Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2010 o 11:28, Hubi_Koshi napisał:

> I to trochę smutne jest :(
Nie, smutne jest że Pratchett ma Alzheimera i stwierdził że napisze jeszcze z 3 może
4 książki i na tym skończy :-( Zresztą problemy do rozwiązania zawsze się znajdą :-)


Że T. Pratchett ma Alzheimera to ja wiem, ale to że napisze jeszcze tylko kilka książek - to dla mnie nowość. Straszne jest to, że już właściwie wszystkie jego książki przeczytałem, które do tej pory ujrzały światło dzienne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 11:28, Hubi_Koshi napisał:

> I to trochę smutne jest :(
Nie, smutne jest że Pratchett ma Alzheimera i stwierdził że napisze jeszcze z 3 może
4 książki i na tym skończy :-( Zresztą problemy do rozwiązania zawsze się znajdą :-)

Nie chciałem wspominać o chorobie autora, nawiązywałem stricte do tego co dzieje się na Dysku. Chociaż pewnie rzeczywiście, to wykańczanie świata ma związek z zakończeniem całego cyklu :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 11:49, SiDi napisał:

Że T. Pratchett ma Alzheimera to ja wiem, ale to że napisze jeszcze tylko kilka książek
- to dla mnie nowość. Straszne jest to, że już właściwie wszystkie jego książki przeczytałem,
które do tej pory ujrzały światło dzienne :/

O tym że ma zamiar skończyć niedługo gdzieś czytałem, ale nie mogę tego znaleźć, ale to całkiem rozsądna decyzja biorąc pod uwagę chorobę :-( Ech będzie mi brakowało tego universum chyba że ktoś je po nim przejmie, córka na ten przykład. Zresztą Pratchett sam stwierdził że chciałby się poddać eutanazji zanim jego choroba zbyt się rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 11:53, Marrbacca napisał:

Nie chciałem wspominać o chorobie autora, nawiązywałem stricte do tego co dzieje się
na Dysku. Chociaż pewnie rzeczywiście, to wykańczanie świata ma związek z zakończeniem
całego cyklu :/.

Ano niestety, chociaż jak już mówiłem problemy zawsze się znajdą, bodaj w Łups! Vimes stwierdził że przestępstwa semaforowe będą się rozwijać i oni będą temu musieli jakoś przeciwdziałać. Zmiana Ankh-Morpork w Steam-Punkowe miasto tylko dodaje możliwości dla rozwoju tego świata :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana Ankh-Morpork w Steam-Punkowe miasto tylko dodaje możliwości dla

Dnia 02.06.2010 o 12:05, Hubi_Koshi napisał:

rozwoju tego świata :-)



Steampunkowe Ankh-Morpork hmm, wrzucić jeszcze złodzieja i mamy idealną parodię Thief 2 The metal age, coś takiego brałbym w ciemno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 15:08, darkwind21 napisał:

Steampunkowe Ankh-Morpork hmm, wrzucić jeszcze złodzieja i mamy idealną parodię Thief
2 The metal age, coś takiego brałbym w ciemno:)

Cóż, ostatecznie Pratchett to Gracz więc idę o zakład że Thief też mu gdzieś tam po głowie chodzi XD Haha kto wie gdyby miał więcej czasu może stworzyłby opowieść o przygodach członka Gildii Złodziei, albo nielicencjonowanego Heroicznego Złodzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 23:12, Outlander-pro napisał:

Wiadomo czy Cholewa coś tłumaczy i możemy się niedługo spodziewać kolejnego Pratchetta?


Ciężko powiedzieć, ze świata dysku wyszło już chyba wszystko, ja po cichu liczę jeszcze na Nanny Ogg’s Cookbook ale kto wie czy ktoś się podejmie wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 01:00, Narrenturm napisał:

He he :PP

Gdzieś to dorwał ? ? ? :-)


Na allegro. Co prawda dzień później sprawdziłem na ceneo i się okazało, że nówki są kilka zł drożej dostępne.
Ale i tak jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej fani i fanki Terry''ego Pratchetta. Kieruję do was apel, gdyż szukam chętnych do spełnienia swego rodzaju projektu, którego celem jest wykonanie filmiku o Świecie Dysku, na kanwie popularnej reklamy Discovery. Wszystkich chętnych i ciekawych szczegółów zapraszam do tego tematu: http://dyskowe.info/topics10/discworld-is-awesome-vt1179.htm
(mam nadzieje, że na podawanie linków do innych for przymkniecie oko, jako iż to nie jest reklamowanie konkurencji, gdyż jest to forum o całkiem innej tematyce)

I dzięki za info o premierze Snuffa :D Szkoda tylko, że według powszechnej opinii jest to jak na Pratchetta już naprawdę słaba i przekombinowana książka, choroba nie służy pisaniu... Ale zobaczymy sami, jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 21:31, Narrenturm napisał:

Jestem bardzo ciekaw jak to wygląda w środku :)
Czy mógłbym Cię prosić o ze dwie fotki zawartości ? :)
Z góry dziękuje ;)


Jasne, do Polski wracam za trochę ponad tydzień.
Najlepiej jakbyś się przypomniał, bo tak po prostu to raczej zapomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować