Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt: Wezwania do zapłaty wysyłane tylko przy 100-procentowej pewności

89 postów w tym temacie

No dobra w wypadku nakazu z prokuratury i udostepnienia danych z logów od operatora sieci.
Ale twórcy gier posługują się danymi z takich witryn twierdząc, że jest XXXXXXXX piratów bo tyleż numerów IP pobrało pliki z netu a to wielki bzdet.
Mam zmienne IP jeśli dziennie pobrał bym z torrenta 10 plików to co dzień generuje im "jednego pirata" i elegancką pożywkę do bełkotu o "skali piractwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 20:33, leszeq napisał:

A ja nadal uwazam, ze sciagniecie gry nie jest przestepstwem. Nielegalne jest dopiero
jej uzytkowanie bez posiadania okreslonej licencji - w tym wypadku kupowanej wraz z pudelkiem.


Spojrz z drugiej perspektywy: ściagajac przy użyciu p2p, p2m edk itp udostępniasz od razu ściągany plik a o już jestpiractwo - nielegalne rozpowszechnianie oprogramowania.

A teraz na logike. Po co ściągać grę, którą nie będziesz używał bez licencji? To tak jak załatwić tone siana a nie mieć zwierzęcia hodowlanego. Bez celowe, bez sensu.

Dnia 15.12.2011 o 20:33, leszeq napisał:

Przeciez mnostwo gier ma swoje klienty w necie, ktore mozna uruchomic dopiero po wklepaniu
zakupionego wczesniej cdkeya...


Ale przynajmniej 1/3 użytkowników tego forum zna jakieś obejście tego co jest też złe. Popatrz z perspektywy osoby zaangażowanej w taki produkt: pisześ świetną grę ale nie zwraca Ci się koszt produkcji bo na 1 milion sprzedanych egzemplarzy zostało ... powiedzmy nielegalnie uzytkowanych 5 milionów kopii, a później ludzie się dziwią, że gty omijają PC albo, że odpowiedzialne za nie studia padają.

Jeśli chce ktoś pograć i sprawdzić tą grę to na miłość boską od tego est DEMO! A jak nie ma dema to zawsze jakiś kolega kupi ta produkcję i można u niego legalnie ją wypróbować.

Wiedźmin 2 jest naprawde świetną grą i swojego czasu w promocjach można było ją kupić za 80 pln. Teraz na steam jest -40%

Wspierajmy twórców gier.

Piractwo = kradzież. Kropka. Jak chce ktoś z was jeździć samochodem to idzie go kupić a nie ściąga po częściach niewiadomo skąd niewiadomo jak.

Dnia 15.12.2011 o 20:33, leszeq napisał:

No dobra w wypadku nakazu z prokuratury i udostepnienia danych z logów od operatora sieci.
Ale twórcy gier posługują się danymi z takich witryn twierdząc, że jest XXXXXXXX piratów bo tyleż numerów > IP pobrało pliki z netu a to wielki bzdet.
Mam zmienne IP jeśli dziennie pobrał bym z torrenta 10 plików to co dzień generuje im "jednego pirata" i
elegancką pożywkę do bełkotu o "skali piractwa"


Czy ty widzisz co piszesz? Nikt normalny nie korzysta ze stron statystycznych do ścigania piratów. To jest błazenada. Prawników nie zatrudnia się po to aby bawili sie w statystyków w internecie.
Jest wdrażanie postępowania z wykorzystaniem wszelkich środków, informatyków śledczych i drogi prawnej.
Nikt sięnie będzie bawi w sprawdzanie adresów IP na jakiejś badziewnej stronie. Podczas zapytania o IP firmy mającej ją w swoim zakresie ona ma obowiązek podać kto, kiedy w jakich godzinach korzystał z tego adresu oraz jaki miał transfer danych.

Zresztą analizy trwały ponad pół roku od pierwszych listów więc coś jest na rzeczy.

Jeszcze jedno popatrz po forach ile było płaczu przez Seurios Sama 3. Powinni tym lamentującym też sie dobrać za skórę.

Piractwo należy tępić. Szkoda, że nielegalne wersje Windowsa lub Office nie maja skryptów, które by uprzykszały "legalnym inaczej" życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam to: http://panoptykon.org/wiadomosc/nowe-standardy-egzekwowania-praw-autorskich-w-sieci-wlasciciele-praw-autorskich-maja-poroz

"Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zaangażowanie dostawców usług internetowych i dzierżawców łączy w ściganie domniemanych naruszeń praw autorskich. Mają oni m.in. przekazywać informacje o przypadkach naruszeń właścicielom praw autorskich, „eliminować stwierdzone naruszenia” oraz blokować dostęp do świadczonych usług klientom, którzy się takich naruszeń dopuszczają. Najwidoczniej zamysł, jaki przyświeca autorom, to „usprawnienie” niewydolnego systemu egzekwowania prawa. Po co tracić czas na przewlekłe procesy sądowe, skoro można krnąbrnego naruszyciela namierzyć i „zaproponować ugodę” lub przynajmniej zablokować mu dostęp do usługi?"

Sprawa dotyczy Polski.
To są założenia w opracowaniu których brało udział m.in. Ministerstwo Kultury, a więc organ państwowy (i choć samo to w żaden sposób nie konwaliduje tych założeń porozumienia, które wyglądają na sprzeczne z prawem, to przecież prawo łatwo zmienić). Już niedługo nie będą potrzebny ani nakaz, ani inny papierek. Dane ściągaczy polecą automatycznie do zaiksów i innych organizacji. Co ciekawe dotyczyć to będzie nie tylko aplikacji, ale także filmów, muzyki i książek, które według wielu obejmuje tzw. użytek dozwolony. Prawdę mówiąc, to chętnie poczytałbym co na ten temat ma do powiedzenia Spayki, bo sam nigdy ani nie czytałem komentarzy do odpowiednich ustaw, ani też nie analizowałem orzecznictwa dotyczącego użytku dozwolonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za ! Bardzo dobrze ! Wysyłać niech płacą !! Redzi są naprawdę ok, robią produkt dobrej klasy i nie zarabiają na DLC. Jak gogoś nie stać na grę niech poczeka aż cena spadnie. Skąd w ogóle przyzwolenie na piractwo = kradzież ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 19:19, Arcling napisał:

Samo namierzenie IP jeszcze nie ustala osoby a co jeśli
komputer znajdował się w sieci osiedlowej a i z danego komputera korzysta kilka osób?


Znajdą po adresie MAC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż wyślą tobie jako legalnemu userowi przez własne partactwo to pogadamy inaczej.
Tu nie chodzi o słuszność zwalczania piratów tylko o debilizm tej konkretnej próby która jak pokazała przeszłość była, jest i będzie chybiona.
Walczyć z piratami można robiąc dobre gry, wbrew pozorom pozbawione DRMu.
Zamiast walczyć z wiatrakami taki CDP przy W3 mógł by dupę spiąć i wydać raz produkt bez tony bugów i wręcz żałosnego poziomu optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2011 o 20:58, Shade napisał:

Czy ty widzisz co piszesz?


A ty widzisz co czytasz ? Umiesz czytać ze zrozumieniem ?
Ja tam pisałem o fakcie posługiwania się takimi portalami jako statystyką i potem wygłaszaniu istnych mów narodowych odnośnie skali piractwa [za przykład podałem siebie ze zmiennym ip, mogę co dzień generować do statystyki na tym przykładzie postać "jednej osoby - pirata"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:06, Henrar napisał:

Znajdą po adresie MAC?


Raczej po namierzeniu komputera w sieci. Adres MAC możesz sobie sam wpisać. A każdy komputer łatwo można namierzyć w sieci docelowej jak ma się podstawowe pojęcie o sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jeffero
"Nie ma szans, żeby musiał zapłacić? :D"
Zawsze są szansę, a skoro spiracił to mam szczerą nadzieję, że jednak będzie musiał zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:11, Pietro87 napisał:

A ty widzisz co czytasz ? Umiesz czytać ze zrozumieniem ?
Ja tam pisałem o fakcie posługiwania się takimi portalami jako statystyką i potem wygłaszaniu
istnych mów narodowych odnośnie skali piractwa [za przykład podałem siebie ze zmiennym
ip, mogę co dzień generować do statystyki na tym przykładzie postać "jednej osoby - pirata"]


Jeszcze raz: Nikt normalny nie korzysta ze stron statystycznych do ścigania piratów. To jest błazenada. Prawników nie zatrudnia się po to aby bawili sie w statystyków w internecie.
Nikt się nie będzie bawi w sprawdzanie adresów IP na jakiejś badziewnej stronie.

Założenie, że oni się nimi posługują do przedstawiania takich danych jest tylko hipotezą, przedstawiłem Ci antyteze.
Postępowanie prawne jest uzasadnione faktamia nie statystyką. Statystycznie mogę udowodnić, że 100% wyborców chce by Ziobro był Prezydentem a Kaczyński Premierem :) Statystyka to najgorsze co można wziać pod uwagę podczas postępowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 20:58, Shade napisał:

Podczas
zapytania o IP firmy mającej ją w swoim zakresie ona ma obowiązek podać kto, kiedy w
jakich godzinach korzystał z tego adresu oraz jaki miał transfer danych.


Tia, od tak, redzi wysylaja zapytanie a oni im sla cale info od tak. O ile sie nie myle, do tego to dluga droga. Zreszta juz widze jak polskie sady zaczynaja scigac 15-letnie dzieci za sciagniecie nielegalnej kopii gry z internetu, w kraju gdzie piradtwo siega ilu? 60%?

Zreszta wiekszosc ludzi tutaj nie trybi w ogole tematu. Ci co sa przeciw akcji = piraci!
Otoz nie miski, jestesmy przeciw piratom, ale nie tedy droga. Wyobrazcie sobie ten DRM, albo jakiekolwiek inne zabezpieczenie. Nie ma, nie bylo i nie bedzie zabezpieczenia ktorego nie przejda piraci, z kolei uczciwy gracz traci. Ze nie wspomne o ogromnych patchach wychodzacych 1 dzien po premierze gry, popieprzonych DLC za grube pieniadze, optymalizacjach itp. Niech firmy zapracuja na szacunek to go dostana, a w nagrode troche pieniazkow za gre i wszyscy beda zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2011 o 21:20, Shade napisał:

Jeszcze raz: Nikt normalny nie korzysta ze stron statystycznych do ścigania piratów.


Jeszcze raz - nie o tym była mowa.

Dnia 15.12.2011 o 21:20, Shade napisał:

Założenie, że oni się nimi posługują do przedstawiania takich danych jest tylko hipotezą,
przedstawiłem Ci antyteze.


Takie założenie nie jest hipotezą tylko faktem, przeczytaj sobie raporty wielu firm odnośnie skali piractwa i to o co się opierają [a opierają się min o ten portal i jemu podobne, bo takie portale monitorują ruch w sieci torrent]

Czytamy ze zrozumieniem. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 20:58, Shade napisał:

Spojrz z drugiej perspektywy: ściagajac przy użyciu p2p, p2m edk itp udostępniasz od
razu ściągany plik a o już jestpiractwo - nielegalne rozpowszechnianie oprogramowania.

Przepraszam, że się wtrącam, ale "problem" w tym, że na przykład ściągając przez p2m czy też z serwisów typu rapidshare, nie udostępnia się pobieranych plików, ma to miejsce w sieciach p2p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, warezy z forami pełnymi linków do rapida, filesonic czy innych hostingów linkuja pliki w trybie direct download nie p2p.
Podczas bezpośredniego pobierania nic nikt nie udostępnia.
Ba podczas używania torrentów tez można być tylko pobierającym, wystarczy zblokować w ustawieniach programu udostępnianie pobieranych treści [każda siec p2p oferuje takie funkcje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:20, Shade napisał:

Jeszcze raz: Nikt normalny nie korzysta ze stron statystycznych do ścigania piratów.
To jest błazenada. Prawników nie zatrudnia się po to aby bawili sie w statystyków w internecie.
Nikt się nie będzie bawi w sprawdzanie adresów IP na jakiejś badziewnej stronie.

A jak to się właściwie robi? Wynajmuje kancelarię, ta składa do prokuratury donos o przestępstwie, ta każe providerowi dać logi?
Czegoś nie rozumiem, skąd będą wiedzieć, że dane ip ściągnęło "Wiedźmina" a nie Linuxa? No chyba, że walą na oślep i czekają aż ktoś się odezwie?
Bo chyba nie szpiegują użytkowników??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta akcja trochę przypomina mi straszenie karami za niepłacenie abonamentu RTV w Polsce (parę osób się przestraszy i grzecznie zapłaci żądaną kwotę). Niby ustawowo każdy jest zobowiązany do rejestrowania odbiorników i uiszczania abonamentu, ale mało kto to robi, bo nie ma podstaw prawnych do ścigania takich osób.

Tu taki apel do osób, które ochoczo wyzywają innych od złodziei, żeby zastanowili się czy opłacili w tym roku abonament za swój odbiornik radiowy w telefonie komórkowym? ;)

Z prawnego punktu widzenia dowód w postaci loga z ip "pirata" to taki sam dowód jak nagranie z kamery w supermarkecie jak wkładasz batona do kieszeni. Póki nie znajdą go w tej kieszeni to mogą ci naskoczyć. Tak samo w przypadku piractwa komputerowego, żeby komuś je udowodnić policja musi np. znaleźć w twoim domu lub przy tobie nośniki z nielegalnym oprogramowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:37, Pietro87 napisał:

Dokładnie, warezy z forami pełnymi linków do rapida, filesonic czy innych hostingów linkuja
pliki w trybie direct download nie p2p.


W zasadzie, to tacy wydawcy właśnie na takich portalach powinni się skupić. DMCA każde hostingom usuwać materiały, co do których zachodzi uprawdopodobnione podejrzenie, że naruszają czyjeś prawa. Gdyby taki CDP od dnia premiery codziennie latał po różnych pebach i trackerach blokując je i praktycznie uniemożliwiając pobranie plików, to mogłoby to dać o wiele lepszy skutek. Wyobraźcie sobie frustrację piratów, że co nie klikną to nie działa;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ciekawy jestem jaki geniusz myśli że ściąganie z internetu można udowodnić na 100% że dana gra itp. Może zatrudnili jakiegoś praktykanta i tak palnął ?:)

Eh CDP które kiedyś uczyło się na błędach i słuchało co mówią użytkownicy już raczej nie istniej :(. Skoro każdy z nich się śmieje a oni dalej swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować