Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rzucajcie pracę, rzucajcie dzieci - Alan Wake już oficjalnie na PC i tylko to się teraz liczy

70 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2011 o 20:50, majkel666 napisał:

Akurat Painkiller to badziewie jakich mało! Nie znam gracza który
uważa tą grę za dobrą, albo choćby średnią.

No to już znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 20:34, Keymaker2005 napisał:

Polaczkowstwo się ujawnia na każdym kroku, a najbardziej, kiedy
ktoś postanawia ukazać swój tytuł szerszej publice.


To nie jest krytyka Remedy, tylko krytyka MS, który grę wydaje tylko dlatego, że się po prostu słabo sprzedała (nawiasem mówiąc przez jakiegoś kretyna, który ustalił datę premiery AW zbieżnie z RDR - argh, jak można popełniać takie błędy...!?). Weź pod uwagę, że wcześniej MS zarżnął swój wewnętrzny dział pecetowy:
http://gameplay.pl/news.asp?ID=53132

Teraz trwa jego reanimacja - nie jestem tylko pewien do jakiego stopnia. Nie zdziwiłbym się jakoś specjalnie, gdyby się okazało, że większość starań to będą naprędce wydane konwersje wybranych i nieco starszych gier (na pewno nie Halo czy GoW). Na zgliszczach próbują teraz coś zbudować - nie dziw się, że reakcje są takie chłodne, bo MS sobie na to solidnie zapracował. Szkoda, że to akurat dotyczy AW, bo produkcji tej przyglądałem się jeszcze od czasów produkcji. Remedy obrywa gównem za to, że znaleźli się pod dziurawym parasolem MS.

Gra mnie bardzo interesuje i ją kupię (ale na pewno nie premierówkę, bo na bank będzie droga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może jest to przejaw nowej polityki MS, objawiającej się wyjściem w stronę graczy PC-towych?
wiadomo, że X360 się starzeje, następca majaczy już gdzieś we mgle a nowy windows ma mieć obsługę gier z X360, wszystko jest więc możliwe, łącznie z GoW na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 21:13, lis_23 napisał:

a nowy windows ma mieć obsługę gier z X360


Nikt tego nie potwierdził i technicznie to jest na razie niewykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 21:13, lis_23 napisał:

A może jest to przejaw nowej polityki MS, objawiającej się wyjściem w stronę graczy PC-towych?
wiadomo, że X360 się starzeje, następca majaczy już gdzieś we mgle a nowy windows ma
mieć obsługę gier z X360, wszystko jest więc możliwe, łącznie z GoW na PC.


Microsoft rozpoczął wyścig zbrojeń na PC wraz ze startem Live na PC i to jest fakt. Wyjście w stronę PCtowych graczy nie do końca jest im na rękę, bo albo-albo - PC vs Xbox. Myślę, że to może być efekt odżycia tematu AW po ostatnim VGA, a także badanie obecnej atrakcyjności marki na tym specyficznym polu, jakim są gracze PCtowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Właściwie to chyba nie tylko to się dzisiaj liczy. Fajnie by było jakbyście napisali coś o dzisiejszej zapowiedzi nowej profesji Mesmera w Guild Wars 2, jego zamkniętej becie w ten piątek(z NDA) i zamkniętej becie(bez NDA) w styczniu(tak w tym za kilka tyodni), a także o innych informacjach zapewne ujawnionych na chacie online z ANet o których nie wiem.

W każdym bądź razie bardzo cieszę się z Alana na PC(bardzo, bardzo), ale jednak GW2 dzisiaj go przyćmiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 20:50, majkel666 napisał:

@SarenkaB: 2 lata temu to może i była ale na X-a, na PC premiera będzie teraz.

No i? Mam płacić pełną cenę za sam port i do tego dwa lata po premierze? Może potem jeszcze urządzimy pielgrzymkę do siedziby MS i wycałujemy ich tam w stopy w podziękowaniach za okazaną łaskę?

AW jest świetne ale jeśli MS chce robić mnie tak otwarcie w wała i traktować mnie jako awaryjny target w razie drugiej sprzedaży wała ode mnie dostanie. Nie mam nic przeciwko nieczystym zagrywką firm o ile chociaż chcą udawać że im na mnie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Achh... pamiętam... lata, lata temu, gdy chłopcem byłem jeszcze pięknym i młodym przeczytałem razu pewnego w jednym z czasopism o grach PC obszerną zapowiedź Alana. O tym, jaki będzie cudowny, filmowo-książkowy, jaki klimat, jaki gameplay no i grafika! Jedna z pierwszych gier, która miała pokazać dlaczego DX10 to przyszłość branży. Tjaa... dziś sam jestem dziadkiem, ale chętnie zagram, mimo, że nie okazała się ta gra aż takim objawieniem, jak zapowiadało Remedy. Dajcie jeszcze Gearsy 2 i 3, to obskoczę wszystkie gry z ostatnich lat, na których mi zależy, a których nie ma na PS3 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 19:44, Niflheim napisał:

A do dupy z taką ''wymianą''. ;P Dużo lepszym prezentem byłby Diablo 3 na konsole, ale
to też w sumie kwestia czasu.


Przy tempie pracy Blizzarda to pewnie na konwersję Diablo 3 (o ile nie zdecydują się jej wywalić do kosza z powodu jakiegoś drobiazgu, bo Blizz i takie rzeczy potrafił) poczekacie też 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami lepiej późno niż wcale. Przynajmniej PC dostają Alan Wake razem z DLC (wydane na XBOX360). Jeśli cena Alan Wake nie będzie wysoki, to kupię. A jeśli nie, to kupię o wiele później (jak znajdę pracy). Nie będę ściągnął pirackie wersje, żeby twórcy i wydawcy nie będą myśleć źle o PC. I przy okazji zarabiają zyski w pełni zasłużone. Wy też nie powinno ściągnąć pirackie gry (szczególnie w dniu premiery), bo w przeciwnym razie twórcy gier zrezygnują wydanie Alan Wake 2 na PC tak jak było z Fable II czy Gears of War 2 i 3. Proszę Wam. Brońcie przyszłości PC i sukcesy twórcy dobrych gier.
P.S. Kiedyś do tej pory kupiłem po części legalne gier i po części ściągnąłem pirackie gry, bo nie miałem wystarczające pieniędzy. Ale zrezygnowałem z pirackie gier, bo okazało się że to niemądre posunięcie w dzisiejszym czasach). Uczyłem się na błędach. Jak zarobię dobrze, to kupię również starych (i dobrych) gier który kiedyś ściągnąłem. Wy też bądźcie uczciwi i kupcie jak będziecie mieć pieniędzy, tak będzie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@majkel666
Dzięki takim jak Ty mamy DLC i gry na PC po 199zł. Dziękuję!

Wreszcie będę mógł przejść drugi raz Alana do końca, bez pożyczania konsoli. Teraz jeszcze trzeba cicho liczyć na RDR mimo oświadczeń że na PC nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 19:34, majkel666 napisał:

@SarenkaB: za 60 zł to możesz sobie kupić Sniper: Ghost cośtam a nie rasową grę. 60 zł
w dniu premiery to kosztują chłamy, reszta schodzi do tej ceny po roku.


battlefield 3 zaraz po premierze 69 pln, anno 2070 tydzien po premirze 65 pln, batman arkham city obecnie 60 pln, saints row 3 obecnie 55pln i tak dalej...

jak widzisz same nowosci, a ceny oczywiscie za same klucze z zaufanego sklepu z 50 000 pozytywnych komentarzy. Lubisz przeplacac za kawalek tektury i plytke - Twoja brocha ;) Ale nie wciskaj kitu ze gry musza byc drogie - to klient musi zaczac myslec i szukac w internecie lepszych cen, same do Ciebie nie przyjda.

ps: pierwszy painkiller byl boski, potem coraz gorzej z dodatku/edycji na dodatek/edycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2011 o 21:43, SarenkaB napisał:

No i? Mam płacić pełną cenę za sam port i do tego dwa lata po premierze?


A czy ktoś Ci każe? Nie chcesz nie kupuj. A jak chcesz za 60 zeta to kup sobie na X-a. Tyle teraz kosztuje. Nie zapomnij jednak dokupić konsoli...

@mr-nadol: ta, dzięki takim jak ja...bo to ja ustalam ceny, nie? Mam ochotę to kupuję, nie to nie. Miliony ludzi kupuje kolejne 5 godzinne odsłony Modern Warfare i jest OK. Prawa rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 19:26, ZubenPL napisał:

> Świetna informacja - jeśli tylko nie zażyczą sobie ceny na poziomie nowych hitów,
to
> pewnie się skuszę.
>
> Co do sukcesu na PC - wcale się nie zdziwię, jeśli sprzedaż będzie słaba. Ale to
przecież
> wina piratów, a nie opóźnionej premiery.

Tak wszyscy PCtowcy kochają być traktowani jako gracze drugiej kategorii. A co do piractwa
i tak 90% ludzi którzy ją spiracą nigdy by jej nie kupiła.


Gdyby nie było pirackich wersji gier to według twojego założenia 90 % piratów zrezygnuje z grania w gry komputerowe .... bzdury . Zaczęliby kupować gry , być może nie wszyscy , być może w tańszych seriach ... ale jednak . Siłą rzeczy wybieraliby też tylko lepsze tytuły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować