Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt: Wezwania do zapłaty wysyłane tylko przy 100-procentowej pewności

89 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2011 o 21:32, Woko11 napisał:

Przepraszam, że się wtrącam, ale "problem" w tym, że na przykład ściągając przez p2m
czy też z serwisów typu rapidshare, nie udostępnia się pobieranych plików, ma to miejsce
w sieciach p2p.


Ok, może się zagalopowałem troszkę.

@Pietro87

Dnia 15.12.2011 o 21:32, Woko11 napisał:

Takie założenie nie jest hipotezą tylko faktem, przeczytaj sobie raporty wielu firm odnośnie
skali piractwa i to o co się opierają [a opierają się min o ten portal i jemu podobne,
bo takie portale monitorują ruch w sieci torrent]


Wiesz co badania medyczne ze statystyki są tyle samo warte co i te fakty jak ktoś ma analizę statystyczną niedostatecznie opanowaną.
Nie czytam takich danych gdyż to strata czasu dla mnie.

Jeszcze jedno. Naszą wymianę zdań utnę w tym miejscu z kilku powodów. Mówie wprost - rozsierdziłem się a nie chce palnąć czegoś.

@TigerXP za osoby nieletnie odpowiadają rodzice.

Dnia 15.12.2011 o 21:32, Woko11 napisał:

Zreszta wiekszosc ludzi tutaj nie trybi w ogole tematu. Ci co sa przeciw akcji = piraci!
Otoz nie miski, jestesmy przeciw piratom, ale nie tedy droga.


Masz tu rację

Dnia 15.12.2011 o 21:32, Woko11 napisał:

Wyobrazcie sobie ten DRM, albo jakiekolwiek inne zabezpieczenie. Nie ma, nie bylo i nie bedzie
zabezpieczenia ktorego nie przejda piraci, z kolei uczciwy gracz traci.


Niestety, np. starforce z limitem aktywacji :(

Dnia 15.12.2011 o 21:32, Woko11 napisał:

Ze nie wspomne o ogromnych patchach wychodzacych 1 dzien po premierze gry, popieprzonych DLC za
grube pieniadze, optymalizacjach itp.


Znów masz rację denerwuję mnie pełno DLC do gier, wolał bym tradycyjnie pudełkowy dodatek. Teraz już kupuję gry w edycji GoTY by nie pluć sobię w twarz o te DLC. Nauczyłem sie po Civilization V.

Dnia 15.12.2011 o 21:32, Woko11 napisał:

Niech firmy zapracuja na szacunek to go dostana, a w nagrode troche pieniazkow za gre i wszyscy beda zadowoleni.


Szacunek szacunkiem, jednak developerzy są uzależnieni czasem od wydawców...

@maniekk

Dnia 15.12.2011 o 21:32, Woko11 napisał:

Czegoś nie rozumiem, skąd będą wiedzieć, że dane ip ściągnęło "Wiedźmina" a nie Linuxa? No chyba, że
walą na oślep i czekają aż ktoś się odezwie?


Cóż obecnie rośnie popyt na informatyków śledczych.

Dnia 15.12.2011 o 21:32, Woko11 napisał:

Bo chyba nie szpiegują użytkowników??


Jesteś tego pewny? Prosty przykład FaceBook - wykorzystywany nie tylko w celu utrzymywania znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to aj o tym od kilku lat tez już pisze.
Tak jak i tu pisałem - kto w dobie dzisiejszego szerokopasmowego netu korzysta z sieci p2p ?
Będąc na lasce ludzi którzy coś racza albo nie racza udostępnić ? Po co.
Skoro można wbić na byle jaki hosting czy forum typu właśnie PEB i tam jest od groma i deko wrzut z bezpośrednim downloadem bez limitu na szybkość łącza [tzn bez konta premium na danym hostingu jakieś tam limity są ale i to pewnie się da omijać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:49, darth_boro napisał:

Tu taki apel do osób, które ochoczo wyzywają innych od złodziei, żeby zastanowili się
czy opłacili w tym roku abonament za swój odbiornik radiowy w telefonie komórkowym? ;)


Abonament płaci się jeden na całe gospodarstwo domowe, więc podejrzewam, że jednak trochę osób mogłoby to sobie odfajkować. Gorzej z tym:

USTAWA z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych:

Art. 5. 1. Odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne podlegają, dla celów pobierania opłat abonamentowych za ich używanie, zarejestrowaniu w placówkach operatora publicznego, w rozumieniu ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. Nr 130, poz. 1188, z późn. zm. 5) ).
2. Obowiązkowi rejestracji nie podlegają odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne:
[...]
3. W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:55, Pietro87 napisał:

A to aj o tym od kilku lat tez już pisze.
Tak jak i tu pisałem - kto w dobie dzisiejszego szerokopasmowego netu korzysta z sieci
p2p ?
Będąc na lasce ludzi którzy coś racza albo nie racza udostępnić ? Po co.
Skoro można wbić na byle jaki hosting czy forum typu właśnie 888 i tam jest od groma
i deko wrzut z bezpośrednim downloadem bez limitu na szybkość łącza [tzn bez konta premium
na danym hostingu jakieś tam limity są ale i to pewnie się da omijać]


Nie uwierzysz ale ja nie korzystam z p2p czy podanych stron. Tak samo jak nie korzystam z FX (dla wiekszości FF) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2011 o 21:54, Shade napisał:

Wiesz co badania medyczne ze statystyki są tyle samo warte co i te fakty jak ktoś ma
analizę statystyczną niedostatecznie opanowaną.
Nie czytam takich danych gdyż to strata czasu dla mnie.


A kogo obchodzi czy to ma sens czy nie, kogo obchodzi czy jest miarodajne czy nie.
Ja tu nie rozmawiam o tym co jest miarodajne i dokładne [bo statystyczne dane są o kant dupy z reguły potłuc, są nieliczne agencje zbierania np opinii publicznej które faktycznie nie mijają się z prawda, ale cała masa to nic nie warte bzdury i to jest nader oczywiste]

Ja wytykam to co twórcy obrali sobie od ładnych 15 lat za pewnik, czyli statystyka pobierania gier z sieci torrent tworzona właśnie przez portale takie jak youhavedownloaded i tworzą chora oraz przekłamaną rzeczywistość wpierając opinii publicznej, że skala piractwa jest gigantyczna.

A prawda jest taka, że po pierwsze już na swoim zaprezentowanym przykładzie, gdzie posiadając zmienne IP mogę do tej statystki wygenerować 50 potencjalnych wpisów do kategorii "użytkownik - pirat" i to pokazuje, że jest gówno warta i może być horrendalnie zawyżona.
Druga sprawa - jest wiele osób które gry ściąga i je kupuje lub nawet odwrotnie, kupuje grę i potem pobiera pirata w ramach kopii zapasowej [bo często zabezpieczenia płyt przed kopiowaniem uniemożliwiają zrobienie kopii swojej własnej gry na swój użytek]
Tego twórcy tez nie biorą pod uwagę.

Ergo - cały ich bełkot o niewiarygodnej skali piractwa jest nie wart funta kłaków ale pozwala im za to windować ceny oprogramowania i zasłaniać wprowadzanie coraz to bardziej upierdliwych dla użytkownika uczciwego DRMów.
Chyba teraz ci dostatecznie jasno i wyraźnie rozpisałem o co mi chodziło.

Dnia 15.12.2011 o 21:54, Shade napisał:

Jeszcze jedno. Naszą wymianę zdań utnę w tym miejscu z kilku powodów. Mówie wprost -
rozsierdziłem się a nie chce palnąć czegoś.


Czytaj ze zrozumieniem dokładnie co ludzie i w jakim kontekście piszą to unikniesz problemów na podłożu komunikacji z drugim użytkownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:55, Pietro87 napisał:

A to aj o tym od kilku lat tez już pisze.
Tak jak i tu pisałem - kto w dobie dzisiejszego szerokopasmowego netu korzysta z sieci
p2p ?
Będąc na lasce ludzi którzy coś racza albo nie racza udostępnić ? Po co.
Skoro można wbić na byle jaki hosting czy forum typu właśnie PEB i tam jest od groma
i deko wrzut z bezpośrednim downloadem bez limitu na szybkość łącza [tzn bez konta premium
na danym hostingu jakieś tam limity są ale i to pewnie się da omijać]


Chcesz powiedzieć, że są ludzie kupujący konta premium i uważający, że są bezpieczniejsi od użytkowników torrentów? Przecież to podawanie organom ścigania danych na tacy;p Nie dość, że powstają logi przypisane do konkretnego użytkownika, to jeszcze pewnie kupując takie dane trzeba płacić kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga madrze ktos kiedys rzekl "nie wazne co o nas mowia, wazne ze mowia"(albo cos takiego).
Nie mozemy wykluczyc ze to wszystko to chwyt marketingowy majacy na celu nic innego jak reklame studia :) Popatrzcie, rzucili kilka wyswiechtanych hasel, zero konkretow, a ile o nich sie rozpisujemy i rozkminiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Ciach]

Wiesz Ty piszesz z sensem i ja też :) Z pewnym wyjątkiem. Otóż masz racje. Nie wnikam skąd oni biorą dane tylko podkreślam, że statystyka, źle wykorzystana jest głupia. Tak jak to już pisałem udowodnie Ci, że 100% próby kocha prezesa Kaczyńskiego != od całej populacji - czego statystyk nie bierze pod uwagę.

DRMy są głupotą i kara dla legalnych użytkowników. W Settlersach IV mi się podobało, że koledze z kopani wyskakiwały... złote świnie :D To były czasy

Dnia 15.12.2011 o 22:04, Pietro87 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem dokładnie co ludzie i w jakim kontekście piszą to unikniesz problemów
na podłożu komunikacji z drugim użytkownikiem.


Akurat nie przez naszą wymianę zdań się rozsierdziłem :) Spokojnie.
P.S czytam w pośpiechu bo dużo robie i czasem mogę coś na opak zrozumieć :) Nikt nie jest doskonały prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:54, Shade napisał:

Jesteś tego pewny? Prosty przykład FaceBook - wykorzystywany nie tylko w celu utrzymywania
znajomości.

Facebooka nie mam, więc nie wiem. Poza tym za takie akcje szpiegowskie to chyba można dostać pozwem odwetowym za naruszenie prywatności itp?
Bo chyba taki "informatyk śledczy" musi ci zainstalować jakiegoś loggera, czyli włamać ci się do komputera prawda?
No chyba, że instalujemy sobie Origin od EA ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 22:24, maniekk napisał:

Facebooka nie mam, więc nie wiem. Poza tym za takie akcje szpiegowskie to chyba można
dostać pozwem odwetowym za naruszenie prywatności itp?
Bo chyba taki "informatyk śledczy" musi ci zainstalować jakiegoś loggera, czyli włamać
ci się do komputera prawda?
No chyba, że instalujemy sobie Origin od EA ;) hehe


Cóż jeśli chcesz pozywać struktury policyjne to życzę powodzenia. Nawet jeśli sąd przyzna Ci rację to on ziałał w interesie państwa wiec będzie kara kilkaset zł. Tak to jest z pozwami przeciwko państwowym strukturą.
A jego działania są zgodne z prawem jak są podstawy. Spokojnie oni sami są monitorowani więc nie ma czym się martwić :p

A za brak FB masz + :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nawet jeśli sąd przyzna

Dnia 15.12.2011 o 22:29, Shade napisał:

Ci rację to on ziałał w interesie państwa wiec będzie kara kilkaset zł.


Nawet lepiej. Oni działają zwykle w interesie wymiaru sprawiedliwości lub interesie publicznym. Nasze kochane demokratyczne państwo prawne bardzo troszczy się o swoich obywateli i jak już to woli działać w ich interesie niż własnym. Interes państwowy to raczej prawo konstytucyjne i administracyjne i takie zabawy jak Trybunał Stanu albo wyłączenie zasady jawności w różnych postępowaniach. Tak czy siak Polskie służby bardzo lubią inwigilować obywateli i np. już zlecono stworzenie systemów wygodnej inwigilacji obywateli: http://di.com.pl/news/42216,0,Kto_zajmie_sie_wlamywaniem_do_komputerow_obywateli_MSW_MAIC.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SerwusX

Tyle tylko, że w polskim prawie nielegalne jest udostępnianie plików a nie ich ściąganie. Zasysając jakąś grę z torrentów automatycznie ją też udostępniasz. Ściągając stuff z rapidów czy innych megauploadów nikomu tego nie udostępniasz więc jak narazie jesteś bezkarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generalnie zakazane jest pobieranie (generalnie uzyskiwanie) wszystkiego, do czego nie masz praw. Jednak dzięki pewnym szczególnym normom filmy i muzykę oraz książki można z tego zakazu wyłączyć.

Już dość stara, ale nadal aktualna wypowiedź radcy prawnego:
http://www.dobreprogramy.pl/Mp-z-sieci-proba-uporzadkowania-dyskusji-cz,Artykul,11352.html

cyt: "Uwaga - powyższe - nie odnosi się do programów komputerowych. Programy nie mają dozwolonego użytku prywatnego. Programów nie wolno ani rozpowszechniać, ani ściągać, ani nawet pożyczać legalnej kopii (!). Jeśli macie nielegalne programy, nie obronicie się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Niby demokracja a państwo policyjne;p Najbardziej zabawne jest jak patrzą sobie [te] służby na ręce :)

Dnia 15.12.2011 o 22:38, buggeer napisał:

generalnie zakazane jest pobieranie (generalnie uzyskiwanie) wszystkiego, do czego nie masz praw. Jednak > dzięki pewnym szczególnym normom filmy i muzykę oraz książki można z tego zakazu wyłączyć.


Tylko czemu zakazany owoc kusi 2/3 społeczeństwa?
To tak jak z bimbrem zakaz pędzenia ale na własny użytek trochę można mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc w takim przypadku można w ogóle być pewnym czegoś w 100 procentach bo jakoś trudno mi w to uwierzyć no ale to ich czas i pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 19:37, moonman napisał:

znowu się lansują... a ja tu czekam na jakieś spore DLC czy dodatek pudełkowy..

btw: dołączam się do powyższych pytań, ciekawe co w sytuacji gdy po otrzymaniu nakazu,
ktoś pobiegnie po swoją kopie do sklepu jako alibi :D


I pokaże im, że kupił grę po wpierw ściągnięciu jej z torrentów i otrzymaniu wezwania do zapłaty? Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: Nie się CDP nie wydurnia. Bo stracą opinie poważnej firmy. I tyle w temacie.
A goscia który im podrzucił ten pomysł, powinni natychmiastowo wywalić na zbity pysk.
I tyle w temcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w zasadzie, to czemu głośno jest tylko o CDP i Wiedźminie, skoro akcją objęte są też inne tytuły:

Rechteinhaber: CD Projekt RED Sp.z.o.o.
"The Witcher 2: Assassins Of Kings" (Computerspiel)

Rechteinhaber: Firma Techland Sp.z.o.o.
"Call Of Juarez - Bound In Blood" (Computerspiel)

Rechteinhaber: Koch Media GmbH
Der große Crash - Margin Call
Deus Ex - Human Revolution
Batman: Arkham Asylum (Computerspiel)
Just Cause 2 (Computerspiel)
F1 2010
Kayne & Lynch
Supreme Commander 2
Ship Simulator Extremes

Ktoś tu chyba che zrobić czarny PR redom, bo informacja została do Polski przywleczona z zagranicznych serwisów. Teoria spiskowa: Bioware?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 19:37, In_The_End napisał:

Chyba raczej 100 - 150 zł :P


Są droższe gry, ale są też i tańsze wydania premierowe. A poza tym, czy wydanie premierowe trzeba mieć w dniu premiery (nie licząc EK)? Mozna sobie odłożyć z dwóch wypłat po połowie i pójść kupić grę. Ja jako rencista na Skyrim niestety też muszę odłożyć 150zł. Chciałbym mieć już grę, ale niestety muszę być cierpliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować