Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2007 o 09:22, Lex napisał:

Ostatnio nie mam co czytać, więc zastanawiam się nad kupnem jakieś książki z serii Świat
Dysku
. Czy książki Pratchetta są ciekawe? Co was do nich przyciąga? Jeżeli zdecydowałbym
się na kupno, to od której zacząć?



ja zaczalem od Piatego Elefanta: akcja z Dupkiem wymiata^^

Piaty Elefant jest swietny, IMO jeden z (naj)lepszych ksiazek prachetta.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 11:49, Lex napisał:

Heh... sorki, ale mam jeszcze trzy, ale za to już ostatnie, pytania - o czym jest Nauka Świata Dysku?


Jakby to napisać... o nauce w sposób niekonwencjonalny z lekkim przymrużeniem oka. O ile nie mylę książek, to są tam m.in. różnego rodzaju testy wiedzy, głównie o Świecie Dysku, ale nie tylko.

Dnia 24.04.2007 o 11:49, Lex napisał:

Czy Prószyński i S-ka ma zamiar wydać jakieś nowe "części" Świata Dysku?


Oczywiście, że tak. Obecnie trwają prace nad wydaniem The Truth (tłum. Prawda). Jest to opowieść o mechanizmach powstawania prasy, wolności słowa, kolorowych brukowcach i tych bardziej poważnych pismach. Pratchett w ciekawy sposób ilustruje, czym jest "prawda", jak się nią manipuluje i jednocześnie pokazuje jakiej "prawdy" oczekuje społeczeństwo.

Czy inne historyjki są w sprzedaży... Nie mam pojęcia, ale przecież google nie gryzą :P

Dnia 24.04.2007 o 11:49, Lex napisał:

PS. Sorry, że byłem taki upierdliwy, ale jak coś mnie zainteresuje to muszę wiedzieć, o tym
czymś, wszystko. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wypisać wszystkie książki z serii Świat Dysku, które zostały już wydane i te które dopiero się ukażą na polskim rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 18:17, Lex napisał:

Czy mógłby ktoś wypisać wszystkie książki z serii Świat Dysku, które zostały już wydane
i te które dopiero się ukażą na polskim rynku?


http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat_dysku

"Prawda" ma zostać wydana około czerwca.

kolumna "Rok " to nie rok wydania w Polsce - a rok napisania książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stało się. Zamówiłem sobie "Kolor magii" i "Blask fantastyczny". Chciałbym podziękować morthiemu i reszcie forumowiczów za odp. na moje pytania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 11:49, Lex napisał:

Czy Prószyński i S-ka ma zamiar wydać jakieś nowe "części" Świata Dysku?

Plany na ten rok są tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7294&pid=698

Natomiast co do kolejności czytania - tutaj jest wszystko ładnie rozpisane: http://uam.dmkhosting.com/forum/topics17/kolejnosc-czytania-sd-vt802.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 08:46, Lex napisał:

Stało się. Zamówiłem sobie "Kolor magii" i "Blask fantastyczny". Chciałbym podziękować
morthiemu i reszcie forumowiczów za odp. na moje pytania. ;)


A masz kasę na pozostałe 28 tomów?;) Teraz to już przepadłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 25.04.2007 o 15:45, GanD napisał:

A masz kasę na pozostałe 28 tomów?;) Teraz to już przepadłeś :P


Jeszcze trochę mi zostało, a jak zabraknie pójdę żebrać pod supermarket (joke). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 19:36, Krejt napisał:

Niestety Prawda zaliczyła kolejną zsuwkę i oficjalna data wydania to 31 maja.



Szkoda :( A że nie jestem w temacie odnośnie " Prawdy", to wie ktoś o którym z bohaterów ona będzie ? Bo wnioskując z okładki zdaje mi się że będzie to Śmierć, ale pewności brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poznasz nowego bohatera. :) A nawet kilku.
Główne skrzypce gra Moist von Lipwig (swoją drogą bohater właśnie powstającej Making Money), pojawia się też przekomiczny wampir Otto Chriek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo to bardzo ciekawie. Już się nie mogę doczekać. Cieszę się , że pojawią sie znowu wampiry, Pratchett bardzo fajnie pokazuje ich sposób myślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 19:51, Krejt napisał:

Poznasz nowego bohatera. :) A nawet kilku.
Główne skrzypce gra Moist von Lipwig (swoją drogą bohater właśnie powstającej Making Money),
pojawia się też przekomiczny wampir Otto Chriek.


Moist von Lipwig to dopiero w "Going postal". W "The truth" głównym bohaterem jest William de Worde. Przewijają się też Patrycjusz i Vimes (oraz paru innych strażników). De Worde i wspomniany Otto pojawiają się również później. Szkoda, że Sacharissa nie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

a orientujesz się, o ile mniej-więcej Polska jest w tyle za resztą świata jeśli chodzi o wydane książki Pratchetta?

swoją drogą, niezłe trzeba mieć językowe skille, żeby czytać Pratchetta w oryginale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 16:57, Azrathel napisał:

/.../

a orientujesz się, o ile mniej-więcej Polska jest w tyle za resztą świata jeśli chodzi o wydane
książki Pratchetta?


Nie jest źle, doganiamy. PWC stwierdził jakiś czas temu, że wcześniej Pratchett pisał w podobnym tempie co on tłumaczył, a teraz Terry zwolnił trochę.
Mamy wydane Nauki i książki niejako spoza cyklu (Maurycy, podcykl Tiffany), szkoda tylko że tłumoczone przez pewną kobietę, o której zdolnościach niewiele dobrego można powiedzieć.
Z głównego cyklu wychodzi właśnie Prawda, czyli dwudziesta piąta część. Potem są, żebym nie pokręcił, Thief of time (z Susan i mnichami czasu), The Last Hero (już wydany), Maurycy (już wydany), Night Watch (Vimes i trochę mnisi czasu), The Wee Free Men (już wydany), Monstrous Regiment (nowi bohaterowie, guest starring Vimes, Angua, de Worde i Otto Schriek), A Hat Full of Sky (już wydany), Going Postal (nowy bohater Moist Von Lipwig), Thud! (Vimes i reszta straży), Wintersmith (Tiffany Aching w polskiej wersji zwana Akwilą), Making Money (ukończona przez Pterry''ego, jeszcze nie wydana) i I Shall Wear Midnight (zapowiedziana, pisze się).
Czyli wychodzi na to, że - jeśli liczyć wychodzące niedługo Making Money - jesteśmy sześć książek z tyłu. Jedna z nich to książka o Tiffany, którą przetłumoczy zapewne wiadoma pani, PWCowi zostaje zatem pięć. To nie tak dużo.

Dnia 01.05.2007 o 16:57, Azrathel napisał:


swoją drogą, niezłe trzeba mieć językowe skille, żeby czytać Pratchetta w oryginale...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 16:54, pkapis napisał:

Moist von Lipwig to dopiero w "Going postal". W "The truth" głównym bohaterem jest William
de Worde.

Prawda, wybiegłem myślami za daleko, bo akurat skończyłem Going Postal. Faktycznie, bohaterem Prawdy jest William.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 18:55, Everial napisał:

Jaki jest wasz ulubiony bohater?? Bo moim jest Śmierć :D.


Natomiast moim Rincewind. Być może dlatego, że przeczytałem dopiero "Kolor magii" i "Blask fantastyczny". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 19:35, Lex napisał:

Natomiast moim Rincewind. Być może dlatego, że przeczytałem dopiero "Kolor magii" i "Blask fantastyczny". :)

To i tak nieźle jak książki zamówiłeś 25.04. a już masz przeczytane :) doliczyć przesyłkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

książki Pratchetta mają to do siebie, że łyka się je w błyskawicznym tempie. dwa wieczory i już trzeba szukać kasy na kolejną część... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować