Zaloguj się, aby obserwować  
aniphorm

Gothic - series, to są gry!

20 postów w tym temacie

Przeprowadzam taką sondę, która ma na temat osądzić, która część z gothiców jest najlepsza. Oto tipy

1. Gothic I
2. Gothic I z modem Diccuric
3. Gothic II
4. Gothic II z dodatkiem Noc Kruka


Podajcie odpowiedź i napiszcie, dlaczego.
Jestem bardzo ciekawy, co napiszecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic II z dodatkiem Noc Kruka za Grafike, świat, klimat w mieście i tentniący życiem świat i Gothic I za fabułe i klimat w nowym obozie.

PS. Co to ten Mod Diccuric co on daje,zmienia bo go nie urzywałem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie i bezapelacyjnie Gothic I.
Niepowtarzalna fabuła, klimat, muzyka i wspaniała grafika (jak na swoje czasy).
Po prostu najlepsza gra w jaką grałem (wraz z Guild Wars :D).
Moim zdanie najlepszy RPG wszechczasów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ankieta o gothicu... nie mogę przegapić:)
Może niektórzy się zdziwią,ale twierdzę że Gothic1

Niezapomniany klimat , ciagłe uczucie zagrożenia ze strony wrogiego śwaita( pełno besti a i w obozach można było oberwać), no ita morczna muzyka... wspaniałe rozbyłsyki bariery... nie no tego po prostu nie da sie opisać. Niektórzy mówią że fabuła nie stała na wysokim poziomie,ale dla mnie była ona jedną z lepszych jaką poznałem. Czasami grało się po to aby dowiedzieć się czegoś wiećej o bahaterach gry, o historii Górniczej Doliny...
Gothic2 nie miała już tkiego wspaniałego klimatu jak jedynka. Być może dlatego że nie byliśmy już w koloni karnej,a jako wolny człowiek, znikł też strach przed nieznanym. W gothicu 1 NIC nie wiedziałeś na początku o bezimiennym, o takich postaciach jak Diego,Lester, bo dopiero ich poznawałeś. Tu spatykałeś ich jako starych znajomych.
No i muzyka wydaje mi sie trochę gorsza. Może dlatego że na większości terenach jest taka jakgdyby sielankowata. W jedynce było dosyć mroczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 2 z dodatkiem dlatego ze jest rozbudowana i ma lepsze sterowanie
Za sterowanie uwazam Gothic 2 lepsze od 1 . Ale za to 1 ma lepsza fabułe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1
Za atmosferę jaka panowała podczas gry, za przyjemną muzyczkę umilającą grę i kształtującą klimat, za grafike, za podniete podczas nabijania leveli i zdobywania coraz to nowszych zbroi i mieczy, za Xardasa, za Uriziel''a, za misję z kamieniami ogniskującymi, za Chromanin, za masę ukrytych jaskiń i lokacji itd...

Gothic 2 też jest zaje..ee.. wypasiony. Jeszcze lepsza grafa, równie dobra muzyka i równie potężny klimat, ale czegoś mi tam brakowało, a dodatek? Fajny, i tylko fajny. Jakoś mnie nie zachwycił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1
Atmosfera, która została niedoścignona przez g2 i nk
Grywalność, która jakoś była mniejsza w g2
Bardziej urokowa grafika, kto widział deszczową noc na targowisku w starym obozie,wie o czym mówie .
Lepsze i sensowniejsze questy - nikt przynajmniej nie rozdaje nowicjuszom kiełbas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic I - chyba każdy pamięta te chwile kiedy zapuszczał się w las na początku gry, klucząc pomiędzy grupkami stworów, które mogły z łatwością zeżreć Bezimiennego; nie miało się zbroi, tylko kiepski miecz i nie lepszy łuk, czatowało się aby jedna sztuka oderwała się od stada i wtedy... ach... i te momenty kiedy wykonywało się quest''a na nie spenetrowanym jeszcze terenie i wracało się w nocy przez las - tam wargi, tu cieniostwory, w Gothic''u II już się tego tak nie czuło; z innej beczki: co robi ten "Diccuric mod"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diccuric jest mosem do gothic1 który wprowadza zupełnie inny świat, i historię gry. Jesteśmy także zupełnie innym bohaterem. Mi się nie podobał ten mod. Przez większość czasu łazimy bez zbroi, nie ma ciekawych questów.No i nawet porządnej zbroi nie można zdobyć.(przynajmniej na początku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1.

PS Gothic 1 ma takie samo sterowanie jak dwójka (o ile się w opcjach GI znalazło przycisk ''ustawienia alternatywne'')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1. Fabuła, niepowtarzalny klimat. Tu jesteś naprawdę więźniem i żółtodziobem... i to hest najlepsze w serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trudny wybor :D
uwazam ze cala seria Gothica jest genialna za swoj niepowtarzalny klimat i to uczucie, ze Khorinis zyje...
moim typem jest chyba jednak Gothic II z dodatkiem NK, za ogromny swiat, swietna grafike (chodzi mi o styl) i swietne ukazanie zycia miasta i mieszkancow Khorinis. Gothic I to tez arcydzielo, jednak wiekszy swiat w dwojce i wieksze mozliwosci rozwijania postaci zadecydowaly o moim wyborze :D Szanuje Gothica I za swietna fabule i klimat kolonii, ale jakos po prostu wole Gothica 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem dwójkę i zacząłem Noc Kruka ale w łapki wpadł mi Gothic 1 i postanowiłem go ukończyć zanim zacznie się na dobre akcja w NK. Cóż mogę powiedzieć - w drugą część gra się zdecydowanie przyjemniej. Lepsze sterowanie, ładniejsza grafika wspaniałe lasy, które rzeczywiście są lasami a nie jakieś pseudo-drzewa z jedynki :D
Jeśli chodzi o fabułę to obie stoją na wysokim poziomie ale ciężko mi powiedzieć coś więcej bo nie ukończyłem jeszcze wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem w Gothic I i gra wciągnęła mnie bez reszty.
Gothic II wraz z dodatkiem kupiłem dopiero pół roku temu i prawdopodobnie z braku czasu (przegrał konkurencję z WoW) nie pochłonął mnie już tak jak jego poprzednik.
Próba powtórnego zagrania w Gothic I niestety zakończyła się fiaskiem - to już nie to samo, co dawniej.

Reasumując największe wrażenie z gier serii Gothic wywarło na mnie Gothic I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jedynka.Dlaczego????Do wszystkich argumentów "za" dodam jeszcze klimat Obozu Sekty na bagnach oraz Świątynii Śniącego........
Za Gomeza!!!.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować