlefield 3 wygląda super... ale co z tego, skoro CoD: MW3 dał mi o wiele więcej miodności i w ogóle jakiś taki fajniejszy jest (nie jestem fanbojem). NFS The Run? No comment. Jeden z gorszych NFSów w historii. Hot Pursuit o wiele lepszy, że o Most Wanted nie wspomnę, bo tego, to chyba już żaden NFS nie przebije (z linii arcade, bo tak w ogóle, to Shift FTW!^^). Także cudów po Generals 2 się nie spodziewam, poza gigantycznymi wymaganiami sprzętowymi, bo głównie z tego ten silnik słynie.

O tym, że grafika nie jest najważniejsza, wiadomo od zawsze. Tylko, że jeśli nie ta grafika, to gra musi się lepiej prezentować z innych stron. StarCraft 2 jest strasznie przestarzały graficznie a i tak grają w niego miliony, WoW tym bardziej. Ale te gry mają świetny tryb multi, który wciąga bez reszty. Wątpię, żeby multi w Generals 2 w ogóle dorastało do pięt SC2, więc BioWare musi się bronić od innej strony - graficznej :P Bioware... w ogóle jak to brzmi. Bioware robi RTSa... koniec świata. Wiem, że to inna ekipa, ale zawsze to Bioware w nazwie.

Jak ja się cieszę, że ME3 jest jeszcze na UE3, nie będę musiał do niego zmieniać kompa. Obawiam się, że następne ME, jeśli powstaną (jakieś spinoffy zapewne) będą już na Frostbite. Prędzej czy później, wszystko od EA będzie na Frostbite, nawet FIFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 11:13, NeroNarmeril napisał:

Frostbite? Aha, czyli XP idzie się kochać.


No ludzie, przywyknijcie do tego wreszcie. 10-letnia technologia! A ile to jest w świecie IT pisać chyba nie muszę.

Generals to najlepszy CC w historii. Czekam z niecierpliwością, aczkolwiek Frostbite też mi nie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem. Ludzie, jak jakaś gra wychodzi na wszystkie platformy to narzekacie, że będzie zacofana, bo konsole to stare klocki i gry się przez to nie rozwijają, a jak wychodzi gra na nowym silniku, producent pcha technologię do przodu, to nagle jest raban, bo wam nie pójdzie na systemie sprzed 10 lat.
Czysta hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 12:01, Yachieku napisał:

Co do tych helikopterów ze screenów -skoro mają dwa wirniki nośne, to po co wirnik ogonowy?
Wystarczy, że wirniki nośne pędą obracać się w przeciwnych kierunkach:P


Dla szpanu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować