Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2006 o 23:33, Marrbacca napisał:

Heh, wystarczy ze poszukasz, a znajdziesz zdjecie jego kolekcji :D Po nim widac, ze mu nie
przeszlo :D



:), no ja też mam pare(naście) tomów. A Nomy, dywan i ciemną stronę słońca czytałiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 23:56, Dominik84 napisał:

:), no ja też mam pare(naście) tomów. A Nomy, dywan i ciemną stronę słońca czytałiście?

Nomów niestety nie... ale może kiedyś
Pozostałe + Dysk czytalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 00:02, Marrbacca napisał:

Nomów niestety nie... ale może kiedyś
Pozostałe + Dysk czytalem


Bardzo polecam, choć to niby bardziej książka dla dzieci, ale nadal jest wyczuwalny ten charakterystyczny dla Pratchetta humor i ironia :) no i czyta się jak zwykle wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 23:03, Dominik84 napisał:

Spokojnie, gdzieś po 6-7 ci przejdzie.

I tu sie mylisz :) Mam już wszystkie części wydane w Polsce i zamierzam kupować następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 06:38, Abi Dalzim napisał:

> Spokojnie, gdzieś po 6-7 ci przejdzie.
I tu sie mylisz :) Mam już wszystkie części wydane w Polsce i zamierzam kupować następne.


Nie mam kasy, żeby kupować wszystkie :), zwłaszcza, że po tamtych trzech kupionych na początku studiów była długa przerwa i teraz musiałabym naraz kupic naprawdę dużo. Nooo, kilka i tak kupiłam, w oryginale :) i mam chyba jakies 8 swoich. Ale na szczęście koleżanka ma prawie wszystkie i większość po angielsku, więc od niej pozyczyłam. Wczoraj skończyłam Słonia, dziś Ostatni Kontynent (nie czytam po kolei). Dobrze, że jeszcze trochę przede mną. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zacząłem czytać sobie książkę "Johny i zmarli". Książka jest zabawna i fajnie się ją czyta, bo napisana w "starym, pratchettowskim stylu". Jest to też przyjemna odmiana od Świata Dysku, bo akcja dzieję się "tu i teraz" (no może nie do końca, bo w 1993 roku). Polecam każdemu na letnie popołudnie, bo książka nie jest gruba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 09:57, shelion napisał:

Nie mam kasy, żeby kupować wszystkie :)


Ja mówiłem podobnie na początku mojej przygpdy z Pratchettem. Kiedy mijałem półkę empiku z "pratchettami" to aż mnie ciarki przechodziły od tej ilości. Ale po kilkunastu takich "ciarkach", zacząłem kupować, a od BHAM kupuję równo z premierą.
Cięzko się przemóc i zacząć, a później to już jakoś samo leci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie potem jest łatwiej, bo kupuje sie juz po jednej książce i nie ma takiego "parcia", że trzeba mieć wszystkie od razu (tak jest na początku)
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 12:13, morthi napisał:

czyli masz taka sama kolekcje pratchetta jak moja ?:)

No prawie... Mi chodziło o to, że mam wszystkie ze Świata Dysku (bez Terminarzy). Z tego co widzę, to brakuje mi Nomów i Johny i Bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z johnny i bomba bedziesz mial problem niestety gdyz bylo tylko jedno wydanie ktore nie zostalo wznowione - zostaja Ci antykwariaty i aukcje bo inna droga go nie znajdziesz...
tak jak eryka z obrazkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 12:19, morthi napisał:

z johnny i bomba bedziesz mial problem niestety gdyz bylo tylko jedno wydanie ktore nie zostalo
wznowione - zostaja Ci antykwariaty i aukcje bo inna droga go nie znajdziesz...
tak jak eryka z obrazkami

Do niedawna seria Johnny''ego (i Ciemna Strona Księżyca) była na Merlinie. Niestety nie zaopatrzyłem się. A co do nomów i Eryka to faktycznie zostaje tylko Allegro. Z tym, że Eryk trafia się bardzo często i w niskich cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 11:55, Uboot0 napisał:

Cięzko się przemóc i zacząć, a później to już jakoś samo leci :P


Nie w tym rzecz. NIE mam kasy. Kupowanie ksiażek tak w ogóle to żaden problem. Ale najpierw to muszę wyjść z długów, bo w ciągu ostatnich lat właśnie za dużo ksiażek nakupiłam. Na przykład całe serie Asimova. Jakbym tak go kupowała po trochu od paru lat, to co innego. Ale teraz musiałabym na raz kupić o wiele za dużo. Juz zdażę przeczytać pożyczone. I jeśli za rok, dwa, po przeczytaniu wszystkiego, co jest, stwierdzę, że chce tez je POSIADAĆ, to wtedy kupię co sie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 18:47, shelion napisał:

Nie w tym rzecz. NIE mam kasy./.../

Znam ten ból. W chwili obecnej chętnie zamówiłbym książki, które mam w koszykach w różnych sklepach internetowych, ale to jest w sumie ponad 500 zł... Niestety muszą jeszcze trochę poleżakować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem Dobry Omen. No i żeby temat rozruszać, się trochę podzielę wrażeniami. Świat w książce to genialne połączenie świata rzeczywistego i niektórych elementów Świata Dysku. Pokazuje w bardzo skrzywionym zwierciadle nasz przyszły Armagedon. :D Ogólnie polecam książkę wszystkim fanom Pratchetta, czyta ją się bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2006 o 13:49, Marrbacca napisał:

Ogólnie polecam książkę
wszystkim fanom Pratchetta, czyta ją się bardzo szybko

... choć jakość tłumaczenia pozostawia sporo do życzenia. Marzeniem co niektórych czytelników jest nowe tłumaczenie, najlepiej P.W.Cholewy i P. Braiter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, tłumaczenie pozostawia trochę do życzenia, ale nie zaburza bardzo szybkiego czytania :)

morthi -> oglądałem to jakiś czas temu (chyba na polshicie leciał), tylko już nic nie pamiętam :P Ale nawet bez obejrzenia, książka jest godna polecenia (rym niezamierzony :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 15:09, morthi napisał:

nie sadze by bylo wznowienie dobrego omenu - tak jak nie doczekalismy sie na wznowienie johego
i bomby :P ehh...

Prószyński jednak wydaje trochę więcej niż Rebis, a i DO jest u nas popularniejszy od Johnny''ego. Tak więc na wznowienie szanse są, ale pewnie niestety ze starym tłumOczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować