Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2007 o 17:19, kaczmix napisał:

czytał ktoś Wolni Ciutludzie??


Ano czytal ktos obie ksiazeczki w ktorych owi Ciutludzie wystepuja :-)
Obie sa grzechu warte i polecam bardzo.
A co do cytowanego tytulu.... Pratchett ponizej pewnego poziomu nie schodzi, a te mozna uznac za jedne z bardziej udanych, mimo braku Strazy Miejskiej, Rincewinda i Smierci.
Nic tylko czytac i sie radowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 16:51, Mashivi napisał:

> Ile jest już książek Terego Pratchetta, o świecie Dysku?
Google + 30 sekund:
http://www.bramajednorozca.one.pl/pratchett/bibliografia.html

-.-"


I tutaj sie myli Twoje zrodlo, poniewaz ja sam posiadam ksiazke niewymieniona w spisie na ktory sie powolujesz.
Jest to: "Nanny Ogg''s Cookbook"
Wiem ze w polsce wciaz jeszcze nie wydana, jednak jest to Swiat Dysku pelna geba a i Brama Jednorozca obejmuje tytuly angielskie.
P.S. Swoja droga dla kazdego fana jest to pozycja wrecz niesamowita, ze przytocze kilka przepisow: chleb i woda wedlug Vetinariego, bulka z kielbaska Dibblera, kanapka z serem Vimesa i wiele wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też oczywiście chwiacz truskawkowy i słynna zapiekanka z marchewką i ostrygami niani Ogg.
Nie wspominając o całej sekcji dotyczącej kuchni krasnoludzkiej - co powiecie na przepis na chleb krasnoludów czy też szczura na patyku? A może pizza Quattro Rodenti?
Oczywiście wszystkie przepisy są całkowicie wykonalne i jadalne. Pigułki z suszonej żaby anyone? ;)
A przepis na kanapkę z serem nie jest Vimesa tylko Leonarda da Quirm i jest to najbardziej fenomenalna część książki. Bo to przepis w stylu "opracuj machinę bojową plująca na wroga żywym ogniem i na jej podstawie wymyśl lepszy model piekarnika". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 12:08, Krejt napisał:

Jest też oczywiście chwiacz truskawkowy i słynna zapiekanka z marchewką i ostrygami niani Ogg.
Nie wspominając o całej sekcji dotyczącej kuchni krasnoludzkiej - co powiecie na przepis na
chleb krasnoludów czy też szczura na patyku? A może pizza Quattro Rodenti?
Oczywiście wszystkie przepisy są całkowicie wykonalne i jadalne. Pigułki z suszonej żaby anyone?
;)
A przepis na kanapkę z serem nie jest Vimesa tylko Leonarda da Quirm i jest to najbardziej
fenomenalna część książki. Bo to przepis w stylu "opracuj machinę bojową plująca na wroga żywym
ogniem i na jej podstawie wymyśl lepszy model piekarnika". :)

Bije sie w piersi i przepraszam za pomylke, pisalem niestety z pamieci a ksiazeczki na podoredziu nie mam w tej chwili, lecz dobrze ze sobie o niej przypomnialem i przy najblizszej wizycie w domku bede musial ja sobie zabrac.
Gratuluje dobrego smaku i powiedz mi jeszcze tylko skad Tobie udalo sie wytrzasnac ten tytul?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 12:30, MorTimer napisał:

powiedz mi jeszcze tylko skad Tobie udalo sie wytrzasnac ten tytul?

eBay twoim przyjacielem jest.
Wydanie Corgi (2 egzemplarze - jeden z przeznaczeniem na nagrodę w konkursie rocznicowym "Ulic Ankh-Morpork", drugi do mojej kolekcji) kupiłem za niecałe 80 zł - dwie sztuki i wliczona wysyłka.
W opisie stało, że książki są używane, ale miło się zaskoczyłem gdy okazało się że wyglądają jak nówki sztuki nieśmigane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2007 o 12:58, Krejt napisał:

eBay twoim przyjacielem jest.
Wydanie Corgi (2 egzemplarze - jeden z przeznaczeniem na nagrodę w konkursie rocznicowym "Ulic
Ankh-Morpork", drugi do mojej kolekcji) kupiłem za niecałe 80 zł - dwie sztuki i wliczona wysyłka.
W opisie stało, że książki są używane, ale miło się zaskoczyłem gdy okazało się że wyglądają
jak nówki sztuki nieśmigane. :)

Gratuluje szczesliwego trafu, bo ksiazka jest naprawde warta grzechu dla kazdego fana Pratchetta.
Mi sie udalo ja znalezc w pewnym antykwariacie londynskim przez calkowity przypadek i najbardziej mnie zaskoczyla cena 2,50 za kasiazke, ktora nigdy nawet otwarta nie byla :D

Lex - o wydaniu tej akurat pozycji nic nie slyszalem, lecz miejmy nadzieje, iz Wielki Om cos poczyni w tej sprawie. W koncu zolw sie rusza i to jest najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 11:08, Lex napisał:

A nie wiesz czy Prószyński i S-ka ma zamiar wydać "Nanny Ogg''s Cookbook" w Polsce?

Owszem, ma zamiar. Oczywiście kwestia daty wydania nie jest mi znana (na pewno nie w tym roku), ale w końcu będzie.
Zresztą podejście Prószka do książek okołodyskowych jest znane od jakiegoś czasu - mają zamiar wydać większość. Już na jesieni czeka nas komiks "Kolor magii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tadaam ! Wazny news ! Na stronie Empi.com można zamówić OStatniego Bohatera a nakład był wyczerpany więc nei wiem skąd oni to wytrzasneli :) Więc czytelniku jeśli nie masz tej części zamawaiaj bo więcej szans nie będzie !

btw czemu była limitowana edycja ostatniago bohatera ? I czemu jest 2x droższa od innych części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:17, Outlander-pro napisał:

btw czemu była limitowana edycja ostatniago bohatera ? I czemu jest 2x droższa od innych części
?

Primo - nie była limitowana. Po prostu nakład się wyczerpał.
Secundo - jest droższa, bo jest w dużym formacie, porządnej płóciennej, twardej oprawie, ma obwolutę i jest pełna ślicznych, kolorowych rysunków Paula Kidby''ego na porządnej jakości grubym papierze.

I pisząc "duży format" mam na myśli naprawdę duży format - taki, w jakim publikuje się albumy z reprodukcjami dzieł malarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:27, Krejt napisał:

> btw czemu była limitowana edycja ostatniago bohatera ? I czemu jest 2x droższa od innych
części
> ?
Primo - nie była limitowana. Po prostu nakład się wyczerpał.


A był wznawiany ? Bo ja co jakiś czas patrzę i np na stronei Prószyńskiego nie można kupić od dawna, a dopiero teraz zauważyłem że można w Emppiku (a wcześniej się nei dało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2007 o 21:37, Outlander-pro napisał:

A był wznawiany ? Bo ja co jakiś czas patrzę i np na stronei Prószyńskiego nie można kupić
od dawna, a dopiero teraz zauważyłem że można w Emppiku (a wcześniej się nei dało).


to dziwny Empik masz ;]
w moim na półkach wciąż leży kilka egzemplarzy "Ostatniego Bohatera" - gdybym miał te 80 (?) złotych to bez problemu mógłbym sobie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 22:27, Azrathel napisał:


> A był wznawiany ? Bo ja co jakiś czas patrzę i np na stronei Prószyńskiego nie można kupić

> od dawna, a dopiero teraz zauważyłem że można w Emppiku (a wcześniej się nei dało).

to dziwny Empik masz ;]
w moim na półkach wciąż leży kilka egzemplarzy "Ostatniego Bohatera" - gdybym miał te 80 (?)
złotych to bez problemu mógłbym sobie kupić.


tró ? heh bo w moim Empiku nie widziałem nigdy ... skorzystałem z okazji i zamówiłem przez net w sklepie on line Empiku. Taki rarytas jak ilistrowana powieść nie może mi przejść przed nosem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2007 o 22:38, Outlander-pro napisał:

tró ?


ano tró. powiem więcej - chyba byłbym w stanie znaleźć na empikowej półce kilka egzemplarzy niezwykle mniamuśnej "Sztuki Świata Dysku", w całości składającej się z obrazków i opisów bohaterów książek Pratchetta. kiedy przeglądałem (szczęśliwym trafem jeden egzemplarz był obdarty z folii :D) szczęka powiewała mi w okolicach pasa - wspaniałe ilustracje, papier tak cudny, że aż chce się go polizać oraz ekskluzywność bijąca na kilka metrów we wszystki strony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 22:45, Azrathel napisał:


> tró ?

ano tró. powiem więcej - chyba byłbym w stanie znaleźć na empikowej półce kilka egzemplarzy
niezwykle mniamuśnej "Sztuki Świata Dysku", w całości składającej się z obrazków i opisów bohaterów
książek Pratchetta. kiedy przeglądałem (szczęśliwym trafem jeden egzemplarz był obdarty z folii
:D) szczęka powiewała mi w okolicach pasa - wspaniałe ilustracje, papier tak cudny, że aż chce
się go polizać oraz ekskluzywność bijąca na kilka metrów we wszystki strony ;]


Taa, wiem o czym mówisz :] Miałem okazję przejrzeć cała "księgę" fartem bo była jedna, jakaś trochę podarta w Empiku :P Paul Kidby umie malować, nie ma co, zwałszcza rysuki Śmierci sa fajne. Może sobięsprawiętak ialbumik kiedyś, bo jest bardzo apetyczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 22:55, Outlander-pro napisał:

Paul Kidby umie malować, nie ma co, zwałszcza rysuki Śmierci sa
fajne. Może sobięsprawiętak ialbumik kiedyś, bo jest bardzo apetyczny :D

Na Allegro ten albumik stał za 30zł nawet (nowy), więc nie wiem o co chodzi, bo tak jak Krejt wspomniał nie ma innej wersji - tylko ta jedna z twardą okładką i wyjmowaną obwolutą. To samo tyczy się przecież Sztuki Świata Dysku, chociaż nie jest to powieść, to i tak jest co poczytać w środku. 69zł za Ostatniego Bohatera a 59zł za Sztukę, ta cena jest warta tych książek, chociaż kupiłem je i tak taniej, jak była przecena w Merlinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie kupowałem nowych książek zer "Świata Dysku", głównie z braku czasu (poprawianie ocen w szkole itp.) i funduszy. Jednak w tym czasie przeczytałem 4 razy to co mam z Pratchetta, czyli: "Kolor magii", "Blask fantastyczny", "Czarodzicielstwo" i "Eryka". :) Muszę przyznać, że książki Terry''ego nie nudzą się nawet po kilkakrotnym przecztaniu. :) Dzisiaj zamówiłem kolejne książki (tym razem nie dwie, a cztery xD): "Ciekawe czasy", "Ostatni kontynent", "Równoumagicznienie" i oczywiście "Trzy wiedźmy". :) Miałem zamiar dodać do tego jeszcze "Ostatniego bohatera, ale jak zobaczyłem jego cenę (zamawiałem w EMPiK-u), to "wymiękłem". Jeszcze z miecha temu można było ją kupić za 4 dyszki. W sierpniu będę polował właśnie na "Bohatera", żeby zakończyć czytanie "cyklu" o Rincewindzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować