Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2009 o 16:52, darkwind21 napisał:

12.11.2009 wychodzi zbiór mądrości Świata Dysku:) http://www.proszynski.pl/Humor_i_madrosc_Swiata_Dysku-p-30224-1-30-.html

O! Wreszcie coś dla prawdziwych fanów! Prawdopodobnie sięgnę lecz nie w najbliższym czasie. Na ten moment dostaję nerwicy, bo zamówiłem "Zew Cthulhu", którego niestety nie ma w księgarniach i wcale jednemu ze sklepów nie śpieszy się by mi go wysłać.
A wracając do tego zbioru - ładnie oprawiony, zachęcający, zobaczymy jak z zawartością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z twórczością Pratchetta jestem raczej na początku, przeczytałem "Na glinianych nogach" i "Łups!". Mam pytanie - czy autor napisał jeszcze jakąś książkę o przygodach Vimes''a i ekipy? czy są to tylko te dwie powieści. Ewentualnie czy mógłby mi ktoś polecić od czego powinienem teraz zacząć bo nie bardzo się orientuję w tym i nie wiem co wybrać, aby nie zacząć czytać np. od drugiego tomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już zacząłeś od końca :P
cykl o Straży to Straż! Straż!, Zbrojni, Na glinianych nogach, Bogowie honor Ankh-Morpork, Piąty elefant, Straż nocna i Łups.

do praczetowych faworytów należy też Rincewind (Kolor magii, Blask fantastyczny, Czarodzicielstwo, Eryk, Ciekawe czasy, Ostatni Kontynent) i Śmierć (Mort, Kosiarz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 17:55, Dard napisał:

Witam, z twórczością Pratchetta jestem raczej na początku, przeczytałem "Na glinianych
nogach" i "Łups!". Mam pytanie - czy autor napisał jeszcze jakąś książkę o przygodach
Vimes''a i ekipy? czy są to tylko te dwie powieści. Ewentualnie czy mógłby mi ktoś polecić
od czego powinienem teraz zacząć bo nie bardzo się orientuję w tym i nie wiem co wybrać,
aby nie zacząć czytać np. od drugiego tomu.

Hohooo Pterry napisał całkiem sporo książek o Straży. Tu masz rozpiskę wszystkich Cykli
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat_Dysku
Straży dostało się w sumie najwięcej książek :-) Co do "czytania od drugiego tomu" to już to zrobiłeś bo Łups na przykład to najnowsza książka o Straży, na podanej stronie w wikipedii masz rozpiskę co kiedy zostało wydane, a więc w jakiej kolejności powinieneś czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie... no cóż, mam tylko nadzieję, że nie będzie mi to przeszkadzało w powrocie do pierwszych części. Na razie chcę ogarnąć wszystko o straży, a potem wezmę się za coś innego. Zacząłem czytać od "Na glinianych nogach" bo akurat to mi w ręce wpadło jako pierwsze, następnie szukałem w Empiku i znalazłem tylko "Łups!", więc pomyślałem, że to kontynuacja bo postacie się zgadzały po przeglądnięciu, ale + jest taki, że nawet tego nie zauważyłem:D Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem trochę czasu by nadrobić zaległości w czytaniu i zaliczyłem "Świat Finansjery".
Jak dla mnie: cud, miód i orzeszki. Postać Moista Von Lipwiga jest świetna, a jego konfrontacje z Patrycjuszem rewelacyjne ;) Z niecierpliwością czekam na kolejną część, czyli "Raj Podatkowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jako że mam ferie i masę wolnego czasu, postanowiłem upolować jakąś ciekawą książkę fantasy. Oczywiście od razu trafiłem na twórczość Pratchetta jaką jest seria "Świat Dysku". I tutaj nasuwa się moje pytanie - czy w serii tej obowiązuje jakiś podział na książkę, którą należy przeczytać jako pierwszą i czytać resztę po kolei, czy można wyrwać jakąś powieść tak, aby ją zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 22:00, Divii napisał:

Witam wszystkich!

Jako że mam ferie i masę wolnego czasu...

Farciarz, mi się ferie skończyły :<
Co do Twojego pytania - zajrzyj na poprzednią stronę, masz parę odpowiedzi, w tym moją, na to samo pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dwa posty nad twoim ;]

zacznij od cyklu o straży, IMO najlepszy. jak trochę wsiąkniesz to możesz się brać za Rincewinda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam cyklami...
Ja przebrnąłem przez wszystkie książki chronologicznie, dzięki czemu Czarownice z Lancre nie zanudziły mnie na śmierć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8.04.2010 mają pojawić się Niewidoczni Akademicy, a dla osób posiadających Sky 1, 31 maja premiera Piekła pocztowego, 3 filmu ze Świata dysku (a kiedy coś o Straży?:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 20:27, Baluk25 napisał:

Proste pytanie - który cykl jest najlepszy?

Na to pytanie odpowiedzi nie ma bo to od gustu zależy więc każdy powie co innego. Ja osobiście najbardziej lubię (i uważam za najlepsze) cykle o Straży oraz o Śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 20:35, Baluk25 napisał:

Najlepsze - najśmieszniejsze, o takie kategorie chodzi raczej :P.

Hmm... wszystkie są zabawne, ale jeśli głównie o komedie ci chodzi to chyba ciut zmienię zdanie. o Śmierci i o Rincewindzie/Magach. O Straży też ma w sobie sporo humoru, ale są nieco poważniejsze i troszkę mroczniejsze. Szczególnie Nocna Straż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rincewind - typowa komedia action-adventure
Straż - kryminał noir
Czarownice - ostre fantasy
Śmierć - dosyć mroczna, często czarna komedia
Moist - typowe kpiny z państwa i jego zarządzania

Pozacyklowe to mieszańce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować