Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2015 o 17:27, Madoc napisał:

"Despite campaigning for assisted suicide after his diagnosis, Sir Terry''s publishers
said he did not take his own life."

No to tym smutniejsze że nie mógł pożyć dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 18:16, SiDi napisał:

Ciekawe czy ktoś przejmie pisanie jak to miało miejsce w przypadku Diuny.


Sir Terry namaścił chyba córkę Rhiannę jako kontynuatorkę cyklu. Zobaczymy czy sama się tego podejmie czy przekaże pałeczkę innemu pisarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smutna wiadomość :(. Co prawda póki co przeczytałem tylko parę jego książek ("męczę" Ruchome Obrazki aktualnie, czytam w kolejności wydania, nie wg. podziału na cykle), no ale na pierwszy rzut oka widać, że gość miał niesamowitą wyobraźnię, do tego świetnie umiał przelewać to na papier, tacy ludzie to nieczęsto się rodzą. No i pod płaszczykiem absurdu umiejętnie poruszał poważne kwestie, to też rzadka umiejętność. Wielka strata :(.

Spoiler

PS. Avatar przypadkowy, już jakiś czas temu zmieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technicznie tak - jak to będzie w praktyce to się okaże.
Szkoda chłopa, kolejna wybitna jednostka poszła do piachu dużo za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 18:38, Blackhand napisał:

No i pod płaszczykiem
absurdu umiejętnie poruszał poważne kwestie, to też rzadka umiejętność. Wielka strata


To na pewno spodoba ci się Kosiarz i Pomniejsze bóstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek zajmuje się Twitterem Terry''ego, rozegrał to tak, że można to tylko skomentować obrazkiem "Lie down. Try not to cry. Cry a lot.".

20150313032823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 19:16, Alexei_Kaumanavardze napisał:

> Technicznie tak - jak to będzie w praktyce to się okaże.
NA giełdzie nazwisk często pojawiał się Gailman - bliski przyjaciel rodziny.

Proszę nie... Kiedyś sięgnąłem po rzeczy, które tworzył z Pratchettem z racji mojego uwielbienia dla sir Terry''ego, ale nie byłem w stanie przeczytać więcej niż 30 stron. Gość kompletnie mi nie leży i nie pasuje ani trochę do tego co pisał Pratchett, za wysokie progi dla Gailmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się "Kot..." podobał. I Gaiman i Pratchett mają/mieli swój styl pisania. Ja myślę, że to partnerstwo polegałoby bardziej na tym, że Gaiman pomagałby Rihannie. W końcu, kto jak kto, ale Susan Sto Helit powinna czuć klimat DW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiosenna odsłona POP! Festivalu w Iluzjonie

Podczas Festiwalu organizatorzy chcą oddać hołd Terremu Pratchettowi, czołowemu pisarzowi fantasy i science fiction na świecie, który największą popularność zdobył cyklem książek „Świat dysku”. Seans filmowej adaptacji „Wiedźmikołaja” zostanie wzbogacony o dyskusję na temat twórczości pisarza.

http://www.iluzjon.fn.org.pl/aktualnosci/info/491/wiosenna-odslona-pop-festivalu-w-iluzjonie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat leżał kawał czasu odłogiem, ale może akurat ktoś zajrzy tu i mi pomoże :). Otóż jestem w trakcie lektury "Pomniejszych bóstw" i jestem pewien, że Om i

Spoiler

kwestia jego niemocy

już w którejś z wcześniejszych nowel przelotnie się przewinęła (podobnie, jak ten byk z klapką u góry i na dole, z paleniskiem pod brzuchem), może mi ktoś podpowiedzieć, w której (a może których :D)? Byłem prawie pewien, że to "Piramidy", ale pobieżne przewertowanie nie potwierdziło tej pewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w Carpe Jugulum, Esme na pewno odgryzała Oatsowi jak bardzo religią pokoju Omianizm jest. Nie zdziwiłbym się też, gdyby w którejś z książek o Susan kwestia Omianizmu się pojawiła. Co do Piramid, to jedyna rzecz która mogłaby z Omem się kojarzyć a jaka pamiętam to żółw, którego Ptraci uratowała przed Efebianami. Ale jeśli nawet, to nic wprost wtedy nie zostało powiedziane nawet jeśli mocno zasugerowane była świadomość zwierzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, to nie wiem, może "Kolor magii"/"Blask fantastyczny"... Bo z tego co pamiętam, to w którejś (tej pierwszej raczej) pojawia się pobieżny opis świata i bogów i Om wraz z Omnią mógł się załapać...
Carpe Jugulum na pewno nie, bo chodzi na pewno o książkę wydaną (napisaną :)) przed "Pomniejszymi bóstwami" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2016 o 21:02, Blackhand napisał:

Hm, to nie wiem, może "Kolor magii"/"Blask fantastyczny"... Bo z tego co pamiętam, to
w którejś (tej pierwszej raczej) pojawia się pobieżny opis świata i bogów i Om wraz z
Omnią mógł się załapać...
Carpe Jugulum na pewno nie, bo chodzi na pewno o książkę wydaną (napisaną :)) przed "Pomniejszymi
bóstwami" :).

Całkiem niedawno wróciłem do "Koloru magii" i nic tam o Omie nie było. Choć bogów kilku zostało opisanych.

Btw. Słyszeliście, że podobno jakiś pierwiastek ma otrzymać nazwę "oktaryna"? Ku pamięci Terry''ego Pratchetta rzecz jasna.
Gdzieś mi się w radio usłyszało, więc nie dysponuję linkiem. Jak znajdę to podrzucę.

Ok, z tego co widzę na razie jest tylko petycja i pomysł. Tak to jest jak człowiek słucha jednym uchem.
Link: https://www.change.org/p/iupac-joint-institute-for-nuclear-research-lawrence-livermore-national-laboratory-name-new-element-117-octarine-in-honour-of-terry-pratchett-s-discworld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować