Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy C&C Generals 2: Nowa jakość strategii dzięki silnikowi Frostbite

55 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2011 o 12:06, n33trox napisał:

O tym, że grafika nie jest najważniejsza, wiadomo od zawsze. Tylko, że jeśli nie ta grafika,
to gra musi się lepiej prezentować z innych stron. StarCraft 2 jest strasznie przestarzały
graficznie a i tak grają w niego miliony /.../

Uważam, że zarówno grafikę jak i klimat w Starcrafcie 2 w porównaniu do pierwszego Starcrafta z dodatkiem BroodWar i Resolution Hackiem sknocili, pomimo tego, że Starcraft 1 jest z 1998 roku, to nadal podoba mi się on bardziej i ma dużo lepszy klimat, nie wspominając już o wymaganiach sprzętowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 11:31, Moonstorm napisał:

Nie jest... Ale powiedz to tym wszystkim, którzy marudzili choćby na grafikę w SC2 :)

Albo spróbuj liczyć na zyski z RTS-a wydanego na engine sprzed np. 6 lat :)


No właśnie. Dla mnie SC2 pod względem grafiki był bardzo ok i nic więcej wcale nie potrzebuję. Ale to tylko ja.
Niestety duża część ludzi zobaczy, że gra na Frostbite 2 i zaraz będzie zachwyt.

Ale dla C&C:G2 dobrze rokuje to, że będzie nad nim pracował Van Caneghem czyli "pan od Heroesów" :)

Dnia 14.12.2011 o 11:31, Moonstorm napisał:

Ciekawe, czy ewentualny nowy Red Alert też będzie na Frostbite...


Bardzo możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 12:32, doflamingo napisał:

Uważam, że zarówno grafikę jak i klimat w Starcrafcie 2 w porównaniu do pierwszego Starcrafta
z dodatkiem BroodWar i Resolution Hackiem sknocili, pomimo tego, że Starcraft 1 jest
z 1998 roku, to nadal podoba mi się on bardziej i ma dużo lepszy klimat, nie wspominając
już o wymaganiach sprzętowych :)


Wiadomo. Kumpel nadal gra ostro w jedynkę. Coś jest w tych starych grach. Ale nie da się ukryć, że w SC2 grają miliony pomimo tego, że grafika dla jakiejś części z grających nie sprostała ich wyimaginowanemu obrazowi wspaniałego następcy oryginału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 11:13, NeroNarmeril napisał:

Frostbite? Aha, czyli XP idzie się kochać.


A kto normalny ma kompa do gier na XP dzisiaj... może zaczniemy narzekać, za na W98 też nie pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 12:56, eX napisał:

A kto normalny ma kompa do gier na XP dzisiaj... może zaczniemy narzekać, za na W98 też
nie pójdzie?


Wg Steam 16.96% graczy. W tym ja. Na nowego kompa po prostu nie mam kasy. Uważasz mnie za nienormalnego?

Choć mnie tam akurat nie boli, że gra wymaga Visty czy W7. Po prostu w takie tytuły nie pogram. Postęp jest jak najbardziej pożądany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że dali nowy engine. Zastanawiam się tylko, czy w RTS-ie zrobi to wielką różnicę (zakładając jeszcze, że twórcy będą potrafili Frostbite 2.0 dobrze wykorzystać - samo posiadanie tej technologii jeszcze nic nie znaczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 12:27, Kerethzimierz napisał:

Rozumiem, że C&C będzie również jechał na Orishicie?

Pewnie jak każda kolejna nowa gra EA. Skoro wyszło im z BF3 to będą to wciskać do wszystkich swoich gier. Niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 12:27, Kerethzimierz napisał:

Rozumiem, że C&C będzie również jechał na Orishicie?

Obstawiam, że też go na tym zrobią, Spodziewam się po nich nawet gry przeglądarkowej!
Oczywiście tylko uczciwi gracze na tym ucierpią, ale to ich walka z piractwem, nie moja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 13:58, Arcling napisał:

> Rozumiem, że C&C będzie również jechał na Orishicie?
Pewnie jak każda kolejna nowa gra EA. Skoro wyszło im z BF3 to będą to wciskać do wszystkich
swoich gier. Niestety...


Akurat do ME3 nie kwapią się wsadzać. Zresztą - Origina w BF3 złamano po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Właśnie tego domagała się społeczność C&C. To także najlepiej sprzedająca się gra w historii całej serii, co jest imponujące bacząc na to, jakie tytuły ukazały się pod szyldem Command & Conquer.

Ojj wydaje mi się, że sprzedaż jako wyznacznik jakości mocno podupadł patrząc na niektóre popularne produkcje ...
Ale zawsze na pocieszenie mamy pewność, że Generals 2 nie sięgnie poziomu dna + 5 metrów mułu jak C&C 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 13:03, Teokrata napisał:

eee tam... pachnie mi to odgrzewanym kotletem na Frostbite 2... wyjdzie DOW III i pozamiata
zarówno SC2 jak i C&C G2

tylko ciebie tu brakowało z tekstem o DOW III a ja obstawiam że DOW III to będzie kaszana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 14:39, NeroNarmeril napisał:

Akurat do ME3 nie kwapią się wsadzać. Zresztą - Origina w BF3 złamano po tygodniu.

Tego jeszcze nie potwierdzili. Akurat na BSN nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Możliwe, że będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 15:28, Arcling napisał:

> Akurat do ME3 nie kwapią się wsadzać. Zresztą - Origina w BF3 złamano po tygodniu.

Tego jeszcze nie potwierdzili. Akurat na BSN nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Możliwe,
że będzie.


Akurat na BSN temat o Originie sprowadza się do ''omg Origin! Preorder canceled!'' Zresztą, patrząc na hype towarzyszący produkcji, nie dziwię się BW, że nic na ten temat nie mówią, bo shitstorm byłby niezły. Chociaż na jednej stronie przeczytałem, że demo Origina będzie wymagało, ale skąd to info mają, nie mam pojęcia. Proponowałbym przenieść się z tą dyskusją gdzie indziej.

Odnośnie C&C - mam złe przeczucia co do tej produkcji. Elektroniki zdążyli już rozwalić Red Alerta i Tiberium, teraz dają Generals BW, które skojarzone jest głównie z RPG (jakiekolwiek by nie były), a nie ze strategią czy czym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 15:46, NeroNarmeril napisał:

Odnośnie C&C - mam złe przeczucia co do tej produkcji. Elektroniki zdążyli już rozwalić
Red Alerta i Tiberium, teraz dają Generals BW, które skojarzone jest głównie z RPG (jakiekolwiek
by nie były), a nie ze strategią czy czym innym.


Generals nie zajmują się ludzie z BioWare Edmonton - głównego oddziału BW odpowiedzialnego za ich produkcje cRPG (BG, NWN, KotOR, JE, ME, DA). Za nowe C&C odpowiedzialne jest BioWare Victory, czyli po prostu przemianowane Victory Games - studio utworzone specjalnie z myślą o kontynuowaniu marki Command & Conquer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować