• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
goalabek93

Problem radeon 6870

Pytanie

Witam , mam problem z grami. Jak przykładowo gram w wiedźmina 2 to na ustawieniach wysokich chodzi mi ok. 50fps, niby wszystko jest dobrze ale mam takie delikatne szarpnięcia obrazu co jakichś czas i jest to denerwujące, podobnie mam w AC2. wcześniej miałem karty od nvidia, i się nie znam na radeonach. Może trzeba coś ustawić???

Mój komputer:
4 gb ram ddr3
amd phenom ii x4 955 be
huntkey 700w
gigabyte 6870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Karta jest chłodna w stresie osiąga max 60 stopni. Kolega ma taką samą tylko z chłodzeniem referencyjnym i łapie mu 85 stopni i wtedy jest dopiero restart komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolega łapie restart komputera przy 85C karty graficznej? to coś ma chyba nie tak, z tego co wiem to karty graficzne wytrzymują do około 100C (osobiście codziennie rozgrzewam swojego GeForce do 90/92C i spokojnie gram). Może trafiłeś na wadliwy egzemplarz. Na twoim miejscu pożyczyłbym od kolegi jego kartę graficzną i przetestował czy twój problem dalej nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie moja tylko kolegi łapie 85 stopni, i nie ma wadliwego egzemplarza tylko referendy mają mało wydajne chłodzenia a ma chyba w biosie ustawione 85 stopni. Moja ma 3 wiatraki i żeby złapała 85 stopni musiałbym ją bardzo podkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2011 o 18:43, goalabek93 napisał:

A ma ktoś inny pomysł co może u mnie grom dolegać?


Zaktualizuj sterownik karty graficznej i Directx.

Sprawdź w menadżerze zadań czy nie masz uruchomionych jakichś zasobożernych procesów. Jeśli tak to je wyłącz. Dla przykładu dodam, że ja na Windows XP z PS3 grając mam, nielicząc gry i menadżera zadań włączonych 16 procesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masz zainstalowane jakieś dodatkowe oprogramowanie do karty graficznej? Jeśli tak, sprawdź czy pomoże jego odinstalowanie. Np. Asus do swoich kart dołącza różny dziwny software (Smart Doctor to się chyba nazywa), który potrafi generować więcej problemów niż jest z niego pożytku.
Jeśli samo odinstalowanie takich programów nie pomoże, możesz sprawdzić czy pomoże odinstalowanie sterowników Catalyst, usunięcie ich pozostałości np. programem Driver Sweeper, a po restarcie komputera instalacja najnowszego sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować