Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

czy ktoś czytał cykl tych genialnych książek?
mi sie to strasznie podoba... fantasa połączona z humorem... miodzio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem :)
Przeczytałem na razie tylko 5 tomów
Pratchett napisał to wprost genialnie, o ŚMIERCI i o Rincewindzie były najlepsze.
Taki absurd jak ten świat sprawdza się w przypadku jeden na milion.
Ale magowie obliczyli że takie rawdopodobieństwo sprawdza się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
Świadcz to o tym, że Bogowie naprawdę poimprezowali, albo że lubią żarty jak tacy niektórzy ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 19:53, paweln napisał:

czy ktoś czytał cykl tych genialnych książek?
mi sie to strasznie podoba... fantasa połączona z humorem... miodzio :)

Ta ale zaznacze tylko, ze Pratchett jest raczej mistrzem satyry na nasz swiat niz mistrzem fantastyki :)

najlepsza postać oczywiście ON czyli Śmierć:
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA- Śmierć" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wiesz bywają takie chwilę, kiedy naprawdę można się zdenerwować."Śmierć z książki "MORT"

"nie ośmielisz się chłpocze!"
"MORT!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 20:16, Abi Dalzim napisał:

He, he. A ja się musze w tym miejscu pochwalić: mam wszystkie tomy o Świecie Dysku :)

wow, jakbyś mógł to zarzuć jakieś zdjęcie :)
Ja Pratchetta kolekcjonuję powolutku, tzn, jak się trafi wyjazd do miasta z Empikiem, to zazwyczaj na półkę trafia nowy Świat Dysku :) Ale do wszystkich to mi jeszcze brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się skończy remont u mnie w mieszkaniu i przywiozę pudła od rodziców, to sfotografuję moją kolekcję i wstawię na forum. Wczoraj skończyłem czytać Ostatni Kontynent - superowa część :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 20:30, Abi Dalzim napisał:

Jak się skończy remont u mnie w mieszkaniu i przywiozę pudła od rodziców, to sfotografuję moją
kolekcję i wstawię na forum. Wczoraj skończyłem czytać Ostatni Kontynent - superowa część
:)

A w Ostatni Kontynent to się akurat zaopatrzyłem trochę wcześniej i powiem szczerze, że choć książka jak zwykle trzymała poziom, to jakby za dużo wątków było tam wciśniętych. Można było się pogubić. Ale niektóre nawiązania wyszły jak zwykle świetnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz masz kolejna czesc do przeczytania pewnie Carpe Jugulum ;] osobiscie przeczytalem moze z 4 pierwsze, pewnie wroce kiedys ale poki co "jak zwykle" mam nawal ksiazek do przeczytania ;]

A masz wszystkie w miekkiej oprawie czy masz jakies w twardej? :P Ja zaluje, ze nie ma wszystkich pozycji w twardej oprawie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 20:36, Araondoion napisał:

A masz wszystkie w miekkiej oprawie czy masz jakies w twardej? :P Ja zaluje, ze nie ma wszystkich
pozycji w twardej oprawie :/

W Polsce to chyba wszystkie były wydawane na jedną modłę, w miękkiej oprawie w z tym samym stylem okładek. Teraz te dwie jedne z nowych wydali Sztuka Świata Dysku i Ostatni bohater jakby w wersjach ekskluzywnych, w wiekszym formacie, twardej oprawie i ilustrowanych genialnymi rysunkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W twardej mam tylko trzy i też żałuję, że nie zacząłem kupować od razu w twardej, bo to tylko 3-4 zł różnicy, a jakość i trwałość o wiele lepsza (okładki). Ale teraz to już przepadło i zazwyczaj kupuje w miękkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 20:42, Araondoion napisał:

Ja mam 4 pierwsze w twardej oprawie, koniecznie chcialem takie ;]
zreszta tutaj sa do kupienie :P http://www.proszynski.pl/ to widac co ma twarda oprawe a co
nie :P

A rzeczywiście, są i w twardej. A to ja musiałem je jakoś mijać, bo nigdy takich nie widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ksiegarniach zazwyczaj sa w miekkiej.

Ale te ksiazki maja tylko 1 wade, ze w stosunku do ilosci stron są dość drogie :P bliskie ceny tomow Stevena Eriksona, ktore sa bardzo obszerne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować