Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mesmer - ostatnia klasa w Guild Wars 2. Zobacz go w akcji!

13 postów w tym temacie

To było dość oczywiste ;] Pisali, że ostatnia klasa będzie "scholar" i mesmer jest raczej charakterystyczną postacią w GW. Skille wyglądają ciekawie ale to nie mój typ. Ja wybiorę raczej coś standardowego: warrior, elementalist albo ranger ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybiorę coś standardowego: Tetris, Pasjans, Saper... ;) Niestety wszystkie te szumne zapowiedzi spływają po mnie jak woda po kaczce - nie widzę opcji kupna tej gry po premierze, a nawet później wątpię, abym się skusił - choć w "jedynkę" grałem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat GW2 i "szumne zapowiedzi" się wyklucza. Twórcy wyjątkowo słabo chwalą się tą grą ;P

Na mnie robi duże wrażenie i wiem, że zagram z pewnością. Choćby dlatego, że gra wprowadza sporo innowacyjnych rozwiązań i mechanik. Tradycyjne MMO już mi się lekko przejadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będę w to grał, ale wystarczyło mi zobaczenie kilku filmików o skillach. Nie ma opcji, żebym zdzierżył taką ilość absurdów. Strzelanie z łuku w biegu z częstością karabinu, 20-metrowe skoki, miniguny w postaci samopałów, walka pod wodą, żeby wymienić przynajmniej kilka.
Styl graficzny jest przyjemny, artworki mają niesamowite, a mechanika (przynajmniej w GW1) jest świetna, ale jeśli GW2 ma być Dragonballem, to ja dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, wiemy, pisałem to wczoraj przy okazji Alana Wake''a.

"Hmm. Właściwie to chyba nie tylko to się dzisiaj liczy. Fajnie by było jakbyście napisali coś o dzisiejszej zapowiedzi nowej profesji Mesmera w Guild Wars 2, jego zamkniętej becie w ten piątek(z NDA) i zamkniętej becie(bez NDA) w styczniu(tak w tym za kilka tyodni), a także o innych informacjach zapewne ujawnionych na chacie online z ANet o których nie wiem."

Guild Wars 2 robi ogromne wrażenie. Zdecydowanie jest to najbardziej wyróżniające się i najbardziej ciekawe MMO spośród wszystkich do tej pory zapowiedzianych. Co najważniejsze będzie to już prawdziwe MMO bez abonamentu, a przy tym z magią Guild Wars 1 :) Także pozdrawiam jeszcze nie wszystkich przekonanych i mam nadzieję, że się nawrócicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 15:35, MacJak napisał:

Myślałem, że będę w to grał, ale wystarczyło mi zobaczenie kilku filmików o skillach.
Nie ma opcji, żebym zdzierżył taką ilość absurdów. Strzelanie z łuku w biegu z częstością
karabinu, 20-metrowe skoki, miniguny w postaci samopałów, walka pod wodą, żeby wymienić
przynajmniej kilka.
Styl graficzny jest przyjemny, artworki mają niesamowite, a mechanika (przynajmniej w
GW1) jest świetna, ale jeśli GW2 ma być Dragonballem, to ja dziękuję.


Bluehehehehe. Dobra, ok, nie pytam. Rozumiem, że jesteś fanem AA czy Operation Flashpoint czy może wgl nie grasz w gry, nie oglądasz filmów itd. itd. Nie mam do Ciebie przez to urazy, ale nie pisz takich absurdów na forum poświęconym grze Fantasy/MMO/RPG itd. itd. Naprawdę, nie rozumiem twojego postu w sensie jaki zapewne według Ciebie przekazuje. Skoro nie grasz w tego typu gry, to nie wiem po co zaśmiecasz ten wątek. Ten post porównałbym nawet do zwykłego trollowania(fanboya jakiegoś Wowa czy czegoś tego typu). W każdym bądź razie nie chcę robić tutaj piekła...(dlatego z góry mówie, że nie mam NIC do WoW-a, Aiona, SWTOR-a, też się nimi interesuję, ale jestem wielkim fanem Guild Wars-a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 16:09, Afro69 napisał:

Ten post porównałbym
nawet do zwykłego trollowania(fanboya jakiegoś Wowa czy czegoś tego typu).

o.O Chyba mnie nie zrozumiałeś. Albo nagle nie można wyrażać na forum własnej opinii innej, niż wychwalanie czegoś pod niebiosa.
Gram głównie w cPRGi i gry fantastyczne, ale lubię, gdy pozycja jest realistyczna. Magia, magią, ale nie znoszę, gdy ludzie robią z fantastyki bajkę, w której można z jednej nogi wyskoczyć na 50 metrów, zrobić 3 salta, zapalić papierosa, mrugnięciem przy okazji wysadzając 2 budynki i wylądować grzbiecie diamentowo-szmaragdowo-szafirowego smoka...
Jeśli nie wiesz dalej o co mi chodzi, to zobacz sobie na stronie GW2 filmiki skilli "jump shot" inżyniera, "serpent strike" i "barrage" rangera czy "scorpion wire" złodzieja.
Acha, na marginesie. Właśnie gram w Guild Wars 1, które uważam za jedno z najfajniejszych MMO, więc nie wyjeżdżaj mi tu proszę z fanboystwem WoWa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 16:09, Afro69 napisał:

nie pisz takich absurdów na forum poświęconym grze Fantasy/MMO/RPG itd. itd.

Przecież żadnego absurdu nie napisał.

Dnia 15.12.2011 o 16:09, Afro69 napisał:

Skoro nie grasz w tego typu gry

Powinieneś uważniej czytać posty. Oczywiście, że gra. Wynika to nawet z jego posta.

Dnia 15.12.2011 o 16:09, Afro69 napisał:

jestem wielkim fanem Guild Wars-a

Właśnie problem w tym że ja też, ale jedno czego nie zdzierżę w Fantasy, to broń palna... a przy karabinach maszynowych wysiadam w biegu. ;)

Widać, że silnik GW2 ma potencjał i mógłby być pod każdym względem dużym postępem w stosunku do GW1 i pozostałych MMO. Problem w tym, że jak dla mnie to do beczki miodu wpakowali tak na oko słoik dziegciu. :)
Jak na razie psuje to dla mnie cały smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 17:33, Olamagato napisał:

> nie pisz takich absurdów na forum poświęconym grze Fantasy/MMO/RPG itd. itd.
Przecież żadnego absurdu nie napisał.

> Skoro nie grasz w tego typu gry
Powinieneś uważniej czytać posty. Oczywiście, że gra. Wynika to nawet z jego posta.

> jestem wielkim fanem Guild Wars-a
Właśnie problem w tym że ja też, ale jedno czego nie zdzierżę w Fantasy, to broń palna...
a przy karabinach maszynowych wysiadam w biegu. ;)

Widać, że silnik GW2 ma potencjał i mógłby być pod każdym względem dużym postępem w stosunku
do GW1 i pozostałych MMO. Problem w tym, że jak dla mnie to do beczki miodu wpakowali
tak na oko słoik dziegciu. :)
Jak na razie psuje to dla mnie cały smak.


Akurat mechanikę z GW1 mógł poznąć z gameplay''i, opowieści czy jakichkolwiek innych źródeł. Ale rzeczywiście, moja wina, nie zauważyłem ;]
Myślałem, że już wszyscy zapomnieli o Inżynierze jako Komandosie... Właściwie to już od kilku miesięcy nie widziałem pod jego adresem narzekań, a niektórym nawet się spodobał po gameplayach z gamescomu, także zaskoczył mnie twój post. Jak to inni fani GW mówili, to tylko 1 z 8 profesji. Nie chcesz nie graj nią. Możesz starać się omijać terytoria Charrów. Choć moim zdaniem nadaje to bogactu i różnorodności świata, takiej trochę steampunk''owości. Zresztą już w gw1 pojawiły się bomby ;]

@MacJack

W każdym bądź razie piszesz, że uważasz GW1 za jedno z najfajniejszych MMO. W takim razie co Ci nie pasuje w GW2? Przecież choćby Barrage był też właśnie w GW1. Wojownicy atakowali z nadnaturalna szybkością i siłą. Rangerzy byli nadzwyczaj szybcy. A postacie nie potrafiły skakać, biegać, a nawet pływać!! TOŻ TO ABSURD!! Już nie wspomnę o tym, co robił Zabójca(jakieś teleporty i te sprawy), Science Fiction normalnie...
/Offtop off!

Przecież połowa skilli w gw2 jest wzięta z gw1(większość tych nienaturalnych ;]). Ogólnie GW1 nie był jakimś wiernym odwzorowaniem fizyki i gw2 się tego trzyma. Zresztą które MMO zwraca na to uwagę? Bo chyba nie żaden WoW czy SWTOR... Ja rozumiem o jaką fantastykę Ci chodzi, choćby taki Skyrim czy Witcher, ale Guild Wars nigdy taką fantastyką nie był i raczej nie miał być. Przede wszystkim chodzi o fun. I wjechałem trochę na Ciebie, na początku, ale pierwszy raz spotkałem się z takimi zarzutami względem GW2 :) Przepraszam. Liczę na jakąś odpowiedź z twojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 18:26, Afro69 napisał:

A postacie nie potrafiły
skakać, biegać, a nawet pływać!! TOŻ TO ABSURD!! Już nie wspomnę o tym, co robił Zabójca(jakieś
teleporty i te sprawy), Science Fiction normalnie...


Nie chodzi mi o brak możliwości, a raczej o ich nadmiar (brak skakania - do przeżycia, skakanie - ok, skakanie na 10 metrów - nie ok). A gram w prophecies, więc zabójców wielu nie widziałem.

Dnia 15.12.2011 o 18:26, Afro69 napisał:

Ja rozumiem o jaką fantastykę
Ci chodzi, choćby taki Skyrim czy Witcher, ale Guild Wars nigdy taką fantastyką nie był
i raczej nie miał być.


Masz rację, preferuję bardziej staromodne tolkienowskie fantasy. I Guild Wars, moim zdaniem, takim fantasy jest (no, magia jest bardziej wszędobylska, ale w rozsądnej ilości).
Ładnie to określił Olamagato. Gra pewnie będzie bardzo dobra (czary wyglądają nieziemsko), ale to, o czym pisałem, moim zdaniem psuje efekt.

Dnia 15.12.2011 o 18:26, Afro69 napisał:

Przede wszystkim chodzi o fun. I wjechałem trochę na Ciebie, na
początku, ale pierwszy raz spotkałem się z takimi zarzutami względem GW2 :) Przepraszam.
Liczę na jakąś odpowiedź z twojej strony.


Nie ma sprawy, jestem wybrednym graczem. ;) Ja raczej w GW2 nie zagram, ale Tobie życzę przy nim dobrej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Prophecies ma trochę mniej tego typu akcji, ale wydaje mi się, że też pojawiają się umiejętności, dzięki którym Ranger nadludzko strzela z łuku, biega itd.

Właściwie to jak tak zacząłeś narzekać to sam zacząłem myśleć, że fajniej by było. Tym bardziej, że GW2 nawiązuje do okresu renesansu. Ale to tylko fajniej, nie psuje to jakoś specjalnie gry. Są to tylko pojedyncze akcje i ważne, że się przyjemnie gra, a klimat nadal jest. Nigdy nie zapomnę, kiedy oglądałem 50-minutowy gameplay z dźwiękami i muzyką, dobrej jakości dodam. Coś niesamowitego. Może to dzięki temu spod innego kąta patrzę na GW2. Pomyśleć, że to było rok/półtora roku temu. Teraz na pewno jeszcze bardziej dopracowali efekty dźwiękowe, dodali nową muzyką i lepiej ją dopasowali, poprawili buggi/interfejs i grafikę itd.

Dla mnie fantasy Sapkowskiego/Tolkiena ma inny klimat, niż taki Prophecies. Mimo to mam ogromny szacunek do oby dwu klimatów, także i przy tym pierwszym bawię się świetnie i przy tym drugim.

Mam nadzieję, że jeszcze do GW2 się przekonasz. A to za sprawą dalszych informacji. A to za sprawą Bety. Triala. A może po prostu będziesz mniej zwracał uwagę na te odskoki od realizmu. Bo mimo wszystko gra zachwyca pod wieloma innymi względami i szkoda by było jakbyś przez to sobie odpuścił. Także pozdrawiam, zastanów się! xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować