Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2006 o 16:05, Araondoion napisał:

> > Discwolrd 1 -> http://www.cheater.ko.pl/?c=_gv&i=351

> absolutnie nie trzeba placic za sciaganie - klikasz w download i sie zaczyna sciagac
mowilem o tej stronce http://www.extragry.pl/php/down/download.php?id=346 ;]
mialo byc "na tamtej stronce" ;p


no niesteyt - dla mnie jestto po prostu smieszne- i co badz nielegalne. Niestety to jakis dziwny zwyczaj polskich stron by za darmowy software placic osobie ktora go udostepnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 22:05, morthi napisał:

no niesteyt - dla mnie jestto po prostu smieszne- i co badz nielegalne. Niestety to jakis dziwny
zwyczaj polskich stron by za darmowy software placic osobie ktora go udostepnia...

Zawsze tlumaczą się utrzymaniem serwerów, no i często to prawda. Sporo to kosztuje, szczególnie jeśli strona generuje duży ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: czy ktos wie jak w koncu nie doszło do zagłady Świata po wojnie Czarodzicielstwa?
I co to jest Necrotelecomicon? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka. Poprzednia edycja FM była w klimatach Świata Dysku. Jeśli kogoś interesuje, to odsyłam do wątku. Tylko proszę teraz nic nie pisać, bo trwa kolejna edycja. Ta pratchettowska zaczęła się 17 kwietnia [pomysł mój, prowadzenie moje :)].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 22:31, mic02 napisał:

I co to jest Necrotelecomicon? :)


Niech zgadnę... Nowe określenie na Telekomunę Polską?

-->Yarr
A co do edycji pratchettowskiej - było, minęło, szkoda, że tak krótko. W każdym razie z mojej perspektywy ;). Szkoda też, że gracze średnio wczuli się w klimat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 22:31, mic02 napisał:

Ciekawostka: czy ktos wie jak w koncu nie doszło do zagłady Świata po wojnie Czarodzicielstwa?
I co to jest Necrotelecomicon? :)


To chyba od Necromonicon''u (jak zwykle nie wiem jak poprawnie napisać :P ) taka książka zakazana napisana przez szalonego Araba bodajrze, nie wiem czy to istnieje naprawdę ale ponoć jest bardzo demoniczne i o ile to istnieje to ci ludzie co to czytali poszaleli, zostali opętani, w wielu książkach Mastertona i H.P.Lovecraft''a które czytałem się to przewijało :) (a tak na marginesie to polecam tych dwóch gości, wg mnie obok Kinga to mistrzowie horroru :) )

Ze świata dysku przeczytałem Wolnych Ciutludzi(ekstra! xD), Muzykę duszy(też ekstra:D), Panowie i damy (też mi się b. podobało:) )

Ostatnio mam chęci na Wiedzmikołaja, czytał ktoś? jest sens? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 00:07, Vicar-Padaka napisał:

Ostatnio mam chęci na Wiedzmikołaja, czytał ktoś? jest sens? :)


Wiesz, większość (mi jakoś twórczość pozadyskowa do gustu za bardzo nie przypadła, ot normalne, średnich lotów pozycje) książek Pratchetta jest sens czytać. Ale w szczególności cykl o Straży Miejskiej. Zdecydowanie mój ulubiony :). No i właśnie tam występuje komendant Vimes ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Necronomicon to wymysł Lovecrafta o ile pamiętam :)

Jak możesz w wątku o Pratchettcie pytać czy warto? Nie powinieneś jutro dostać deseru ;P
Jasne, że warto. Przed wspomnianą edycją było kilku chętnych do gry, którzy nie czytali. Ale ich zmusiłem. Efekty przerosły moje oczekiwania, bo ludzie zaczęli czytać jedną książkę po drugiej ;P Zatem idź do księgarni jutro po kolejną książkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 00:17, Yarr napisał:

Necronomicon to wymysł Lovecrafta o ile pamiętam :)

Jak możesz w wątku o Pratchettcie pytać czy warto? Nie powinieneś jutro dostać deseru ;P
Jasne, że warto. Przed wspomnianą edycją było kilku chętnych do gry, którzy nie czytali. Ale
ich zmusiłem. Efekty przerosły moje oczekiwania, bo ludzie zaczęli czytać jedną książkę po
drugiej ;P Zatem idź do księgarni jutro po kolejną książkę...


Ech i o to przyszedł czas w którym wywale 150zł na ksiązki i H5, ale czuję że będzie warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 00:17, Yarr napisał:

Efekty przerosły moje oczekiwania, bo ludzie zaczęli czytać jedną książkę po
drugiej ;P Zatem idź do księgarni jutro po kolejną książkę...

Hehe, ja jak zobaczyłem, że wymagasz przeczytania książek, wiedziałem, że przybędzie kilku fanów. Bo nie da się przeczytać jednej książki Pratchetta i nie sięgnąć po kolejne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem wszystkich Światów Dysku po Polsku i malutkiej (choć zwiększającej się) kolekcji angielskich. Te książki pożera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 00:07, Vicar-Padaka napisał:

Ostatnio mam chęci na Wiedzmikołaja, czytał ktoś? jest sens? :)


Ta książka jest trochę dziwna i zakręcona (zwłaszcza pod koniec) i taka trochę mroczna (tez pod koniec), ale mimo wszystko należy przeczytać (w końcu to Pratchett:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmikołaj jest zaj**isty! Wszystkie książki "Mistrza" Pratchetta są super....mam wszystkie książki(oczywiście wszystkie po polsku) i czekam na Carpe Jugulum :):):):) chociaż ogólnie lubię czytać i mam mnóstwo książek do przeczytania to i tak ciągle wracam do Pratchetta....cały cykl przeczytałam już 4 razy :):):):):) Moimi ulubieńcami są : oczywiście ŚMIERĆ, Rincewind i czarownice( Magrat, Esme Weatherwax i Niania "tylko jeża przelecieć się nie da" Ogg), zapomniałabym o straży.....Detrytus z tym swoim salutowaniem :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu tylko cztery książki Prattchet''a (wszystko Świat Dysku), ale na pewno niedługo zafunduję sobie nową. :-] Wciągnęło mnie bardzo, ale jakoś zastopowałem na chwilę. Ja jestem właśnie jedną z tych osób, które Yarr zachęcił do czytania. A raczej zmusił, bo to było ultimatum gry w FM. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy okazji chciałem jeszcze powiedźieć że czytałem:
"blask fantastyczny" (bardzo fajne)
"równomagicznienie"(fajne bo dużo akcji ale mało śmieszne)
"mort"(genialne!!!)
"trzy wiedźmy"(też bardzo fajne, a szczególnie opisywanie wiedźm)
"piramidy" (też genialne, choć szkoda że prawdopodobnie bochaterzy z tej książki więcej nie wystąpiom)
"eryk"(super choć bardzo krótkie...)
"czarodziciel"(szczególnie lubie Conene)
teraz zaczołem czytać "kosiarza"... jestem na 56 (chyba)stronie więc nie powiem że fajne lub głupie, jednak patrząc na to jak dużą role tu odkrywa ŚMIERĆ to myśle żę będzie fajne...

moje ulubione postacie to szczególnie ŚMIERĆ, Rincewind i Kufer, a także orangutan-bibliotekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 22:03, paweln napisał:

a tak a propos...
jak sie nazywa najnowsza częsć świata dysku-terry''ego pratchetta??


Zupełnie najnowsza, czyli taka, która dopiero w Polsce ma wyjść to "Carpe Jugulum".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 22:03, paweln napisał:

a tak a propos...
jak sie nazywa najnowsza częsć świata dysku-terry''ego pratchetta??

Która ma zostać wydana w Polsce? Padało już kilka razy: Carpe Jugulum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować